Autor Wątek: Machette - Nowa rodzima marka ?  (Przeczytany 25715 razy)

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Machette - Nowa rodzima marka ?
« 09 Kwi, 2017, 20:58:00 »
Witam się  ;)

    Nie jestem pewien, czy kiedykolwiek zakładałem tu jakiś temat...
 
 Nastała pora, by o czymś wam opowiedzieć.



Na etapie przerzucania, poznawania dziesiątek wzmacniaczy, dopełzłem do bariery.

Każdy wzmak, od Mesów Boogie, poprzez Zmarszczale i Vht-y sprawiał mi zawód.
  Jak fajny czysty, to zjebany drajv, jak drajv fajny, to muli, jak tight to nijaki... Jak wszystko w miarę, to dupna pętla... Wszystko PSU W DUPE.
 Do tego posiadanie przynajmniej 2 fajnych, rasowych kanałów było wręcz nieosiągalne. (Mowa o hejgejnowym - drajvie i skrajnie czystym - czystym)
   Z tego przepychu pomyślałem... "skoro każdy drogi wzmak wkurwia, to idę w taniość i minimalizację".

Byłem wtedy, zdesperowanym posiadaczem Rivery K-tre. Ostrzegam, Rivere przed zakupem, trzeba ograć ::).
 
 Podczas szperania, natrafiłem na pospolity wzmak za niski szmal. Jet City 22h.
  Jednak.. droższy niż używka? Ciekawy świata, zajrzałem w aukcję.
  "Zaraz zaraz, skąd te słicze pod potencjometram  :oi" Wzmak okazało się, był rzut beretem, ode mnie. Umówiłem się i wsiadłem w furę. Olsztynie - nadciągam.
 
 Na miejscu zobaczyłem Jet City, a raczej jego narządy w koszu na śmieci, wzmacniacz był kompletnie przebudowany i zmodyfikowany. Zmontowany jak milion dolarów. Wtedy pierwszy raz widziałem coś bardziej perfekcyjnego niż znana Pani domu z TVN-u :D
Kiedy porównaliśmy tego malca ze 120sto watową K-tre... ech.
 Jakby ktoś dał mi w mordę. Wzmak za niemal 6koła, zesrał się z bólu gdy usłyszał niepozornego Jeta.

 Wzmacniacz oczywiście kupiłem, Riverę z radością pogoniłem.
 Tak, narodziła się znajomość ze stwórcą w/w Jeta.



Z biegiem czasu, zachciałem spróbować 50watowca na 6l6. Wiec sprzedałem swojego kochanego Jeta, moment później, Thomann podstawił mi pod nos 50tkę. 
   Podłączyłem, pograłem, pokręciłem nosem i po kilku godzinach, wiele nie myśląc, pojechałem na kolejną przygodę z poskramiaczem lampiaków.
 
Tak minęło kilka lat. Byłem w stałym kontakcie z moim zbawicielem. Przez te kilka lat, wszystko co do sprzętu gitarowego, efektów, a przede wszystkim wzmacniaczy nabrało zupełnie innego wymiaru.
 W tak zwanym międzyczasie, przebudowaliśmy dla mojego widzimisię, jeszcze 2 Jety, tym razem znów 22h.
Jet oczywiście nie był bez wad, w końcu konstrukcja nieco go ograniczała.
 
 Wtedy nastała pora, by skonstruować coś, co nie będzie "pół środkiem", zbudować wzmacniacz od podstaw, z rozmachem.
  Nastała pora na Machette, choć wtedy jeszcze nie wiedzieliśmy, że tak ten buntownik będzie się nazywał.
 


Proces budowy, co mnie zaskoczyło trwał nie pół roku, czy lata. Wszystko rozegrało się w okolicy miesiąca. Później, dokonaliśmy jeszcze kilku małych poprawek i voilà.    Projekt był od samego początku bardzo przemyślany i wiedziałem, co chcę usłyszeć.  "Stwórca" z kolei wiedział jak to zbudować.
  Zafascynowany obserwowałem jak powstaje coś, z wtedy jeszcze - kartona elementów.

Z niedowierzaniem, Head był dokładnie taki jak tego chciałem. Doskonały, charakterny i na kilometr pachnący jakością.
 
 Grałem tak rok czasu, niczego nie potrzebowałem, w końcu zmieniać.
Jako człowiek wiecznie marudny i skrupulatnie, szukający dziury w całym, nastąpiło cudowne uzdrowienie - przestałem marudzić. Mogłem w końcu skupić się na graniu, na treści zamiast na wysyłaniu i odbieraniu stosu kolejnych gratów.
 
 Wtedy pomyślałem "czy to na prawdę KONIEC ?".


   
  Wtedy urodził się plan, by wejść z głową uniesioną do góry na rodzimy i zagraniczny, rynek gitarowy.
     Pokażemy światu i naszym, prawdziwą Polską jakość i niezawodność, minimalizacja kompromisów, brak cięcia kosztów na każdym kroku.

Ten wzmacniacz odstaje od tego co oferuje konkurencja. Projekt który spójnie łączy ze sobą 2 odmienne światy. Czyt. prawdziwy czysty i prawdziwy wpierdol.

Technikalia:

* 2 Kanały z oddzielną korekcją.
* 100W nagrzane przez 5x 12ax7 i 4x 6CA7 Electro Harmonix.
* Przeźroczysta szeregowa pętla efektów, umieszczona za preampem.
* Odseparowane Bright dla kanału 1 i 2.
* Mass i Chunk Gain's (Za ich pomocą kreujemy charakter przesteru podobnie jak w produktach Fortin Amps, choć jest to patent stosowany również w serii Mark Mesy)
* Kanał 1 - bazuje na konstrukcjach Orange.
* Kanał 2 - niebezpieczna mieszanka HotRodowanego Marszałka i Mesy mark 2C+, Mesy Mark V.
* Wnętrze wzmacniacza, oparte o PCB i architekturę przestrzenną.
* Switch zmiany kanałów (+ footswitch)

Wzmacniacz zaprojektowany i skonstruowany całkowicie hand-made. Według własnego, nie zapożyczonego, projektu.

 Pełny sound, nie pozbawiony dołu jak i góry i przede wszystkim środka który we wzmakach gitarowych jest najistotniejszy.

 Zależnie od potrzeb ustawimy tu gruby mięsny sound, lub szybkiego przecinaka. Wzmak ten nigdy nie zachowuje się nijako. Spuszcza wpierdol niezależnie od tego czy życzymy sobie kopania po głowie czy wyrywania kończyn. Zawsze robi to z charakterem i jajami.
 Żadne wiosło go nie zdławi, na testy zapraszam zwłaszcza z 9tkami :)

Co ważne, wzmacniacz odzywa się tak jak się zagra, nie przykrywa błędów, nie zasłania artykulacji. Jest skuteczny i dynamiczny.
Doskonale znajduje swoje miejsce w mixie, niezależnie od stylu muzycznego, co było jednym z celów powstania tego potwora. Żodyn 5150 mu nie straszny.

  Z każdą gitarą gada inaczej. Wiec możliwości brzmieniowe są niemal nie ograniczone.

Zbudowany z najwyższej klasy elementów o wysokiej wytrzymałości i konkretnym przeznaczeniu.




Machette w przyszłym tygodniu, leci na testy, do Sinmixa.  Następnie do Matisq by sprawdzić go w boju.
 
Niebawem pierwsze nagrania i reampy.




Cheers ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
A ile to, przepraszam, ma kosztować? To najczęściej bardzo zmienia kryteria odsłuchowe :).
Paczki z głów!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
No i bardzo ładnie, trzymam kciuki. Wprawdzie Machette wywołuje skojarzenia (jest model Fendera o podobnej nazwie na rynku), ale chrzanić to.

Rozumiem, że twórca, to gość od Rebel Amps? Jeśli tak, to model powyżej będzie zapewne droższy od Ram Head, którego wystawiasz (5600 kzł). Europo, witaj - w kraju sprzedacie pewnie parę sztuk.

Powodzenia. Jest u nas paru majstrów od wzmaków, którym brakuje jedynie odwagi i przedsiębiorczości, którzy - samodzielni i samotni - po prostu nie nadążają za światem. Oby Wam się udało.

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Wygląda zacnie, trzymam kłykcie :D
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Jak ma sprężynę to już go lubię.

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero


  Jak fajny czysty, to zjebany drajv, jak drajv fajny, to muli, jak tight to nijaki... Jak wszystko w miarę, to dupna pętla... Wszystko PSU W DUPE.
 Do tego posiadanie przynajmniej 2 fajnych, rasowych kanałów było wręcz nieosiągalne. (Mowa o hejgejnowym - drajvie i skrajnie czystym - czystym)


Na zaprzestanie szukania dziury w całym najlepiej było uzbierać na Friedmana BE... Zrujnowało by Ci kieszeń - ale za to oszczędziłbyś tyle czasu ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Kwi, 2017, 23:32:42 wysłana przez OMSON »

Offline Olcha

  • Gaduła
  • Wiadomości: 269
Na razie, badamy rynek. To jeszcze nie pora na ustalanie kwot.
      To nie budżetówka czy łepek, ze średniej półki, to trzeba mieć na uwadze. 

Gohst, jest dokładnie tak jak mówisz. Ram Head, jest używany i jest to również w kwocie uwzględnione.
  A co do "Europo, witaj..." To nie wiem czy to na miejscu z uwagi na inny typ produktu ale Skervesen, Hesu, Mayones... całkiem sobie radzą i w Polsce prawda ? :)

To nam Polakom brakuje odwagi a nie pieniędzy by kupować rodzime produkty.
 
