Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 196292 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #75 23 Cze, 2009, 09:51:56 »
Jak ktos sie poci to niech sobie wentylator na scenie ustawi.
przetestowałem na ostatnim koncercie, wtedy też postanowiłem, że wiatrak jest jednym z głównych elementów mojego rigu :) u nas na scenie non stop jest młyn i w połowie setu ma się już naprawdę dosyć, a ten wiatrak okazał się zbawieniem

Nie pierdol, tylko nas zapraszaj na koncert, to sam zobaczę ;) Poważnie.
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #76 23 Cze, 2009, 10:46:40 »
13 lipca gramy w No Mercy w Wawie, ale chyba trochę Ci nie po drodze, niestety

tutaj możesz sobie pooglądać ;) początek spierdoliłem (razem z perkmanem), ale później już jest w miarę w porządku
do widzenia.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #77 23 Cze, 2009, 13:56:22 »
Ręcznik jest absolutnym I-must-have dla osób obficie się pocących ;) Frotka jest użyteczna podczas grania, coby wytrzeć sobie np gitarkę, żeby na niej łapa się nie ślizgała (prawa), a ręcznikiem zetrzesz wodospad Niagara z czoła, jak skończysz grać numer.

Co to kurr*a, rewia mody, czy życie?

A karła to ja bym z armaty w publikę wystrzelił.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #78 23 Cze, 2009, 15:44:50 »
13 lipca gramy w No Mercy w Wawie, ale chyba trochę Ci nie po drodze, niestety


grałem tam, pozmieniało sie tam cos? niezły syf tam był, ale pozytywnie oczywiscie i nie zapomnę zielonej lampy która jak sie zapalała to sie pociłem 10x bardziej, taki żar walił
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #79 23 Cze, 2009, 16:19:32 »
13 lipca gramy w No Mercy w Wawie, ale chyba trochę Ci nie po drodze, niestety


grałem tam, pozmieniało sie tam cos? niezły syf tam był, ale pozytywnie oczywiscie i nie zapomnę zielonej lampy która jak sie zapalała to sie pociłem 10x bardziej, taki żar walił

jeszcze tam nie graliśmy, podobno jest nowy akustyk, który zna się na rzeczy i jest lepiej, ile w tym prawdy przekonamy się za trzy tygodnie
do widzenia.

Offline Drevniak

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 320
  • I'm the black kozioł of your przeznaczenie
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #80 23 Cze, 2009, 16:32:04 »
ten dziadek w moro był zajebisty pociagał z lufki co raz i wesołe historie opowiadał
"Kobiety tak mają ponieważ niedorozwój emocjonalny często idzie w parze z niedorozwojem intelektualnym. "

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #81 24 Cze, 2009, 11:44:39 »
ostatnio grałem w no mercy w kwietniu i jeśli będzie ten sam co wtedy (chyba Michał) to będzie dobrze. Nie martwcie się tym, że często przychodzi na mega kacu :)
minimum respect!

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #82 24 Cze, 2009, 20:47:48 »
Jeżeli to ten Michał o którym myślę ("mocniej zbudowany" jegomość) to spoko człowiek. Nagłaśniał mnie kilka lat temu w No Mercy. Do dogadania, w odróżnieniu od większości akustyków.

Ciekawą opcję miałem kiedyś przed koncertem w nieistniejącej już Przestrzeni Grafenberga: poszedłem do podstarzałego hippisowatego oświetleniowca i obgadałem kwestię oświetlenia. Facet się szczerze ucieszył, że w końcu ktoś docenił rolę światła. Efekt był bardzo zadowalający, a do dziś mam szacun do gościa za wyczucie sytuacji i puszczenie strobo w momencie blastów.. :devil: Tutaj foty z gig'u: http://www.kurt.julia.webpark.pl/piccgraff.htm.

Wniosek: w miarę możliwości dbać o różne aspekty wizualne - oswietlenie, ubiór, image (w zależności czy grasz jak Behemoth czy może jak RHCP w skarpetkach), może wizualizacje..  Wspomniana wcześniej choreografia jest jednym z takich aspektów, ale to przy okazji jeszcze parę rad:

- w momencie "kopnięcia" się w graniu nie krzywić się niemiłosiernie (czego i ja musiałem się oduczyć). Gramy dalej, większość i tak nie usłyszy.. ;)

- sprawdzić statywy w jakim są stanie - czy nie puszczają w trakcie śpiewania, czy kabel jest owinięty i nie majta się przeszkadzając. Ja osobiście ustawiam statyw mikrofonowy bokiem w prawą stronę aby móc pomachać trochę gryfem w trakcie darcia ryja.. :P

Pozdrawiam
Mówię mało, ale myślę dużo.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #83 25 Cze, 2009, 08:33:09 »
ten hippisowski oświetleniowiec, to chyba teraz robi koncerty właśnie w no mercy - naprawdę spoko gościu z mega wyczuciem. Cieszył się jak graliśmy, że mamy tyle zmian tempa, bo miał co robić :)
minimum respect!

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #84 25 Cze, 2009, 09:22:10 »
Cieszył się jak graliśmy, że mamy tyle zmian tempa, bo miał co robić :)

Tak, tak.. Możliwe, że to on. To była charakterystyczna reakcja dla gościa.. U nas też było dużo zmian tempa. :wink:

Sprawdzę 20 lipca, bo wybieram się na koncert Yonka w NM. Muszę trochę szatana powdychać..  :devil:

Edit: Aa.. To był pewnie ten koncert, którego strasznie żałowałem. Graliście wtedy z Merkabah bodajże. I z tej żałości poszedłem w końcu do Karmy żeby Was posłuchać.. :evil: Sorry, za OT.
« Ostatnia zmiana: 25 Cze, 2009, 09:32:53 wysłana przez are_you_me »
Mówię mało, ale myślę dużo.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #85 25 Cze, 2009, 11:42:39 »
tak. nieźle, to znaczy, że ktoś był na tym koncercie w dobrej karmie :)

I tu przychodzi mi na myśl kolejna dobra rada: jak robicie koncerty, to tak, żeby ktoś na nich był. Zdarzyło mi się niestety zrobić takie, na które przyszło niewiele osób, co przeważnie było wynikiem tego, że termin koncertu był ustalony wcześniej, a przed koncertem akurat coś wypadało i nie było jak poświęcić czasu na promocję.

Korzystając więc z okazji zapraszam forumowiczów z wawy na drugą edycję Arytmii http://www.sevenstring.pl/wydarzenia/arytmia-vol-2
minimum respect!

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #86 21 Lip, 2009, 21:09:29 »
Byłem na Yonkowym Music Box w No Mercy. Faktycznie - to ten sam gość! Nawet ubrany był tak samo;) Facet gra razem z zespołem (palcami na konsolecie). Siedzi i słucha, wie co zaraz będzie. Fenomen. Wielki szacun.

A co do tematu, dwie refleksje po tym koncercie:

Pierwsza sprawa - jeszcze raz namawiam żeby sprawdzić statyw czy dobrze trzyma, bo gość się męczył z mik'em kiedy mu się opadło..
Druga sprawa - jeszcze raz namawiam (sic!) do tego, żeby się nie krzywić z okazji pomyłek. I nie opierdalać na głos perkusisty w trakcie piosenki (drugie sic!).
Mówię mało, ale myślę dużo.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #87 25 Lip, 2009, 19:54:32 »
...i żeby mieć na klatę i jajka bawełenkę albo orginalny polartec, bo inaczej można zgnić od potu. A kto się nie poci grając koncert - ten kołek i się nie zna!
Paczki z głów!

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 367
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #88 25 Lip, 2009, 23:28:42 »
Bzdury wuju, najlepszy lateks, skóry i folia na kanapki.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #89 25 Lip, 2009, 23:44:27 »
Jakiś czas temu był chyba w tym wątku poruszany temat potu i tego, że ręczniki świadczą o dziadostwie (sędziwym wieku?) muzyków. Cały Cynic miał w Krakowie białe ręczniczki i wszystkim to wisiało, choć byli chyba jedyną kapelą, która miała coś do wycierania na scenie.

Maczugi w zamian wniosły kratę z napojami, nie mam pojęcia co tam było.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #90 26 Lip, 2009, 14:39:09 »
mondomg- koleżanka która była ze mną na koncercie nie za bardzo lubi taką muzykę i po maczugach powiedziała mi że naliczyła że wokalista wypił 5 piw a gitarzyści po 3 :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #91 26 Lip, 2009, 22:47:37 »
Czemuś się nie odzywał men? Sami byśmy wypili. W sumie przerwy między numerami były długie, w sam raz na kilkanaście łyków.

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #92 26 Lip, 2009, 23:32:47 »
byłem na smyczy tak trochę a poza tym mieliśmy jechać do ustronia do znajomych po koncercie więc miałem nie pić (i tak się nie udało i pojechaliśmy rano..)

Ale widziałem Cie- długie włosy i czarna koszulka :D

A jak emocje opadły po koncercie to dochodzę do wniosku że najlepiej wypadła apokaliptyka i nie dziwię się że bilet na samą apokaliptykę w wawie kosztował 140zł.

A żeby nie było że tylko ot, na koncerty warto mieć własny lub załatwiony wcześniej transport sprzętu.. Znajomy do mnie w piątek dzwonił żebym ich na koncert sobotni zawiózł ze sprzętem bo im się żuk zjebał..

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 834
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #93 27 Lip, 2009, 08:54:57 »
Bzdury wuju, najlepszy lateks, skóry i folia na kanapki.

Ja tam się nie znam! :P Ale ciągle czytam: folia na jajki. Jakieś zboczenie, czy cuś ;) Następnym razem do tego zestawu dodam ciepły nadmuch z farelki i wystąpię na gorących węgielkach - to będzie performance po zmroku! "Jak schudnąć 18kg w godzinę" ;)

Wracając do tematu:
przezajebistym tematem jest posiadanie busika/człowieka z busikiem. Najlepsze imprezy są oczywiście na pace ;) Wczoraj grałem i jeszcze mnie łeb boli od wszystkiego (machanie dynią + browarki. Hm... Nawiązując do nazwy forum: 7 browarków :P)
I pamiętajcie dziatki! Brać zapasowych kabli ile się da + lutownica i cyna. Wczoraj połowa kabli zaczęła się biesić, a parę godzin wcześniej na próbie wszystkie działały idealnie...
Paczki z głów!

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #94 18 Sie, 2009, 19:00:53 »
A ja grałem na dniach Legnicy przed kto to i kombii i powiem wam że, ze sceny o wymiarach 10/15m "grzesio cieplasek skawinsky", (bo wszystko pod gfiazdy było ustawione) zrobił ustawieniem odsłuchów i listw zasilających scenę o wymiarach 3/15m klaustrofobiczny to był gig (odsłuchy stanowiły zaporę ciężką do pokonania biorąc pod uwagę że, bylo 5 metrów do końca sceny i jeszcze 3 metrowy pomost...) ale akustycy dali rade na czilaucie i grało się całkiem przyjemnie :D wyglądało to mniej więcej tak ło.    
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #95 19 Sie, 2009, 09:40:19 »
Po koncercie w Krakowie nasuwa mi się jeszcze jedna uwaga: nie ma chlania w samochodzie! Pomijając zalanie tapicerki, przerwy na siku i bełty i jaranie to najgorszy był powrót, bo wszyscy już spali, a ja + basista w drugim samochodzie żeby nie zasnąć musieliśmy do siebie dzwonić.
minimum respect!

Offline shitol

  • Gaduła
  • Wiadomości: 386
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #96 19 Sie, 2009, 10:40:20 »
nie ma jak fiat uno :D
miałem kiedś takiego ale nie z takim zajebistym pejntdźobem

Offline are_you_me

  • Gaduła
  • Wiadomości: 108
  • Permanentny brak czasu.
    • Hunted By The Waves
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #97 19 Sie, 2009, 11:12:26 »
Mówię mało, ale myślę dużo.

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #98 19 Sie, 2009, 11:18:37 »
yeah! uniak jest najlepszym małym samochodem do wożenia sprzętu!
minimum respect!

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #99 19 Sie, 2009, 11:24:11 »
Po koncercie w Krakowie nasuwa mi się jeszcze jedna uwaga: nie ma chlania w samochodzie! Pomijając zalanie tapicerki, przerwy na siku i bełty i jaranie to najgorszy był powrót, bo wszyscy już spali, a ja + basista w drugim samochodzie żeby nie zasnąć musieliśmy do siebie dzwonić.

no warto wymagac od siebie dyscypliny, szczegolnie jak jedzie sie w pare osob, to jak najmniej picia browarow, przerw na siku, jedzenia, sranie, potem sie kapele spozniaja na koncerty i wychodzi wiocha. wbrew pozorom szczanie mozna zsynchronizowac, a jak juz sie zatrzymujesz to wszyscy ida do sracza i chocby mieli dwie kropelki do wylania, to niech je wylewaja ;)
Łe tej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12838 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
2105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak