Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 191814 razy)

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #50 07 Cze, 2009, 20:18:15 »
Pilnujcie swojego wokalisty przed koncertem żeby się nie najebał. Zwłaszcza, jeśli dołączył do zespołu dzień wcześniej i nie wie do końca kiedy wchodzić. W ogóle powiedzcie nowo przyjętemu wokaliście, co ma śpiewać przed koncertem.

Niby takie proste, a o oczywistości trzeba zadbać przede wszystkim, się okazuje.. ;)
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #51 07 Cze, 2009, 20:49:51 »
Pilnujcie swojego wokalisty przed koncertem żeby się nie najebał. Zwłaszcza, jeśli dołączył do zespołu dzień wcześniej i nie wie do końca kiedy wchodzić. W ogóle powiedzcie nowo przyjętemu wokaliście, co ma śpiewać przed koncertem.

Niby takie proste, a o oczywistości trzeba zadbać przede wszystkim, się okazuje.. ;)

byles wczoraj na moim koncercie czy co? :o
Łe tej.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #52 10 Cze, 2009, 14:17:26 »
Ja tam żonę na koncerty jak gram na miejscu zabieram. Nawali się z koleżankami i jest zabawa. Nie, nie słucha tego co gram obecnie (ja także tego nie słucham :D ), a tylko gram.
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #53 10 Cze, 2009, 14:39:02 »
- najważniejsza zasada to mieć swój sprzęt, choćby słaby. Parę razy zdarzyło mi się spieprzyć cały koncert przez słabe brzmienie gitary. Mimo, że miałem swoją podłogę to nie dało się nic ukręcić. Najlepiej zatem mieć swojego wzmaka - choćby słabego, ale takiego, którego się zna.

- zawsze jeden kabel jack-jack więcej niż potrzeba.

- zawsze jeden kabel zasilający więcej niż potrzeba.

Jeśli chodzi o teksty wokali, to na maxa się zgodzę, że zła konferansjerka jest gorsza niż żadna - doświadczam tego zawsze jak gram :)
minimum respect!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #54 11 Cze, 2009, 10:53:41 »
Z tą konferansjerką to ja będę miał problem. ;) Wkrótce koncerty mej kapeli, w której jestem też na wokalu, a wcześniej się tym nie bawiłem. :) Ktoś ma jakieś pomysły/patenty co mówić przed kawałkami poza "Kto jest żyw niech wypierdala, dziś się bawi martwa wiara" ? :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #55 11 Cze, 2009, 11:20:50 »
nic nie mowic. dzien dobry, nazywamy sie, dzieki, do zobaczenia.
Łe tej.

Offline wiecheć

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 73
  • Bejmistrz
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #56 11 Cze, 2009, 12:44:16 »
No, do tego trzeba być stworzonym, jak się nie umi to lepiej siedzieć względnie cicho. Nawet sklecenie czegoś przed koncertem wiele nie da, bo tu chodzi o naturalność, żywotność i bezpretensjonalność konferansjerki, bardziej niż jej treść.

Mogłoby się wydawać, że warto w takim razie nawalić się przed koncertem, ale jeśli taki wokalista ma mi potem pomagać łapać akordy i zmieniać kanały w środku kawałka, to lepiej nie. :P
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy
/
I don't want to belong to any club that will accept me as a member

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 355
    • CTG TV
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #57 11 Cze, 2009, 12:46:23 »
@dom?n
No to jest opcja. Ale na takie zabawy sobie może pozwolić Tool, a kapela z "Pcimia" już nie bardzo.
Słabą konferansjerką można dużo spieprzyć, ale gdzieś się trzeba tego nauczyć, bo kontakt z publiką jest mega ważny.
mniut i piah

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #58 11 Cze, 2009, 22:01:51 »
W liceum założyłem kabaret i nawet udało nam się wygrać przegląd wojewódzki. Może i dałbym radę z taką konferansjerką ;)

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #59 11 Cze, 2009, 22:03:24 »
Wg mnie konferansjerka przyjdzie z czasem. Trza poprostu sie do tego przyzwyczaic i nic na sile.

Offline zuosiej

  • Gaduła
  • Wiadomości: 196
  • Fuck yeah!
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #60 11 Cze, 2009, 22:26:32 »
@dom?n
No to jest opcja. Ale na takie zabawy sobie może pozwolić Tool, a kapela z "Pcimia" już nie bardzo.
Słabą konferansjerką można dużo spieprzyć, ale gdzieś się trzeba tego nauczyć, bo kontakt z publiką jest mega ważny.
w pcimiu jest tylko marny "zespol jazzowy" takto nic innego nie ma ;]

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #61 20 Cze, 2009, 15:37:16 »
Odświeżam, bo niedawno grałem w jednym takim LO. :)

Wnioski:
-Wokół szkół mieszkają mohery które dzwonią po Polizei jak jest(w ich mniemaniu) za głośno(czyli prawie na pewno zadzwonią :) ).
-Pewnym nauczycielkom nie wytłumaczysz, że perkusja jest głośna sama z siebie.
-Jesteś zajebisty przez sam fakt, że grasz. :headbang:
-I to nie ważne, ile razy się pomyliłeś. 8)
-Ludzie czują respekt przed wszelkim sprzętem muzycznym(o dziwo zwłaszcza gdy nie mają pojęcia co jest czym).
-Nagłośnienie da się zrobić, ale na odsłuchy nie ma co liczyć.
-Statywy będziesz miał jak se przyniesiesz.
-Dyro przerywa w momencie, kiedy tłum wymyka się spod kontroli. :D

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #62 20 Cze, 2009, 20:36:24 »
To i ja się podzielę doświadczeniami. Kiedyś miałem przygodę tego typu, że basista mocno skakał po scenie i machał głową. Ja też w miejscu nie stałem. Basista miał długie dredy... I jak się mocniej rozmachał to dostałem dredem w oko. Twardy byłem i grałem dalej, ale nie było to przyjemne...

Morał: Zakładać na koncerty gogle i hełm.
« Ostatnia zmiana: 20 Cze, 2009, 20:38:49 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #63 22 Cze, 2009, 09:21:28 »
A ja się zawsze pocę, bolą mnie plecy od dźwigania sprzętu oraz szyja od machania dynią.
Morał: nie grać, siedzieć w domu/pubie/na lasce.

Czyli:
- mieć zawsze coś na poty, frotka styka, cała reszta to wiocha, chyba, że specjalna hostessa
- mieć zawsze śrubokręt płaski i krzyżak i dopilnować, żeby drygi gitarzysta też miał
- nosz kurwa MUSI być ruch sceniczny. Najlepiej choć co jakiś czas synchroniczny. Może nie jakiś padaczkowy, ale każdy niech wymyśli taki, żeby był w stanie jeszcze swobodnie grać, ale nie stać jak słup po spojrzeniu Bazyliszka (wkurwilem się, zaraz zadzwonię do drugiego gitarzysty ;))
- nagrać się co jakiś czas na video, czymkolwiek i potem w skupieniu to obejrzeć
- nosić sprzęt razem, nie dźwigać samemu
- jeśli pożyczasz sprzęt drugiej kapeli, to potem nie ma "szybko-szybko", tylko wszystko ma być oddane i sprawdzone. Inaczej zawsze coś ginie.
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #64 22 Cze, 2009, 09:38:36 »
A ja się zawsze pocę, bolą mnie plecy od dźwigania sprzętu oraz szyja od machania dynią.
Morał: nie grać, siedzieć w domu/pubie/na lasce.