 

Offline carolus89

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Wygląda zacnie! Jak brzmi tak jak piszesz, to też powinno być zacnie. Czekam na pierwsze próbki i życzę powodzenia!

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Obawiam się, że gdyby Skervesen i Hesu pokazali "strukturę sprzedaży", z lupą szukalibyśmy słupka oznaczonego "Polska". Mam nadzieję, że przesadzam, ofc.

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Ładny. Czcionka mi nie leży.

Nie no... Ja osobiście byłbym bardziej odważny gdybym miał więcej pieniędzy :D
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
@Olcha, sprzedawałeś kiedyś w Polsce coś, co kosztuje powyżej 4-5k i nie jest Fenderem lub Gibsonem? ;)

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Orange

  • Gość
Obawiam się, że gdyby Skervesen i Hesu pokazali "strukturę sprzedaży", z lupą szukalibyśmy słupka oznaczonego "Polska". Mam nadzieję, że przesadzam, ofc.

Patrząc na fb to maja słupek "Muszka" :D
Spoiler

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Piękny! Me gusta. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Nazwa zobowiazuje, music byc rzez :) Ciekaw jestem brzmienia. Powodzenia :)

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Nie mogę się doczekać żeby go pomacać :)

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Mam i macam wy Chuje! :D



Pozdrawiam.


Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Ale przynajmniej "Chuje" wielką literą. Kultura i szacunek. :D

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix
Ale przynajmniej "Chuje" wielką literą. Kultura i szacunek. :D

Wysłane z mojego GT-I9506 przy użyciu Tapatalka


Kultura to podstawa :D Mam parę dni wolnego to wrzucę jakieś próbki itd... Amp jest spoko, taki nasterydowany Zmarszczal - ale pozytywnie. Jak zawsze podstawa w dobrym wzmaku to dobrze brzmiący środek (czasami jego przesada) bo wtedy zagada i w miksie i na żywo - tu środka jest tyle ile ma być. Zresztą, dam 5150 mese DR moze moje slo100 i tego w zestawieniu to zobaczycie o co kaman. @matisq  go ogra to powie jak siedzi pod łapą itd... Ja mogę tylko zbadać jak mi siada w miksie i jak wypada na tle innych i jakie paczki lubi :D

Pozdrawiam.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Chcecie sprawdzenie w boju to go na trasę dajcie, niech w przyczepie pojeździ jakiejś :D

Offline sinquestsound

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 179
  • Tekst osobisty
    • SinMix


  Jak fajny czysty, to zjebany drajv, jak drajv fajny, to muli, jak tight to nijaki... Jak wszystko w miarę, to dupna pętla... Wszystko PSU W DUPE.
 Do tego posiadanie przynajmniej 2 fajnych, rasowych kanałów było wręcz nieosiągalne. (Mowa o hejgejnowym - drajvie i skrajnie czystym - czystym)


Na zaprzestanie szukania dziury w całym najlepiej było uzbierać na Friedmana BE... Zrujnowało by Ci kieszeń - ale za to oszczędziłbyś tyle czasu ;)
Friedman BE ssie :D Amp jak Amp.

Pozdrawiam.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Też nie rozumiem tej podniety Friedmanami :D grałem i dupy nie urwało - ale jak wiadomo - rzecz gustu...
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Też nie rozumiem tej podniety Friedmanami :D grałem i dupy nie urwało - ale jak wiadomo - rzecz gustu...

Jak wyżej. Nawet powiem więcej...postawiłem swojego MG Vintage przy Friedmanie i w ogóle nie miałem żadnego dyskomfortu z tego powodu ;)

Offline Amal_68

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 035
  • You've heard of the golden rule, haven't you?
Tylko mesa
Kompletna, jednoosobowa linia produkcyjna alkoholu wysokoprocentowego na czasy niepewne.
Sprzedaje graty !>>> http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=5646688<<!
*** http://ucio94.soup.io/ ***

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Eeeee, a po ile będą profile Mechette? ;)  ;D
« Ostatnia zmiana: 14 Kwi, 2017, 16:52:27 wysłana przez OMSON »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
To ja Wam powiem z mojej perspektywy gracza na cyfrach.

Plexi. Ew 800.

Dziękuję za uwagę. :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
7681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sty, 2011, 20:02:27
wysłana przez blackdahlia
4 Odpowiedzi
1417 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Cze, 2012, 13:08:53
wysłana przez englenmorderen
64 Odpowiedzi
17108 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lip, 2015, 18:49:28
wysłana przez purpleman
46 Odpowiedzi
9769 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Wrz, 2022, 20:39:34
wysłana przez Dale Cooper
2 Odpowiedzi
1623 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2022, 18:48:45
wysłana przez Bjørn