Autor Wątek: Lutnik Ping Rong Song - czyli PRS made in China  (Przeczytany 25402 razy)

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Z powodu niezmiernej popularności wątku pozoliłem go sobie tu przenieść, zaczynamy od ostatniej wiadomości.

Z góry przepraszam, jeśli autorowi tematu napsuję trochę krwi... ale nie mogłem się powstrzymać  :facepalm:

1. przepaść hmmmm, porownując z Epiphonem 1998 LP std plus oraz Fale LP IV oraz jutro z PRS SE Custom rocznik 2012 - nie ma przepaści co do wrażeń organoleptycznych, nie jest to szwajcarska precyzja, ale wiecie lakier ładny, równy, przyjemnie się to trzymnie :) brzmienie - hmmm ocenie jutro na próbie teraz miałem tylko na słuchawkach przez wzmaka ale nie sieje, nie pierdzi, nie trzeszczy - DZIAŁA JAK TRZEBA :)

Przepaść to jest przede wszystkim w ryzyku, jakie ponosi potencjalny nabywca tego cuda, w porównaniu do kupna czegokolwiek "markowego".
Super, nie trzeszczy, nie pierdzi, działa jak trzeba. Rewelacja w tej cenie i rzecz praktycznie niespotykana. To Ci dopiero okazja :-)
W sumie niedługo okres świąteczny. Najwyżej damy teściowej pod choinkę... :-)

Cytuj
2. co do zakupów na Ali - hmmmm, cfaniaki się znalałzy to probujcie, ciekawe za którym razem traficie przynajmniej w zadowalajacy sklep :) :) :), to nie jest wyprawa do Reala tylko QWA polowanie i umiejętność gadania z Chińczykiem i nie mówię tylko o znajomości anglikaskiego bo u większości kończy się tam na Kali być - Kali ma i się dogadaj :), teraz tak ceny podajecie, ale to w 90% przypadków orientacyjne i jak zaczniesz gadać to się robi trochę więcej, teraz dolicz transport, dolicz cło i dolicz VAT 23% w Polsce od wartości przesyłki, a do tego lista towarów i znaków chronionych - POWODZENIA i gratuluję jutro wszystkim, którzy wejdą sobie jak na Allego i zamówią po sztuce i dostaną to co chcieli albo oczekiwali :) :) :)

Szkoda mi czasu na chińszczyznę. Wyjątkiem jest zajefajny bar za rogiem :-)
Sprowadziłem za to niejedno wiosło "o ugruntowanej na rynku pozycji" z różnych zakątków świata - najpierw z pomocą Muchatka (za co mu bardzo dziękuję) a potem na własną rękę. I zamiast "dogadywać się" z chińczykiem, żeby wysłał to właściwe wiosło ;) wolę powierzyć sprawę komuś kto się zna na rzeczy i ma w tym pewne doświadczenie. Współpraca jest przyjemna i chętniej zaufam i zapłacę takim osobom, albo biorę ryzyko na klatę i działam sam. Sorry. A przede wszystkim szanuję swój czas i pieniądze, więc kupuję gitary, a nie zabawki. No, ale co kto woli.
Btw. Z Chińczykiem jak Chińczykiem - spróbuj się dogadać z Włochem albo Portugalczykiem :-) To dopiero sztuka. Najwyraźniej będę musiał zacząć to uwzględniać w cenie przy sprzedaży moich wioseł...

Cytuj
3. porównań na YT jest meeeega dużo - poszukajcie PRS, jest koleś co wali 4 szt. USA, China, SE i jakiś tam podobny do PRS - hmmmm, różnice niewielkie, mało słyszalne - sami to przyznali i tylko jak by się palił dom wybrali by jako jedyną PRS USA - ta ale za 10 000 PLN :)

"Dużo słyszalna" w domu to będzie pralka lub odkurzacz. I chyba tylko taki sprzęt można oceniać brzmieniowo na YT :-)
Chyba sprzedam jakiegoś mojego patyka - wszak to Jebanez. Czasem wstyd się przyznać, nie mówiąc już o wyjściu do studia. Podobno zresztą nie wszędzie wpuszczają...

Cytuj
4. generalnie ja jestem pod miłym wrażeniem, a oto kilka fotek Gibola - jak chcecie zapraszam 2-3 tyg i w waszych rękach :) - takie życie, na chleb brakuje, a Chińczyk potrafi zrobić swoje :) :) :)
No cóż - takie życie - pozostaje życzyć powodzenia w sprzedaży. Serio, może pójdzie na Allegro albo coś. Ja z uwagi na to, że szanuję swój czas, palce, uszy i portfel, podziękuję.

Od siebie dodam, że jak ktoś tu wspomniał, wstyd by mi było wciskać taki wyrób kolegom z forum.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Z ciekawości, jaki jest całkowity koszt sprowadzenia takiego chińczyka do PL? <albo najlepiej tira chińczyków>

Jeżeli coś koło 1k to taki pan jest dla mnie bardzo atrakcyjną opcją. Jeżeli więcej to lepiej kupić używanego PRS SE i nie czarować.
007

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Stivo to bardzo nierozsądne ze zamierzasz to ciągnąć. Nic tak nie dodaje rozgłosu jak skandal i niedomówienia. Po chui to robić . Czy już nie pamiętasz stwierdzenie "zle czy dobrze byle o mnie mówili"  jedynie poprzez ignorowanie możesz temu zapobiec a im więcej bedziesz krzyczał tym więcej takich octoberów tym zainteresujesz. Przemyśl to

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Z powodu niezmiernej popularności wątku pozoliłem go sobie tu przenieść, zaczynamy.......



:D
Paczki z głów!

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Jarek ma rację, po chuj.
może zacznijcie jeszcze rzucać w gościa kamieniami i cisnąć mu po starej.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Stivo to bardzo nierozsądne ze zamierzasz to ciągnąć. Nic tak nie dodaje rozgłosu jak skandal i niedomówienia. Po chui to robić . Czy już nie pamiętasz stwierdzenie "zle czy dobrze byle o mnie mówili"  jedynie poprzez ignorowanie możesz temu zapobiec a im więcej bedziesz krzyczał tym więcej takich octoberów tym zainteresujesz. Przemyśl to

Z jednej strony masz rację z drugiej, myślę, że temat jest tu tak spalony, że nikt tego nie kupi, a przynajmniej mam nadzieję, że przez ten temat nikt tego nie kupi. Wiesz, do niedawna nie sądziłem, że ktoś jest tak perfidny by produkować podróbki takich gitar, przez podobny temat jakiś czas temu, się... "uświadomiłem".

Myślę, że October nie będzie zaintereszony ofertą, z tego co pamiętam, koszt takiego wiosła z Chin to od 2kPLN w górę. Więc martwić się nie musisz. Nie chodzi mi o robienie skandalu, czy jakąś podprogową reklamę, raczej o uświadomienie.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
........temat jest tu tak spalony, że nikt tego nie kupi............... .

W takim razie po co to ? to tylko dodatkowy temat. Piętnowac możesz w temacie glowa-glowa i niech tam go o to glowa boli.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Ja uważam, że o pewnych rzeczach warto mówić głośno i nie powinno się ich ignorować. To buduje świadomość wśród ludzi, że takie coś istnieje, jakie praktyki podejmowane są przy sprzedaży, jak tego uniknąć i jaka jest realna wartość oferowanego produktu. Nie wiem czy w tym przypadku "nie ważne co, ważne żeby mówili" jest sprzedawcom na rękę, wątpię. Justin Bieber na pewno by na takim rozgłosie skorzystał, ale produkt raczej nie choćby dlatego, że źródłem informacji na jego temat będzie m.in. ten topic. Nie sprowadzałbym jednak tematu do gitar użytkownika głowa-głowa, bo to jego sprawa i biznes, ale pomówił ogólnie o problemie.

Problem podróbek wśród sprzętu muzycznego jest coraz większy. Coraz częściej pojawiają się na serwisach aukcyjnych i nie zawsze są uczciwie opisywane. Ile to było trąbienia o zalewających allegro podrobionych Shurach SM57? Mnie osobiście pomogły te tematy i uniknąłem zakupu chińskiego mikrofonu. Nie jedną kopię Gibsona czy PRSa widzi się w ogłoszeniach za cenę oryginału, a nie ma w nich wzmianki o tym, że jest to podróbka. Przypomina mi się topic "Co by było gdyby było" gdzie padło coś takiego:

Co byś zrobił gdyby Twój super Gibson LP Custom za 20k okazał się dobrze podrobionym Chinolem? <a już na forum 100 osób się spuszczało i zazdrościło>

Wystawiłbym na allegro jako oryginał  8) A co - ludzie mnie w huja robią to ja też będę robił ludzi w huja  :angel:
...

Myślę, że nie jedna osoba zrobiłaby to samo. Ofiara oszustwa może stać się jego kontynuatorem tylko dlatego, że nie była świadoma w momencie zakupu  i dała się zrobić w konia. Nie każdy potrafi sobie poradzić kiedy padnie ofiarą takiego zakupu i dzielenie się tą wiedzą w internecie może takim osobom pomóc. Nadal uważacie, że nie warto się produkować i lepiej to przemilczeć?
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2012, 19:45:55 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
powinno sie mówić, tak samo jak z roterem....
a imho wypisywanie wyrób lutniczy o sprzęcie zrobionym w chińskiej fabryce to po prostu oszustwo. koniec!
i always go full retard

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Pamiętam na początku lat 90tych jak na targowiskach/stadionie było od zatrzęsienia podrobionych ciuchów. Pół kraju w to się ubierała mamiąc się, że ma oryginalne Nike, adidas i pumy :)

Przekładając na gitary, może nie ta skala, ale myślę, że rynek podrób będzie mieć się dobrze. W PL mało kogo stać na oryginała, a skoro można mieć chinola to czemu nie. Za 1k (jak napisałem wyżej) kupiłbym tą gitarę z ciekawości. Żeby zobaczyć czy faktycznie są aż tak dobre. A skoro chodzą po 2-2,5k to nie ma o czym gadać. Za tą cenę można kupić solidną, grającą gitarę.

Największy ból podróbek jest w momencie gdy sprzedający z premedytacją pcha wiosło podrobione jako oryginał. Albo jak to modnie ostatnio na aukcjach napis "lutnicze". To jest karalne i b dobrze.

Cytuj
Ustawa Prawo własności przemysłowej

Art. 305. 1. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym, zarejestrowanym znakiem towarowym, którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca przestępstwa określonego w ust. 1 podlega grzywnie.

3. Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa określonego w ust. 1 stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5.
007

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Wobec tego, apelujemy do robienia zakupów z... nomen omen... głową ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Tomek jak najbardziej sie z Tobą zgadzam. Jedynie zmierzałem do tego by nie tworzyć specjalnego wątku dla uzytkownika glowa-glowa , gdyz na to mi zakrawało. Natomiast kazdą kradzież należy piętnować tylko to bardzo szeroki temat ale jak rozumiem ograniczamy sie tylko do instrumentów i peryferii ( nie mylić z kaloryferami ;))
Najlepiej jednak robić to w ew watkach matkach . Nawet jeśli tutaj powstałaby czarna lista takowych, to i tak niechęć do czytania i przebijania sie przez posty by dotrzeć do sedna jest tak ogromna wśród gawiedzi, ze niewiele ona da, co nie oznacza oczywiście ze nie powinna być bo powinna, ale tylko do edytowania dla "wadzy" by był jasny i czytelny przekaz inaczej zginie to w tłumie i kupa z tego wyjdzie.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Tomek jak najbardziej sie z Tobą zgadzam. Jedynie zmierzałem do tego by nie tworzyć specjalnego wątku dla uzytkownika glowa-glowa , gdyz na to mi zakrawało. Natomiast kazdą kradzież należy piętnować tylko to bardzo szeroki temat ale jak rozumiem ograniczamy sie tylko do instrumentów i peryferii ( nie mylić z kaloryferami ;))
Najlepiej jednak robić to w ew watkach matkach . Nawet jeśli tutaj powstałaby czarna lista takowych, to i tak niechęć do czytania i przebijania sie przez posty by dotrzeć do sedna jest tak ogromna wśród gawiedzi, ze niewiele ona da, co nie oznacza oczywiście ze nie powinna być bo powinna, ale tylko do edytowania dla "wadzy" by był jasny i czytelny przekaz inaczej zginie to w tłumie i kupa z tego wyjdzie.

Dlatego mamy temat Kfiatuszki, gdzie na bieżąco można zamieścić w nim próchnicę serwisów aukcyjnych i ten do szerszej dyskusji. Faktycznie dobrym pomysłem byłoby zmienić tytuł topicu i jak wcześniej wspomniałem, a z czym się razem zgadzamy - nie ograniczać go do tego jednego konkretnego przypadku.
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
I po co Ci to głowa było?? Co trzeba mieć w głowie żeby ziomkom z forum próbować wcisnąć podróbę :)

A wracając do tematu, zgadzam się z Wami wszystkimi, choć sam tym się zajmuję i muszę powiedzieć że idzie mi całkiem nieźle, październik zakończyłem ze sprzedażą 8 wioseł, moje jednak łatwo rozpoznać, z tyłu główki mają moje logo więc nikt ich nie wciśnie jako oryginał komuś, ot tak sobie to wymyśliłem. Druga rzecz 100% gitar które robię mają customizację klienta np na 12 progu jego ksywkę itp, i uważam że to jest fair i to raczej nie pójdzie jako custom shop fendera :). A że 99% klientów chce koniecznie na główce fender czy esp no cóż ... pogodziłem się z tym (tak spłonę w piekle)

Co do cen, to uważam że te wiosła są warte swojej ceny bo jeśli za 2 klocki dajmy na to masz mahoniowy korpusik, aktywne emg, ładny heban do tego customowe markery, futerał, ty wybierasz kolor, hardware i co tylko chcesz, to chyba to jest lepsza opcja dla kupującego niż iść do sklepu i wywalić tyle samo siana na stockowe wiosło zazwyczaj robione hmmmm ... w chinach??

Ale co do sprzedaży podróbek jako oryginałów to jestem na stanowcze nie!

Powiedziałem co wiedziałem, dziękuje ;)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
i always go full retard

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Szczerze mówiąc nie wiem, zaniosłem je nawet do kumpla który pracuje w jednym z bardziej znanych sklepów muzycznych w PL, i stwierdził tylko tyle że jeśli to jest podróba to kłania się przed chińczykiem bo są tak zajebiście wykonane że nie wierzy że nie są wynoszone potajemnie z fabryki lub robione na lewo w fabryce EMG. Co do brzmienia EMG China vs EMG kupione w sklepie różnic nie było (a że są na szybkozłączkę to wsadziliśmy do tego samego wiosła). Nie wiem, na prawdę o co kaman. Ale jeśli set emg kosztuje 10$ u nich i brzmi tak samo jak set kupiony w sklepie za 20 razy tyle to coś tu jest nie halo.


Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
A wracając do tematu, zgadzam się z Wami wszystkimi, choć sam tym się zajmuję i muszę powiedzieć że idzie mi całkiem nieźle, październik zakończyłem ze sprzedażą 8 wioseł, moje jednak łatwo rozpoznać, z tyłu główki mają moje logo więc nikt ich nie wciśnie jako oryginał komuś, ot tak sobie to wymyśliłem. Druga rzecz 100% gitar które robię mają customizację klienta np na 12 progu jego ksywkę itp, i uważam że to jest fair i to raczej nie pójdzie jako custom shop fendera :). A że 99% klientów chce koniecznie na główce fender czy esp no cóż ... pogodziłem się z tym (tak spłonę w piekle)

Nie popadając w skrajność w żadną stronę uważam to za ciekawszą opcję. Znalazłeś swoją niszę - goście którym zależy na znaczku, ale nie gotowi są na zakup oryginału, a już na pewno nie oryginału z Custom Shopu. Podróbki i tak nie znikną, więc lepiej już żeby występowały w takich formach, a klient był świadomy co kupuje. Nie będę spoglądał na aukcję, żeby to zweryfikować, ufam że tak jest. EDIT_ Nadal jednak nie popieram tego typu działalności, bo m.in. poza znaczkiem na główce jest tam jeszcze kilka podrobionych składników.

Co do cen, to uważam że te wiosła są warte swojej ceny bo jeśli za 2 klocki dajmy na to masz mahoniowy korpusik, aktywne emg, ładny heban do tego customowe markery, futerał, ty wybierasz kolor, hardware i co tylko chcesz, to chyba to jest lepsza opcja dla kupującego niż iść do sklepu i wywalić tyle samo siana na stockowe wiosło zazwyczaj robione hmmmm ... w chinach??

...albo Korei, Indonezji, czasem już za tą cenę nawet w Japonii czy... Polsce ;)

Można polemizować - cóż z tego że na pierwszy rzut oka mamy świetny hardware i ładne drewno. Nie wszystkie materiały użyte do produkcji są widoczne na zewnątrz - kleje, drewno, które może być fornirowane dla pozoru itd. Kolejnym elementem jest jakość wykonania która odbija się m.in. na trwałość instrumentu i strojeniu. Kupując markowe wiosło dostajemy gwarancje producenta, który podpisuje się pod swoimi produktami i pracuje na własną reputacje. Reszta się chyba sama nasuwa, co?   
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2012, 15:05:57 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Jasne Musza, zgadzam się z Tobą, wszystko ma swoje wady i zalety. Od kiedy się tym zająłem poszło już ponad 30 wioseł i póki co nikt nie narzeka, a wręcz wszyscy są zdumieni że za taką cenę taka jakość. Oczywiście nie można wymagać że to położy na łopatki mayonesa czy inne takowe, bo to nie ta liga. Tak czy siak jestem w trakcie zakładania legalnie firmy w naszym kochanym kraju i zrezygnowania jednak ze znaczków innych producentów na rzecz swojego, zobaczymy co z tego wyjdzie... jakby ktoś chciał nie wiem przetestować czy pickupy czy wiosło zapraszam do Wrocka, pickupy mogę ewentualnie wysłać jeśli obiecacie że oddacie ;)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Cytuj
A że 99% klientów chce koniecznie na główce fender czy esp no cóż ... pogodziłem się z tym (tak spłonę w piekle)

Czyli jest opcja zamówienia takiego wiosła z własnym napisem na główce zamiast PRS/ESP etc.?
007

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Obiecuje, że oddam i skołuje wiosło z EMG do porównania.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Tylko i wyłącznie takie rzeczy robię, przyznaję się bez bicia że najpierw to były totalne podróby ale zacząłem mieć wyrzuty sumienia (poważnie) i jakoś niespokojny byłem o swoją dupę ;) ... więc tak zamiast np Paul Reed Smith robimy Zbigniew Kowalski :) - co więcej może być taką czcionką jak PRS :)


Thoth: odezwij się za 2 tyg, paczka do mnie leci z setami :)

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Ok, to przypomnę się. Sety do 6stki tak? Jackson DKMG może być?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Tak do 6, ale do 7 i 8 też są :), póki co celuję w 6stki chociaż projektuję sobie już 7mkę dla siebie, ale żeby nie zaśmiecać tematu, bo chyba miał być pojazd na chinoli to proszę o priv bo wychodzi tu jakaś reklama a nie to miałem na celu, dlatego sorry znikam ;)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
Dawson, w takim razie powodzenia bo pomysł masz ciekawy! Może sam się kiedyś skuszę bo jednak podrobiony PRS to trochę wioska a z własnym napisem to przeczad :)
007

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 12:45:58
wysłana przez zerodead
10 Odpowiedzi
5229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 08:56:36
wysłana przez Yony
173 Odpowiedzi
49832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2013, 17:36:57
wysłana przez Maciek
3 Odpowiedzi
1005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2014, 23:06:01
wysłana przez Franq
3 Odpowiedzi
1696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2015, 09:07:27
wysłana przez Nightmarishreaper