Autor Wątek: Lutnik Ping Rong Song - czyli PRS made in China  (Przeczytany 25404 razy)

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Tak czy siak jestem w trakcie zakładania legalnie firmy w naszym kochanym kraju i zrezygnowania jednak ze znaczków innych producentów na rzecz swojego, zobaczymy co z tego wyjdzie...
Gratuluję obnoszenia się z niemałymi wynikami sprzedaży, bez założenia firmy. I to jeszcze handlując podróbkami.
30 x 2tys = ~ 60 tys. to już się jakaś biurwa zaciekawi.

Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Nie wiem skąd wziąłeś te sumy, ale gdybym tyle zarabiał to bym z tobą nawet nie gadał  :D, a poważnie wszystko i tak jest na legalu z opłaceniem vatu, więc triple to możesz sobie zrobić ale anal  :-*

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Czyli dawsona gitara nie kosztowała i dostał nią za darmo? 30 x (~2tys - "koszty produkcji") = ?
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Czyli dawsona gitara nie kosztowała i dostał nią za darmo? 30 x (~2tys - "koszty produkcji") = ?
Widać, że rozliczenia finansowe, terminy biznesowe są Ci obce.
Sprawdź proszę termin 'obrót' - powinno wyjaśnić kilka spraw.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
A Tobie obce jest prawo podatkowe - "osoby, które sprzedadzą rzecz, nabytą wcześniej tylko po to, by odsprzedać ją z zyskiem, automatycznie stają się podatnikiem VAT, nawet jeżeli nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Nie muszą jednak rozliczać tego podatku, dopóki osiągnięte przez nich przychody ze sprzedaży nie przekroczą odpowiedniego limitu -150 tys. złotych."

To tak w gwoli wyjaśnienia i zamknięcia tematu...nie mam zamiaru dyskutować o kasie, a zaglądanie komuś w kieszeń i naliczanie sobie na kalkulatorze ile ktoś zarobił, jest po prostu buractwem.

Pozdrawiam

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Czyli dawsona gitara nie kosztowała i dostał nią za darmo? 30 x (~2tys - "koszty produkcji") = ?
Widać, że rozliczenia finansowe, terminy biznesowe są Ci obce.
Sprawdź proszę termin 'obrót' - powinno wyjaśnić kilka spraw.

Ano są mi obce. Myślałem, że to sugestia ile się zarabia, a nie obliczenie wpływów brutto i odprowadzenie od nich podatku :) Poza tym, tak jak wyżej napisane. Podatek jest odliczony przy każdym transporcie wiosła do PL z Chin. Więc kwota maleje. W każdym razie. Nie będę się kłócił, bo nie znam się na prawach biznesu. :)
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
A Tobie obce jest prawo podatkowe - "osoby, które sprzedadzą rzecz, nabytą wcześniej tylko po to, by odsprzedać ją z zyskiem, automatycznie stają się podatnikiem VAT, nawet jeżeli nie mają zarejestrowanej działalności gospodarczej. Nie muszą jednak rozliczać tego podatku, dopóki osiągnięte przez nich przychody ze sprzedaży nie przekroczą odpowiedniego limitu -150 tys. złotych."

To tak w gwoli wyjaśnienia i zamknięcia tematu...nie mam zamiaru dyskutować o kasie, a zaglądanie komuś w kieszeń i naliczanie sobie na kalkulatorze ile ktoś zarobił, jest po prostu buractwem.

Pozdrawiam
Nie zaglądam Ci w kieszeń, nie wiem ile na tym zarabiasz i nie interesuje mi to, sam podałeś informacje o rzędzie obrotu jaki uzyskujesz. Poprzez napisanie posta chciałem Ci zwrócić uwagę na bigos jaki możesz sobie gotować i raczej zmusić do refleksji, ale widać poległem. Podając publicznie takie informacje, dajesz dowód i potwierdzenie prowadzonej działalności.

