Autor Wątek: Sound Blaster Augidy 2 - szumy, piski  (Przeczytany 4348 razy)

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Sound Blaster Augidy 2 - szumy, piski
« 13 Lip, 2012, 13:44:42 »
Mam tę kartę ponad rok albo i lepiej. Gram na niej w grę, słucham jutuba i oglądam filmy, wiadomo. Nagrywam również na niej projekciki muzyczne (gitara - POD - line in karty). Zawsze wszystko było ok, aż tu ostatnio z głośników wydobywa się paskudne "smażenie", szum, lekkie piszczenie. Na początku myślałem, że line In się trochę zepsuło, w końcu jack i przejściówka w tym plastikowym gnieździe mogły w końcu je uszkodzić. Zwłaszcza, że ewidentnie ten "brud" słychać, jak w Reaperze uzbrajam i nagrywam ścieżkę:

Wlacz osadzony player soundcloud


Problem jest jednak większy, bo szum ten słychać non stop - im bardziej odkręcam głośność - pokrętełę głośników i w managerze SB w systemie, tym to głośniejsze :/

Sterowniki zawsze przy instalowaniu aktualizowałem do najnowszych. Wcześniej tego problemu nie było - wręcz odwrotnie - poziom szumów po przesiadce z integry spadł do zera. A teraz non stop ten szum jest :/ W słuchawkach (podłączanych do głośnika) też jest ten szum. Na innych głośnikach to samo.

Niedawno próbowałem przeczyścić styk karty i slot PCI, ale problem pozostał. O ssso chosssi? Wygląda na mechaniczną usterkę samej karty, zarówno nagrywanie, jak i odtwarzanie czegokolwiek wiąże się z dodatkowymi syfnymi zakłóceniami :/


Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Też nagrywałem na tej karcie i problem polega na tym, że jest to karta wewnętrzna i przewodzi wszelkie zakłócenia i szumy dochodzące z wewnątrz komputera. Nie możesz po prostu ominąć SB i wpiąć bezpośrednio PODa w USB?
nie lubie placki

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Nie, bo to 2.0, mogę tylko analogowym outputem wysłać sygnał w świat :/ Myślisz, że coś sieje w jej pobliżu i stąd te zakłócenia? Tylko wcześniej tego nie było... Chociaż kurde, wcześniej pracowała w innej stacjonarce, może ta obecna buda coś ma za blisko karty dźwiękowej... Spróbuję przepiąć ją może na jakieś odleglejsze PCI.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Komputer wpięty do gniazdka ze sprawnym uziemieniem ? Ja miałem ten sam problem z moim SB SE... po przeprowadzce do domu z elektryką zrobioną po bożemu a nie na jednym drucie nic sie nie dzieje.
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Raczej tak, przynajmniej w całym domu nigdzie nie natknąłem się na problem braku uziemienia w gniazdkach. Ale jeszcze sprawdzę dla spokoju. Tylko że wcześniej takie rzeczy nie występowały, a gniazdka ani listwy nawet nie zmieniałem.
Sprawdziłem na innym slocie PCI i jest tak samo.

Może gdzieś zaznaczone jest w mikserze tej karty "uzbrojone" wejście do nagrywania, którego nie chcę... Poszukam jeszcze.

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
sprawdź jeszcze kabel zasilający kompa czy nie jest gdzieś przetarty/załamany/wyrobiony przy wtyku
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Hmmm. Coś musi być z ustawieniami nagrywania, bo jak odpalę Reapera i żadna ze ścieżek nie jest "uzbrojona", to zakłócenia jak nożem uciął. Ale żeby była cisza, Reaper musi być aktywnym oknem, zatem muszę poszukać jakiegoś pstryczka głównego  :]

Tak to wygląda, przy nagrywaniu jest to najgłośniejsze:

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
To komputer słychać...podłącz gitarę do pieca i przyłóż przetwornik do kompa to będzie to samo.

Ja na nagrywaniu sie nie znam...ale jest tam coś takiego jak czułość czy coś w ten deseń ?
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Przeinstalowałem SB Mixer, były domyślne ustawienia  i było ok, po czym chwilę potem znowu napierdala mi randomowe elektro z głośników  :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Narzedzie diagnostyczne SB pokazuje, że wszystko ok :[
Chyba pożegnam się z tą kartą, wrócę do kochanej integry, a po wrześniu i tak kupywam laptoka i zewnętrzną kartę.

Nie wiem, o co chodzi, tyle czasu karta działała, a teraz, jak się zabieram za nagrywanie demek to się musiała spierdolić  :evil:


E:

No i mam winowajcę. Okazało się, że winny był CD-Audio input. Wyciszyłem go w mikserze windowsowskim z panelu sterowania dźwiękiem i cisza jak makiem zasiał. Myślę, że przy ruszaniu dyskami/kabelkami coś się tam odpadło temu misiu i siał zakłócenia.

Temat w sumie do zamknięcia, karta wraca do łask ;]
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2012, 09:21:20 wysłana przez BetoNova »

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Taką kartę mam gdzieś na swoim domowym szrocie informatyka ;)

Idzie na niej coś nagrać ? Jak z latencją ? Tam coś słyszałem ze niektóre SB mają Asio ale nigdy sie tym nie interesowałem...
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline BetoNova

  • Gaduła
  • Wiadomości: 303
  • Wut?
    • Mein zespół
Jak najbardziej. Ja ASIO ustawiłem na 2ms. Ta karta ma swoje ASIO. Co prawda ja nagrywam sygnał z poda, taki już przetworzony, rzadko kiedy bawiłem się (o ile w ogóle) w ampsimy i impulsy, nie wiem, jak się grałoby na "surowej" gitarze i podpiętymi ampsimami.

Enyłej, jak dla mnie do domowego nagrywania projektów i demek jest super, muzyczki tez można kulturalnie posłuchać. Po wywaleniu tego siejącego CD inputa jest cisza, nagrywa się sama gitara, bez przydźwięków, szumów, falowań, czegokolwiek.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12406 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Paź, 2011, 21:53:36
wysłana przez Donnie
14 Odpowiedzi
7483 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 04:46:45
wysłana przez fraunos
25 Odpowiedzi
6675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2014, 19:47:31
wysłana przez IndependenT
8 Odpowiedzi
7129 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Kwi, 2014, 19:19:19
wysłana przez gregorinus
6 Odpowiedzi
2121 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Gru, 2019, 21:32:19
wysłana przez NIGHT777