Autor Wątek: Orange Rocververb w stereo? Jak to ugryźć?  (Przeczytany 2779 razy)

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Orange Rocververb w stereo? Jak to ugryźć?
« 08 Kwi, 2018, 09:00:05 »

Mam nadzieję że ktoś z was ogarniał kiedykolwiek temat grania w stereo i zechce się podzielić wiedzą, bo nie wiem za bardzo od czego zacząć.

Posiadam Orange Rockerverb mkII 50 z paką ppc212. W pętle wpinam kombajn m13 z line 6 z którego zasysam głównie dealaye i reverby :). Chciałbym teraz rozbudować ten rig do takiego stopnia, aby móc odpalać się w stereo.

Brzmienie samego Orange bardzo mi leży (używam jednego kanału jako czysty/brudny - co daje delikatny lekkko łamiący się clean, czasami odpalam przed wejściem wzmak ts'a). Jakie są opcje żeby nie stracić brzmienia a uzyskać efekt stereo? Musiałbym kupić kolejny head? Są jakieś spleatery? Jak ten temat ugryźć? Jak to później podłączyć?

Chciałbym też o ile jest to możliwe pozostać przy jednej paczce 212 orangutana, żeby nie iść w niepotrzebne kilogramy na gigi :).

Posty połączone: 08 Kwi, 2018, 09:00:48

Mam nadzieję że ktoś z was ogarniał kiedykolwiek temat grania w stereo i zechce się podzielić wiedzą, bo nie wiem za bardzo od czego zacząć.

Posiadam Orange Rockerverb mkII 50 z paką ppc212. W pętle wpinam kombajn m13 z line 6 z którego zasysam głównie dealaye i reverby. Chciałbym teraz rozbudować ten rig do takiego stopnia, aby móc odpalać się w stereo.

Brzmienie samego Orange bardzo mi leży (używam jednego kanału jako czysty/brudny - co daje delikatny lekkko łamiący się clean, czasami odpalam przed wejściem wzmaka ts'a). Jakie są opcje żeby nie stracić brzmienia a uzyskać efekt stereo? Musiałbym kupić kolejny head? Są jakieś spleatery? Jak ten temat ugryźć? Jak to później podłączyć?

Chciałbym też o ile jest to możliwe pozostać przy jednej paczce 212 orangutana, żeby nie iść w niepotrzebne kilogramy na gigi :).

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Masz 2 opcje: Potrzebujesz drugiego wzmacniacza, albo dodatkowegop powerampa, do którego podepniesz równolegle wyjscie stereo efektu.


To czy mozesz uzywać jednej paczki zalezy jak podłączone są wejścia w paczce do głosników, czy jest opcja stereo. Ale z doświadczenia wiem, że dużo lepiej brzmią efekty stereo na 2 paczkach.
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

Offline Zbir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 319
Power ampa w sensie końcówkę samą? Jeżeli dobrze myślę to wyjdzie to w ten sposób, że sygnał z gitary idzie do wzmacniacza tam obrabia go preamp, kolejno idzie z pętli efektów do efektu i tam następuje podział na stereo, gdzie jeden kanał wraca do orangutana, a drugi idzie na poweramp?

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Dokładnie tak i o ile nie powstanie pętla mas i fazy się będą zgadzać będzie super i nie będziesz chciał wrócić do grania mono. Na jednej paczce jednak efekt nie jest wart zachodu, dwie i najlepiej rozstawione metr od siebie.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
57 Odpowiedzi
25131 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Paź, 2011, 19:11:35
wysłana przez sylkis
0 Odpowiedzi
1850 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Mar, 2012, 20:12:04
wysłana przez MMAchu
1 Odpowiedzi
992 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2013, 14:06:00
wysłana przez mati304
5 Odpowiedzi
1898 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Gru, 2013, 21:22:30
wysłana przez lwronk
9 Odpowiedzi
3177 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Gru, 2015, 11:00:55
wysłana przez Mat