Autor Wątek: Bezprzewodowy system odsłuchowy  (Przeczytany 7956 razy)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
Bezprzewodowy system odsłuchowy
« 14 Lut, 2013, 12:48:52 »
Siema,

Ma ktoś tutaj doświadczenie z bezprzewodowymi odsłuchami? Przymierzam się do zakupu i chciałbym się dowiedzieć kto co ma i jak się sprawdza? Interesują mnie raczej odsłuchy niedrogie. Czy gniazdo słuchawek jest jakoś zabezpieczane przed wyciągnięciem wtyku?

Co moglibyście polecić?

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
o, dobry temat. podpinam się pod pytanie :)
i always go full retard

Orange

  • Gość
forumowy maniek z całą kapelą używają na 100%, jego może pytajcie

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Polecam Sennheiser GW2 IEM - dorwiesz używkę za 1500PLN. Używam z powodzeniem po wymacaniu kilku tańszych sztuk, jakieś LD Systems, najprostszy Suhr

Najważniejszy temat - wyszukiwanie wolnych częstotliwości - czasem na dżobie 'gwiazdory' nie wyłączają swoich 'uszu' po próbie a przed gigiem. Wtedy nieocenioną jest opcja - search w Senku - szukasz wolnej częstotliwości bez zakłóceń i kamą

Odnośnie gniazda od słuchawek - tak samo wygląda w t.bone za 600zł i AKG za 5k, więc warto jednak uważać na słuchawki -natomiast słuchawki do IEM'ów to raczej temat rzeka na kolejny wątek:)

Offline daniel.iron

  • Gaduła
  • Wiadomości: 201
  • HARDCORE!
    • DEVON
jak możesz to napisz coś o słuchawkach :) niech będzie wszystko w 1 miejscu. A co sądzisz o systemach LD i T.Bone widziałem, że mimo wszystko sporo osób tego używa.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Mam słuchawki/IEMy t.bone EP 4. Jestem bardzo zadowolony. Świetna jakość dźwięku, wygodne. Jedyne do czego można się przyczepić to kijowa wtyczka, którą od razu wymieniłem na neutrika.



Offline Shargaroth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
  • Lead Guitars, growls & screams in Shadow Archetype
    • Shadow Archetype
A czy jakaś firma zrobiła IEM w technologii cyfrowej tak jak Line 6 zrobiło systemy bezprzewodowe instrumentalne czy mikrofonowe?
Byłaby to świetna sprawa.
We have to close some chapter in our life, get up, shake off and move forward.

Offline simek26

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Witam wszystkich
Posiadam odsłuch Sennheisera IEM 300 G3
Mam do was pytanie, czy ktoś z was korzysta z takiego cuda? Czy może ktoś korzysta z jakiś innych słuchawek, niestety nabawiłem się urazu akustycznego na jedno ucho, co sprawia że muszę oszczędzać słuch. Słuchawki dołączone do zestawu Ie4 trochę zamiast pomagać utrudniają śpiewanie. Czy może ktoś miał przyjemność pracować ze słuchawkami IE8 sennheisera? Chcę je kupić, ale nie wiem czy będzie różnica większa niż pomiędzy wcześniej wspomnianymi- IE4.
Mam jeszcze jedno pytanie, dokładnie chodzi mi o realizacje odsłuchu, czy wy też dużo więcej podajecie wokalu niż całego mixu na odsłuch? Pytam się bo może robię coś źle.
Ja robię to tak- jedna strona to mix a druga sygnał z monitora. Mix podaje do max -10 a monitor do 0 i słyszę dosyć wyraźnie swój wokal, odbiornik mam zawsze pomiędzy 3,4- 4,5. Czy to może zbyt słaby sygnał aby dobrze się słyszeć?
Pozdrawiam

Offline Shargaroth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
  • Lead Guitars, growls & screams in Shadow Archetype
    • Shadow Archetype
Ja używałem ie4 i ie8 swego czasu. Szkoda przepłacać za ie8.
Lepij kupic słuchawki monitorowe dokanałowe shure se215. kosztują 400 zł ale są na prawdę bardzo dobre i bardzo klarowne.
We have to close some chapter in our life, get up, shake off and move forward.

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Jestem totalnie zielony  w tym temacie a widząc ogrom sprzętu trochę mnie to przeraża.
Generalnie nie wiem czy wychodzę z dobrego zalozenia - ale skoro myslę nad zakupem bezprzewodu + sluchawek to chyba lepiej jakbym więcej wydał na słuchawki a oszczedził trochę na odbiorniku. Czy się mylę?
Zastanawiam się nad www.LimeEars.com
ale nie mam pomyslu co do nadajnika - jakie macię propozycję? Najlepiej jakies takie najtansze z tzw rozsądnej półki jakosciowej.
Dzięki za pomoc.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Michau

  • Gaduła
  • Wiadomości: 179
Wszystko  zależy od budżetu, kupując używkę Sennheisera GW-2 za 1,5k spokojnie zainwestowałbym juz w personalizowane słuchawki, odlewane z kanału, takie jak wspomniane Lime Ears czy nowej firmy Own Fidelity in ear monitors :



Jednodrozne słuchawki można dostać całkiem niedrogo, a jakość pomiędzy nimi a  tymi  stockowo dodawanymi do zestawów będzie ogromna.
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2013, 13:19:19 wysłana przez Michau »

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
jest jakis system bezprzewodowy, ktore jest znosny ponizej 1k?

EDIT;

np. ten
http://www.thomann.de/pl/ld_systems_mei_100_g2.htm
zna ktos go?
« Ostatnia zmiana: 29 Maj, 2013, 14:55:42 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 580
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Jest jeszcze i to:
http://www.gear4music.com/PA-DJ-and-Lighting/Wireless-In-Ear-Monitor-System-by-Gear4music/OUE

Ale jakosciowo to za cholere nie wiem jak jest :)

Offline tonal_gravity

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
też się podepnę. czytałem że absolutnie niezbędny jest limiter w zestawie bezprzewodowym, może ocalic słuch. Większosc zestawów ma brickwall limitery ale te najtańsze nie zawsze. jak to wygląda z Waszego doświadczenia?

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
też się podepnę. czytałem że absolutnie niezbędny jest limiter w zestawie bezprzewodowym, może ocalic słuch. Większosc zestawów ma brickwall limitery ale te najtańsze nie zawsze. jak to wygląda z Waszego doświadczenia?

Ten zestaw, który linkowalem (http://www.thomann.de/pl/ld_systems_mei_100_g2.htm) ma wbudowany limited 12dB
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline simek26

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Czy ktoś może z was robił zakupy na http://sluchawki24.pl/?
Jakieś doświadczenia?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
22753 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 15:25:57
wysłana przez czerez
39 Odpowiedzi
19064 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2018, 19:14:53
wysłana przez Pneumonia2
6 Odpowiedzi
3708 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2012, 16:48:59
wysłana przez Yony
27 Odpowiedzi
15292 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Kwi, 2020, 21:04:13
wysłana przez Majk
2 Odpowiedzi
3751 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2015, 16:22:05
wysłana przez Aerosmith