Autor Wątek: System bezprzewodowy Pomoc w dokonaniu wyboru !!!  (Przeczytany 19069 razy)

Offline Seth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Nadszedł czas na zakup systemu bezprzewodowego potrzebuje zasięgnąć waszej porady. Zastanawiam się nad dwoma, cena jest przyzwoita i to zwróciło moją uwagę

AKG WMS 40 PRO FLEXX Instrumental Set
http://guitarcenter.pl/catalog/naglosnienie/systemy-bezprzewodowe/diversity/akg-wms-40-pro-flexx-instrumental-set

AKG WMS 40 PRO Instrumental Single Set
http://www.artmusic.pl/magnus.php?get=offer,261,3475

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
ja też jestem teraz na etapie bezprzewodu i buzskutku   ;D i doszedłem do wniosku , że taki system musi spełniać pewną zależność - albo będzie tak mały , że zamknie się w pedalboardzie albo tak duży że zamontuje go w racku . Niestety obydwie wersja przekraczają na chwilę obecną mój budżet więc odciągam to i poluję na tuner rackowy . A jeżeli chodzi o model z twoich linków to urządzenie polecane więc chyba nie ma się co zastanawiać skoro moneta przygotowana  :devil:
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurde, nie uwierzę w system za 600 zł, ni chuja.
Absolutne minimum na dzień dzisiejszy to wg mnie G30 Line 6, ale musisz wydać na to 1200 zł.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Yony ma racje, badałem kilka takich wynalazków. O ile AKG to niezła firma to L6 w kwestii bezprzewodu naprawdę dał rade. Zerknijcie na G30 , G50 , G90. Mam ten ostatni i polecam.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
noooo!!!!!

tylko 2800 ,-  a 600,- to taka subtelna różnica , której pewnie Seth nie zauważy
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Chciał porady , dostał. W kwestii budżetu musi sobie sam odpowiedzieć.  Dostał sprawdzone opcje przez macacza-używacza . czerez pytałeś o opcje pedalbordową , czyli? -> L6. Każdy tani system bezprzewodowy ma w sobie ucinanie częstotliwości , zrywania sygnału , skracającego się zasięgu i to wszystko przez częstotliwości w których się obraca (FM) czyli radiowych na których działa masa urządzeń. L6 działa na na wysokich falach wraz z blokowaniem kanału - taki wynalazek używany też w modelarstwie. Kiedyś opisywałem to na forum dogłębnie , wystarczy poklepać w szukajce.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline czerez

  • Gaduła
  • Wiadomości: 488
  • Morde mam może nie w tamburyn, ale mam zasady
tak - interesuje mnie wersja pedalboardowa i jest to g50 

wiem jak działa line6

Ale na FM działają prawie wszystkie systemy Wireless - Shure, Sennheiser, Nady, również AKG - jak dotąd sprawdzały się przez wiele lat i nie można teraz nagle stwierdzić , że do niczego się nie nadają
Rozważając przedział cenowy - nie ma nic lepszego do wyboru
"Z wiekiem spada zapotrzebowanie na zysk, a rośnie popyt na święty spokój" - Duńczyk !!!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Nie napisałem że do niczego się nie nadają, napisałem jakie są z nimi problemy. Dla mnie najważniejsze jest brzmienie-kryształ co daje L6, z pozostałymi mogą i występują takie problemy co je dla mnie dyskwalifikuje. NAJWAŻNIEJSZE - potestować to AKG PRZED zakupem żeby się nie rozczarować :)

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
+potestować w różnych miejscacach. Ile raz na scenie widzę jak młode kapele męczą się z bezprzewodami za parę stówek...kupcie sobie dłuższy kabelek. Naprawdę, dobrze Wam radze.

Offline Jakób

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
  • always the hard way
    • The Corpse
Mam już kilka lat Shura TGD na VHF bodajże (kosztował mnie kilka stówek), gram 30-40 koncertów rocznie na dużych scenach festiwalowych i w malutkich klubach w centrum miast i jeszcze w życiu nie miałem problemu z nim. A czy tnie pasmo czy nie to i tak tego nie słychać w warunkach koncertowych, bo co innego studio, tam używam tylko kabli.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Mam już kilka lat Shura TGD na VHF bodajże (kosztował mnie kilka stówek), gram 30-40 koncertów rocznie na dużych scenach festiwalowych i w malutkich klubach w centrum miast i jeszcze w życiu nie miałem problemu z nim. A czy tnie pasmo czy nie to i tak tego nie słychać w warunkach koncertowych, bo co innego studio, tam używam tylko kabli.

Ja mam wrażliwe ucho i od razu słyszę obcinki i inne pierdki :) Ale +1 do tego co napisał Donnie
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Seth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Szukałem w sieci informacji na temat tych systemów i natknąłem się na to



Na obydwu podanych linkach jest wyżej wymieniony Akg, wydaje mi się że tylko minimalnie tnie sygnał ale to tylko moje odczucie.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
W domu gdzie zakłóceń w tym paśmie nie ma za wiele.
Jedź z tym na imprezę gdzie jest 5 mikrofonów bezprzewodowych, 12 osłuchów dousznych, cały system nagłośnieniowy stoi jako sieć bezprzewodowa, ekipy techniczne komunikują się przez radia a do tego jest wóz transmisyjny "lata z radiem". Przykład może ekstremalny, ale wiesz o co chodzi...
Dodatkowo cięcie pasma bardziej poczujesz pod palcami niż usłyszysz...tym bardziej z jutuba.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
tekst o słyszalnosci cięcia pasma w odniesieniu do próbek z YT to czad. Swoją drogą kiegyś był temat o bezprzewodach i gadaliśmy o jakimś niedrogim z tumana. Ktoś nawet zgłosił chęć zakupu i przetestowania. Ale nie chce mi sie tego szukać :D
B ( o ) ( o ) B S

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Ja polecam za różnymi opiniami EW100 G2 Senheisera albo L6 G30/50/90 jak się ma więcej kasy, tego AKG Flexxa słyszałem mikrofonowego i nieźle chodził. Co do cięcia pasma to się nie wypowiadam - coś za coś - sorry.

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Polecam Brace Audio DWG 1000, w zasadzie to samo co L6 G30, ale kosztuje 650 zł. Nie tnie sygnału, nie przerywa i nie ma żadnych problemów, dobry cyfrowy bezprzewód, który lepiej gada niż kable typu Proel itd. Ja sobie go bardzo chwale, a też mam wrażliwe ucho.

http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/testy_sprzetu/504-brace-audio-dwg-1000.html

http://www.audiostacja.pl/images/pdfy/BraceAudio_DWG1000_TG_2009.01.pdf

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
mam pytanie, czy porządny system bezprzewodowy do racka to wydatek >2k pln na G90 od L6? kompletuję racka i myślałem o bezprzewodzie, ale prawie trzy koła to kurna trochę sporo... :-\
« Ostatnia zmiana: 17 Wrz, 2011, 08:36:20 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Do części modeli senheisera, samsona, akg można dokupić uszy rackowe.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
mam pytanie, czy porządny system bezprzewodowy do racka to wydatek >2k pln na G90 od L6? kompletuję racka i myślałem o bezprzewodzie, ale prawie trzy koła to kurna trochę sporo... :-\
Przytargaj sobie L6 G90 za 450$ z USA http://www.ebay.com/itm/Line-6-Relay-G90-Wireless-Guitar-System-G-90-Line6-NEW-/370534077129?pt=Guitar_Accessories&hash=item56458d52c9

Offline Seth

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64


Coraz bardziej zaczyna mi się podobać G90, jedyny problem to cena najtańszy jaki udało mi się znaleść to stoi za 2249 zł
http://www.musicshop24.pl/line-relay-g90-p-5809.html

Offline waleczny_gladiator

  • Gaduła
  • Wiadomości: 124
Te filmiki na YT pokazują tylko, że urządzenie działa, że faktycznie jest bezprzewód, ale jak dobrze, czy tnie pasmo itd. to już nic nie wiadomo, samo już marnej jakości mp3 jakie jest w tych filmikach tnie pasmo jak cholera

Offline Vertigo

  • Pr0
  • Wiadomości: 683
  • I'm here to solve problems.
    • Good Girl Maggie
Pogadaj z metalem z sixpoundera - on ma G90 :)

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
CFS81 też miał, nawet pouzywałem przez naście minut - dla mnie bomba. Ale zaznaczam że stałem z nadajnikiem maks w promieniu 2m od odbiornika. Drogi, ale L6 i rack - IMO warto
B ( o ) ( o ) B S

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
ja mam G90 do CFS81 :facepalm: i ciągle tu zachwalam ten sprzecior ale coś niedoczytowujecie miski.

Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline marcin.

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
odkopuje temat, miał ktoś do czynienia z tym barce audio? Samsony są sensowne czy raczej olać?

Posty połączone: 21 Lut, 2012, 12:25:47
odkopuje temat, miał ktoś do czynienia z tym barce audio? Samsony są sensowne czy raczej olać?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
31 Odpowiedzi
22766 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Mar, 2013, 15:25:57
wysłana przez czerez
5 Odpowiedzi
3211 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2012, 19:32:57
wysłana przez Hesu
6 Odpowiedzi
3684 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lut, 2012, 19:55:17
wysłana przez Arr
7 Odpowiedzi
2557 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Sie, 2012, 09:54:08
wysłana przez crowley
15 Odpowiedzi
7966 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Maj, 2013, 19:16:17
wysłana przez simek26