Autor Wątek: Kupię używaną 7-kę / 8-kę do 2600zł  (Przeczytany 33098 razy)

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Kupię używaną 7-kę / 8-kę do 2600zł
« 16 Gru, 2014, 11:23:57 »
... idą święta więc...

Gościu, nie masz co pisać? Twoje wszystkie komentarze nic nie wniosły. 

Ilość propozycji, która padła powinna dać Ci do myślenia a propos co ludzie sądzą nt. tych oczekiwań oraz 'bycia wybrednym'.

Ktoś nagle wpada na forum, pojęczy, że chce coś kupić, ale nie wie co, a reszta będzie biegała od casu do casu i szukała gitary, żebyś tylko mógł łaskawie od nich kupić, ale głównie będziesz marudzić i dalej szukać "bo to jeszcze nie to". Serio sądzisz, że nikt już tak tutaj nie robił? :P

Na starcie zejdź na ziemię. Budżet 2600 nie jest nawet na okolice górnej półki gitarowej, warto na starcie przestać się sadzić, bo akurat na tym forum - to z tym źle trafiłeś. Możesz trafić okazyjnie dobrą gitarę, ale - nie oczekuj cudu. Jeżeli kupujesz pierwszą ósemkę to przemyśl sobie czy starter + dowiedzenie się, czy jesteś w stanie na tym grać i chcesz na tym grać nie jest lepszym utopieniem kasy. Wtedy spojrzenie na RG8 zmodowaną będzie rozsądne.

Przeszukaj forum, bo jest taka funkcja - znajdziesz wiele wątków gdzie ludzie pytają o gitary w takich budżetach. Do 3k masz naprawdę sporo dobrych startowo gitar (vide Ibek Ironlabel - jest 7ka z floydem na EMG którą polecam, bo miałem). Wolisz Schectery - jest tego masa, być może musisz poczekać może. Zdaje mi się, że @m4ody sprzedawał tych Loomisów Schecterów jakiś czas temu normalnie hurtową ilość :)

Chcesz kupić nówkę taniej niż w pl -> szukaj na thomannie, wysyłają do PL za darmo powyżej 800 zł, zdarzają się fajne promocje.

Używka z BKP to jest gitara której wartość w 1/3 stanowią przetworniki - dodaj do tego wartość osprzętu (dobry floyd albo dobry stały most + blokowane klucze) i wychodzi, że do paździerza ktoś dołożył pierwszoligowy osprzęt i pipaki. Zdarzają się okazje na forum, ale - licz się z tym, że na okazje zęby ostrzy tutaj legion ludzi.

Nie wiesz co chcesz kupić (sprzedający to kochają), jak sam napisałeś - jesteś bardzo wybredny (sprzedający też to kochają). Zmień nastawienie i ton to może ludzie zaczną inaczej traktować to jęczenie. Może napisz na czym poprzednio grałeś, to będzie jakiś punkt odniesienia do tej "gitary z górnej półki za 2600". To żaden wstyd na czym kiedyś graliśmy. Napisanie Ci, żebyś kupił cokolwiek jest jak najbardziej racjonalne w przypadku tego wątku - aczkolwiek nie tkwi w tym wskazanie okazji do kupienia.

Jedno jest dobre - to forum bardzo szybko zweryfikuje Twoje przeświadczenie nt. swojej wiedzy w temacie przetworników i gitar.

... koniec części świątecznej ...

A ja mam serio super dylemat.

A większość na tym forum ma to serio w dupie. Ludzie tu chętnie pomagają tym, którym pomoc ma sens. Dopóki tego sensu nie będzie widać - no cóż - warto wyciągać wnioski.
« Ostatnia zmiana: 16 Gru, 2014, 12:22:21 wysłana przez y »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
37 Odpowiedzi
14706 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Mar, 2015, 14:16:14
wysłana przez Leon