Jednak widać, że o prawie podatkowym wiem jednak więcej od Ciebie. Pamiętaj, że VAT to nie wszystko. Jest jeszcze podatek dochodowy i ZUS, których nie mając działalności po prostu nie płacisz (chyba, że płacisz ZUS na etacie, ale to nie zwalnia Cię także z odprowadzania składek za działalność). Także radzę krytycznym okiem popatrzeć na swoje posty, bo triple anal to mogą zrobić, ale Tobie urzędnicy skarbowi.
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
To o czym mówisz odprowadzam raz w roku przy rozliczeniu się z pitu, także spokojnie ... nie dam sobie zaglądać w anusa ;) I dziękuje za troskę  :-* Zresztą ten temat miał być chyba o czymś innym  :facepalm:

ps. nie podałem żadnych kwot obrotu, napisałem tylko ile gitar do tej pory poszło, a 2k to wyssana z palca cena powyżej której pewien pan próbuję puścić kopie PRSa na forum, tyle w temacie .. peace bro!
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2012, 17:31:32 wysłana przez dawson »

Offline Guitar Spot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 190
  • www.guitarspot.pl
    • Autoryzowany Dealer Suhr, Aristides, Skervesen w Polsce
Zresztą ten temat miał być chyba o czymś innym  :facepalm:
No tak- o buractwie jakim jest handel podróbkami :>
Autoryzowany dealer Suhr, CAA, Jim Kelley, Aristides : http://guitarspot.pl

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
dawson nie masz sie co unosić ja właśnie dostałem mandat karny za" notoryczne uchylanie sie od płacenia składek za PIT5-L dochodowy" mimo ze całość mam rozliczoną z odsetkami  . Deklaracje VAT składasz co miesiąc? dekleracje PIT5 też ? chłopie ogarnij sie, GS ma rację niestety w tej kwestii. Wiesz jakie kary potrafią dowalić za niezłożone w terminie deklaracje a to nic nie kosztuje . Nie ma znaczenia ile Ty zapłaciłeś , jesli pojadą z cennika tzw taryfikatora to dopiero sie zdziwisz. Ale oczywiście możemy sie mylić z GS, może faktycznie wiesz lepiej , nam coś umknęło a Ty robisz wszystko tak by nie nasrac sobie w papiery, Twoja sprawa.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Dzięki, ogarnę temat dokładniej, bo faktycznie możecie mieć rację i nie przeczę temu.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
dawson nie masz sie co unosić ja właśnie dostałem mandat karny za" notoryczne uchylanie sie od płacenia składek za PIT5-L dochodowy" mimo ze całość mam rozliczoną z odsetkami  .

Haj fajf! Też dostałem mandacik :D Ile dostałeś? :D Za 2011 się obudzili?

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Nie wiem ile ale 15 sie dowiem i to sie nadaje do co mnie w tym Kraju wkurwia. Tak za 2011
Po raz pierwszy za PIT 5-L za pit4 to już sie zdarzało bo to za pracowników i tu nie ma zmiłuj ale za moj własny to przyznaje zaskoczyli mnie i obawiam sie o sumę czy mi gacie razem ze skura nie polecą i wcale mi nie do śmiechu. Po latach nedzy i użerania sie z komornikami wychodzenia na prostą popłaceniu ZUS i US w tył o 1,5 roku kurwa znaleźli zeby wyciągnąć jeszcze coś , w pale mi sie to nie mieści i zakrawa na zwykłe skurwysyństwo w imieniu kurwa prawa ustawowo i chui.
« Ostatnia zmiana: 02 Lis, 2012, 18:01:40 wysłana przez commelina »

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
No niestety, to z tego co mówicie nie dość że płacę 23% wartości sprzętu w vacie dla złodziejów to jeszcze muszę kolejne podatki płacić, nieźle ... jutro się dowiem wszystkiego od ziomka pracującego w US.

Dzięki wielkie za cynk!!!, macie u mnie zniżkę na badyla  ;D  ;D  ;D

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
no przecież to joke był  :) ... btw. a może by skorzystał, rozkręcił, popatrzył fachowym okiem i dowiedział się jak za miskę ryżu zrobić gitarę :) ... żeby nie było ot, podróby złe! oryginały dobre!

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Za 2k to ja materiałów nie zgromadze na dobre wiosło po cenach zakupów jakie posiadamy tu i ówdzie. Walcz sobie dawson ze swoimi badylami my powalczymy ze swoimi, GS ze swoimi , byle bez buractwa.

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Tak jest!, ja zajmuję te niższe półki cenowe :)

Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Dawson lepiej leć do prawnika, ale fail. Może się uda oplacic podatki na zasadzie 'czynnego żalu'.

Trochę cie bracie poniosło

Offline glowa-glowa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
Dawson - wiesz nie napisałem, że to PRS i nikogo nie chciałem robić w ch... z "ziomali" o których pisasz :) - jak bym chciał to zrobić jebnąłbym foty tak, żeby wszyscy myśleli, że to PRS, potem wysłał i lał ciepłym moczem co kto powie :), napisane lutnicza (faktycznie może przegłem bo tu cytat: "Lutnik – rzemieślnik zajmujący się lutnictwem, to znaczy buduje lub naprawia szyjkowe instrumenty strunowe ... Większość instrumentów szyjkowych jest obecnie wytwarzanych seryjnie, a u lutników zaopatrują się tylko profesjonalni artyści." - za popularnym źródłem Wiki :) :) :) ostatnie zdanie jest najlepsze :) :) :). No ale reasumując jeżeli lutnik nie równa się wykonywane seryjnie i (cytuję z głowy więc mogę być chaotyczny) jak napisał ktoś w wątku NIE ROBI MASZYNOWO to spoko - ciekawe ile waszych wioseł jest sklepanych tylko dłutem, heblem, młotkiem, itd. :) - tak wiem NISZCZCIE MNIE bo to idzie wszystkim najłatwiej :) :) :).

Co do robienia w Chinach i podatków znowu Dawson ma racje (toć prekursor) towar idzie przez cło/podatki i listę towarów zabronionych więc ... sami sobie dopowiedzcie co chcecie :) :) :)

Dawson zapytał po co mi to było - proste człowiek chce zarobić na chleb, może ktoś marzy całe życie o kształcie vel. PRS/Gibol czy Fender, może kogoś nie stać na wywalenie (tak tak to nazywam) 5000 zł za napis na główce, który faktycznie jest fajne :), może ktoś się garbi jak mu Lootnick śpiewa "wykonanie kopi PRS zaczynam od 7000 zł", może ktoś nie widzi nic przeciwko zamówieniu wiosła o konkretnej spcecce bez pośredników, bez cen z kosmosu za coś co w innym kraju jest TANIE, może na koniec ktoś ma ochotę podążać za wykreowaną modą przez MTV :) :) :) czy inne piękne teledyski i wspaniałe gitary :) :) :) - to jest jakaś odpowiedz dla tych ludzi - TAK DLA MNIE TEŻ bo czym innym jest ryzyko zamówienia czegoś co widać na 2-3 zdjęciach od człowieka, którego może nie być - to jest dążenie do nieosiągalnych marzeń.

Nigdy nie powiedziałem, że to co sprzedaję jest made in USA, że jest to PRS made in USA - sami widziecie na głowce nie ma Paul Read Smith tylko coś bliżej nie okreslonego - Ping Pong Lee jak wolicie i nigdy nie powiedziałem QWA TO JEST 100% PRAWDZIWY PRS - to Wy sobie to tak zinterpretowaliście (napis lutniczy wyjaśniłem wyżej - my bad - może?), tylko zastanawia mnie jedno: dlaczego mam nie nazwać lutnikiem kogoś kto potrafi zrobić coś czego nie potrafi DiMarzio :), albo jak pisał Dawson dlaczego mam płacić 600 zł za EMG, które można mieć za cenę 10 USD lub w cenie gitary za cenę x USD - ja wiem, że u mnie nie będzie to REAL EMG - ale BARDZO DOBREJ JAKOŚCI KOPIA, nie wiem u Dawsona - ale ktoś od niego zdjął czapkę chyląc czoła JEŻELI jest to kopia EMG :) :) :).

Reasumując - każdy ma swoje zdanie, każdy własny rozum i język, każdy sumienie i podejście do tematów, jakie to Wasze prawo. A teraz idąc idźcie do swojej gitary, sprawdźcie, który element przypomina markowy produkt lub jego fragment i ODRĄBTA to bo jest podrabiane :) :) :) - główki ala PRS, dechy ala GIBSON, rozwiązania ala IBANEZ i co wam zostanie? ... kilka części MADE IN CHINA :) :) :)

Offline october

  • Pr0
  • Wiadomości: 557
  • Oct.
:):):)

:):):)             


:):):)
007

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Cytuj
Reasumując - każdy ma swoje zdanie, każdy własny rozum i język, każdy sumienie i podejście do tematów, jakie to Wasze prawo. A teraz idąc idźcie do swojej gitary, sprawdźcie, który element przypomina markowy produkt lub jego fragment i ODRĄBTA to bo jest podrabiane    - główki ala PRS, dechy ala GIBSON, rozwiązania ala IBANEZ i co wam zostanie? ... kilka części MADE IN CHINA   

Za przeproszeniem, co Ty pierdolisz?

:facepalm::facepalm::facepalm:
mniut i piah

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
jak bym chciał to zrobić jebnąłbym foty tak, żeby wszyscy myśleli, że to PRS, potem wysłał i lał ciepłym moczem co kto powie :)

Akurat na foto które pokazałeś i bez Twoich słów widać, że są małe szanse, że to orginalny wyrób PRS.

ciekawe ile waszych wioseł jest sklepanych tylko dłutem, heblem, młotkiem, itd. :)

Wszytskie.

Spoiler


Dawson zapytał po co mi to było - proste człowiek chce zarobić na chleb, może ktoś marzy całe życie o kształcie vel. PRS/Gibol czy Fender, może kogoś nie stać na wywalenie (tak tak to nazywam) 5000 zł za napis na główce, który faktycznie jest fajne :), może ktoś się garbi jak mu Lootnick śpiewa "wykonanie kopi PRS zaczynam od 7000 zł", może ktoś nie widzi nic przeciwko zamówieniu wiosła o konkretnej spcecce bez pośredników, bez cen z kosmosu za coś co w innym kraju jest TANIE, może na koniec ktoś ma ochotę podążać za wykreowaną modą przez MTV :) :) :) czy inne piękne teledyski i wspaniałe gitary :) :) :) - to jest jakaś odpowiedz dla tych ludzi

To niech kupi PRS SE, Epiphone, Squier lub zamówi wiosło u Chinola, ale nie podróbkę!!!



...mam płacić 600 zł za EMG, które można mieć za cenę 10 USD lub w cenie gitary za cenę x USD - ja wiem, że u mnie nie będzie to REAL EMG - ale BARDZO DOBREJ JAKOŚCI KOPIA, nie wiem u Dawsona - ale ktoś od niego zdjął czapkę chyląc czoła JEŻELI jest to kopia EMG :) :) :).

Miałem do ogrania (i dalej mam jeden!) kilka przetworników różnych Chinolskich firm, zajmujących się podróbkami, w tym tej "największej" Mings. Sorrry, jak słyszałeś oryginalne EMG-81 i ich kopię, i nie słyszysz różnicy, to chyba słoń nadepnął Ci na ucho. Nic nie mają wspólnego poza tym, że są aktywne.


Reasumując - każdy ma swoje zdanie, każdy własny rozum i język, każdy sumienie i podejście do tematów, jakie to Wasze prawo. A teraz idąc idźcie do swojej gitary, sprawdźcie, który element przypomina markowy produkt lub jego fragment i ODRĄBTA to bo jest podrabiane :) :) :) - główki ala PRS, dechy ala GIBSON, rozwiązania ala IBANEZ i co wam zostanie? ... kilka części MADE IN CHINA :) :) :)

Chyba nie do końca rozumiesz czemu tu taka spinka... nie chodzi o to, że sprzedajesz chińskie wiosło o kształcie a'la PRS, bo to akurat luz by był, chodzi o to, że jest to podróbka, kumasz? I co z tego, że Ty wiesz i może nawet osoba która ją kupi wie, że to kopia? Jeżeli już kolejny właściciel może nie zostać o tym poinformowany i jego pierwszy PRS, na którego zabuli np 6kPLN będzie, co najwyżej przeciętny? Teraz jest wg. Ciebie ok stan tego wiosła, ale za kilka lat gryf może już nie być tak prosty, i co wtedy? Pomyślałeś choć chwilę o tym?

I jeszcze jedno, jak to rozumiesz i się ogarniesz, nie czytaj zdania niżej, jak uważasz, że wymyślam i się mylę, przeczytaj.

Spoiler
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
dawson nie masz sie co unosić ja właśnie dostałem mandat karny za" notoryczne uchylanie sie od płacenia składek za PIT5-L dochodowy" mimo ze całość mam rozliczoną z odsetkami  . Deklaracje VAT składasz co miesiąc? dekleracje PIT5 też ? chłopie ogarnij sie, GS ma rację niestety w tej kwestii. Wiesz jakie kary potrafią dowalić za niezłożone w terminie deklaracje a to nic nie kosztuje . Nie ma znaczenia ile Ty zapłaciłeś , jesli pojadą z cennika tzw taryfikatora to dopiero sie zdziwisz. Ale oczywiście możemy sie mylić z GS, może faktycznie wiesz lepiej , nam coś umknęło a Ty robisz wszystko tak by nie nasrac sobie w papiery, Twoja sprawa.

Ja za opóźnienia w deklaracjach VATowskich dostałem tysiaka, ale panie z US były na tyle miłe, że zmniejszyły do 400. Zresztą potem cały ich urok chuj szczelił, bo mi zajęli konto na 8 tysia za wyssane z palca zaległości w podatkach za 2011. Odkręcanie tego zajęło mi 3 wizyty w US (z kompletem tych samych papierów) i 2 miesiące oczekiwań. Oddali mi "już" 6 tysia w trzech ratach, 2 nadal wiszą, nadal nie wiem za co. To się nazywa tripple anal!

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Ja jebie nie mam pytań. (to do postu dawsna, który został już usunięty, a widać go niżej)
« Ostatnia zmiana: 03 Lis, 2012, 19:36:02 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Cytat: Dawson
Mi się nie podoba sztuczna konkurencja, ale mamy wolny rynek, wystawiłeś tego prsa na allegro za 2400, ja wystawię takiego samego o połowę taniej, a wiesz dlaczego? ... bo nie podoba mi się sposób w jaki wyciągałeś  informacje udając że chcesz coś kupić, druga rzecz sprzedając to samo o połowę taniej i tak na tym wyjdę do przodu bo mam tam lepsze ceny, zniżki itd...

po za tym kłamiesz a tego nie lubię, gitara której próbujesz się pozbyć nie jest zrobiona z mahoniu tylko z lipy, dodatkowo to nie klon falisty tylko fornir ... a skąd wiem, tego nie powiem :).

Dodatkowo ogłoszenie że robisz gity o innych kształtach jest już totalnym wpierdalaniem się w mój profil, dlatego sorry man ale oficjalnie pocisnę Cie cenowo.

Pozdrawiam

Brak mi słów normalnie.
facebook.com/Musza.MorningWood

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
1 Odpowiedzi
3423 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Kwi, 2009, 12:45:58
wysłana przez zerodead
10 Odpowiedzi
5229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 08:56:36
wysłana przez Yony
173 Odpowiedzi
49832 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2013, 17:36:57
wysłana przez Maciek
3 Odpowiedzi
1005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2014, 23:06:01
wysłana przez Franq
3 Odpowiedzi
1696 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Sie, 2015, 09:07:27
wysłana przez Nightmarishreaper