Autor Wątek: [NGD] Les Paul Supreme made in China :)  (Przeczytany 49830 razy)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
No a nie? Skoro ktoś się szarpie na wiosło za pare ładnych tysi, to powinien wiedzieć, czego chce i to, co kupuje sprawdzić 10 razy. Przynajmniej ja bym tak zrobił.

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Ale musicie przyznać jedno głowie - gównoburzę rozkręcił przednią :D
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
No wodzirej, mówiłem już. Dobra, ale w sumie robimy zajebisty offtop, a tutaj chop sie gitarą cieszy. Próbki by mógł wrzucić jakieś, co by rozwiać jakieś wątpliwości.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Jeśli wiosło kurwi i pasuje właścicielowi = zajebiście
Jeśli je kupił na handel dla etykietki = zbita dupa (ale widzę że nie o to chodziło)
Jak komuś dupę ściska że ludzie potrafią się cieszyć z gitary a nie z logo = jego problem
Jak zobaczę tę gitarę na naszej giełdzie = wywalę ogłoszenie jako pierwszy

peace
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Wkurwia mnie fakt, że większosc z Was nie widzi nic złego w tym, że oni walą perfidne kopie nie tylko logo ale także (jak napisał autor) wszelkich papierów i case'a. Nie każdy musi być alfą i gametą, i wywnioskować ze zdjęcia na allegro (które to zdjęcia mogą być zrobione specyficznie), że to jest podróbka. Ja wiem, że ja bym nie rozpoznał bo nie mam takiej wiedzy na temat Gibsonów.
Jakbym kupił na allegro podrobioną bluzę Adidasa, to bym się wkurwił a co dopiero jakby mi kto opierdolił chińskiego Gibsona.
Wlasciciel sobie gadać co chce ale ja bym miał nieczyste sumienie mając takie wiosło. Każdy wie, że gitarzysci przerzucają sprzęt jak pojebani. Kiedys takie wiosła wypłyną w swiat, jakis ojciec kupi synowi wymarzonego Gibola, minie rok, zobaczy tego stwora jakis znawca i uswiadomi małolata ze go ojebali a on jeszcze obsypał złotem jakiegos nieskażonego myslą osobnika, któremu nie przeszkadza to że tak naprawdę popiera kradzież intelektualną. 
To tyle z mojej strony.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
I pytanie za sto punktów, co jest lepsze jakościowo? Epiphone LP standard/Custom czy ten 'Gibson'?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Bez kitu, chciałbym się sam przekonać.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Chciałbym zauważyć jedno, co zostało już wspomniane wcześniej. Jakbym kupował Gibsony za 10k, to bym się na nich znał. Jeśli byłbym zainteresowany takim wiosłem to oglądałbym też inne oferty i wiedział jak odróżnić fejka. Gitary za 10k kupują osoby, które się mimo wszystko na tym znają. Albo bananowe dzieci, którym rodzice dają kasę na pierwszą gitarę bo są dyrektorami czegoś tam i synek umie zagrać kolędę akordami.  A co do kopii. Może porównam to tak. Jak zaczynaliśmy grać nie napierdaliśmy od razu swoich kawałków, tylko graliśmy covery żeby się wprawić nie? Jak na razie to samo robią Chińczycy tylko na większą skalę. Auta też. Parę lat temu robili kopie BMW, a teraz wypuszczają jakąś limuzynę na rynek europejski zaprojektowaną przez ludzi z BMW, VW itd.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
...Każdy wie, że gitarzysci sevenstringowcy przerzucają sprzęt jak pojebani...

Fixed ;)
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Porownujesz granie coverów do produkowania wiosła z logiem innej firmy?
Chyba bardziej adekwatne byłoby nagranie utworu pod nazwą innej istniejącej, znanej kapeli? I dunno. Ale wasze argumenty są słabe. To zwykła kradzież.

Posty połączone: 05 Sty, 2013, 00:45:17
Porownujesz granie coverów do produkowania wiosła z logiem innej firmy?
Chyba bardziej adekwatne byłoby nagranie utworu pod nazwą innej istniejącej, znanej kapeli? I dunno. Ale wasze argumenty są słabe. To zwykła kradzież.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2013, 00:45:17 wysłana przez Lothar »
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Podoba mi się ta dyskusja

Kopiowanie Blackmachine Raptorami nikomu nie przeszkadza, a za robienie "Giboli" w Chinach najlepiej stos :)
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Thoth nie zgodzę się z Tobą, mam znajomego, który grał na klasyku w chuj czasu, zbierając każdy grosz by kupić sobie po 2 latach ciułaniny swojego pierwszego elektryka, Gibsona SG Standard, jego personalne marzenie. Nie znał się na tym, i poza tym, że słono przepłacił, to był bardzo szczęśliwy, że spełnił swoje marzenie, które kosztowało go wiele wyrzeczeń. Teraz Ty postaw się na jego miejscu, gdyby okazało się, że 5kPLN poszło na chinola, wartego w porywach 1.5kPLN... no sorry, takich gitar nie kupują tylko starzy wyjadacze, czy gimbusy, ale też zwykli ludzie z marzeniami, zdolni do wyrzeczeń.

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Podoba mi się ta dyskusja

Kopiowanie Blackmachine Raptorami nikomu nie przeszkadza, a za robienie "Giboli" w Chinach najlepiej stos :)
Pewnie i tak gówno wiem o życiu, ale wydaje mi się, że tylko terrormaszyna była stricte kopią, obecna linia produkcyjna Raptorów ma unikalne cechy.
Niby "to tylko kształt główki", ale idąc dalej tym tokiem rozumowania, jakim prawem 2/3 producentów gitar robi superstraty?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ok, kradzież masz racie w 100%. Nie dają zarabiać chińczykom i  latynosom w USA za nie najlepiej wykonaną robotę, a w zasadzie ich grubym szefom śrubującym ceny. Chińskie wiosła som chujowe bo ktoś nakleił na nich logo Gibsona i dał charakterystyczne cechy wyróżniające od oryginału. To samo Japońskie. Ibanez robił kopie Les Pauli. Na pohybel skurwysynom.

Usprawiedliwiam ich bo się wprawiają i co by nie mówić zdobywają renomę przez pokazanie, że są w stanie zrobić to samo, a może i lepiej niż oryginalna firma. (jw. Skervesen pokazał Terrormaszyną) Jednak te podrabiane certyfikaty i kejsy są in minus. Chociaż pewnie i tak te kejsy oryginalne z chin są.

@Stivo Skurwysyństwo, ale jeśli rozchodzi się o sam fakt produkcji nie mam nic przeciw jeśli wiadomo przy sprzedaży, że to chińczyk. A nieszczerzy handlarze to inna sprawa.

I chuj już się nie udzielam. Przedstawiłem swoje stanowisko i nie będę potem pisał textwalli próbując coś komuś udowodnić. Taki jestem głupi buc. :)
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2013, 00:57:04 wysłana przez Thoth »
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
Nadal nie kumacie o co mi chodzi. MI CHODZI O LOGO. Mogą sobie robić zajebiste LP, chuj mi do tego, ludzie niech je kupują i się cieszą, że mają wiosła niezle jakosciowo smieszne pieniadze. ALE NIECH TO ROBIĄ NIE PODSZYWAJĄC SIĘ POD ZNANE MARKI.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 032
Kopiowanie Blackmachine Raptorami nikomu nie przeszkadza, a za robienie "Giboli" w Chinach najlepiej stos :)

Z drobną różnicą, że tutaj nie mamy do czynienia z robieniem gitar i sprzedawaniem tego pod czyimś szyldem, ale mimo wszystko inna marka i potencjalny klient wie co kupuje. Co do samego wyglądu, to sytuacja analogiczna jak chociażby Gibson Les Paul i ESP Eclipse I, też różniły się naprawdę detalami ;)
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D

@Stivo Skurwysyństwo, ale jeśli rozchodzi się o sam fakt produkcji nie mam nic przeciw jeśli wiadomo, że to chińczyk.

Widzisz, ale problem polega tu na tym, że kupując takie wiosło z drugiej ręki, nie musisz zostać poinformowany, że to podróbka, rozumiesz? O to ten ból dupy, którego połowa tu nie chce zrozumieć.

Bardzo ładnie nazwał to Lothar jako "kradzież intelektualna", a wielu chyba nie kuma tego pojęcia.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Gibson wytoczył proces PRSowi i ESP przez co musiały zmienić specyfikację swoich gitar. PRS zmienił układ switch i potów a ESP obrys dolnego podcięcia i wrócił do 3 potów. Obie firmy zapłaciły też zajebiste odszkodowanie Gibolowi.

Bardziej mi osobiście przeszkadza kopiowanie całości designu z najdrobniejszymi detalami jak sposób łączenia gryfu z body, bindingiem, konturowaniem korpusu niż walenie krzywego logo na gitarę po której da się rozpoznać że jest kopią.

Podobnie było z wysypem JEMów na allegro. Chibanezy kupowały osoby które nie potrafiły patrząc na zdjęcia katalogowe odróżnić mostka LoPro Edge od kopii.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Usprawiedliwiacie sprzedawanie chińskich podróbek tym, że "kupujący powinien się znać" i że "biedni chińczycy wprawiają się w robieniu wioseł"?
Srsly?

Niech sobie robią identyczne kopie i niech sobie je nazwą Chujson, ale taka bezczelność w kopiowaniu jak powyżej powinna być ostro tępiona i to przez Was, bo to Wy nakręcacie rynek zbytu dla tego gówna.
To nie zaboli ludzi, których stać lekką ręką na drogie wiosła tylko ewentualnie właśnie tych którzy latami skrobią drobne, aby kupić sobie wymarzoną gitarę.
Sam bym z przyjemnością zrobił sobie kopię BM, ale no do Chuja Pana nigdy w życiu nie wsadziłbym tam logo BM.
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2013, 05:44:49 wysłana przez pivovarit »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Wkurwia mnie fakt, że większosc z Was nie widzi nic złego w tym, że oni walą perfidne kopie nie tylko logo ale także (jak napisał autor) wszelkich papierów i case'a. Nie każdy musi być alfą i gametą, i wywnioskować ze zdjęcia na allegro (które to zdjęcia mogą być zrobione specyficznie), że to jest podróbka. Ja wiem, że ja bym nie rozpoznał bo nie mam takiej wiedzy na temat Gibsonów.
Jakbym kupił na allegro podrobioną bluzę Adidasa, to bym się wkurwił a co dopiero jakby mi kto opierdolił chińskiego Gibsona.
Wlasciciel sobie gadać co chce ale ja bym miał nieczyste sumienie mając takie wiosło. Każdy wie, że gitarzysci przerzucają sprzęt jak pojebani. Kiedys takie wiosła wypłyną w swiat, jakis ojciec kupi synowi wymarzonego Gibola, minie rok, zobaczy tego stwora jakis znawca i uswiadomi małolata ze go ojebali a on jeszcze obsypał złotem jakiegos nieskażonego myslą osobnika, któremu nie przeszkadza to że tak naprawdę popiera kradzież intelektualną. 
To tyle z mojej strony.
I to jest sedno tematu. Jak sprzedawałem Bucketheada to jeden koleś chciał się ze mną wymienić na SG Sygnaturę Angusa Younga, która okazała się być chińczykiem. Zorro widział to już po zdjęciach ale ja chciałem spojrzeć w oczy typowi, i ewentualnie mu zajebać, więc się umówiłem.
I kurwa, jak zobaczyłem łzy w oczach 18-latka, który kupił to wiosło za ciężką kasę to zajebałbym skurwysyna, który mu to sprzedał, bo dzieciakowi zawalił się świat, jakby właśnie wszedł do pokoju, w którym jego pierwsza ważna dziewczyna pierdoli się z jego najlepszym kumplem.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Gibson wytoczył proces PRSowi i ESP przez co musiały zmienić specyfikację swoich gitar. PRS zmienił układ switch i potów a ESP obrys dolnego podcięcia i wrócił do 3 potów. Obie firmy zapłaciły też zajebiste odszkodowanie Gibolowi.

Bardziej mi osobiście przeszkadza kopiowanie całości designu z najdrobniejszymi detalami jak sposób łączenia gryfu z body, bindingiem, konturowaniem korpusu niż walenie krzywego logo na gitarę po której da się rozpoznać że jest kopią.

Podobnie było z wysypem JEMów na allegro. Chibanezy kupowały osoby które nie potrafiły patrząc na zdjęcia katalogowe odróżnić mostka LoPro Edge od kopii.

Ponieważ niejako zostałem wywołany do tablicy to pragne zauważyć ze Gibol przegrał procesy dotyczące korpusów natomiast, wygrał te dotyczace design główki, napisu i wszelkich tego typu detali.
Zaden element korpusu nie został poddany zakazowi. Osobiście uważam ze sprzedając coś z logo i bazowanie swojego interesu na podszywaniu sie czyli na grabie innej firmy tak jak ładnie ujał to Lothar, jest złodziejstwem. Jeśli zas chodzi o BM i scięcie na łokieć tak charakterystyczne,  ten przemiły  człowiek zapozyczył z gitar akustycznych i taki patent został już wykorzystany wczesniej zanim zrobił to Dag. Ponad to zaden inny element nie jest w zasadzie zbieżny , no oczywiście kształt korpusu.
Jedno co mnie mocno bawi to gdy mieliśmy zrobić kopie BM i zrobiliśmy , to spora grupa krzyczala ze sa duze różnice i ze to nie jest kopia 1;1 nastepnie ci sami puryści krzyczeli ze wypłyneliśmy na kopii , ot taka mała paranoja. A później na pw i zreszta do dzisiaj, przychodzą zapytania o terrormaszynę. Jest niestety w tym sporo hipokryzji.
W sumie to dziwie sie nikt ze nie widzisz w tym różnicy, i to porównujesz, no ale przecież nie musisz ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2013, 08:25:33 wysłana przez commelina »

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Kurwa, jak zwykle od dupy strony. Mnie i Lothara to na bank boli to, że taki instrument to kradzież czyjegoś doświadczenia, lat pracy i lat budowania marki. I nie ma znaczenia, czy kradnie się wzór zastrzeżony przez korporacjię czy projekt okładki singla kapeli, która ma 217 lajków na fejsie. Kradzież jest kradzież. Jakby ta gitara była wykonana tak samo ale miała logo BLRPF na główce to nikt by na to nie zwrócił uwagi. Bo per saldo zrobienie tej gitary ma na celu zrobienie kogoś w łańcuszku odbiorców w chuja, prędzej czy później.

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Chciałem pogratulować ładnej gitary, ale jak zobaczyłem 3 strony pierdolenia, to stwierdziłem że już nie ma sensu.
Jak ja zrobię NGD z genialną gitarą za 800zł, która nie jest odróbką, to się nikt kurwa nie zainteresuje :(

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
Usprawiedliwiacie sprzedawanie chińskich podróbek

gdzie ty się doczytałeś usprawiedliwiania?  ::) za sprzedaż podróbek powinni normalnie wsadzać do paki. A gość sobie kupił podróbkę i to ma w dupie, nigdzie nie napisał że chce ją sprzedać bo jest z niej zadowolony. Ale wszystkim to nie pasi bo ma logo gibola.

Niech sobie robią identyczne kopie i niech sobie je nazwą Chujson, ale taka bezczelność w kopiowaniu jak powyżej powinna być ostro tępiona i to przez Was, bo to Wy nakręcacie rynek zbytu dla tego gówna.
serio aż taką różnice by ci zrobiła podróbka z innym logo? to jest nadal kradzież wzornictwa i rozwiązań o czym wcześniej pisałem.

Ponieważ niejako zostałem wywołany do tablicy to pragne zauważyć ze Gibol przegrał procesy dotyczące korpusów natomiast, wygrał te dotyczace design główki, napisu i wszelkich tego typu detali. Zaden element korpusu nie został poddany zakazowi.
ESP dostało zakaz produkcji modelu EXP i eksportowania go poza granice Japonii. Musieli też przeprojektować serię Eclipse.

commelina: a robienie kopii bez logo jest okradaniem firmy która ma zastrzeżone wzornictwo?
yonek: przykra sprawa, żal dzieciaka. ale ile ludzi dziennie kupuje auta po wypadku z cofniętym przebiegiem i nie jest tego świadoma bo się na tym nie zna. ten dzieciak to nie wyjątek a gitary to nie jedyna branża. Jak się na czymś nie znasz to idąc na takie zakupu (zwłaszcza jeśli wydajesz ciężko zarobiony, gruby szmal) bierzesz kogoś kto potrafi doradzić. Na zachodzie ludzie potrafią założyć temat na forum z prośbą o weryfikację autentyczności gitary, dostawałem PW na ss.org z takimi prośbami odnośnie LACS. W Polsce się nie da?



Lysy w ostatnim poście zawarł chyba podobne przemyślenia.
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Oczywiście ze robienie kopii rzeczy które mają zastrzeżone wzornictwo jest złodziejstwem.

Być może, a nawet na pewno, większośc z Was nie pamieta ( Yony na pewno pamieta ;) ) czasów, gdy nasz kochany kraj zalewany był sprzetem audio video produkcji mocno podejrzanej o szumnie brzmiących nazwach np: Panasoanic  z odzieży Wrengler itp zachowana czcionka i stylizacja napisów. I ja osobiście mam problem właśnie z czymś takim, gdyż albowiem co następuje. Firma pełno prawna nie wstydzi sie swoich wyrobów oznacza je swoim logo by wszyscy wiedzieli co kupują, daje gwarancje (przynajmniej czysto teoretycznie), gwarantuje jakość komponentów i ich trwałość. Firma która podszywa sie z logo do złudzenia podobnym do oryginału, często gęsto nie ujawnia swoich danych, nie wiadomo kto i gdzie to wyprodukował, nie gwarantuje zadnych parametrów. Made in Chrl , gdzie tego szukać, to samo z resztą dla mnie jest made in EU.
Nie spotkałem firmy która ujawnia swoje prawdziwe dane oznaczając swoje produkty w/w sposób.
Będąc na messe widziałem tyle firm które swoją produkcję opierały na kształtach fendera i LP, ze spór o to jest jak spór o wyższość Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy. Jednakże ciekawy jestem co by się działo gdyby te firmy przyjechały z takim logo na główce i z taką stylistyką napisu ja dwie największe firmy na tej wystawie, no ciekawy jestem ;)
« Ostatnia zmiana: 05 Sty, 2013, 12:01:06 wysłana przez commelina »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
15029 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2010, 14:17:59
wysłana przez Guziel
21 Odpowiedzi
12011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 15:11:16
wysłana przez Leon
17 Odpowiedzi
10638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 04:05:51
wysłana przez Radek M
10 Odpowiedzi
5229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 08:56:36
wysłana przez Yony
58 Odpowiedzi
25401 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2012, 20:46:15
wysłana przez Leon