Autor Wątek: Budowa setup w racku - problem  (Przeczytany 20928 razy)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Budowa setup w racku - problem
« 12 Wrz, 2010, 15:58:24 »
Jak zły temat - to z góry przepraszam ale nie wiem gdzie podpiąć.

Panowie - mam pytanie, jako, że jestem w tej kwestii trochę łysy. Potrzebuję dość łopatologicznie schematu podłączenia (lub wskazówek do podłączenia) Racka na 2 preampy z wspólnym efektem i kontrolą midi. Co dokładnie by wchodziło w grę (mój docelowy setup) :

- Engl E530 Preamp
- Peavey Rockmaster Preamp
- Końcówka mocy
- G-Major II / Rocktron Xpression (Sterowany z midi)
- Whammy IV (Sterowany z midi)
- Podłoga FCB1010

Nie ma problemu ze spięciem tego zestawu z jednym preampem - Whammy daję przed wejściem na E530 i mam układ :

Gitara -> Whammy -> E530 i pętla do Xpressiona -> Końcówka -> Paka
Sterowanie też jest bezproblemowe - Behr steruje mi kanałami E530, a midi Ch 1 - Xpress, Ch 2 - Whammy

Zonk zaczyna się jak miałbym (a mam) ochotę podpiąć drugi preamp - w jaki sposób skakać pomiędzy preampami? Switch? Sterownik Midi? Chodzi mi oczywiście o wykorzystanie w obu przypadkach efektu w pętli danego preampu i (jasna sprawa) końcówki. Nadmienię, że E530 ma funkcję Preamp Defeat który bypassuje cały preamp.

Offline purpleman

  • zbananowany
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 025
  • hie hie hie
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #1 12 Wrz, 2010, 16:04:20 »
coś jakby podwójny A/B box sterowany midi?? W emcustom Ci to zrobią, wiec gadaj do nich :)
"grałeś kiedyś w samoloty?"

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #2 12 Wrz, 2010, 16:27:01 »
a zwie się to looper z dwiema pętlami sterowany po midi ;)
tylko wtedy nie wrzucasz rocktrona w pętle preampów, tylko robisz: preamp > rocktron > końcówka.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2010, 16:28:56 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Zomballo

  • Gość
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #3 12 Wrz, 2010, 19:24:01 »
Nie wiem czy przewidziałeś to, iż Engl e530 i Pivi Rockmaster nie mają interfejsu midi? Behem tym nie posterujesz. Tak jak koledzy wcześniej napisali. Musisz uzbroić się w zewnętrzny interfejs/looper midi.

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #4 12 Wrz, 2010, 19:53:55 »
Behr ma dwa relaye, Major także - dałoby radę to opiąć i zaprogramować, tylko dodatkowe kable trzeba by było puszczać od sterownika.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #5 12 Wrz, 2010, 20:08:04 »
imho można się szarpnąć i wrzucić do loopera relaje, mniej kabli podłoga <-> rack
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #6 12 Wrz, 2010, 20:17:04 »
Hmm. No coś +/- kumam.

Owszem Ani E530 ani Rockmaster nie mają Midi - ale myślę, że to można by załatwić Interfacem nie?

Tzn FCB => Midi z relayami (Ch I) + Midi Thru => Efekt (Ch II) + Thru => Whammy IV ?

Midi sterowałby mi czym tam trzeba (E530 / Peavey / Końcówka mocy) dla każdego presetu - zgadza się?

Niestety nie wiem jak rozwiązać problem fizycznego przesyłu przez Efekt i do końcówki - a efekt chcę mieć w pętli. Od tego jest looper tak?

Czyli podpinam 2 preampy i sterując przez midi dla każdego presetu mogę kierować sygnał z preampu A / B do toru FX i wracać do FX Return danego Preampu? (+ to samo dla końcówki?)



Chciałbym również nadmienić, że jak mi coś odpierdoli i zachce mi się 3ci preamp (np. Mesa recto ;)) podpiąć to też byłoby dobrze jakby to nie było rozwiązanie 'pod zastosowanie' tylko imo trochę bardziej otwarte i rozwojowe. Nie raz widzę racki z 2/3 preampami i pytam ja siebie : "jak to kurwa działa?" - a nie mam nikogo blisko komu mógłbym dupę truć tego typu sprawą.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2010, 20:19:04 wysłana przez Vertigo »

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #7 12 Wrz, 2010, 20:26:35 »
Dokładnie, tak robisz.
Zamów looper z zapasem pętli i pomyśl o przekaźnikach w nim, mniej masz kabli wkoło Ciebie.

Cytuj
wracać do FX Return danego Preampu?
nie, FX jest między preampami a końcówką.
« Ostatnia zmiana: 12 Wrz, 2010, 20:36:39 wysłana przez mati304 »
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #8 12 Wrz, 2010, 21:41:44 »
Grudizen z Riverside mial taki ajer od hexe ze miedzy 2 preampami sie przelaczal.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Odp: Budowa setup w racku - problem
« Odpowiedź #9 13 Wrz, 2010, 00:42:26 »
Ja też mam taki bajer od MarkL, że między dwoma preampami się przełączam :) prosta sprawa, mały looper sobie kup, 4 pętle (będzie zapas) w pudełku żeby tanio było. Może Ci gałek sprzeda jeden swój bo chyba jeszcze kompletu nie opylił :) masz tam wejście midi preampy wpinasz w pętle i po problemie, możesz się między nimi przełączać a jak Ci odbije to sobie je razem (szereogowo) włączysz dla uzyskania mega soundu ;). Jak srasz kasą to można się pokusić o zbudowanie loopera z mikserem i będziesz mógł wtedy włączyć jeden, drugi albo 2 równolegle, coś jak pod x3 :)

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Zasadniczo sram gównem :D Choć wolałbym zygmuntami ;)

A macie może pany jakieś namiary na konkretny sprzęt? Puszczenie dwóch równolegle to byłoby coś ;)

A gdzie (a raczej) jak miałbym podpiąć te FXy jeżeli mają być pomiędzy pre a końcówką? kurde sory ale albo jestem zmulony dziś albo pojebany ale nie potrafię sobie tego wyobrazić :D Bo looper zmienia mi tylko defacto preampy :D

A efekt w linii przed końcówką ?

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
No dokładnie :D procesor po looperze, a przed końcówką.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Zadałbym pytanie : "Czy wpłynie to znacząco na jakość w porównaniu do połączenia do pętli w preampie?" oraz "Czyli looper ma własną pętlę efektów która jest przed wyjściem na końcówkę?"

Ale obawiam się, że na 1 nie otrzymam jednoznacznej odpowiedzi a na drugą pewnie "Tak", right?

Jednym słowem trza mi tylko coś co mi owinie relayami i pętlami preampy ala coś takiego :

http://www.emcustom.eu/looprack.html

jak dobrze mniemam. Swoją drogą napisałem do EM Custom i czekam :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
preampy i efekty w looper, looper w koncowe.

Offline mati304

  • Gaduła
  • Wiadomości: 255
  • These go up to eleven.
Cytuj
"Czy wpłynie to znacząco na jakość w porównaniu do połączenia do pętli w preampie?"
imho jeden chuj, zależy czy pętla w preampie ma true bypass, jak nie, to + na korzyść loopera.
There's no use being precise about something when you don't even know what you're talking about.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
No zależy czy pre, ma szeregową czy równoległą bo jak równoległą to nie taki jeden chuj.

A macie może pany jakieś namiary na konkretny sprzęt? Puszczenie dwóch równolegle to byłoby coś ;)

A gdzie (a raczej) jak miałbym podpiąć te FXy jeżeli mają być pomiędzy pre a końcówką? kurde sory ale albo jestem zmulony dziś albo pojebany ale nie potrafię sobie tego wyobrazić :D Bo looper zmienia mi tylko defacto preampy :D

A efekt w linii przed końcówką ?
Ni chuj nie wiem czego nie wiesz, jeżeli nie w którejś pętli po pre  w looperze to z out loopera do in fx i z out fx do in końca mocy.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2010, 00:22:20 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Ok, już chyba czaje choć jak na zawodowego trolla przystało jeszcze jeden kłestion :

Wytłumacz mi ktoś jak działa looper - bo chyba z tego powodu nie czaje tego podłączenia :

Tam jest 10 pętli więc w huy - w pierwsze dwie wpinam preampy, a w trzecią FX i po prostu MIDI umożliwia mi włączanie i wyłączanie poszczególnych "sekcji" right?

Czyli mogę włączyć np. pętlę 1 + 3 lub 2 + 3, lub np. 5 + 7 + 8? (czyli ustawiam presety i do każdego odpowiedni układ relaysów :D)

Nie miałem do czynienia z looperami - sorry za pytanie rodem z g.pl.

No i jeszcze problem taki, że widzę tylko 1 Out - jak to zrobić stereło?

Mowa o : http://www.emcustom.eu/looprack.html

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Kupić drugi looper, w instrukcji do Ls-16 mam jakiś patent na stereo z jednym looperem ale muszę jej poszukać bo go nie pamiętam i nie wiem czy w ogóle u Ciebie się sprawdzi. Co do reszty to jest tak jak piszesz.
« Ostatnia zmiana: 14 Wrz, 2010, 14:26:41 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
No to przy 10 pętlach powinno się to udać - tyle, że FX (bo on mi będzie robił stereo) muszę wpiąć w 2 pętle i z niego wyjść na końcówkę potem - czyli nie taki diabeł straszny. Preampy wystarczy wpiąć Mono bo nie ma większego sensu zdaje mi się wpinać ich stereo (szczególnie, że IN są mono) :)

Kuszące - ale kasa też nie mała +1200zł do kosztów rack na looper. Ale w sumie z FCB da to razem 10 pętli + 8 switch - więc małą elektrownią atomową można sterować ;)

Postaram się rozrysować wieczorem schemat tego i wkleić :)

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Od razu dodam, że im bardziej będziesz kombinował, tym większa szansa na pętlę mas i zajebisty brum. Przy dwóch preampach to pewnik. Rozwiązanie to trafa izolujące (ja mam rackowego ebtecha hum eliminatora) i śrubki humfrees do racka (bo tak się wesoło składa, że masa się też elegancko przenosi po szynie rackowej).

Dodam, że przy tym setupie mógłbyś rozważyć wymianę g-majora i fcb na TC Electronic G-System, który może wtedy robić za sterownik, looper (czyli również przełączać preampy), efektami się nie różni od majora, a może być Ci wygodniej ogarniać programowanie.

Jeszcze jeden plus tego rozwiązania - mniej okablowania na podłodze, więcej w racku (zakładając, że moduł rackowy g-systemu będziesz trzymać właśnie w racku)
« Ostatnia zmiana: 15 Wrz, 2010, 19:48:34 wysłana przez Didejek »

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Cytuj
Od razu dodam, że im bardziej będziesz kombinował, tym większa szansa na pętlę mas i zajebisty brum. Przy dwóch preampach to pewnik.

Że jak niby? Każdy preamp ma osobne źródło zasilania no i looper też ma osobne. Gdzie tu się pętla mas zrobi?
mniut i piah

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Jak osobne? Znaczy, że co, masz ultra długie kable zasilające i każdy do innego źródła podłączysz na scenie?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Osobne w sensie że nie ma jednego transformatora dla każdego urządzenia, tylko każdy jest odseparowany.
mniut i piah

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Dale ma trzy elektrownie wiatrowe w racku. 6U zajmują.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 402
    • CTG TV
Niech panowie sobie jaj nie robią, tylko tłumaczą :). Bo jaja to ja sobie mogę też z Was porobić, ale to nie g.pl :P
Proste pytanie. Gdzie się zrobi pętla mas w przypadku 2xpreamp i looper, jeżeli każdy z tych urządzeń jest zasilane osobno, a nie z jednego "zasilacza".
mniut i piah

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
9801 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Lut, 2011, 18:08:20
wysłana przez Vertigo
30 Odpowiedzi
37681 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Lis, 2012, 10:56:11
wysłana przez Dun
[NGD] My setup

Zaczęty przez Marency Efekty

15 Odpowiedzi
11163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2011, 14:11:42
wysłana przez Marency
26 Odpowiedzi
7372 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2019, 12:39:59
wysłana przez Aremenius
6 Odpowiedzi
2089 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak