Autor Wątek: Mieszkania, domy, nocowanie w barakach i po piwnicach  (Przeczytany 25446 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Nie wiem co na to eksperci, ale po 13 latach kredytu moje user experience jest żeby za cholerę nie brać, tylko może więcej podróżować i w ogóle żyć... ;)
Paczki z głów!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. W moim przypadku:

Po przeprowadzce do nowego, oszczędności za paliwo i ogrzewanie to połowa raty. Wynajem obecnego mieszkania to spłata drugiej połowy + cały czynsz dla zarządcy i coś jeszcze powinno zostać. O wzroście komfortu i odcięciu się od patologii z komunalek też warto dopisać.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Może też kiedyś będę miał spadek i się polepszy. Oby mama żyła jak najdłużej.
Paczki z głów!

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Ja wiem że mnie przypadnie kombinacja z piekła rodem - niecałkowicie zadłużony spadek. Czyli z jednej strony mieszkanie, z drugiej długi opiewające na spory ułamek jego wartości(aczkolwiek mniej niż połowę).

Natomiast jak odkryłem niedawno jeszcze nie dotarłem do sufitu dochodów w mojej branży, więc to w tę stronę opłaca mi się iść najbardziej.

Zaczyna to ostatnio przypominać Simsy jeżeli chodzi o wymagania dotyczące awansu. Np. teoretycznie powinienem mieć blog czy inną aktywność poza pracą.

Nawet założyłem ale gówno tam się dzieje z uwagi na brak czasu:
https://wringing.it/

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Wy tu spadki dostajecie a ja parę lat temu musiałem specjalnie do Polski jechać, żeby się zrzec długów, które odziedziczyłem po dziadku, którego 20 lat nie widziałem
007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Wy czyli kto dostaje?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Ty?
Nie jestem z natury zazdrosny. Tak mi się a propo spadków nasunęło. Sam mam koleżankę co dwa mieszkania po dziadkach odziedziczyła. I spoko. Niech służą.
007

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
edit: wyjebałem. A hui w dupe jak ktoś sobie chce tłumaczyć swoją nieporadność moim spadkiem o którym pojęcia nie ma to niech tłumaczy.
« Ostatnia zmiana: 16 Paź, 2019, 21:15:31 wysłana przez nikt »
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Jasne. Nie oczekiwałem żadnych wyjaśnień. Kij ma dwa końce.

U mnie jak zmarła druga babcia to mieszkanie odziedziczyła ciotka, która wykorzystała niepoczytalność i poszła zmienic testament. Jakie to było zdziwnienie, kiedy reszta nic nie dostała. Była wtedy opcja zasądzenia, ale nikt już nie chciał w tym błocie pływać.

Zazdroszczę jednego. Tych ogarniętych dziadków. Niezależnie od tego czy zostawili cos w spadku.
007

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Piękny temat. Od dwóch miesięcy użeram się z deweloperami i agencjami nieruchomości.
Skutecznie odstraszyli mnie od zakupu domu z rynku pierwotnego. Brak kompetencji, wiedzy, zaangażowania.
Przerzuciłem się na inwestycję, czyli (jak ktoś chyba nawet wspomniał) zakupienie drugiego mieszkania, bo pierwszy kredyt bo 6 latach już nie boli.
Ale też będzie ciężko.

PS
Co do kawalerek we Wro za 220k, u nas za tyle można kupić wyremontowane, 3-pokojowe mieszkanie 50-60m2.
mniut i piah

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Wynajmę mieszkanie Poznań/Swarzędz.
Wynajmę, w sensie szukam do wynajęcia, a nie, że wynajmę wynajmę. Czemu jest jedno słowo na dwie skrajnie różne rzeczy?
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
W ang. masz rozróżnienie hire i rent.
U nas powinno być wynająć i nająć. ;)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Z wiekiem coraz częściej dochodzę do wniosku, że jednak dom we w miarę spokojnej okolicy > mieszkanie w centrum. Byle strategicznie umiejscowić pod kątem dojazdów, co nawet w takim Trójmieście robi zaskakująco dużą różnicę. Zwłaszcza, że na działce nie da się w tym rejonie stracić.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Paczki z głów!

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Z wiekiem coraz częściej dochodzę do wniosku, że jednak dom we w miarę spokojnej okolicy > mieszkanie w centrum. Byle strategicznie umiejscowić pod kątem dojazdów, co nawet w takim Trójmieście robi zaskakująco dużą różnicę. Zwłaszcza, że na działce nie da się w tym rejonie stracić.

A ja doszedłem do wniosku, że jednak dom w centrum, ale w ciszy i otoczony zielenią, z przystankiem tramwajowym obok (ale żeby hałasu nie było) i sklepem 60 metrów obok i żeby dzieci do szkoły miały blisko > dom we w miarę spokojnej okolicy spokojnej okolicy > mieszkanie w centrum. A tak w ogóle to lepiej być zdrowym i bogatym. :D Trade-off goni trade-off tutaj, a jednak sporo zależy też od tego, na co finansowo można sobie pozwolić.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Ja wynająłem w okolicy, gdzie mam wszystko pod ręką. Zresztą, Wrocław jest mały to trudno żeby tak nie było. Nie zrobiłem karty miejskiej bo do centrum mogę dojść z buta, a pracuję zdalnie, więc nawet nie miałbym dokąd regularnie jeździć.

Nie powiem, jako Warszawiak byłem trochę zaskoczony że tak można. :D

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Przeprowadzałem się 15 albo 16 razy, nie pamiętam.

Zakładam że będę wynajmował do końca życia, świadomość że mogę w dowolnym momencie wszystko pierdolnąć i zmienić miasto/kraj/planetę daje mi większą wolność niż mityczne "własne cztery kąty".
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Wrocław jest mały
Tylko cała Islandia, razy dwa
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Przeprowadzałem się 15 albo 16 razy, nie pamiętam.

Zakładam że będę wynajmował do końca życia, świadomość że mogę w dowolnym momencie wszystko pierdolnąć i zmienić miasto/kraj/planetę daje mi większą wolność niż mityczne "własne cztery kąty".

W jaki sposób te cztery kąty mogłyby Cię ograniczać? To nie cztery kąty są ograniczeniem, tylko przypięty do nich kredyt.
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Dokładnie cyrograf miałem na myśli ale żarłem obiad w pracy i nie chciało mi się produkować :D
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Wynajmę mieszkanie Poznań/Swarzędz.
Wynajmę, w sensie szukam do wynajęcia, a nie, że wynajmę wynajmę. Czemu jest jedno słowo na dwie skrajnie różne rzeczy?
To teraz Poznań? Kiedy piwko? Opowiesz mi co tam w Elku słychać :D
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
70% Ełku jest na Islandii :D
Paczki z głów!

Offline Johnny

  • Pr0
  • Wiadomości: 971
  • Miszcz onelinerów
    • Robur
Wynajmę mieszkanie Poznań/Swarzędz.
Wynajmę, w sensie szukam do wynajęcia, a nie, że wynajmę wynajmę. Czemu jest jedno słowo na dwie skrajnie różne rzeczy?
To teraz Poznań? Kiedy piwko? Opowiesz mi co tam w Elku słychać :D

Piwko będzie, jak skończę z abstynencją, a co w Ełku? Nic, przecież to Ełk xd

Posty połączone: 18 Paź, 2019, 16:42:17
Jazz, Lounge, Downtempo

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
70% Ełku jest na Islandii :D

A pozostałe 30% zaraz będzie w Poznaniu :D
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Nazwa oznacza "zapłakany z głodu". Co ciekawe Słupsk też.
Paczki z głów!