Autor Wątek: Kupię używaną 7-kę / 8-kę do 2600zł  (Przeczytany 33034 razy)

nikodem977

  • Gość
Kupię używaną 7-kę / 8-kę do 2600zł
« 13 Gru, 2014, 11:10:19 »
Hej, jestem tu nowy, więc proszę o wyrozumiałość.
Szukam siódemki, ósemki oczywiście używanej do kwoty max 2600. Oferty allegro i olx znam i może ze 2 sztuki ciekawe znalazłem, choć nie jestem przekonany do nich. Może ma ktoś coś czego nie wystawia? Zależy mi żeby była szatańska i selektywna w brzmieniu no i przede wszystkim najlepsza jaką za taką cenę można wyrwać. Interesują mnie szczególnie schectery (głównie ze względu na fajny dobór drewna, dobry osprzęt i wygląd :)) Na oku mam Loomisa z floydem ale nie wystawiają nic ludzie w dobrej cenie. Jest jakiś używany za 3200, tylko że w sklepie muzycznym nówka jest za 3100 więc fuck logic? Innymi moimi typami są blackjacki sls c-7 fr/atx c-7 fr/sls v-8.  Dodam jeszcze że jak będzie jakaś odjechana 6-ka to też rozpatrzę. ;)
W szóstkach/ siódemkach koniecznie chciałbym floyd'a bo go kocham (chyba że ktoś mi km7/km6 sprzeda w tej cenie haha), a w ósemkach już się obejdzie bez. Przetworniki to moga byc emg 85/81/60/57/66/707 wszystkie lubie, a z seymour duncan sh-8,sh6, nazgul, sentient, sh1. Z dimarzio to raczej tylko d-activator x i x2n. Bare knuckle chętnie ;)
Dzięki z góry za propozycje i uprzedzam że jestem cholernie wybredny ^^. 
CIACH
« Ostatnia zmiana: 30 Gru, 2014, 11:22:26 wysłana przez Yony »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Kto pierwszy rzuci kamień ;) ?

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
Na giełdzie wisi RG8 w fajnym kolorze i z fajnymi modami, może tędy droga?
B ( o ) ( o ) B S

nikodem977

  • Gość
Raczej szukam czegoś wyższej półki. Nawet już odrzuciłem rga8 z blackoutsami ahb 1. :p 

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Przeczytałem RG8 zamiast RGA8 i już dostałem piany, że się do mojego wieśka znowu ktoś dojebał :D

Kup SLS V-8. Wisi chyba na alledrogo. Wyjebany w kosmos, będziesz miał fałkię z 8 strunami i będziesz badass na dzielni. Ew wszystko od Schectera w tych cenach będzie dobrym szczałem (no, może poza C-8, ale to tak tylko trochę).
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

nikodem977

  • Gość
Właśnie ten v-8 jest moim głównym kandydatem. ;) Juz nawet gadałem z gościem. Przeraza mnie czy ogarne 8-strun ale jak niektórzy mogą to czemu ja nie. :)

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Niektórzy mogą, bo są cyklopami i mają duże rączki.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

nikodem977

  • Gość
Ja mam średnie albo powinienem ogarnąć :p

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
kup cokolwiek i zakończ dramaty.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
jeżeli ktoś chce kupić szóstkę albo siódemkę albo ósemkę... to chyba jeszcze sam nie wie co chce kupić.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
A tam, czasem po prostu chce się mieć nowe wiosło. Obojętnie jakie, byle coś nowego się w domu pojawiło ;)
B ( o ) ( o ) B S

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
A tam, czasem po prostu chce się mieć nowe wiosło. Obojętnie jakie, byle coś nowego się w domu pojawiło ;)
No właśnie ja tak mam. Chcę coś a nie wiem co. I przez to mam nerwa.
Ma może ktoś jakiś pomysł, na jakiś gitarowy coś co zrobi dobrze.
Przeglądam te internety i nic.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

nikodem977

  • Gość
Nie mieliście nigdy takiego dylematu? ;p Ja po prostu chcę kupić najlepszego szatana jakiego dostane w tej cenie. Ilość strun mnie nie obchodzi. Uczę się dopiero i mogę wszystkiego spróbować. Przeraża mnie ósemka, ale czego się nie robi dla tego jaka ładniutka będzie i porządna. Najchętniej bym kupił loomisa z floydem ale nic nie ma nigdzie. Blackjacka atx c-6 fr też mogę i wiem ze jest super tylko wolę już sls-a który jest bardziej selektywny przez klonowy gryf tylko znowu jego też nigdzie nie ma... Także chyba jadę do muzycznego i ogram jakąś ósemke czy to nie będzie przesada. Jeszcze przeczekam to parenaście dni i może jakiś loomis się trafi czy blackjack c-7...

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
rodzice pozwolą?

nikodem977

  • Gość
Gościu, nie masz co pisać? Twoje wszystkie komentarze nic nie wniosły. A ja mam serio super dylemat. Szukam czegoś najlepszej jakości i o najlepszym brzmieniu w tej cenie do czarnego umarłego metalu. Nie może się ktoś wyrozumiały i obeznany wypowiedzieć, a nie jakiś hejter o nicku "y"?
I proszę bez komentarzy "kup 10 bulletów squierów i będziesz miał radoche" albo "kup 20 ever playów"...
« Ostatnia zmiana: 15 Gru, 2014, 19:55:33 wysłana przez nikodem977 »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Ale wiesz, że na ósemce nie wolno grać śmierć metalu to bo pedalstwo?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

nikodem977

  • Gość
I tak ja swoje rzeczy gram o gatunku metalowo nieokreslonym. :p Gita która się sprawdzi w wyżej wymienionych odmianach metalu sprawdzi się i u mnie.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
... idą święta więc...

Gościu, nie masz co pisać? Twoje wszystkie komentarze nic nie wniosły. 

Ilość propozycji, która padła powinna dać Ci do myślenia a propos co ludzie sądzą nt. tych oczekiwań oraz 'bycia wybrednym'.

Ktoś nagle wpada na forum, pojęczy, że chce coś kupić, ale nie wie co, a reszta będzie biegała od casu do casu i szukała gitary, żebyś tylko mógł łaskawie od nich kupić, ale głównie będziesz marudzić i dalej szukać "bo to jeszcze nie to". Serio sądzisz, że nikt już tak tutaj nie robił? :P

Na starcie zejdź na ziemię. Budżet 2600 nie jest nawet na okolice górnej półki gitarowej, warto na starcie przestać się sadzić, bo akurat na tym forum - to z tym źle trafiłeś. Możesz trafić okazyjnie dobrą gitarę, ale - nie oczekuj cudu. Jeżeli kupujesz pierwszą ósemkę to przemyśl sobie czy starter + dowiedzenie się, czy jesteś w stanie na tym grać i chcesz na tym grać nie jest lepszym utopieniem kasy. Wtedy spojrzenie na RG8 zmodowaną będzie rozsądne.

Przeszukaj forum, bo jest taka funkcja - znajdziesz wiele wątków gdzie ludzie pytają o gitary w takich budżetach. Do 3k masz naprawdę sporo dobrych startowo gitar (vide Ibek Ironlabel - jest 7ka z floydem na EMG którą polecam, bo miałem). Wolisz Schectery - jest tego masa, być może musisz poczekać może. Zdaje mi się, że @m4ody sprzedawał tych Loomisów Schecterów jakiś czas temu normalnie hurtową ilość :)

Chcesz kupić nówkę taniej niż w pl -> szukaj na thomannie, wysyłają do PL za darmo powyżej 800 zł, zdarzają się fajne promocje.

Używka z BKP to jest gitara której wartość w 1/3 stanowią przetworniki - dodaj do tego wartość osprzętu (dobry floyd albo dobry stały most + blokowane klucze) i wychodzi, że do paździerza ktoś dołożył pierwszoligowy osprzęt i pipaki. Zdarzają się okazje na forum, ale - licz się z tym, że na okazje zęby ostrzy tutaj legion ludzi.

Nie wiesz co chcesz kupić (sprzedający to kochają), jak sam napisałeś - jesteś bardzo wybredny (sprzedający też to kochają). Zmień nastawienie i ton to może ludzie zaczną inaczej traktować to jęczenie. Może napisz na czym poprzednio grałeś, to będzie jakiś punkt odniesienia do tej "gitary z górnej półki za 2600". To żaden wstyd na czym kiedyś graliśmy. Napisanie Ci, żebyś kupił cokolwiek jest jak najbardziej racjonalne w przypadku tego wątku - aczkolwiek nie tkwi w tym wskazanie okazji do kupienia.

Jedno jest dobre - to forum bardzo szybko zweryfikuje Twoje przeświadczenie nt. swojej wiedzy w temacie przetworników i gitar.

... koniec części świątecznej ...

A ja mam serio super dylemat.

A większość na tym forum ma to serio w dupie. Ludzie tu chętnie pomagają tym, którym pomoc ma sens. Dopóki tego sensu nie będzie widać - no cóż - warto wyciągać wnioski.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2014, 12:22:21 wysłana przez y »

nikodem977

  • Gość
Przecież napisałem w co celuję tylko nie ma nic na aukcjach. ;) dlatego pisze bo może ktoś ma na sprzedaż. Z tego co jest wystawione po prostu nie wiem co wybrać. ;) A inne propozycje też chętnie rozpatrzę. Tyle. Nie wiem po co tyle piszesz, gadasz. Myślisz, że jestem jakiś ułomny czy coś? Poza tym 2600 to kwota za jaką bez problemu dostanie się konkretne wiosło na lata.
Grałem na Dean Razorback V i VIG screech pro. Dean to jak dla mnie dość wysoka półka. Jakoś itp. Nie jeden się zachwycał ogrywając u mnie.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2014, 16:22:45 wysłana przez nikodem977 »

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Mamy zadecydować za Ciebie, jakie wiosło masz kupić? K, lol

kup SLS V-8

chuj, że lotniskowiec, chuj że V-ka i w ogóle jebać, że Ci może nie leżeć. Ale ja wybrałem i masz grać, bo mi się podoba najbardziej.

Nie wiem czy już mówiliśmy, ale powtórzę: z Schecterów wszystko w tej cenie będzie ok jeśli chodzi o jakość (odchylenie standardowe wiadomo, zawsze jest). Będą jedynie różnić się brzmieniem, ilością strun, gryfem...kurwa, praktycznie wszystkim, skoro podałeś tak ogromny rozrzut. Dyskutować można np nad moją zachcianką czyli "6 strun, skala powyżej 27". Bo zakres poszukiwań jest wąski i można coś tam se pogadać. Ale jak Ty chcesz "6,7,8,20 strun" to my niby mamy być duchami świętymi i wyczarować Ci gitarkę, która Ci się ma spodobać najbardziej? Kumasz? Może mniej by było spiny, gdybyś po prostu bardziej się określił co chcesz, a nie na zasadzie "mam hajs, nie wiem czego chce, ale chce się pochwalić, że sobie będę gitarkię kupował". Poza tym 2600 to już wybór jest spory, a my nie mamy funu się zastanawiać i kombinować.

A. Za 2600 kupisz wiosło na lata. Ale tu górną półką są Skervy, Blackaty, PRSy Private Stock etc :D Schecter to po prostu...konkretna półka?
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
Ja już ci pisalem na Fejsie , że chcesz kupić  gitarę marzeń w dwa dni . Jeszcze raz powiem - tak się nie da. Usiądź i odpocznij sobie. Poczekaj na jakąś okazję . Jeżeli ktoś na tym forum miałby gitarę o której piszesz, to na bank dostał byś info.
Ja przerzuciłem ostatnio ze 30 gitar żeby zobaczyć co tak na prawdę jest mi potrzebne.
Dla pewności kup sobie budżetowe 7s i 6s . Umiejętności i potrzeby zweryfikują w mig twoje zachcianki.
Bo jak koledzy tu już dobitnie Ci powiedzieli - sam nie wiesz czego chcesz !!!
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

nikodem977

  • Gość
Nie chcę kupić w dwa dni. ;) Spokojnie czekam, aż się coś pojawi nowego ciekawego. Post jest po to żeby natknął się na niego ktoś kto akurat ma coś co mi odpowiada. Priorytet to Floyd, 7 strun, mahoniowy korpus i bardzo mocne pickupy jak EMG/blackouts/sh6 itp. 6 i 8 strun to tylko jakby było coś na prawdę czad to bym się zdecydował. Fajnego coś mógłbym już kupić, ale jako że jestem fanem floyd rose to wolę poczekać na coś własnie z nim. Jakoś nie mogę sobie jego odpuścić.

Offline macko9393

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 97
... Priorytet to Floyd...
A wnioskując po twoich preferencjach (a konkretnie ich braku) korzystasz w ogólnie z tego Floyda, czy chcesz go mieć bo "jesteś fanem bo tak i chuj i nie możesz sobie go odpuścić"? Bo jak nie korzystasz, to nie wiem, chyba jedynym powodem, dla którego mógłbyś go chcieć jest chęć maksymalnego utrudnienia sobie życia i uszczuplenia portfela.

...bardzo mocne pickupy jak EMG/blackouts/sh6 itp.
No stary... To EMG czy SD? Bo to oooooogrooomna różnica jest. I Blackouts, czy SH-6? Bo to równie wielka różnica... Nawet nie wiesz czy chcesz aktywy czy pasywy, do tego nie wiesz czy chcesz przystawki jednej, czy drugiej firmy, które brzmieniem różnią się między sobą cholernie mocno. Czyli w sumie dlaczego chcesz te przystawki? Powiem ci, że od SH-6 mocniejszym pickupem będzie PATB-2, może taki? W końcu mocniejszy i to całkiem sporo. Weź poczytaj troszkę, posłuchaj, poszukaj. W końcu znajdziesz coś, co ci się spodoba. A nie, że podajesz, że chcesz EMG, albo pasywne lub aktywne SD. No przecież to jest tak szeroki wachlarz, że nie wiem, liczysz jak to już wcześniej było powiedziane, że ktoś za Ciebie wybierze? Tak w ogóle to dlaczego chcesz EMG albo SD? Bo najsławniejsi na nich grają? Są inne firmy również, jak choćby nasz rodzimy Merlin.
« Ostatnia zmiana: 17 Gru, 2014, 19:56:43 wysłana przez macko9393 »

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
Skoro kochasz floyd rołsa, to znaczy, że jesteś na początku drogi ;D
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline Badyl81

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 45
  • Octy chlory
Na giełdzie masz Schectera ATX C8 białego prawie w budżecie i np LTD SC-607 barytonga - MZ fajne gitary, choć FR nie mają, ale hej - dłuto, młotek trochę wolnego czasu i wydłubiesz dziurę na FR.
« Ostatnia zmiana: 18 Gru, 2014, 09:38:00 wysłana przez Badyl81 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
37 Odpowiedzi
14704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 14:16:14
wysłana przez Leon