Czyli:
- mieć zawsze coś na poty, frotka styka, cała reszta to wiocha, chyba, że specjalna hostessa


I koniecznie jakiś anty-perspirant pod pachę. Nic mnie tak nie wkurwia jak zapach pachy! Tylko, że ja gram na perkusji, no ale gitarzystom też nieźle po dupie leci jak światełka przygrzeją :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #65 22 Cze, 2009, 14:10:23 »
- mieć zawsze coś na poty, frotka styka, cała reszta to wiocha, chyba, że specjalna hostessa

Dupa Panie Havranek, ręcznik też styka. ;) Nie musi być czarny. ;) Oby nie różowy.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #66 22 Cze, 2009, 14:28:39 »
- mieć zawsze coś na poty, frotka styka, cała reszta to wiocha, chyba, że specjalna hostessa

Dupa Panie Havranek, ręcznik też styka. ;) Nie musi być czarny. ;) Oby nie różowy.
Wolałbym się wycierać hostessie w stringi, niż wyglądać z ręcznikiem jak emeryt w sanatorium. Gdzie to trzymać - haczyk wkręcony z boku w heada? :P Nie-nie-nie :D
Paczki z głów!

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #67 22 Cze, 2009, 14:40:54 »
a ja zawsze mam mały ręczniczek na gigu, miałem nawet różowy i to nie wygląda obciachowo, fajny jest czarny i czerwony. Ale nie kurwa ręcznik taki jak sie z wanny wychodzi, sobie tak mysle zeby kupic takie frotkie na rekie tylko dłuższą, taką do połowy przedramienia
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #68 22 Cze, 2009, 14:46:31 »
Koniecznie karła do podawania misy z wodą i płatkami róż oraz szlafroka.

pozdro

Offline James Dean

  • Pr0
  • Wiadomości: 841
  • Ich liebe Lizol
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #69 22 Cze, 2009, 15:01:45 »
Koncert to nie basen zeby z recznikiem przychodzic. Jak ktos sie poci to niech sobie wentylator na scenie ustawi.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #70 22 Cze, 2009, 15:05:20 »
co? i wybiera do grania tylko klimatyzowane pomieszczenia nie Dean?
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 749
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #71 22 Cze, 2009, 15:19:05 »
Ja pierdolę, tak, biorę osobne auto na moje wygódki!
Przecież to jest dział z poradami praktycznymi, na gig bierzesz tylko to co, potrzebne, nawet najmniejszy ręcznik jest:
1. większy od największej frotki, więc odpada
2. wygląda basenowo/sanatoryjnie - więc odpada
3. nie zabezpiecza Cię w trakcie grania - więc odpada. Przecież chodzi o to, że pot leci po łapach na gitarę i wszystko jest usyfione i się ślizga.
Czyli: odpada!

Tylko frotka, albo karzeł albo hostessa/dwie, albo tresowane chomiki!
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #72 22 Cze, 2009, 15:24:18 »
Całe ciało antyperspirantem!
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #73 22 Cze, 2009, 15:36:52 »
albo podpaski i tampony poprzyczepiane na ciele pod ubraniem, nie widac, nie czuc zapachu podobno wchłaniają i nie jest ci mokro ale jest dyskretnie  ;)

efektem tego ze zapierdalasz z gitarą na scenie i pod nią i nie stoisz jak widły w gnoju na gigu, grając czy bedac słuchaczem, jest pot którego nie da sie wyeliminowac dlatego polecam dziewczyny na thc z suchymi jezykami które mogą zlizywac pot bezposrednio z materiału go produkującego... albo mieć ręcznik :P
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #74 23 Cze, 2009, 09:38:44 »
Jak ktos sie poci to niech sobie wentylator na scenie ustawi.
przetestowałem na ostatnim koncercie, wtedy też postanowiłem, że wiatrak jest jednym z głównych elementów mojego rigu :) u nas na scenie non stop jest młyn i w połowie setu ma się już naprawdę dosyć, a ten wiatrak okazał się zbawieniem
do widzenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5645 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5164 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
1609 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak