Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 191698 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Koncerty - wnioski PO
« 14 Lis, 2008, 13:31:54 »
Zakładam temacik, aby zamieszczać w nim Wasze wnioski/porady po-koncertowe. Sporo z nas gra gigi, gra w różnych miejscach, proponuję więc garść swoich patentów:

- duża scena: jebać odsłuchy. Jest straszna kakofonia, a akustyk zawsze chce wiedziec najlepiej, więc j.w i ustawiamy stacka Z BOKU, a nie za sobą. W ten sposób słyszymy siebie + resztę, a nie tylko resztę.

- jeśli dźwięk ze stacka jest przenoszony mikrofonem dodatkowo na przody - mikrofon ustawić w połowie między kopułką a brzegiem membrany, IMO - byle nie na środek.

- małe kluby gdzie jest duszno i gorąco: konieczna na przedramieniu łapy "kostkującej" pedalska frotka. Bez tego łapa strasznie się poci i ślizga po całej gicie. Na jednym koncercie pot z łapy leciał mi po gicie strumieniami: http://viewmorepics.myspace.com/index.cfm?fuseaction=viewImage&friendID=397631147&albumID=403496&imageID=4271785

- pijemy jedno, max 2 browce przed występem! Dowiedziono, że alkohol zamula słuch, poza tym wiadomo - nie chcemy być drugimi Panasami... Ostatnio jeden z członków kapeli się deczko najebał i rozwaliło to nieco występ. Jeśli wiemy, że ktoś z kapeli lubi przegiąć - pilnujemy gada. Potem niech se chleje  ;)

- musi być jeden  i tylko jeden lider w trakcie występu, żeby wiedzieć co robimy.

- żadnego opiedalania się nawzajem i gadek pomiędzy w trakcie występu - to strasznie nieprofesjonalne.

- cała kapela ma wręczoną wyraźną setlistę z utworami wg kolejności grania. Bardzo pomocne.

- żadnych zmian w numerach na ostatniej próbie przed koncertem! ;)

- stroimy się na bypassie!

- pomiędzy kawałkami nie brzdąkamy sobie radośnie

- zabieramy dodatkowe przedłużacze - zawsze tego chujstwa jest za mało

- jeśli puszczamy intro - nagrać na płycie nie w formacie mp3, często organizator ma możliwość odtwarzania tylko zwykłych CD. Nam ostatnio z tego powodu nie poleciało.

Inne Wasze praktyczne porady babuni:
« Ostatnia zmiana: 14 Lis, 2008, 13:33:53 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #1 14 Lis, 2008, 13:48:06 »
Nie bakać przed ;D

...no chyba, ze macie kawałki oparte na max 2 riffach  :P
Leweoczkomisiarysia

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 351
    • CTG TV
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #2 14 Lis, 2008, 13:53:21 »
- w sytuacji, gdy gra kilka kapel, pozwól tej przed Tobą spokojnie się spakować i znieść ze sceny - już sobie obiecałem, jeszcze raz mi ktoś wlezie jak będę zwijał 100 metrów kabla, but w krocze.
mniut i piah

Offline m4ody

  • Pr0
  • Wiadomości: 516
    • http://www.rotengeist.pl
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #3 14 Lis, 2008, 13:58:25 »
Racja.
Jeśli gra ktoś po Tobie to zwijaj sie szybko. Pogadasz sobie lub napiszesz smska poza sceną.
Leweoczkomisiarysia

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #4 14 Lis, 2008, 14:21:20 »
poddaje pomysl zeby przeniesc ten temat do FAQ. co na to wuj??
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Br-Owca

  • Gaduła
  • Wiadomości: 340
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #5 14 Lis, 2008, 16:45:53 »
 wuj_Batman - napisał prawie wszystko ja moge dodać że
- zdejmujemy 1/3 gainu ze wzmaka
- nie pijemy 15 browarów poprzedniego dnia i nie trzęsiemy sie jak galareta
- z reguły robimy się głośniej niż chce tego głuchy jak pień akustyk

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 351
    • CTG TV
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #6 14 Lis, 2008, 17:37:47 »
- zdejmujemy 1/3 gainu ze wzmaka

I gramy soft rocka? Bez jaj :P
mniut i piah

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #7 14 Lis, 2008, 18:39:07 »
polecam wziąć ze sobą śrubokręt, taśmę klejącą, zapas kabli itp - jak jest miejsce to tego typu graty. na ostatnio koncert wziąłem pęsetę (w sumie nie wiem po co, tak leżała na biurku to zgarnąłem :P) i co? 10 minut przed występem przy przenoszeniu paczki zahaczyłem ręką o ścianę wyłożoną drewnem i wbiłem sobie drzazgę w palec wskazujący lewej łapy - mało się nie obsrałem z ulgi jak przypomniałem sobie, że wziąłem tę pęsetę :D

poza tym to jeszcze jakąś wodę w małych butelkach dla każdego (co by nie wołać wokala żeby podał każdemu po kolei :P), jak klima nawali w sali to ratuje czasem życie
do widzenia.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #8 14 Lis, 2008, 18:42:31 »
piosenka - 10 sekund przerwy - piosenka - 10 sekund przerwy
jesli pomiedzy piosenkami chcesz sie napic browara - spoko. jesli wypic - lepiej miedzy piosenkami puszczaj reklamy.

nie umiesz konferansjerowac interesujaco to morda w kubel
niech zyja wokalisci przekazujacy swoje madrosci zyciowe bandzie najebanych kolesi ktorych interesuje glownie pogo.

zdejmij gainu
czytelnosc jest wazniejsza niz brutalnosc

w odsluchach najwazniejsza jest stopa, werbel, hihat (+ dla wokalisty wokal)
na koncert przychodzisz sobie pograc a nie posluchac basisty. dbaj o swoj komfort.

jesli jest bida z nyndzą w kwestii odsluchow - zadbaj o frontmana, nawet swoim kosztem
muzycy przychodza posluchac instrumentalistow, normalni ludzie - zespolu. tych drugich jest wiecej.

dbaj o swojego realizatora
nie kazdy jest chujem, ale kazdy moze byc. jak zaczniesz go opierdalac to na pewno nic dobrego nie ustawi.

stawiamy scene razem, sprzatamy scene razem, upijamy sie osobno
wydluza sie w ten sposob zywotnosc kapeli i nie ma problemu z ogladaniem siebie nawzajem nastepnego dnia

jesli jestes supportem, to jestes supportem
spierdalaj juz z tej sceny skoro cie prosza, jestes tylko przystawka do glownego dania. dotyczy wyganiania ze sceny przez zarowno organizatora jak i inne kapele, a przede wszystkim przez publicznosc.

pilnuj swojego jak oka w dupie
szkoda wrocic do domu bez kabli, stojaka czy statywu. pozwijaj najpierw, odpocznij pozniej. albo zatrudnij technicznych
Łe tej.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #9 14 Lis, 2008, 19:22:57 »
nie umiesz konferansjerowac interesujaco to morda w kubel
niech zyja wokalisci przekazujacy swoje madrosci zyciowe bandzie najebanych kolesi ktorych interesuje glownie pogo.

nad tym to bym sie mogl rozpisac jeszcze

nie rob wiochy reszcie zespolu
- nie krzycz:
"wroclaw jestescie zajebisci", "i wszyscy", "znacie ten tekst wiec pomozcie","a teraz wy"
- nigdy kurwa nie klaszcz z rekoma podniesionymi w gorze do wlasnego refrenu
- daruj sobie 10min przemowienia o tym jak akurat wazny jest dla Ciebie ten numer i jak powstawal pomiedzy dwoma 2min kawalkami
- przedstawianie z imienia i nazwiska calego skladu ma moze sens w czasie kameralnych koncertow a nie w pubie pelnym nawalonych milosnikow szatana. jesli zapamietaja nazwe kapeli to juz dobrze... nie musza wiedziec z kim spal Bogdan ktory gra u was od roku na banjo



Jesli koncert zaczyna sie o 19 to nie przyjezdzaj ze sprzetem robic probe o 18....



NIGDY NIE OBRAZAJ PUBLICZNOSCI!!!
 teksty typu: " jak nie podejdziecie pod sama scene to jestescie x#%$", " poznan wczoraj bawil sie o wiele lepiej" zostaw dla siebie
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #10 14 Lis, 2008, 20:19:03 »
poddaje pomysl zeby przeniesc ten temat do FAQ. co na to wuj??

Vote YES Obama  ;)
Paczki z głów!

Offline el-biczel

  • Pr0
  • Wiadomości: 825
  • Zawsze chciałem neutrinem być...
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #11 14 Lis, 2008, 23:10:52 »
- jeśli dźwięk ze stacka jest przenoszony mikrofonem dodatkowo na przody - mikrofon ustawić w połowie między kopułką a brzegiem membrany, IMO - byle nie na środek.
Nie dokonca sie zgodzę, najlepiej sprawdzic z wlasna paczka na probie gdzie działa najlepiej, zaznaczyc miejsce na paczce i zawsze przystawiać w to jedno. Moze to byc srodek, ale ogolnie uwaza sie za 'sweet spot' miejsce laczenia kopułki z membrana.
- pomiędzy kawałkami nie brzdąkamy sobie radośnie
Tak samo jak pomiędzy kawałkami, nie brzdąkamy po wyjsciu na scene, jak inni sie jeszcze stroją.
Wychodzimy, stroimy w bypassie. I spokojnie czekamy, az wszyscy damy czadu.
Strasznie zalosne jest, jak ktos musi sobie poplumkać, zeby sie popisać, albo sprawdzic czy wszystko działa - to nalezy zrobic jak w lokalu nie ma publicznosci.

Dom?n HIHAT W ODSŁUCHU!!??? Blachy tak napierdalają, że po koncertach ledwo słysze wlasnie przez te wysokie czestotliwości, stopa i werbel i wszystko.

nie umiesz konferansjerowac interesujaco to napisz konferansjerke przed koncertem

jak cos mi sie jeszcze wymysli to dopisze

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #12 14 Lis, 2008, 23:34:37 »

nad tym to bym sie mogl rozpisac jeszcze

starczy napisac: bierz przyklad z Lipy na Bolilolu :devil:


Dom?n HIHAT W ODSŁUCHU!!??? Blachy tak napierdalają, że po koncertach ledwo słysze wlasnie przez te wysokie czestotliwości, stopa i werbel i wszystko.


w malych klubach to moze i napierdalaja, ale starczy ze przestaniesz sie dotykac lokciami z basista i juz robi sie ciezko. zreszta mowa o samym HH, a nie wszystkich blachach. ma to sens glownie jesli bebniarz albo na nim gra albo wybija rytm (np. grajac na ride). hi hat znika jak sie postawi sciane gitar - tak z doswiadczenia wynosze.
Łe tej.

Offline pan mikos

  • Pr0
  • Wiadomości: 681
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #13 16 Lis, 2008, 12:21:21 »
Bierzcie rękawiczki do noszenia, rozkładania i składania sprzętu
Tyczy się zwłaszcza rozwijania i zwijania kabli. Sprawa niby banalna, ale zauważyłem, że rzadko praktykowana. Jeszcze nie podniosłem ze sceny kabla, który by nie był ujebany, dlatego polecam rękawiczki - czysto, sprawnie i wygodnie.


Tak samo jak pomiędzy kawałkami, nie brzdąkamy po wyjsciu na scene, jak inni sie jeszcze stroją.
Wychodzimy, stroimy w bypassie. I spokojnie czekamy, az wszyscy damy czadu.
Strasznie zalosne jest, jak ktos musi sobie poplumkać, zeby sie popisać, albo sprawdzic czy wszystko działa - to nalezy zrobic jak w lokalu nie ma publicznosci.

No nie wiem. Dla mnie to raczej rozsądne, niż żałosne.
Oczywiście nie chodzi mi trzepanie słipów, ale takie "dżyn dżyn" - piec gra, odsłuch jest. Przełącz kanał, bank w efekcie i co tam jeszcze masz, "dżyn dżyn" - przełączyło się co miało przełączyć i spokój. Pomijając już akustyków, którzy potrafią coś nie teges załączyć, to np. może się coś między próbą a występem zjebać. Mi wczoraj na gigu tak padł footswitch. Na próbie działał, przed występem nie sprawdziłem czy przełącza kanały, tylko czy przester pali. W trakcie utworu okazało się, że nie przełącza...

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #14 16 Lis, 2008, 13:13:48 »
Na próbie działał, przed występem nie sprawdziłem czy przełącza kanały, tylko czy przester pali. W trakcie utworu okazało się, że nie przełącza...
Dobrze, że przester został, a nie clean ;)
Jeśli chodzi o dzyn dzyn, to popieram mikosa, 3 dzyn dzyn nie zaszkodzi, a pewności doda:)

Offline metal

  • Gaduła
  • Wiadomości: 337
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #15 16 Lis, 2008, 18:31:26 »
Bierzcie rękawiczki do noszenia, rozkładania i składania sprzętu
Tyczy się zwłaszcza rozwijania i zwijania kabli. Sprawa niby banalna, ale zauważyłem, że rzadko praktykowana. Jeszcze nie podniosłem ze sceny kabla, który by nie był ujebany, dlatego polecam rękawiczki - czysto, sprawnie i wygodnie.

Najlepiej białe, czesto w zestawie dołaczają gwizdek :)

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #16 19 Lis, 2008, 01:26:33 »
Bierzcie rękawiczki do noszenia, rozkładania i składania sprzętu

Niestety tu się zgodzić nie mogę. Jeśli chce się grać metal z piekła, należy mieć ręce ujebane po pachy.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #17 20 Lis, 2008, 22:02:32 »
"- małe kluby gdzie jest duszno i gorąco: konieczna na przedramieniu łapy "kostkującej" pedalska frotka. Bez tego łapa strasznie się poci i ślizga po całej gicie. Na jednym koncercie pot z łapy leciał mi po gicie strumieniami"

ja bym nawet polecał jakiś mały ręcznik ze sobą zabrać i gdzieś go dyskretnie za piecem skitrać, bo jak pot zalewa oczy to fajnie by go było czymś wytrzeć (proszę pamiętać, że rękawy mają ograniczoną pojemność) a także zabrać ze sobą więcej niż trzy kostki (z doświadczenia wiem że niektórzy potrafią zgubić jedną zanim zaczną jeszcze grać, jedną złamać w trakcie grania a ostatnią kostkę upuścić tak, że wpadnie w szpary między dechami sceny)

Offline motyl

  • Gaduła
  • Wiadomości: 272
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #18 21 Lis, 2008, 01:01:35 »
taaa, ja zawsze klade sobie na piecu recznik albo bluze, bardziej przeszkadza pot wlewajacy sie w oczy niz splywajacy na gitare :). Kostki na piecu dobrze polozyc , moga wypasc albo stac sie zupelnie mokre. Wode lub inny zwilzacz do picia kazdy powienien miec swoja zeby nei bylo `daj sie napic browara` mieszy kawalkami. Wygodnie jest chowac wszystkei trafa, kable, mikrofony, trYgery itd do jednego pudla czy case`a.
myspace.com/drownmyday

Offline BartekL

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 549
  • "Ryjem will not play"
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #19 22 Lis, 2008, 12:27:39 »
Chyba nikt nie dodał, ze dobrze mieć zapasowa gitarę, w razie jakby struna poszła, bo o czymś gorszym lepiej nie myśleć :)

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #20 23 Lis, 2008, 16:50:02 »
Dzięki za ten temat chłopaki. Parę większość pewnie wprowadzę w życie za 2 tygodnie. :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #21 24 Lis, 2008, 09:23:44 »
Tadeo - to trochę jak z porodem (SORRY, ale teraz będę czasem jechał wzdłuż tego tematu :D) - naładujsz łeb teorią, a potem i tak będzie się działo po swojemu. Napisz jak było  :P
Paczki z głów!

Offline AX

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #22 25 Lis, 2008, 11:08:22 »
Chyba nikt nie dodał, ze dobrze mieć zapasowa gitarę, w razie jakby struna poszła, bo o czymś gorszym lepiej nie myśleć :)

W grudniu zeszłego roku mój zespół miał takiego pecha że dzień przed koncertem na próbie nasz gitarzysta drugi wyjął z casa swojego epiSG i okazało się że główka się złamała... Musiał grać na pożyczonym epiLP (z pięć minut przed koncertem okazało się że musi ja przestroić o pół tonu w górę jeszcze). Ja grałem na fenderze kumpla z drugiego mojego zespołu, jednak na początku 3ciego kawałka pękła mi struna xD  (i musiałem pożyczyć od chłopaka jakąś gitarę noname aby dotrwać do końca... Szkoda tylko że stroik jej niełapał i musiałem się stroić tak aby było słychać do drugiego gitarzysty (który się skapnął wtedy że niestroi i też zaczął się stroić xD). Z 15 minutowego seta wyszedł półgodzinny... mimo tragicznego brzmienia dotrwaliśmy do końca (koncert na maksa był amatorski ale zawsze to jakieś doświadczenie poza tym trochę śmiechu było). Także trzeba być przygotowanym aby unikać takich wpadek bo są naprawdę żenujące...

Z moich rad:
1)nieprzetrenujcie się przed koncertem, a już pod żadnym pozorem nieprzetrenujcie i nieprzemęczcie wokalisty bo może być potem naprawdę średnio...
2)jak ma być choreografia jakaś i układy taneczne to starajcie się je w miarę przećwiczyć przed lustrem :P
3)dla wokalistów - jak zapomnicie tekstu to nieokazujcie zmieszania tylko improwizujcie - mało kto się skapnie...
4)jeśli macie kłopoty z zapamiętywaniem tekstu to nieodkładajcie nauki na koniec - dzień przed koncertem np... bo to nieprofesjonalne :P

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #23 25 Lis, 2008, 15:09:26 »
1)nieprzetrenujcie się przed koncertem, a już pod żadnym pozorem nieprzetrenujcie i nieprzemęczcie wokalisty bo może być potem naprawdę średnio...
Co to znaczy przetrenować się?

2)jak ma być choreografia jakaś i układy taneczne to starajcie się je w miarę przećwiczyć przed lustrem :P
Boje się twojego zespołu.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #24 25 Lis, 2008, 15:13:31 »
ad1. nie zedrzec gardla na probie lub przed koncertem
ad2. a ja wiem o co mu chodzi i choc brzmi to pedalsko to ma racje... niektorzy sie nie widza na scenie i nie wiedza sami co robia i jak wygladaja
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12097 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5643 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
1608 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak