Autor Wątek: Jakubiszyn Pickups - nowa stara marka powraca  (Przeczytany 9754 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Jakubiszyn Pickups - nowa stara marka powraca
« 09 Mar, 2022, 15:09:20 »
Gitary Jakubiszyn ktoś miał w łapach, ja niestety nie, ale...

Niedawno ruszyła machina kontynuująca tradycję rodzinną, mianowicie Jakubiszyn Pickups:
https://www.facebook.com/Jakubiszyn-Pickups-109982604944442

Mam przyjemność testować humba na Alnico 8:



Firma startuje w drugiej połowie roku. Z tego co wiem, ceny będą (o ile świat nie spadnie nam na głowe) mocno konkurencyjne.

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 249
    • DEADLY NIGHTSHADE
@Dale Cooper kiedy wrzucisz test?

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Też mam, już w grudniu dostałem. Te dwa single też są od Jakubiszyna tylko ojca





« Ostatnia zmiana: 10 Mar, 2022, 15:12:25 wysłana przez Algiz »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
@Dale Cooper kiedy wrzucisz test?

Przedwczoraj odebrałem wiec 2-3 tygodnie.

Też mam, już w grudniu dostałem. Te dwa single też są od Jakubiszyna tylko ojca
Spoiler



I jak? :>
mniut i piah

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
@Dale Cooper kiedy wrzucisz test?

Przedwczoraj odebrałem wiec 2-3 tygodnie.

Też mam, już w grudniu dostałem. Te dwa single też są od Jakubiszyna tylko ojca
Spoiler



I jak? :>


Zajebiście, ciężko i soczyście. Nie mam w tej chwili jakiegoś super sprzętu, żeby się naprawdę nią pobawić, ale już słychać że ma potencjał, Widzę pewne podobieństwo do starych Seymour Duncan i to nie tylko brzmieniowo, ale opis wydaje mi się jakiś podobny. Według specyfikacji to tam mają być jakieś butikowe elementy nie żałowali na  drut i magnesy, @Dale Cooper Ale Cieszę się, że Ty też dostałeś i na pewno zrobisz profesjonalny test na dobrym sprzęcie

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Postaram się :) Porównam do SH-4 i do Pegasusa Duncana.
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Wjechał test!

mniut i piah

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Ja mam trochę inny, z tego co Grzesiek mi napisał  .....rezystancja 8.5K indukcyjność 4.8h magnes alnico 5 . Ma trochę mniej gruzu, ale jest chyba bardziej selektywny, z drugiej strony ciężko mi się wypowiadać bo gram na tranzystorze Yamaha THR5  :facepalm: :D Widziałem na FB Piotr Łukaszewski testował wersję alniko 2.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No właśnie to SH4 jakie by nie było brzmiało trochę bardziej selektywnie. Mięso, gruz, wszystko fajnie, pięknie tylko efekt uboczny jest taki, że robi się z tego trochę BUŁKownik i trzeba zakładać kalosze do grania....

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
No niestety, dlatego też nie przepadam za Alnico 8. Czekam na pickup z Alnico 5 ;)
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Czasami mam wrażenie, że często ludzie robiący cokolwiek do ostrego grania (pickupy, wzmaki, presety etc.) po prostu kompletnie nie grają/nie słuchają żadnej ostrej muzy i ich interpretacja Hi Gainowego brzmienia jest taka jak polskiej gospodyni z lat 80 poproszonej o upieczenie pizzy gdzie ta jedynie gdzieś ją raz widziała na zagranicznym filmie. Czyli oparta jedynie na mglistych wyobrażeniach, jak to powinno wyglądać. Często napierdolą pełno mułu i posypią to z wierzchu jakimś szorstkim papierem ściernym bo wydaje im się, że będzie to potężnie i agresywnie brzmiało (bo same w sobie jak się gra takie jest) tylko nikt im nigdy pokazał jak brzmi współczesna ostra muza i nie kazał im za karę potem nagrywać na tym ich wymyśle kawałka żądając uzyskania takich efektów.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
ich interpretacja Hi Gainowego brzmienia jest taka jak polskiej gospodyni z lat 80 poproszonej o upieczenie pizzy gdzie ta jedynie gdzieś ją raz widziała na zagranicznym filmie. Czyli oparta jedynie na mglistych wyobrażeniach, jak to powinno wyglądać.

Pewnie dlatego Olcia własnie zaczął wsadzać Duncany Solary na Alnico 8 do świezych wypustów ;)
Spoiler
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
No właśnie nie wiem co go pojebało. Po prostu mógł dać jakiego ceramika jak chciał bardziej tight....

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
No cóż... Moje ostatnie wspomnienia z Duncan Solar raczej mocno na minus z powodu ogromnego szumu jaki generowały.

A z tego co widziałem w testowanym pickupie (bo to prototyp) będą wykonane poprawki, także pewnie obetną trochę dołu.
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
niech wymienią magnes przy okazji ;)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Będzie inny pickup z mocniejszym sygnałem na Alnico 5, coś jak Pegasus.
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A nie można bardziej w stronę Nazgula w celu zwiększenia stężenia wpierdolażu ? :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
To już nie do mnie z takimi prośbami, ja tylko przekazuję to co wiem :P

Ale IMO Nazgul strasznie sucho gada, Pegasus dużo lepsiejszy. Bardziej... Żywy? Organiczny? Fajnym niskim środkiem gra.
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Może to dlatego że ja wiecznie szukam chyba niemożliwego -  żeby była dynamika i pierdolnięcie pasywa Alnico 5 ale też zwarty atak (i bas) EMG 81.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Może to dlatego że ja wiecznie szukam chyba niemożliwego -  żeby była dynamika i pierdolnięcie pasywa Alnico 5 ale też zwarty atak (i bas) EMG 81.

EMG 58, nie mylić z 85.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Info ze strony EMG:

"The 58 is one of EMG's original humbucking designs. The 58 has a classic round, fat tone with plenty of output. Loaded with an Alnico magnet and two steel bars, the 58 is voiced similar to a P-90.
Played through an old Deluxe or Vibroverb amp your guitar will produce a unique voice with all the punch and clarity of an EMG active guitar pickup. Our solderless system"

Are you sure ? Pamiętaj że mi chodzi o karabionowe dżydżydżydżydży a tutaj nie zapowiada się tak. Ostatnio jak spróbowałem wynalazków typu EMG 57 (rzekomo aktywny PAF na sterydach) to spierdalałem sprzedawać ten pickup świńskim truchtem szybciej niż go kupowałem - ani zwartości w ataku EMG 81 (taki BUŁKownik trochę) a nie pierdolnięcia z pasywa. Po prostu best deal ever - kombinacja wpad ALNICO 5 i Aktywa bez żadnych zalet  ;D Podobnie z reszta jak grałem na rybnych modernach na tym ich voice 2 imitującym pasywa. Z kolei jak grałem na blackoutach to musiałem błotniki do gitary dorobić (już teraz wiem, czemu Mick Thomson wypierdolił z nich bas jak robił EMTY).

Doszedłem w końcu do wniosku że aktyw, to kurwa aktyw - świata nie zwojujesz, jedynie tylko innym pasmem gadają, mają inne EQ, ale jego natury nie zmienisz.  Pewnie zaraz do takich samych wniosków dojdę z pasywami :D



« Ostatnia zmiana: 31 Mar, 2022, 10:57:41 wysłana przez Chomick »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Ostatnio jak spróbowałem wynalazków typu EMG 57 (rzekomo aktywny PAF na sterydach) to spierdalałem sprzedawać ten pickup świńskim truchtem szybciej niż go kupowałem - ani zwartości w ataku EMG 81 (taki BUŁKownik trochę) a nie pierdolnięcia z pasywa. Po prostu best deal ever - kombinacja wpad ALNICO 5 i Aktywa bez żadnych zalet  ;D

Kolego, ale 57 to Ty szanuj
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Never kurwa - rozczarowanie roku. Taki z niego aktyw z passive feal jak z Tajskiego tranzwestyty kobieta.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Never kurwa - rozczarowanie roku. Taki z niego aktyw z passive feal jak z Tajskiego tranzwestyty kobieta.

twoja stara
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Twoi STARZY

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
16306 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2011, 13:45:50
wysłana przez primer
4 Odpowiedzi
3394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 21:43:43
wysłana przez Leswar
4 Odpowiedzi
2096 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2013, 01:01:17
wysłana przez Martens_emenems
64 Odpowiedzi
25648 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2017, 09:59:48
wysłana przez vysnafca75
2 Odpowiedzi
1619 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2022, 18:48:45
wysłana przez Bjørn