Autor Wątek: Cyfrowy, bezprzewodowy, douszny system odsłuchowy  (Przeczytany 15300 razy)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 353
    • CTG TV
Ktoś coś? Sprawdzał, szukał, używał?
Chcemy się totalnie odseparować od hałasu, mieć 100 procent wygody gry itede itepe.

Na razie coś takiego udało się znaleźć:
http://www.widigitalsystems.com/JM_AudioStreamEL2_info.php

Cena w DE to 200 ojro wiec całkiem nieźle, do tego monitory douszne i ogień.

Może coś w miarę niedrogiego i sprawnego z analogów?
mniut i piah

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
podłączam się do pytania, bo też się za czymś rozglądamy, sprawdzał może ktoś ld system z Thomanna?

Offline jankeros

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Kolega z zespołu pracuje na LD systemie przy wideokonferencjach, strasznie odradzał naszemu wokaliście. Podobno strach. Dokładnie to samo co do LD słyszałem od jakiegoś sprzedawcy w sklepie muzycznym. Ostatecznie stanęło na Sennheiserze IEM300 G2 za bodaj 1800zł używka. Co ciekawe jak odbieraliśmy sprzęt od sprzedawcy (btw gościa który się przebranżowił z firmy nagłośnieniowej na warsztat samochodowy) zdał nam sprawę, że po dokupieniu drugiego odbiornika można wysłać z tego dwa oddzielne miksy mono.

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Sennheiser to niestety minimum. I najlepiej zamówić odlew właśnego ucha w Instytucie Słuchu i pod to zrobić słuchawkę.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 353
    • CTG TV
Na pewno tak się stanie jak zacznę zarabiać tysiaka za gig, na razie szukam czegoś doraźnie ;)
mniut i piah

Offline benkai

  • The Resolver
  • Gaduła
  • Wiadomości: 496
Te tanie systemy nie maja limitera,  mozna sie szybko pozbyc zdolności slyszenia,  celowalbym w uzywanego sennheisera mimo wszystko

Franq

  • Gość
http://www.thomann.de/pl/ld_systems_mei_100_g2.htm

Mamy w kapeli wszyscy ten tani system. Limiter jest. Działa to poprawnie, minusem są słabe słuchawki w zestawie.

Offline krzy1125

  • Gaduła
  • Wiadomości: 368
a co powiecie na opcję taki tani zestaw od LD i do tego słuchawki np od Sennheisera?

Franq

  • Gość
Taki właśnie mam plan kupić ie4 do tego zestawu. Testowałem je z moim ld i nie widzę sensu kupować droższego systemu. Brzmi wystarczająco dobrze.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Necrobump!

Minęły prawie dwa lata. Czy coś się zmieniło w temacie? W sensie takie monitory do tałzena powiedzmy to: http://www.thomann.de/pl/ld_systems_mei_100_g2.htm i powiedzmy http://www.thomann.de/pl/the_tbone_iem_100_863_mhz.htm. Co się najlepiej sprawdzi? Mogę wydać dwa razy więcej na przykład na PSM300, ale czy ma to sens? Ma być dobrze, zero gnoju i w sensownych piniondzach. GO! :)

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Podpinam się, szukamy z kapelą IEMów w sensownym hajsie.

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Na IEM 100 zagraliśmy kilkadziesiąt koncertów. Jak na swoją cenę, to działa doskonale.
Jedyną wadą jaka się pojawiła w jednym z nadajników (wydaje mi się, że po jakimś czasie), jest to że urządzenie przerywa raz na jakiś czas na ułamek sekundy, co w normalnym graniu nie przeszkadza w ogóle.
U nas mamy światła i sample zgrane z klikiem więc jest pewne ryzyko, ale nigdy się nic złego nie wydarzyło.
Zasięg ma bardzo przyzwoity, często na bekstejdżu słyszałem koncert z radyjka, zespołu który akurat grał.

Komfort grania to jest zupełnie inny level, kiedy zawsze słyszymy tak jak chcemy, nie ma kombinowania, mamy cichą scenę.
 
Za najtańszy sensowny sensowny set IEM dla kapeli trzeba by zapłacić z 10-20  k, co się mija z celem dla 90% zespołów.
Jako słuchawek używamy Shure SE215 i jest wporzo :)

www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
@sqby dzięki! :)
No dobra T-bone... z tego co widzę, to ta podlinkowana wersja nie ma limitera, więc chyba pójdę w LD systems.
@Franq jak się sprawuje Twój sprzęt teraz? Nadal działa, gra i buczy?
Btw, nie ma już niczego sensownego w przedziale 1-2k?

Franq

  • Gość
Tak dalej działają.

Offline sawczuk27

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 5
Kumpel miał chyba identyczny model. Bardzo był zadowolony nie wiem jednak ile płacił za to.

Offline N

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Ktos probowal moze cyfrowego systemu gitarowego jako ucha? Zanabylem na alledrogo joyo jw, jutro odbieram i robie testa. Nadajnik w mikser, w odbiornik sluchawy i ciekawe co z tego wyjdzie. Na razie tylko do klika ale jak sie sprawdzi to kto wie.

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Anyway, tak dla podsumowania... poszliśmy w używki Shure PSM200 + SE215, bo trafiła się po prostu okazja. Póki co sprawują się bardzo dobrze. Jeszcze tylko jakieś sensowne akumulatorki + ładowara i będzie cacy :)

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 353
    • CTG TV
Ktos probowal moze cyfrowego systemu gitarowego jako ucha? Zanabylem na alledrogo joyo jw, jutro odbieram i robie testa. Nadajnik w mikser, w odbiornik sluchawy i ciekawe co z tego wyjdzie. Na razie tylko do klika ale jak sie sprawdzi to kto wie.

Panie, lubisz swój słuch? Bo IMO limitera to tam nie ma. Krzyżyk na drogę.
mniut i piah

Offline N

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 19
Fakt. Limitera nie ma. Mi bardziej chodzilo o sam klik. Do tego celu jest spoko :)

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Ostatnio testuję Proela RM3000 TR, jakość dźwięku jest dużo lepsza niż T.Bone - zero szumów. Mało jest o tym modelu w internetach, co dziwi.
T.Bone - mimo teoretycznie braku limitera - ma jakiś rodzaj kompresji w nadajniku - bo jak w odsłuchu gra coś z dużą ilością suba to automatycznie podnosiło poziom.

W Proelu nie ma tego problemu. Można sobie załączyć w odbiorniku limiter, są 4 presety brzmieniowe w odbiorniku: neutralny, podbity dół, podbita góra, podbity dół i góra.
Odbiornik jest zbudowany przyzwoicie, ma zatrzaski a nie klapki (co się chwali), jedyne co mnie potencjalnie martwi to antenka - wydaje się być licha. W ogniu koncertu może się odlutować.
Urządzenie w ogóle nie przerywa transmisji - co było moim głównym zmartwieniem w T.Bone.
Co więcej, używam urządzenia na minimalnej wartości mocy czyli 10 mW, z tyłu jest przełącznik, gdzie można włączyć moc 50 oraz 100 mW - ale na to powinno się chyba zapłacić licencję ;)
www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio


Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Jak poczekasz tak z tydzień jeszcze to Ci napiszę dokładną recenzję :)

p.s. W sumie jak jest zapotrzebowanie to mogę zrobić full review w osobnym temacie z fotami...

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Jaknajbardziej!  Zastanawiamy sie z kapelą nad wersja z 5 odbiornikami. Głównie chodzi mi czy nadajnik ma dwa tory i sygan w odbiorniku jest stereo. I najważniejsze,  jesli zamawiales od majfrenda to czy nie bylo problemu z vat i cło.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Powinien być do tygodnia...lub wezwanie z urzędu celnego. Zamówiliśmy wersję 2+2. Do niedawna używałem sennheisera ew300 (ale mi się LTE wewaliło (800Mhz)), więc będę miał jakieś porównanie.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Czekam z wypiekami na dupce. Szczególnie na info o taxach ;)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
22768 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 15:25:57
wysłana przez czerez
39 Odpowiedzi
19072 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2018, 19:14:53
wysłana przez Pneumonia2
6 Odpowiedzi
3709 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2012, 16:48:59
wysłana przez Yony
15 Odpowiedzi
7967 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2013, 19:16:17
wysłana przez simek26
0 Odpowiedzi
1390 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lut, 2022, 19:23:13
wysłana przez dari555