Autor Wątek: Setup pod małe koncerty  (Przeczytany 1613 razy)

Offline ihavelostmykeys

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
  • haven't found them anyway
Setup pod małe koncerty
« 07 Lut, 2023, 00:52:43 »
Czołem, po mału wracam do grania publicznie i nadeszła pora skończyć z pożyczaniem sprzętu. Potrzebuję w miarę wszechstronnego rozwiązania na koncerty od bardzo małych po "cokolwiek może mnie spotkać". Ostatnio w oko wpadł mi Line6 Pod Go. Czy ktoś z Was miał z tym do czynienia? Jak to najlepiej nagłośnić w rozsądnej cenie? Gdzieś czytałem o paczkach FRFR, ale nie bardzo rozumiem czym to się różni od zwykłej szerokopasmówki (oprócz wielokrotności w cenie). Czasem job wpadnie na basie, więc fajnie by było, żebym mógł pociągnąć obydwa instrumenty jednym zestawem. Uprzejmie proszę o sugestie wszelakie.
plosie nie podkleślać na cielfono moich blenduf oltoglafićnych

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Setup pod małe koncerty
« Odpowiedź #1 07 Lut, 2023, 18:06:19 »
FRFR to jest szerokopasmówka. Jeśli chcesz grać przez kolumnę FRFR i na gitarze, i na basie to szukaj czegoś z głośnikiem 15" i duuuuużą mocą.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Odp: Setup pod małe koncerty
« Odpowiedź #2 07 Lut, 2023, 19:43:23 »
Miąłem podobną rozkminę jak w tym roku dołączyłem do pewnego skłądu by zagrać na WOŚPie. U mnie to skończyło się tak:
HeadRush FRFR-112 plus HX Stomp z dodatkowym 3 przyciskowym kontrolerem MIDI i pedałem ekspresji zrobionym z kaczki Dunlopa.
Później dla wygody wpinałem przed to tuner Polytune mini i kaczkę Dunlop MXR MC404 Wah Custom Audio na podkładce G LAB TBWP (Tuner by
nie zajmował mi switcha od HX a kaczka na podkładce bo nie jestem przyzwyczajony, że trzeba kaczkę włączyć i wyłączyć więc się działo ;-) ).
Korci mnie by sprawdzić jak to zagra z basem bo miałem epizod bycia basistą. niestety nie mam teraz sojego basu więc jak gdzieś się dorwę to zobaczę.
Jeśli chodzi o gitarę to: "działa". Jak miałbym siedzieć i kręcić to pewnie bym marudził ale, że to było wszystko na szybko trzeba było zrobić
10 coverów z jednorazowym składem. Ne miałem dostępu do salki więc musiałem przyjść i grać właściwie z marszu.
I z zespołem zagrało całkiem przyzwoicie.


Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Odp: Setup pod małe koncerty
« Odpowiedź #3 07 Lut, 2023, 20:28:26 »
Również polecam HX Stompa. Łatwo się to obsługuje, łatwo ukręcić brzmienie, można wrzucić własne IR, ma balanced out.

Korci mnie by sprawdzić jak to zagra z basem
Dobrze zagra, cały bas na naszej demówce szedł przez Helix Native, a to właściwie ten sam algorytm.

Offline ihavelostmykeys

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 22
  • haven't found them anyway
Odp: Setup pod małe koncerty
« Odpowiedź #4 08 Lut, 2023, 02:17:53 »
@Skibodeptak No właśnie u mnie podobnie, miałem być perkusistą w cover bandzie, ale zrobili mnie basistą na jeden koncert, a teraz obstawiam gitarę. Został miesiąc do następnego koncertu i 50 numerów do wyuczenia, ale na basie już umiem to będzie z górki xD

Myślałem przez chwilę o hx stomp bo to jak rozumiem pełny silnik helixa tylko okrojony z przełączników. Pod Go niby lekko okrojony z mocy, ale ma klikacze i wah, i generalnie powinien załatwić temat.

Powiesz coś więcej o tym headrushu? Słuchałem trochę testów, to jechało mocno środkiem, ale ciężko z YouTuba jakieś wnioski wyciągać, bo to większość mikrofonem z telefonu czy jakimś innym badziewiem kręcone. Pociągnie to basa? Ostatni koncert zrobiłem na 1x8” albo 1x10” (nawet nie wiem) i rozkręciłem ledwo na połowę, żeby nie zagłuszyć reszty bandu. No ale to było jakieś typowo basowe combo. Fajnie by było, żeby na mniejsze kluby można było się ze sceny nagłośnić, a na większe ewentualnie dla pana akustyka na przody z osobna. I wtedy to mikrofonować tego frfra jak paczkę czy z PODa podać po jacku?
plosie nie podkleślać na cielfono moich blenduf oltoglafićnych

Offline maciek1b

  • Gaduła
  • Wiadomości: 254
    • DEADLY NIGHTSHADE
Odp: Setup pod małe koncerty
« Odpowiedź #5 08 Lut, 2023, 09:47:53 »
Do FRki idzie sygnał z PODa już z symulacjami paczek i mikrofonów nie ma sensu robić mikrofonowania FRFR, daj jeden sygnał z PODa na FRFR a drugi w linię, Headrush ma też wyjście więc można pewnie dać w linię sygnał z Headrusha

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 306
Odp: Setup pod małe koncerty
« Odpowiedź #6 09 Lut, 2023, 11:29:13 »
 HeadRush gra przyzwoicie z gitarą, z bassem jak już pisałem nie mam jeszcze doświadczeń. I tak jak powyżej maciek1b napisał nie potrzeba mikrofonu do nagłośnienia leci prosto z HX. Wygoda jeśli chodzi o transport przekonała mnie do tego rozwiązania i z każdą próbą coraz bardziej się przyzwyczajam do takiego grania.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
59 Odpowiedzi
19992 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Wrz, 2010, 20:56:14
wysłana przez leszekblues
30 Odpowiedzi
36622 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 10:56:11
wysłana przez Dun
[NGD] My setup

Zaczęty przez Marency Efekty

15 Odpowiedzi
10677 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2011, 14:11:42
wysłana przez Marency
19 Odpowiedzi
6958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2015, 15:42:33
wysłana przez lwronk
26 Odpowiedzi
6831 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 12:39:59
wysłana przez Aremenius