Autor Wątek: sprzężenia, piski, w czym tkwi problem?  (Przeczytany 6893 razy)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
sprzężenia, piski, w czym tkwi problem?
« 01 Mar, 2014, 15:29:55 »
witam
ostatnio stałem się prawie szczęśliwym posiadaczem heada MG Fendmess 100W, piszę prawie bo jest mały problem, jak gram na przesterze na większych głośnościach to co chwile słychać sprzężenia, piski, jak złapię struny to jest cisza, ale już jak się obrócę w kierunku wzmacniacza to pojawia się pisk. Gain mam na 1, powyżej tak sprzęga i piszczy że nie da się grać, Volume mam na 4, Master na 5, próbowałem na 3 różnych kolumnach i tak jest za każdym razem. Gitara to Ibanez RGD7421 z fabrycznymi przetwornikami i myślę że to może być przyczyną sprzęgań, czy wymiana na inne przetworniki rozwiąże problem? czy może to wina wzmacniacza?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
na następnej próbie będę próbował

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
A co dokładnie wpinasz w wzmaka? Gita bezpośrednio bez żadnych efektów, w pętli coś?
I co ze stanem lamp - masz jakieś informacje kiedy mogły być wymieniane?
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Orange

  • Gość
Kup bramkę szumów.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
gitara-tuner-wah-amp,  pętla:send -flanger-tremolo-delay-reverb-return pętla, lampy nowe wzmak użyty 4 razy

Orange

  • Gość
Nie widzę tu noise gate w tym łańcuchu. Kup ją.

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
Spróbuj gitara-amp, bez efektów w pętli.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
próbowałem, dalej kwiczy

Offline drzevoo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 121
W jakiej odległości stoisz od zestawu?
A spróbuj dać więcej volume na np. 6, i wtedy mastera na np. 2.
Jak już pisał Pszczółka Szmaja, spróbuj też na innym wieśle.
Jak nic nie pomoże, to kontaktuj się z Panem Markiem.
Żeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce...

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
bramke szumów kupię, ale nie wydaje wam się że to może być wina kiepskich stockowych pickupów?

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
dziś na próbie zrobiłem test, wpiąłem trzy różne gitary w swojego fendmessa pod kolumne marshalla , a później to samo na fendmessie kolegi pod kolumne randalla, wzmaki ustawione tak samo, gain na 1, volume na 5, master na 6, pozostałe ustawienia identyczne, okazało się że wszystkie trzy gitary sprzęgają i piszczą  na oby dwóch wzmacniaczach,  problem znika jak złapię ręką struny, lub jak zmniejszę gain prawie do zera, ale wtedy brzmienie robi się bardzo słabe , wydaje mi się że nie jest to kwestią przetworników tylko wzmacniacza który jest bardzo czuły na sygnał, zastanawiam się czy bramka szumów rozwiąże problem?

Orange

  • Gość

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 372
    • CTG TV
Ostatnio złapałem się na podobnym problemie, mianowicie wysokość pipaków. Obniżyłem o pół obrotu śrubki jakoś? I przydźwięk/wzbudzenie zniknęło. Polecam obczaić.
mniut i piah

Offline rafalek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 284
Przez bardzo długi czas walczyłem z takim problemem. 100W lampa z paczką 412 i piiiiskkkk. Moje miejsce w ciasnej salce jest frontem do kolumny w odległości ok 1,5m więc najgorzej jak się da. Lekarstwo? Pikupy 1mm w dół, decimator, i umiejętna praca pokrętłami gain volume i master. Mój wzmacniacz to co prawda nie Fendmess tylko Sidewinder, ale sądzę, że procedura jest podobna. Głowę ustawić na pełne 100W co pozwala na zastosowanie niższych ustawień volume i master. Gain z umiarem. Moje ustawienie to gain na 4 (zegarowo za 10 dwunasta) Volume na 5 czyli za 5 dwunasta i master nisko nie wiem ile bo nie ma skali, ale myślę, że może na około 1/4 skali ledwo. Przy tych ustawieniach mam głośność burzącą mury i sprzężenia tylko przy bardzo długo wybrzmiewających dźwiękach mimo włączonego Tube Screamera. Na sprzegi decimator działa o wiele lepiej kiedy jest wpięty w linię. W pętli fajnie wycina szumy pieca ale ustawienia redukujące sprzęgi są niebezpiecznie blisko ustawień tnących sygnał gitary a clean ścina niemiłosiernie więc przy zmianie drive/clean trzeba decimator wyłączyć. W linii nie dość że lepiej radzi sobie ze sprzęgami to jeszcze nie tnie claeanu. Przerobiłem kilka pickupów i wydaje mi się, że najmniej sprzęgał Hellfire ale na 100% trudno to powiedzieć bo nie ma możliwości bezpośredniego porównania w tym samym wieśle w tym samym czasie. Wiem natomiast że najbardziej piszczą mi EMG które mam obecnie ale mam to w dupie bo to moje ulubione pikupy. A niieee najbardziej siał SH13. To są metody sprawdzone przeze mnie. Podobno na sprzęgi mają jeszcze wpływ kable, ale tego nie sprawdzałem. Na mieście krąży też legenda o kolesiu który piszczał na kablu a przestał jak zastosował bezprzewód, ale ja go nie znam i nie widziałem , nie słyszałem...

Offline fk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
    • NailbombAudio
To ze sprzega jak skierujesz pickupy prosto w glosniki to klasyk klasykow, taki urok przystawek gitarowych i grania przez high-gainowe wzmaki.
A uwaga ze jak lapiesz za struny to przystaje jest rownie blyskotliwa co stwierdzenie ze jak sie przemiennie przesuwa nogi przed siebie to sie idzie.

kup bramke i bedzie po problemie :)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
no to zbieram na ISP

Offline Lubder

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 79
Albo na kopię od Puffa ;)

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
a jak ta kopia się sprawuje? nie żre sygnału? w jakiej cenie on to ma?

Offline Fizyczny

  • Gaduła
  • Wiadomości: 280
  • THALL
Bardzo dobrze się sprawuje, co pewnie potwierdzi jakieś 20 innych osób. To jest kopia, a nie jakiś substytut podobny.
.

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Mialem ISP i zamowilem kopie... Oryginal poszedl do ludzi, i tak juz z 2 gitarnikiem gramy od mhh roku ? ;)

Offline Krzak

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Hava Nagila
    • Ape to God
Ja właśnie kupiłem ostatnio na allegro kopię ISP Puffa i jestem zadowolony. Je... oryginał :D.

Zaglądaj ewentualnie na allegro. W ciągu ostatnich miesięcy parę kopii się tam przewinęło.

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
zamówiłem u Puffa, nie ma sensu przepłacać za ISP  ;)

Posty połączone: 10 Mar, 2014, 18:23:07
a jak ma się bramka szumów do efektów? np do delaya? nie będzie wycinać powtórzeń?
« Ostatnia zmiana: 10 Mar, 2014, 18:23:07 wysłana przez IndependenT »

Orange

  • Gość
Delay powtarza ci to co do niego wejdzie przecież. Nie to co wychodzi, nie? No chyba, że chcesz bramkę za delayem...

Offline IndependenT

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
racja, głupie pytanie...a gdzie najlepiej wpiąć bramkę w przedwzmacniacz czy w pętlę?

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odpal dwie na raz.

Nie ma lepiej - gorzej. Jest inaczej. W pętli bramka uwala wszystko. Przed preampem wycina tylko syf z gitary, zostawiając to co generuje sam wzmak. Praca na nieprzesterowanym, nieskompresowanym sygnale daje inny rezultat. Inaczej przebiega wygaszanie sygnału. Musisz sam obczaić i stwierdzić co bardziej Ci odpowiada.
synkopy to guwno

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
29 Odpowiedzi
14566 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Sty, 2010, 01:24:12
wysłana przez Vertigo
15 Odpowiedzi
13487 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2010, 20:27:26
wysłana przez MrJ
12 Odpowiedzi
3703 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Lis, 2011, 17:52:40
wysłana przez Jakub_Z.
10 Odpowiedzi
4448 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2012, 22:59:27
wysłana przez BetoNova
37 Odpowiedzi
9711 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2012, 21:24:36
wysłana przez primer