Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 191697 razy)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #25 25 Lis, 2008, 15:35:49 »
ad.1 zawsze myślałem, że gardło się zdziera jak ktoś nie potrafi.
ad.2 na tym forum chyba ten problem nie powinien istnieć :P
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline AX

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 11
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #26 25 Lis, 2008, 17:05:32 »
ad.1 - tak masz rację, zdziera się głos jak ktoś niepotrafi. Ale też nie oszukujmy się - nie w każdym zespole wokalista ma pojęcie jak śpiewać. A nawet jak ma to zanim dojdzie do odpowiedniej techniki to musi często minąć parę lat (poza tym człowiek z techniką która mu pozwala śpiewać cały czas niekoniecznie brzmi ciekawie i fajnie). Zauważ że wokaliści ze świetną techniką czasem dają plamę na koncertach bo po prostu niemogą zaśpiewać tak jak by powinni bez problemu (np Halford, Dickinson, Gillian i masa innych). I to jest wynik przemęczenia... A jak ktoś jest przemęczony i jest zmuszony do śpiewania czy tam wokalizowania to w końcu sobie może rozwalić gardło...

ad.2 Nie masz się co bać naszego zespołu... jak narazie to nawet nie mamy prób więc niezobaczysz nas prędko :P.  Co do tego że na tym forum nie powinien istnieć taki problem...hmm różnie to bywa. Są zespoły które się ruszają źle, sztucznie na siłę (od razu wyłapiesz to i Ci się pojawi uśmieszek na ustach) , są też zespoły które w ogóle się nie ruszają (a np świetnie grają technicznie) a ludziom się chce ziewać na koncertach, i nie zapamiętają niczego z takiego występu. No i też są takie zespoły które w sumie muzycznie średnio wypadają (ale przyzwoicie), ale przez swój ruch na scenie potrafią ruszyć ludzi do moshu, machania grzywami itp :P I publiczność to ich zapamięta i zaprosi na kolejny występ i nie będzie żałowała kasy na bilety... A co do ćwiczenia przed lustrem... Mój były zespół kiedyś tak ćwiczył (dla żartów oczywiście - w sali była ściana luster) i na żywo świetnie to wypadało (to był klasyczny heavy więc latanie po scenie, strzelanie gitarami i różne akrobacje były wskazane). Znowu parę osób które ja znam... hmm jak próbowali małpować takie zachowania na żywo to wychodziło to mocno średniawo... ;] Żałośnie znaczy. (PS- nie mówię że ja się świetnie prezentuję ze sceną :P bo tak nie jest... bliski jestem tej żałości :D ale przynajmniej mam świadomość co robić aby było lepiej...)

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #27 25 Lis, 2008, 17:51:15 »
ad.2 słuszna uwaga - jak ćwiczę choreografię to wieczorem patrzę na swoje odbicie w oknie :P ważne, żeby wszystko wychodziło naturalnie i nie starać się robić niczego na siłę ani nie udawać - gość po prawej na dole to dla mnie mistrz :P (po prawej na górze zresztą też ;) )
do widzenia.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #28 25 Lis, 2008, 23:26:47 »
[ot]Sorki za mój nic nie wnoszący post chłopaki, ale nie mogłem się powstrzymać... Doskonała ilustracja ad.2 -> [/ot]
hihi :)
« Ostatnia zmiana: 25 Lis, 2008, 23:36:04 wysłana przez lord_awesomeguy »

Offline Maro

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 90
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #29 25 Lis, 2008, 23:51:36 »
Ooo, to są te miśki co kiedyś na pigmej.pl wrzucili swoje foty robione u weselnego fotografa z Gibsonami? Zajebiście grają, tamta akcja miała miejsce już ze 2 lata temu, wtedy nagrania na ich stronie były chyba lepsze niż to z YT :D

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #30 25 Lis, 2008, 23:59:39 »
dobrze, ze nie jestem gejem, bo bym sie zakochal w jego tylku. A teraz ide pocwiczyc :D

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #31 26 Lis, 2008, 09:16:10 »
dobrze, ze nie jestem gejem, bo bym sie zakochal w jego tylku. A teraz ide pocwiczyc :D
:fotki:
Sinner - chcę więc zobaczyć Twoją misternie wyćwiczoną muskulaturę!

ad.2 Fakt - warto popatrzeć na siebie na nagraniu z koncertu. Nie zawsze to, co myślisz, że jest fajne jest fajne. Ale i tak lepiej ruszać się średnio, niż wcale.
Opierdalam nieraz po koncertach drugiego gitarzystę i bassmena, bo z wokalem robimy nieraz za cały ruch sceniczny ;)

AX dobrze prawi:
"nieprzetrenujcie się przed koncertem" - a dokładnie nie przemęczcie materiału na 1000prób tuż przed koncertem. Zagrane na świeżo aż leci z głośników i samemu przyjemnie słuchać ;)
« Ostatnia zmiana: 26 Lis, 2008, 11:16:29 wysłana przez wuj_Batman »
Paczki z głów!

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #32 28 Lis, 2008, 10:14:21 »
Niesamowite:

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #33 28 Lis, 2008, 17:05:02 »
Niesamowite:


Tak mamy robić, czy nie?
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #34 28 Lis, 2008, 17:33:01 »
tylko jesli masz system bezprzewodowy.

swoja droga dalbym gitarzystom herbatki z melisy, troche nerwowo sie ruszaja.
Łe tej.

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #35 28 Lis, 2008, 18:48:17 »
Niesamowite:


Tak mamy robić, czy nie?
Pewnie, kilka dłużyszych kresek przed koncertem...

Offline Burning Darkness

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 28
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #36 01 Gru, 2008, 19:24:23 »
Tylko czekałem aż rozwalą gitary a sprzętem zaczną rzucać w publiczność  :)
I don't speak, I practice.

Offline pstry

  • Gaduła
  • Wiadomości: 289
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #37 06 Gru, 2008, 11:59:31 »
załatwić sobie pozwolenie na broń, sprowokować akustyka do zaatakowania nas i oddać strzał. Wtedy świadkowie potwierdzą, że to w obronie było. Chodzi o to, że wczoraj zagrałem najgorszy koncert w życiu. Mój pierwszy koncert w szóstej klasie SP na dzień ziemi w roku 1996 był lepszy od tego wczorajszego. DO KURWY NĘDZY!!!!!!!!!!!!!

Offline birthmark

  • Gaduła
  • Wiadomości: 445
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #38 06 Gru, 2008, 12:44:41 »
Ja póki co miałem 2 trywialne, ale poważne wpadki:

- Nastroiłem się na próbie dźwięku, po czym odstawiłem gitarę do futerału. Po jakimś czasie weszliśmy na scenę i od razu zaczęliśmy grać, przez cały koncert za bardzo siebie nie słyszałem. Dopiero w przedostatnim numerze zauważyłem że G mam odstrojoną chyba z ton do góry. A więc: Stroić się tuż przed graniem i nie zawadzać o nic kluczami!!! :D

- Na przeglądzie miałem do dyspozycji na scenie głowę V-empire, nie grałem na nim wcześniej i nieco się zdziwiłem, że miał bardzo marnie nasycony przester, chociaż preamp rozkręcony był już na maxa (w większości ampów nie przekraczam połowy skali). Dopiero w przedostanim numerze (znowu...) coś mnie tknęło żeby ruszyć gałką tone'u - oczywiście była skręcona do połowy. Sprawdzić przed graniem, czy wszystkie potencjometry są we właściwej pozycji.
Ale w sumie dzięki temu w ostatnim numerze zabrzmiałem najlepiej i może dlatego wygraliśmy przegląd :D

W obu przypadkach nikt ze słuchaczy się nie skarżył więc trzecia rada: Nie przejmować się wpadkami, bo zazwyczaj nikt poza tobą ich nie zauważy.
Suto wędlin kładź na chleb

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #39 06 Gru, 2008, 14:59:57 »
Stroić się tuż przed graniem i nie zawadzać o nic kluczami!!! :D

Nie przejmować się wpadkami, bo zazwyczaj nikt poza tobą ich nie zauważy.

1. dodałbym jeszcze - ne podskakiwać z gitarą tak, by się obijała o delikwenta, bo się pieruńsko rozstraja

2. faktycznie 90% wpadek jest niesłyszalnych
Paczki z głów!

Offline Mery

  • Mr. Autorefresh
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 022
  • الحرية في سوريا
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #40 08 Gru, 2008, 17:07:29 »
E tam. Dobry pasek wystarczy. Strap lock lub Clip lock też może być :P
www.baasa.pl - hałas, pomiary hałasu, mapy akustyczne, analizy akustyczne, projekty akustyczne, farmy wiatrowe, raporty oddziaływania na środowisko w zakresie hałasu, programy ochrony przed hałasem, akustyka budowlana, wibracje.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #41 06 Sty, 2009, 19:20:50 »
To ja odświężę nieco topik i dodam od siebie, że nie brać dziewczyny na koncert własnej kapeli, a zwłaszcza takiej, której nie bardzo pasuje muzyka przez nas uprawiana. Potem będzie marudzenie, że nudne, że nie zwraca się na nią uwagi ani podczas (gdy skupiamy się na tych mozolnie wyćwiczonych trzydziestkach dwójkach w 200bmp), ani po koncercie (kiedy trzeba dbać o to, żeby wszystko było zwinięte, spakowane i nikt niczego nie podwędził). Sprawa lepiej wygląda, gdy panienka lubi takie granie / ma na miejscu znajomych / albo po prostu nie marudzi, tylko cierpliwie znosi los laski gwiadzy rocka ;)

W sumie większość rzeczy została już powiedziana i w zasadzie ze wszystkimi się zgadzam. Dodam jeszcze, że nie robi się czegoś takiego jak jeden koleś z pewnej lubelskiej kapeliny: mianowicie po koncercie miał wielki żal do organizatorów że nie może stompboxa znaleźć (Boss jakiś to był). Oczywiście oskarżał wszystkich dookoła, że mu zawinięto (i że ochrona to tępe chuje) albo że po prostu się zgubił w bałaganie scenicznym. Najlepszy był finał tego cyrku: już mu chyba nawet organizatorzy mieli coś tam wybulić jako wynagrodzenie szkód, żeby problemów nie robił, kiedy ktoś z jego kapeli znalazł tę kostkę w ich Żuku... A co się kurwa okazało, że koleś nawet jej podczas koncertu nie używał (?!) tylko była w aucie cały czas. Pacan jakich mało, według mnie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #42 07 Sty, 2009, 04:22:02 »
zależy jaką się ma, moja zdaje sobie sprawę, że koncert jest nie tylko dla niej i że organizacja wcale nie jest taka prosta :) btw. W OGÓLE KTO TU MÓWI O DZIEWCZYNACH???!!!!111 :D
Mogłem napisać 'nie brać dupy na koncert własnej kapeli' to przynajmniej środowiska gejowe by się nie czepiały. A tak mi się oberwało  :palant: ze mnie, przepraszam i już tak nie będę :-*
« Ostatnia zmiana: 07 Sty, 2009, 04:24:02 wysłana przez mondomg »

Offline majcher

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • http://www.nol-metal.com
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #43 07 Sty, 2009, 14:41:38 »
jak najbardziej z kobietą(nie zabierać), bo swoją laskę zawsze mam na miejscu :-) i uważać na kurtki itd może np zaginąć telefon który został w "garderobie"

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 746
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #44 07 Sty, 2009, 22:06:04 »
...nie zabierać swojej laski, żeby się nie obraziła, że dymasz inną?...  :P
Paczki z głów!

Offline majcher

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 54
    • http://www.nol-metal.com
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #45 08 Sty, 2009, 08:14:12 »
hahaha nie Batmanie mówiłem ze mam na miejscu swoja 'laskę"(nie kobietę, raczej część ciała)...

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #46 15 Sty, 2009, 18:06:09 »
Drewniana noga. :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline argoncyc

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 62
  • CyC
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #47 03 Lut, 2009, 15:00:04 »
przed koncertem warto opierdolić basiste... dla zasady

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #48 27 Lut, 2009, 19:20:14 »
Jeśli musisz coś koniecznie powiedzieć między numerami - mów 2 x wolniej, niż gadasz normalnie. Zdecydowanie się zrozumiałość komunikatu poprawia.

Podczas gadania nie obracaj się dupą do publiczności.

Zainwestuj w gąbkę na mikrofon. Kosztuje 2 złote, a majk może zabić. Najlepiej różową, jeśli grasz gejroka, a z pewnością grasz.

Połaź po scenie na próbie i zobacz gdzie Ci najlepiej wzmak sprzęga (jeśli numery tego wymagają).

Unikaj frazy: "A teraz nasz najnowszy kawałek" - o kurwa, niesamowite, a jak się w ogóle nazywacie? I Kiedy dokładnie ten kawałek powstał, na chacie czy w kanciapie?

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #49 27 Lut, 2009, 19:23:11 »
5 minut temu ;)

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12073 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5643 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5163 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
1607 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak