Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 196246 razy)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #125 31 Sie, 2009, 11:23:35 »
przedłużacze podpisujcie, nawet jak zostaną to może ktoś miły Wam go zwróci :D

nie czytalem calego tematu, ale polecam cisnąć za rider. graliśmy teraz na famie i obsługa techniczna w ogole riderów nie widziała niby, potem była masa problemów...

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #126 31 Sie, 2009, 14:18:21 »
To ja z doświadczeń wczorajszych kolegi. Mieli grać support przez Nazareth, którzy z kolei mieli grać na ich sprzęcie. Dostali rider i niby wszystko im pasiło. A jak przyjechali to się okazało że mają cały swój backline, komplet wyposażenia i... swój support :/ Pod pozorem że niby im nie pasuje sprzęt który kapela kumpla ma (a który wcześniej zaakceptowali) kazali im pospierdalać do domu, bez zwrotu za koszta transportu czy cokolwiek. Wniosek po: mieć na wszystko papier i zabezpieczać się na wypadek "gwiazda to chuje".
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #127 31 Sie, 2009, 15:17:23 »
Toś mnie zniszczył teraz :O współczuję koledze...

edit: wyszukałem jakiś czas temu frazę 'guitar hints' (lub coś w tym stylu) w celu znalezienia tzw. trivii gitarowo-koncertowo-whateverowych i natknąłem się na coś takiego

"To clean inside your guitar fill it with uncooked rice, give it a good shake, and then let it all fall out" - Bob Peterson

Czy ktoś może to potwierdzić? Czy mogę zaufać Bobowi?
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz, 2009, 01:27:16 wysłana przez mondomg »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #128 01 Wrz, 2009, 01:33:10 »
Ja tak zrobiłem, ale zamiast ryżu użyłem kaszy gryczanej. Ten sam efekt!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #129 01 Wrz, 2009, 01:39:22 »
Jeśli chodzi o akustyki nie ma jak owoce roślin strączkowych (łuskane). Jeśli chodzi zaś o elektryki - należy w otwór jacka wprowadzić wężyk gumowy i przedmuchać neonem - wystarczy ciśnienie 17-18 barów.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #130 19 Paź, 2009, 23:25:57 »
Zabiłeś mnie xD

16 podobno styka :D

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #131 20 Paź, 2009, 15:21:01 »
Pamiętajcie o przedłużaczach. Mi na ostatnim gigu został jeden. O kablach bezpośrednio związanych z gitara pamiętałem, a o tym całkiem zapomniałem, na drugi dzień sie zorientowałem dopiero...

ps. poznałem Tomusia z forum, na tym samym gigu. Bardzo spoko gość (odwalili kawał dobrej roboty na koncercie, wręcz sie zakochałem w Whispering ;) ) i zarazem pierwszy osobiście spotkany z ss :)
     Dzięki Bartek  ;) też się cieszę że Cie poznałem jako pierwszego forumowicza z SS.pl  oczywiście prócz Primera którego znałem już wcześniej ,ale nie z forum . Musze przyznać, że ten nasz wspólny koncert był raczej dobrze zorganizowany wiec ja nie narzekam...jeśli chodzi o przedłużacze itp to trzeba po prostu zwijać wszystko zaraz po graniu mimo zmęczenia itp rzeczy. Ja tak robię i jeszcze mi się nie zdarzyło czegoś nie wziąć  z koncertu.  :devil:
« Ostatnia zmiana: 20 Paź, 2009, 15:22:35 wysłana przez tomus »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #132 20 Paź, 2009, 15:31:44 »
jeśli chodzi o przedłużacze itp to trzeba po prostu zwijać wszystko zaraz po graniu mimo zmęczenia itp rzeczy. Ja tak robię i jeszcze mi się nie zdarzyło czegoś nie wziąć  z koncertu.  :devil:

A jak ostatnio troszki za dużo miałem w czubie, bo popijałem browca w trakcie gigu (wniosek - nie pić w trakcie gigu! ;)), to potem w magiczny sposób mi wyparował footswitch i musiałem se kupić nowego. Fakt, że nowy jest lepszy i przy okazji zrobiłem przegląd pieca, ale w sumie kosztowało to z 200zł z paliwem, itd. Własna głupota, ale i rock&roll: straty muszą być - jak nie w ludziach, to w sprzęcie!
Paczki z głów!

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #133 20 Paź, 2009, 15:34:52 »
A ja powiem wam, że parę razy zostawałem w klubie po koncercie dość długo(dłużej niż nagłośnieniowiec) i tak parę razy zbierałem jakieś paski, kable, kostki etc., które zostawały i w sumie wszystko potem oddałem ale raz do statywu mikrofonowego się nikt nie przyznał. Został dla mnie ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #134 20 Paź, 2009, 19:25:35 »
jeśli chodzi o przedłużacze itp to trzeba po prostu zwijać wszystko zaraz po graniu mimo zmęczenia itp rzeczy. Ja tak robię i jeszcze mi się nie zdarzyło czegoś nie wziąć  z koncertu.  :devil:

A jak ostatnio troszki za dużo miałem w czubie, bo popijałem browca w trakcie gigu (wniosek - nie pić w trakcie gigu! ;)), to potem w magiczny sposób mi wyparował footswitch i musiałem se kupić nowego. Fakt, że nowy jest lepszy i przy okazji zrobiłem przegląd pieca, ale w sumie kosztowało to z 200zł z paliwem, itd. Własna głupota, ale i rock&roll: straty muszą być - jak nie w ludziach, to w sprzęcie!

Oooo tak. Sprzęt trza zbierać od razu po gigu. Przynajmniej te łatwo demontowalne i zapominane rzeczy :) J się niczego nie pozbyłem w ten sposób ale kumpel też stracił jakąś kostkę po gigu.
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #135 29 Paź, 2009, 10:56:03 »
Mam jeszcze taki oto wniosek: praca w późnych godzinach, za marne grosze, nieraz nawet trzeba dopłacać! Praca w dymie, często bez odpowiedniej wentylacji, w hałasie, nieraz i smrodzie, w dodatku z egoistycznymi i zmanierowanymi ludźmi, w pobliżu przewodów elektrycznych, polewanych płynami przez nietrzeźwe osoby.

Rock'n'roll to przejebana robota... ;)
Paczki z głów!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 406
    • CTG TV
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #136 29 Paź, 2009, 13:11:29 »
To co, emerytura?
mniut i piah

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #137 29 Paź, 2009, 13:14:50 »
Raczej ma to zmiękczać serca niewieście, a niegrajacych kolegów zmotywować do wspierania w postaci darmowego browca! ;)
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #138 29 Paź, 2009, 14:34:37 »
A właśnie miałem pisać, że stawiam Ci kolejkę za resoraka ;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #139 13 Lis, 2009, 09:16:30 »
A właśnie miałem pisać, że stawiam Ci kolejkę za resoraka ;)

He, już zapomniałem, miło teraz mi :)




EDIT:
graliśmy w Koszalinie przed Frontsajdami. Chłopaki robą sobie nawzajem "psikusy" (zajebiste słowo). Fragment ich sprzętu:


Koncert i kapele można obczaić tu - bardzo ważne: http://www.myspace.com/rockoszalinpl
I teraz tak:
Trzeba mimo wszystko dogadać z organizatorem rzeczy dla nas oczywiste! Na plakatach jest tak: Allmost, defLower, Frontsajd. Allmost gra swój pierwszy, debiutancki koncert. Przywozimy i pożyczamy im swój, raczej drogi, sprzęt. Nie jesteśmy już tacy całkiem początkujący. Organizatorem jest kolo, który sam był w komisji festiwalu, który wygraliśmy w zeszłym roku, graliśmy potem razem koncert, więc nas dobrze zna.

Tymczasem okazuje się, że, kurwa,  to my mamy grać jako pierwsi! - i nie ma na to chuja, bo Allmost to jego mega kolesie. Cały defLower wkurwiony, gadamy, nic z tego, nie zagramy przed Frontside. A biorąc wszystko powyższe pod uwagę - myśleliśmy totalnie odwrotnie. Gadamy dalej. Nic. Wkurwiony na maxa zajebuję z buta w jakieś rusztowania, chuj wie co. Gadamy z Allmost. Przestraszeni, zakręceni - jak to debiut - ale w końcu przychodzą do nas - OK, możemy zagrać pierwsi. Wielki Organizator mówi więc OK. Grają oni, gramy my, zaczyna grać Frontsajd.
Tymczasem wszyscy popili, podchodzi do mnie taki gruby kark i wyciąga mnie "na wódkę, bo fajnie graliście" przed amfiteatr. Idziemy. Przed amfiteatrem stoi ten chuj, gitarzysta, który jest po prawej na zdjęciu Allmost. I razem z bysiorem chcą mnie napierdalać, że musieli zagrać pierwsi! Zrzucają mi czapkę, zaczyna się popychanie. Biegnę po ochronę. Organizator zesrany - tylko nie dzwoń po policję! Mówię: policjanta to mam akurat w kapeli (serio). Ale nie mogę go znaleźć!... Organizer idzie do bysiora, gadają, bysior najebany, ledwo na nogach, przynosi mi czapkę, przepraszanie, że to tylko żarty były itp. Kurwa jasne. Najpierw się chuje sami zgadzają, nie musieli, a potem takie gówniarskie zagrywki. Kurwa.

Wniosek 2: kapela na wyjeździe trzyma się razem, przynajmniej na kontakt wzrokowy... ;)
« Ostatnia zmiana: 13 Lis, 2009, 09:19:33 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #140 13 Lis, 2009, 11:10:37 »
Tak a propos powyższego..

Przegląd kapel w Legionowie w MOK'u. Cegła 99' czy coś.. Moi znajomi grają pierwszego dnia. Na szczęście. Bo drugiego dnia już nie było przeglądu tylko zbierali szyby, połamane krzesła, chuj wie co jeszcze. Legion Rycerzy Krwi Biało-czerwonej spod znaku Orła z wyciagniętym wysoko prawym skrzydłem zrobił wjazd. Teraz już chyba nie ma takich sytuacji, ale wtedy też trzymanie się razem byłoby wysoko wskazane.

Swoją drogą napierdalanie kogoś za to, że ktoś chciał grać pierwszy to już totalny debilizm.

PS. Ten sprzęt na focie to tzw. fuckhole?  :devil:
Mówię mało, ale myślę dużo.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #141 13 Lis, 2009, 15:51:52 »
Przegląd kapel w Legionowie w MOK'u. Cegła 99' czy coś.. Moi znajomi grają pierwszego dnia. Na szczęście. Bo drugiego dnia już nie było przeglądu tylko zbierali szyby, połamane krzesła, chuj wie co jeszcze. Legion Rycerzy Krwi Biało-czerwonej spod znaku Orła z wyciagniętym wysoko prawym skrzydłem zrobił wjazd. Teraz już chyba nie ma takich sytuacji, ale wtedy też trzymanie się razem byłoby wysoko wskazane.

kurwasz, widzę, że niezłe akcje miały tu miejsce... :o odkąd tu mieszkam nigdy nie było podobnych ekscesów
do widzenia.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #142 20 Lis, 2009, 15:33:50 »
No, są olmost inteligentni :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline marcin512

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #143 16 Lut, 2010, 19:34:34 »
Kurwa nie wiedziałem ,że z tego Allmostu tacy jebnięci ludzie ale widać ,że tak , wstyd tylko dla Koszalina . Owca też się nie popisał

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #144 11 Mar, 2010, 08:43:41 »
Nawet nie wiecie jak zajebiście ułatwia sprawę zwykłe podpisanie permanentnym markerem np. przedłużaczy, itd., gdy:
- koncert się skończył i trzeba szybciutko wypierdalać
- do tego jest ciemno
- adrenalina pokoncertowa
- przed oczami cycki czarnulki z pierwszego rzędu
- promile... :D

No i jakiekolwiek spersonalizowanie walizeczki na klamoty, bo się okazuje, że ostatnio, jak Polska długa i szeroka - czy to Słupsk, Poznań czy Wrocław - wszyscy gitarzyści byli w Castoramie! ;)
Paczki z głów!

Offline tomus

  • Gaduła
  • Wiadomości: 291
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #145 11 Mar, 2010, 12:29:51 »

No i jakiekolwiek spersonalizowanie walizeczki na klamoty, bo się okazuje, że ostatnio, jak Polska długa i szeroka - czy to Słupsk, Poznań czy Wrocław - wszyscy gitarzyści byli w Castoramie! ;)
    Czyli co case`ik z naklejką Demon  dał rade :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #146 11 Mar, 2010, 12:48:12 »

No i jakiekolwiek spersonalizowanie walizeczki na klamoty, bo się okazuje, że ostatnio, jak Polska długa i szeroka - czy to Słupsk, Poznań czy Wrocław - wszyscy gitarzyści byli w Castoramie! ;)
   Czyli co case`ik z naklejką Demon  dał rade :)

Staaary! Casik zawodowy! tu jest nawet na fotassie!



Jak widać - ukłony do samej ziemi! :D
« Ostatnia zmiana: 11 Mar, 2010, 12:53:16 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #147 12 Mar, 2010, 00:17:54 »
zajebiste to zdjęcie :). Znalazłem jeszcze jedno z koncertu Deflowera w internecie:
Spoiler
;)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #148 12 Mar, 2010, 11:34:46 »
zajebiste to zdjęcie :). Znalazłem jeszcze jedno z koncertu Deflowera w internecie:
Spoiler
;)

normalnie Was kocham za te fotasy :D
(tamto pstrykał dom?n :headbang:)
« Ostatnia zmiana: 12 Mar, 2010, 11:36:36 wysłana przez wuj Batman »
Paczki z głów!

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #149 16 Mar, 2010, 21:27:23 »
A propo tematu 'gwiazdy to huje' - graliśmy kiedyś z czechami z pod znaku XIII Stoleti - umawialiśmy się na wspólną perkę. A potem okazało się, że nie mają nic do bassu ;/  grali na naszym sprzęcie - spoko, ale okazało się potem, że pogubili części od perkusji (podkładki, nakrętki, filce i takie tam) i zadeptali basiście kabel za 130 zł... Jak stwierdzili "nie muszą brać wtedy wielkiego busa..." :/ A skasowali pewnie ze 5-6 koła.

Co do podpisywania sprzętu - WIELKIE TAK. Ratuje to często przedłużacze i kable :P Mieliśmy taką akcję, że schodzimy ze sceny, następny zespół się ładuje i patrze a kurwa goście przedłużacze nasze do walizki. No ja Cie nie pie :/ Jest podpisane i jest spokój jak się szuka. U nas też wszystko podpisane, każda walizka, nawet reklamówka :D Bo potem się to zgubi i trzeba w rekach nosić a gdzie potem znajdziesz jakiś worek na jakąś drobnicę. U nas do tego dochodzą klawisze, więc dodatkowe kable stereo, zasilacze, diboxy etc.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
2105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak