Autor Wątek: Pod HD 500x szumy, metoda 4 kable  (Przeczytany 2118 razy)

Offline NIGHT777

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Pod HD 500x szumy, metoda 4 kable
« 27 Lis, 2019, 19:50:07 »
Witam. Jestem nowym użytkownikiem. Postanowiłem napisać, ponieważ nie mogę poradzić sobie z problemem, który już mnie mocno irytuje. Mianowicie, kupiłem już jakiś czas temu poda HD 500x, używałem go ze wzmacniaczem bugera 333xl, ale korzystałem tylko z symulacji poda. Postanowiłem zastosować wkońcu metodę 4 kabli, próbując np. dopalić wzmacniacz tube screamerem z poda i używać efektów, korzystając z brzmienia wzmacniacza. Czytałem już wiele wypowiedzi na różnych forach, ale nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Podłączająć poda na 4 kable i dodając kostkę FX pojawiają się straszne szumy we wzmacniaczu, kiedy podepnę gitarę do wzmacniacza bez poda szumów tak słyszalnych nie ma, próbowałem już z poziomami głośności, ustawiłem prawie identyczne brzmienie na pustym presecie z kostką FX jak na wzmacniaczu bez poda, send mam na 0w podzie return na 9, we wzmacniacz pokrętła od send i return na połowę, kręcenie nimi w sumie nie wiele daje jeżeli chodzi o minimalizowanie szumów. Przełącznik mam na AMP i pad wszystko w sumie ustawione tak jak powinno być, mimo wszystko szumy są nie akceptowalne. Jedyny sposób jaki znalazłem to oprócz bramki szumów przed kostką fx, muszę wstawić bramkę po kostce fx, ale aby szumy zminimalizować bramkę muszę rozkręcić na 60 % co opcina z brzmienia sygnał. Na presetach nie mam tych problemów tylko w metodzie 4 kabli i pętli. Czy ktoś miał podobny problem i poradził sobie z nim?

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Jeżeli zasilasz poda i kostkę z tego samego zasilacza to takie problemy mogą powstać. Cyfra z reguły potrzebuje własnego, osobnego zasilacza.

Offline NIGHT777

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Używam tylko poda, kostka o której piszę czyli ta FX  to kostka z symulacji poda. Zewnętrznych kostek analogowych nie podłączam.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
Nie miałem i nie testowałem, ale się wypowiem: to co opisujesz brzmi jak jakiś problem z pętlą masy.
Czy jeśli używasz Poda jako preampu i wpinasz go tylko w return pętli (pomijając preamp wzmacniacza) to szumy nadal występują?
Tutaj w temacie jest trochę o ustawieniach: https://line6.com/support/topic/21467-4-cable-method/.

PS. Śmiem twierdzić, że dopalenie lampowego wzmaka wirtualnym TS-em nie przyniesie oczekiwanego efektu ;)

Offline NIGHT777

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Muszę sprawdzić, ale dopiero w przyszłym tygodniu. Wiadomo, że cyfra to nie efekty analogowe, ale mimo wszystko w brzmieniu kostka cyfrowa ts coś daje. Dzięki za zainteresowanie.

Posty połączone: 28 Lis, 2019, 08:54:45
A jeszcze jedno pytanie, jeżeli podłączę tylko w return poda i się okaże, że nie szumi, to co to oznacza.? I jeszcze jedna sprawa do któregoś z użytkowników poda HD 500x gdzie w podzie ustawia się impedencję wejściową. Wg tego co czytałem ma być 3, 5 Ohm,ale gdzie to ustawić to nikt nie pisze.
« Ostatnia zmiana: 28 Lis, 2019, 08:54:45 wysłana przez NIGHT777 »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 768
*direct-out poda do return wzmacniacza

Offline NIGHT777

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 4
Sprawdziłem dzisiaj i podłączając poda tylko w return wzmacniacza szumy nie wystepują. Próbowałem jeszcze z głośnościami na poszczególnych kanałach zmniejszając je a zwiększając ogólny Master dla całości i nic to niestety nie daje. Pomysłów już mi brakuje. Wsadziłem jeszcze wirtualnie  trzecią bramkę szumów za pętlę, wszystkie 3 rozkrecone na 40%i szumy niewielkie, ale.nie o to chodzi, żeby pół łańcucha z efektami zajmowały bramki szumów, na dodatek gitara krótko wybrzmiewa i obcina sygnał. Pomysłów już mi brakuje. Chyba zostanie mi gra na symulacjach bo wtedy wszystko jest ok.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
10 Odpowiedzi
7773 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2010, 15:12:23
wysłana przez kaz
14 Odpowiedzi
7480 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Gru, 2011, 04:46:45
wysłana przez fraunos
1 Odpowiedzi
2377 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2012, 19:38:19
wysłana przez youshy
4 Odpowiedzi
2090 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Maj, 2014, 17:07:07
wysłana przez Fizyczny
1 Odpowiedzi
1602 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sty, 2018, 20:31:23
wysłana przez Mat