Autor Wątek: Pierwsze siódemka - piękno tkwi w prostocie :)  (Przeczytany 3591 razy)

Offline Albertucci

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Hej! Szukam swojej pierwszej siódemki - kompletnie nie znam rynku tych gitar więc chciałbym się Was poradzić. Moje wymagania są konkretne - ma być wygodna, zapewniać przynajmniej minimum dobrego brzmienia, mieć stały mostek, być prosta jak w opisie (pod względem rozwiązań technicznych i budowy), posiadać dwa PASYWNE humbuckery i kosztować ok. 1500 zł (może być ewentualnie troszkę więcej - chcę kupić używaną, ewentualnie zamienić się za moje wiosełko).

Nie jestem typem marko-fana więc znaczek na gryfie nie ma dla mnie żadnego znaczenia. Chodzi mi głównie o jakość. No i żeby też ładnie wyglądała to byłoby super :).

No i ostania ale bardzo ważna rzecz. Byłoby mega fajnie gdyby nie była czarna :)

Offline Ad

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 69
Flame EXG-7 spełnia wszystkie wymagania. Za tą kasę będzie jeden nowy, albo dwa używane ;)

Offline Albertucci

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
No i tutaj jest pierwszy myk. Kiedyś grałem na jakimś Flamie. Szóstka, jakaś kopia Les Paula za ponad dwa koła. Pamiętam z tamtego spotkania jedno - fatalne brzmienie. Nie wiem czy to wina egzemplarza. Ale złe wspomnienie zostało.

Dlaczego miałbym kupić tego Flame'a? Nie powiem gitarka prezentuje się ładnie i zbiera dużo pozytywnych opinii ale chciałbym wiedzieć konkretnie czy nie będę później płakał i wymieniał sprzętu :)

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Ograj zatem.
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Szukaj starszych modeli 2002r. na prawdę dają radę, miałem 3 egzemplarze i każdy był zacny. Za 1500 ciężko coś lepszego wychaczyć, unikaj w tym przedziale cenowym ruchomych mostów. Dobrze wyregulowany EXG-7 manualnie jest jak Ibanez, a brzmienie to kwestia gustu. Jeśli chodzi o humby to w każdej miałem inne, (SH-4), (Blackouts), (Merliny PAF) i każda brzmiała inaczej, jednak z racji preferencji muzycznych wszystkie były bardzo uniwersalne. Grało się od Funka do Djentu bez problemów. Reasumując wiosło godne polecenia, szczególnie jako pierwsza 7mka.
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline Albertucci

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Dzięki za propozycje :). Będę się rozglądał za Flamem jak upchnę mojego RG 470 :). A co powiecie o Ibanezach RG 7321? Jak to się porównuje do Flame? Mają takie same ceny ale z tego co widzę to trochę inne gitary.

Offline Aston

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 971
    • Kanał YouTube
Po wymianie na D-Sonic 7321 brzmiała bardzo przyzwoicie. Tylko czarna jest ;)

Offline Albertucci

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Jeśli byłaby naprawdę taka fajna to nawet tą czerń bym zniósł. Do tego na allegro są teraz dwie mocno modyfikowane w fajnych cenach. Zobaczymy co z tego będzie i na co się w końcu zdecyduje - na pewno jak już będę po zakupie to opiszę moje wrażenia :)

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
A może kupić raz a porządnie? Chwilę poczekasz, a przy około 2.000 zł można się zaczaić na Ibka RG7621, lub tańszego 7421. Mam, polecam. Zawodowe wiosło, wygodne, uniwersalne, brzmiące. Tyle, że... czarne ;)
Ewentualnie jakiś tani Flame EXG-7, też dobry wybór na początek, tyle że wypadałoby ograć. Natomiast indonezyjskie RG7321 i RGA7, choćby nie wiem jak zmodyfikowane, nie to drewno, nie to brzmienie, nie to wykonanie. Pół biedy, jeśli jeszcze koreańska. Ale i tak bym nie brał. Flame lepszy ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
A mostek może być floyd, ale zablokowany? Bo wtedy mój Schecter byłby chyba niezłym wyborem.

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Poszukaj sobie gdzieś Washburn'a WG587 - porównywalny z Ibanezem 7321, może nawet lepszy, a można dostać tanio jak barszcz.

Czyli krótko mówiąc polecam, bo sam mam lol.
Za 6 stów dostałem z UK - szukaj sam jakby co ;]

Offline Albertucci

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Ale tego Washburna to chyba nie idzie dostać w Polsce prawda? Kojarzę Washburny z zajebistej wygody grania :)

Offline Jakub_Z.

  • Pr0
  • Wiadomości: 549
  • Matowy
Widziałem jakoś w lutym na allegro nówkę takową - ale to za 2.300zł, więc trochę dupa :D
No niestety, raczej trzeba szukać gdzie indziej.

Coby nie było polecić mogę.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
15 Odpowiedzi
13324 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lip, 2010, 20:27:26
wysłana przez MrJ
1 Odpowiedzi
1704 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lip, 2010, 22:49:38
wysłana przez ChopZeWsi
5 Odpowiedzi
2059 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Gru, 2010, 17:07:48
wysłana przez Dexterek
10 Odpowiedzi
3756 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2011, 10:58:22
wysłana przez wuj Bat
25 Odpowiedzi
6675 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2014, 19:47:31
wysłana przez IndependenT