Autor Wątek: Jakubiszyn Pickups - nowa stara marka powraca  (Przeczytany 9752 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV


Wjechał kolejny prototyp. Tym razem ceramiki. Rezystancja 11.6k indukcyjność 5.6h.

Mam tez model na Alnico 5, także wkrótce porównanie.
mniut i piah

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Do ósemki też będą jakieś robić? ;>

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Siódemki na pewno. Ósemki nie wiem.
mniut i piah

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Ja bym proponował bateryjkę podłączyć.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV


Wspominany już wcześniej pickup na Alnico 5, rezystancja 12,4 kOhm, indukcyjność 6,8h.

Mam nadzieję, że bliżej mu bedzie do Pegasusa niż SH4.
mniut i piah

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Czuje się, jak jakiś spamer xD

Łapcie nagranie:
mniut i piah

Offline Algiz

  • Gaduła
  • Wiadomości: 461
Test jak zwykle profesjonalny, ale czuję pewien niedosyt, miałem cichą nadzieję, że tą ortezą na palcu jakiegoś slide zagrasz, czy jak ?  :( :D

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
No właśnie nie da rady, próbowałem :P
mniut i piah

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Ostatnio jak spróbowałem wynalazków typu EMG 57 (rzekomo aktywny PAF na sterydach) to spierdalałem sprzedawać ten pickup świńskim truchtem szybciej niż go kupowałem - ani zwartości w ataku EMG 81 (taki BUŁKownik trochę) a nie pierdolnięcia z pasywa. Po prostu best deal ever - kombinacja wpad ALNICO 5 i Aktywa bez żadnych zalet  ;D

Kolego, ale 57 to Ty szanuj

Hej, kiedyś pamiętam, ze gdzieś pisałeś, że fajne są EMG 57 & 66 i dodałeś że konkretnie TW z rozłączanymi cewkami. Czy porównywałeś je brzmieniowo do zwykłych, nie rozłączanych (tych co wyszły pierwsze) ? Dziwna sprawa - miałem zwykłą 57  w plastiku i byłem mega rozczarowany. Teraz przyszła gita w zasadzie taka sama jak tamta tylko że z setem EMG 57 & 66 TW w puchach i brzmi to lepiej. Nie sądzę, żeby to była kwestia gitary bo zwyczajnie sam w sobie pickup mostkowy ma więcej dżydżydży, mniej pafowato brzmi. Zastanawiam się, czy przypadkiem jak robili te TW-ki to oprócz dodania splita nie poprawili czegoś w nich ?

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 301
Tam chyba ze trzy razy zmieniali chip. Jak to się ma do brzmienia nie wiem bo miałem jedne 57/66 (z 2016 r.) i wg mnie grały świetnie. Niestety jak to z aktywami bywa te też zabijały dynamikę i artykulację dlatego wróciłem do pasywów.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Łooo proszę a skund masz takie info ? No ja też finalnie wybrałem pasywy, tyle że mocno się zdziwiłem - o ile wcześniej miałem te 57 & 66 za gówno, to teraz chyba przebiły te, które mi najlepiej wchodziły jak jeszcze grałem na aktywach tj. 81 & 60 z akcentem na 60.
Ponoć w Fishmanach tez (nawet w tych zwykłych modernach) ileś razy coś zmieniali także cokolwiek ktoś o nich myśli pytanie które ogrywał - te z początku jak weszły, te z czasu kiedy się zaczał robić boom na nie, czy te teraz.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Tylko SD Blackouts AHB-3 i Duality!
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 416
  • It is useless, to resist.
Ostatnio jak spróbowałem wynalazków typu EMG 57 (rzekomo aktywny PAF na sterydach) to spierdalałem sprzedawać ten pickup świńskim truchtem szybciej niż go kupowałem - ani zwartości w ataku EMG 81 (taki BUŁKownik trochę) a nie pierdolnięcia z pasywa. Po prostu best deal ever - kombinacja wpad ALNICO 5 i Aktywa bez żadnych zalet  ;D

Kolego, ale 57 to Ty szanuj

Hej, kiedyś pamiętam, ze gdzieś pisałeś, że fajne są EMG 57 & 66 i dodałeś że konkretnie TW z rozłączanymi cewkami. Czy porównywałeś je brzmieniowo do zwykłych, nie rozłączanych (tych co wyszły pierwsze) ? Dziwna sprawa - miałem zwykłą 57  w plastiku i byłem mega rozczarowany. Teraz przyszła gita w zasadzie taka sama jak tamta tylko że z setem EMG 57 & 66 TW w puchach i brzmi to lepiej. Nie sądzę, żeby to była kwestia gitary bo zwyczajnie sam w sobie pickup mostkowy ma więcej dżydżydży, mniej pafowato brzmi. Zastanawiam się, czy przypadkiem jak robili te TW-ki to oprócz dodania splita nie poprawili czegoś w nich ?

TW nie wiem czy grają lepiej, na pewno nie grają gorzej od zwykłych. Moim zdaniem grają dokładnie tak samo jak wersja non-TW. Gdzieś tam ktoś pierdolił, że TW niby zabija brzmienie, moim zdaniem takiej sytuacji tam nie ma. A 57 mam po secie w każdym gibsonie i w każdym napierdalają tak samo. Czyli zajebiście.

Tylko SD Blackouts AHB-3 i Duality!

Weź Ty już wypierdalaj z tym swoim bezbożnictwem, bo zaraz zadzwonię po Zbycha i się skończy
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Nie wiem co jest grane. Miałem 57 (ale zwyly bez rodzielania cewek w plastikowej obudowie) w Orvillu i po prostu nie było fajnego zwartego dżydżydży na palm mutach, jakbym grał Gibsonie 490T (nie mylić z 498 T bo IMO to kolosalna różnica). Zmieniłem na zwykłe EMG 81 & 60 dżydżydzy wróciło. Ostatecznie wylądował tam SH-6 i też jest dżydżydży, więc to nie wina gitary. Teraz wjechał LTD z 57 TW w puszce i gitara ma tak samo zwarte Dżdżydży na Palmutach jak tamta na 81, jeżelie nawet nie bardziej. Jakby co wszystkie gity to kopie LPC z grubymi korpusami i hebansem na podstrunnicy, więc to tez nie tak że je porównywałem w kompletnie różnych wiosłach. Gdyby Orvill miał dalej aktywną elektronikę to bym normalnie wyjął tą 57demkę, przepiał do niego i jeszcze raz sprawdził.

« Ostatnia zmiana: 19 Lip, 2022, 10:41:15 wysłana przez Chomick »

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Czasami jest tak, że pikap po prostu nie dogaduje się z gitarą niezależnie od tego jak zajebiste są.
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Czasami jest tak, że pikap po prostu nie dogaduje się z gitarą niezależnie od tego jak zajebiste są.

Niby tak, ale w kółko kręcę się wokół tych samych pickupów - po 500 razy mam EMG 81, SH-4 i inne klasyki w pierdylion którymś les paulu i zawsze to było na zasadzie "a to grało tu lepiej a tu gorzej" ale nigdy aż tak silnej skrajności nie doznałem od "spierdalaj z tym gównem" do "ojej jakie to fajne".

Offline OMSON

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 110
  • A-zero
Odnosząc sie do tego demo, pickup na alnico 5 brzmi żywo, z bardzo dobrą definicją i odpowiedzią strun, ceramic jest stłumiony i mdły, alnico 8 podobnie, do tego czuć sporą kompresję. Oczywix, wszystko zależy od gitary, w której to będzie siedzieć, ale w kontekscie tego, co tu słychać, ceramika i alnico 8 osobiście bym unikał. Najlepiej zrobić taki sam test w jakichś kolejnych 2-3 innych konstrukcyjnie gitarach.
« Ostatnia zmiana: 27 Lip, 2022, 03:38:55 wysłana przez OMSON »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
https://jakubiszynpickups.com/

Strona ruszyła, pickupy można zamawiać.
mniut i piah

Offline Harvest

  • Szatan Osobiście
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 239
    • Sevenstring.pl
https://jakubiszynpickups.com/

Strona ruszyła, pickupy można zamawiać.

No tylko same krótkie jakieś... :(

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Set do siódemek się pojawi w przyszłym tygodniu z tego co pamiętam.

Nie chce mi się zdjęć wrzucać, tak ło przyjeżdżają:
https://www.instagram.com/p/Ciz-9Q0sQrI/?utm_source=ig_web_button_share_sheet
mniut i piah

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Czy będą humby w obudowie P90?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 350
    • CTG TV
Czy będą humby w obudowie P90?


Nie widzę w ofercie, musiałbym zapytać. Będą na pewno P90 w obudowie HB ;)
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
19 Odpowiedzi
16305 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sty, 2011, 13:45:50
wysłana przez primer
4 Odpowiedzi
3394 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Wrz, 2012, 21:43:43
wysłana przez Leswar
4 Odpowiedzi
2096 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Lis, 2013, 01:01:17
wysłana przez Martens_emenems
64 Odpowiedzi
25644 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2017, 09:59:48
wysłana przez vysnafca75
2 Odpowiedzi
1618 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Maj, 2022, 18:48:45
wysłana przez Bjørn