Autor Wątek: [NGD] Les Paul Supreme made in China :)  (Przeczytany 49833 razy)

Offline 13

  • Gaduła
  • Wiadomości: 481
  • אלהים
Stwierdził to po otrzymaniu dofinansowania z UE? LOL. A gdyby sam musiał wyłożyć bańkę, to nagle by się okazało, że gitara nie może kosztować mniej niż 6k.
Zależność jest dość prosta, jeśli strugasz dwie gitary w miesiącu dłutem i siekierą i jeszcze kilkoma niezbędnymi, prymitywnymi narzędziami, to wiadomo, że nie zrobisz tego za 2,000,00 PLN, natomiast jeśli możesz wypuścić serię 100 gitar, powtarzalnych w 100%, bo wykonanych przez maszyny, to przelicznik jest dość prosty.
@commelina, na to, w co kto wierzy nie mam wpływu, ale swoje wiem. Jeśli napisałem 1,000,000,00 to tak jest, w przeciwnym razie napisałbym 30,000,00 lub jakąś inną kwotę.
I tak w ogóle to jak poczytałem, to co napisałeś o całej procedurze, to pokrywa się ściśle z tym, co wiem o całym zamieszaniu do momentu otrzymania tego dofinansowania. 
Zdrowy rozum jest rzeczą ze wszystkich na świecie najlepiej podzieloną, każdy bowiem sądzi, iż jest w nią tak dobrze zaopatrzony, iż nawet ci, których we wszystkim innym najtrudniej jest zadowolić, nie zwykli pragnąć go więcej niźli posiadają. Kartezjusz.

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
W sumie to też chce mieć posta w tym temacie:

Spoiler

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Zależność jest dość prosta, jeśli strugasz dwie gitary w miesiącu dłutem i siekierą i jeszcze kilkoma niezbędnymi, prymitywnymi narzędziami, to wiadomo, że nie zrobisz tego za 2,000,00 PLN, natomiast jeśli możesz wypuścić serię 100 gitar, powtarzalnych w 100%, bo wykonanych przez maszyny, to przelicznik jest dość prosty.

Tę serię 100 powtarzalnych gitar trzeba jeszcze sprzedać, a dopóki jej nie sprzedasz to musisz mieć za co żyć, z czego opłacać zus i za co płacić kontrahentom. Wszyscy dostawcy osprzętu wymagają kasy z góry lub na bardzo krótki (np. 10 dniowy) termin, zanim zabiorą się nawet do roboty. Poza tym potrzeba o wiele więcej kasy niż 1 milion zł, żeby robić w 100% powtarzalne gitary całkowicie automatycznie na maszynach. Nawet w pełni zautomatyzowana linia produkcyjna wymaga załogi, której trzeba płacić pensję, za którą trzeba odprowadzać ZUSy. Gitara to nie jest deska+zarobek, a te maszyny żrą też dość dużo prądu i zajmują przestrzeń.

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Poza tym nie ma gitar wykonanych w 100% przez maszyny. Co prawda duże fabryki inwestują w technologie i sprzęt pozwalający w powtarzalny sposób wykonywać czynności wymagające precyzji w łapie niewykwalifikowanym robotnikom aby zredukować koszty i zmaksymalizować zysk(
Spoiler
). Ale dalej (na szczęście) nie da się wyeliminować całkowicie udziału człowieka.
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
No właśnie. Nasze możliwości produkcyjne  przy tych maszynach są spore by nie rzec b.duże, tylko jest dokładnie tak ze to nie wszystko, choć to znakomity fundament.
A moim marzeniem jest robić mało,drogo i długo. Taki to mam chytry plan :P  Chce być jak Doug, on mi wskazał drogę i jest moim mentorem choc o tym nie wie . Także już w niedługim czasie panowie kasting na tego kto godnym byc bedzie by posiąść skervesę   
Spoiler

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Kolego 13thsilent, po pierwsze - gratuluje rozdwojenia osobowości, bo wiem że jesteś jeszcze kimś z tego forum, a przynajmniej wszystko na to wskazuje, od wyboru topica w którym zabrałeś pierwszy raz głos, do samej wypowiedzi. Nie lubię kutasów którzy tak robią. Zresztą, nawet jeżeli nie, sram na to.

 Po drugie - widziałem i słyszałem tyle że nie mam ochoty na polemikę. Polemika rodzi złudzenie szacunku dla osoby z którą się ową polemikę prowadzi, a tego u mnie w tym wypadku absolutnie brak. Polemika ma to do siebie, że jesteśmy zmuszeni przez jej zasady do wysłuchania racji drugiej strony - ja nie chcę.
Nie mogę zrobić nic poza maksymalnie wyraźnym pokazaniem tego co sądze o takich akcjach, co też robię. Styl wypowiedzi który przyjąłem wydaje mi się byc jak najbardziej adekwatny do kurestwa które ma tutaj miejsce.

Na twoje argumenty nie chce mi się odpowiadać, bo wszystko wskazuje na to że jesteś bucem. Nie obchodzi mnie również co myslisz o mnie, albo co myślisz w ogóle. Nie mam zamiaru prowadzić z tobą jakiego kolwiek dyskursu.

Moje odpowiedzi przestały być miłe(dalej będąc rzeczowymi), bo proceder który tutaj widzimy traktuję w kategoriach skuwysyństwa pierwszej wody , uderzającego w moje interesy i krzywdzący ludzi w którymś momencie. Serio sram na to czy to głowa sprzedaje podróbki jako nie podróbki czy ktoś potem. Natomiast znając nasz cudowny naród, jestem przekonany że ten supreme, (o ile go sprzedasz bo tego pewnym być na 100% nie mogę) pojawi się na allegro kiedyś jako oryginał. Piłsudski powiedział kiedyś o polakach: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" i niestety miał sporo racji.

Głowa, jeżeli uważasz że komus zamydlisz oczy, to pewnie w 50% masz rację. Natomiast jasnym pozostaje dla mnie fakt, że jest to zwykła jebana promocja podrobionego ścierwa, którego sprzedażą się kalasz.

Gdyby nie było tego napisu na główce, po prostu miał bym ten temat gdzieś i nic bym tutaj nie napisał.

« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 14:23:17 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline Didejek

  • Pr0
  • Wiadomości: 743
  • Hodowca BlacKatów
    • BlacKat Guitars
Jeszcze tak w kwestii automatyzacji linii produkcyjnej:
http://www.warwick.de/modules/infos/info.php?katID=24393&cl=EN

A potem zweryfikujmy ceny gitar, które powstają w ten tani zautomatyzowany sposób.
http://www.warwick.de/media/prices/Warwick_Instr_D_A.pdf

Największym problemem nie jest zrobić 100 gitar tylko je sprzedać. Załóżmy, że ktoś robi sobie kosmiczne, nierealne 100% marży na gitarach, to znaczy, że z tych 100 musi sprzedać 50, żeby mu się zwróciły same koszty materiałów.

Offline 13thsilent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Kolego 13thsilent, po pierwsze - gratuluje rozdwojenia osobowości, bo wiem że jesteś jeszcze kimś z tego forum, a przynajmniej wszystko na to wskazuje, od wyboru topica w którym zabrałeś pierwszy raz głos, do samej wypowiedzi. Nie lubię kutasów którzy tak robią. Zresztą, nawet jeżeli nie, sram na to.

 Po drugie - widziałem i słyszałem tyle że nie mam ochoty na polemikę. Polemika rodzi złudzenie szacunku dla osoby z którą się ową polemikę prowadzi, a tego u mnie w tym wypadku absolutnie brak. Polemika ma to do siebie, że jesteśmy zmuszeni przez jej zasady do wysłuchania racji drugiej strony - ja nie chcę.
Nie mogę zrobić nic poza maksymalnie wyraźnym pokazaniem tego co sądze o takich akcjach, co też robię. Styl wypowiedzi który przyjąłem wydaje mi się byc jak najbardziej adekwatny do kurestwa które ma tutaj miejsce.

Na twoje argumenty nie chce mi się odpowiadać, bo widzę już że jesteś bucem.

Moje odpowiedzi przestały być miłe(dalej będąc rzeczowymi), bo proceder który tutaj widzimy traktuję w kategoriach skuwysyństwa pierwszej wody , uderzającego w moje interesy i krzywdzący ludzi w którymś momencie. Serio sram na to czy to głowa sprzedaje podróbki jako nie podróbki czy ktoś potem. Natomiast znając nasz cudowny naród, jestem przekonany że ten supreme, (o ile go sprzedasz bo tego pewnym być na 100% nie mogę) pojawi się na allegro kiedyś jako oryginał. Piłsudski powiedział kiedyś o polakach: "Naród wspaniały, tylko ludzie kurwy" i niestety miał sporo racji.

Głowa, jeżeli uważasz że komus zamydlisz oczy, to pewnie w 50% masz rację. Natomiast jasnym pozostaje dla mnie fakt, że jest to zwykła jebana promocja podrobionego ścierwa, którego sprzedażą się kalasz.

Gdyby nie było tego napisu na główce, po prostu miał bym ten temat gdzieś i nic bym tutaj nie napisał.

Po pierwsze, ustalmy jedno- nie jesteśmy i nie będziemy kolegami, skoro już uderzasz w takie tony.

Po drugie- nie wiem z kim mnie mylisz, ale mylisz :) Czy wierzysz, czy nie, zupełnie mnie to nie obchodzi. Co do lubienia przez Ciebie takich lub innych ku.sów to już nie wnikam, twoje preferencje leżą poza moimi zainteresowaniami.

Po trzecie- okazujesz dokładnie tyle szacunku, na ile zasługujesz. Zachowujesz się jak niewychowany motłoch, co urąga spokojnym ludziom, którzy szukają tutaj jakiś informacji czy po prostu chcą podyskutować o tematach dotyczących muzyki.
Zamiast wyrazić swoje zdanie w sposób rzeczowy i spokojny, jak sporo użytkowników tutaj, "robisz bydło".

Na moje argumenty nie odpowiadaj, jak widać nie jesteś w stanie napisać nic sensownego.

"Buc", huehue, czuję się bardzo dotknięty obelgą nieodchowanego paroba ^^ Coś jeszcze?

All Your Base Are Belong To Us

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Niniejszym chciałem podziękować  z tego miejsca wszystkim tym, którzy przyczynili sie do tak fantastycznego mechanizmu działającego na tym forum, jakim jest lista osób ignorowanych.  :bowdown:
Radek skorzystaj z tego, szkoda nerwów i zdrowia, wojenki internetowej nie wygramy ale chociaż nie bedziemy jej podsycać bo to tylko pożywka dla trolli i warriorów.
Głupich nie sieją i nie orzą oni sie sami mnożą, tak mi powtarzał Ojciec i tego się trzymam ;)

Offline Gveir

  • Gaduła
  • Wiadomości: 435
  • Grunge Man
Ten 13thsilent.. przypomina mi takiego rzeźbiarza powietrza z gitarzystów.pl. Zwał się coaxill a potem tarmal. I gdzie on to nie był, na czym nie grał.. na fenderach tornado z RPA i tego podobne niestworzone rzeczy.
Zwycięzca Grand Prix "Najbiedniejszy Rig na sevenstring.pl" 2013 i 2014
http://muzycznymajdan.blogspot.com/ - pierdolnik muzyczno-płytowy

Offline 13thsilent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Przyłączam się do podziękowań :)
Oto miejsce w które obaj traficie.

Mądrze prawił, pewnie uczył się na błędach.

Do nieprzeczytania.

@Gveir
Może wąchasz zbyt wiele kleju?
Nie chciałbym się chwalić ale założę się że miałem więcej sprzętu niż Ty widziałeś :)

Zajmijcie się czymś konstruktywnym zamiast dolewać do ognia :)

All Your Base Are Belong To Us


Offline dawson

  • Gaduła
  • Wiadomości: 353
Mnie dziwi że temat jeszcze nie został wyjebany w kosmos  :)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Kolego, różnica między nami jest taka że to ty jestes anonimowy, przyszedłeś i roztaczasz swoje wizje świata do tego uderzając do konkretnych osób tutaj.

Okazuję szacunek osobom, które są tego warte. Jeżeli uważasz że coś ci się nalezy ad hoc to tylko utwierdza to moją opinie o twojej osobie.

Bycie chamskim ma to do siebie, że kończy niepotrzebne dysputy. Zrobiłem to celowo, i wiem też jedno, Ci którzy mnie znają, mają już wyrobione o mojej osobie zdanie. Na zdaniu osób takich jak ty, nie zależy mi w ogóle.

Natomiast ostatnią i przed ostatnią wypowiedzią pokazałeś dobitnie, że oprócz tego że wszystko wskazuje na to że możesz byc straszliwym bucem, robisz sam to wszystko co zarzucasz mi :) ja przynajmniej jestem konsekwentny i nie mówię że "białe jest czarne, a czarne jest białe" :)

Powtórzę i kończę tę nierówną walkę:

 Sram na to co uważasz i co myślisz, bo jesteś dla mnie nikim - zwykłym ciągiem znaków na ekranie monitora.

Dziękuję.

PS: Jarek, ja wiem, ale droczę się tylko ;-), ton mojej wypowiedzi może zmylić, ale nie ma we mnie ani krzty rozemocjonowania :) Pozdrowienia dla Ciebie :)
« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 15:47:37 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline mlodysatan

  • Pr0
  • Wiadomości: 633
  • Graj to co czujesz, to jest najlepsze !
    • KOZI RECORDS
Mnie dziwi że temat jeszcze nie został wyjebany w kosmos  :)
Moze nie temat, ale niech to wykasujcie te posty, ktore nie sa w ogole na temat... czyli jakies dwie strony :)

Offline 13thsilent

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 7
Kolego, różnica między nami jest taka że to ty jestes anonimowy, przyszedłeś i roztaczasz swoje wizje świata do tego uderzając do konkretnych osób tutaj.

Okazuję szacunek osobom, które są tego warte. Jeżeli uważasz że coś ci się nalezy ad hoc to tylko utwierdza to moją opinie o twojej osobie.

Bycie chamskim ma to do siebie, że kończy niepotrzebne dysputy. Zrobiłem to celowo, i wiem też jedno, Ci którzy mnie znają, mają już wyrobione o mojej osobie zdanie. Na zdaniu osób takich jak ty, nie zależy mi w ogóle.

Natomiast ostatnią i przed ostatnią wypowiedzią pokazałeś dobitnie, że oprócz tego że jesteś bucem, robisz sam to wszystko co zarzucasz mi :) ja przynajmniej jestem konsekwentny i nie mówię że "białe jest czarne, a czarne jest białe" :)

Powtórzę i kończę tę nierówną walkę:

 Sram na to co uważasz i co myślisz, bo jesteś dla mnie nikim - zwykłym ciągiem znaków na ekranie monitora.

Dziękuję.

PS: Jarek, ja wiem, ale droczę się tylko ;-), ton mojej wypowiedzi może zmylić, ale nie ma we mnie ani krzty rozemocjonowania :) Pozdrowienia dla Ciebie :)

Ehh, szkoda mojego czasu na odpisywanie komuś, kto nie jest na tyle rozwinięty żeby zrozumieć co się do niego pisze.
Ani Ty ani Twoje posty nie są warte czasu poświęconego na ich czytanie, ich wartość (tak samo zresztą jak Twoja) jest pomijalna.

Nie obchodzi mnie czy interesuje Cię moje zdanie, jesteś prostakiem i nic na świecie tego nie zmieni, ja również nie będę próbował.
Gdyby choć trochę mi się chciało to udowodniłbym Ci na priv dlaczego przy porównaniu życiowych achievementów to Ty jesteś nikim, tylko po co? :)

Każda osoba jest warta szacunku, jeżeli nie nauczono Cię tego w domu, to pozostaje tylko zapłakać.

Zobaczymy, być może nazwiesz mnie "bucem" któregoś razu osobiście np. przy okazji koncertu Twojego stosunkowo nowego zespołu (kojarzysz, taki na "V"?) :)

Ponieważ należy ustąpić głupszemu, pozwolę sobie wycofać się z dyskusji :)

Pozdrawiam :)
All Your Base Are Belong To Us

Offline Wojtt

  • Gaduła
  • Wiadomości: 182
    • jutube
Cytuj
Gdyby choć trochę mi się chciało to udowodniłbym Ci na priv dlaczego przy porównaniu życiowych achievementów to Ty jesteś nikim, tylko po co?
Ja bym chętnie wysłuchał.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Cytuj
Gdyby choć trochę mi się chciało to udowodniłbym Ci na priv dlaczego przy porównaniu życiowych achievementów to Ty jesteś nikim, tylko po co?
Ja bym chętnie wysłuchał.

Tak, zniszcz nas!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Cytuj
Ehh, szkoda mojego czasu na odpisywanie komuś, kto nie jest na tyle rozwinięty żeby zrozumieć co się do niego pisze.
To czemu to wciąż robisz ?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Może jednak spróbujesz mi udowodnić? :) Tak jak napisałem, jestes anonimowy, a raczej takim się czujesz i z tego korzystasz :)

Co do życiowych achievementów, nie bardzo wiem w jaki sposób miał byś mnie przekonać do czego kolwiek, tym bardziej odnośnie tematu który został tutaj poruszony. Tak jak napisałem, jesteś dla mnie tylko ciągiem znaków wyrwanym z kontekstu. I to nie ja powinienem chcieć coś z tym zrobić.

Co do koncertu zespołu na "V", to zapraszam jak takiś hardy. Jeżeli zaprezentujesz się tak jak tu, na forum, nie omieszkam zapewne powtórzyć mojej opinii :) Jeszcze tylko dodam że może też spotkamy sie kiedyś na koncercie twojego zespołu(kojarzysz, taki na "IN") ;) świat jest mały, mamy nawet wspólnych znajomych wychodzi na to :)

 poszedłem ciutke za daleko ze stwierdzeniem pewnych rzeczy(bo tak jak napisałem jesteś ciagiem znaków wyrwanym z kontekstu), dlatego poprawiłem, iż wygląda na to że jesteś straszliwym bucem :) stwierdzam pewną możliość, teraz tylko ty sprawiasz że szala bucowatości przechyla się na twoją niekorzyść. Ja nie muszę nic robić.
Teraz jesteś tylko nickiem, który ma na koncie kilka postów, który do tego daje się poznać własnie od tej bucowskiej strony.

Oceniłem cię po tym co dane mi było zobaczyć, i takie jest moje zdanie o twojej osobie. Jeżeli cię to boli, to spróbuj zmienić, jeżeli tak jak napisałeś masz to gdzieś, to nie rób nic. Mi naprawdę nie zależy.

Co do szacunku, to osoba ludzka zasługuje na szacunek, właśnie z tego powodu że nią jest. I jako osobe ludzą cię szanuję, natomiast jeżeli już chodzi o szacunek mający swoje źródło w działaności człowieka, to w niczym sobie na taki szacunek z mojej strony nie zasłuzyłeś. wybacz. :) co więcej, po przeczytaniu twoich wypowiedzi, zasłuzyłeś sobie na jego brak.

« Ostatnia zmiana: 06 Sty, 2013, 17:12:34 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

Offline youshy

  • Facebook follower No.1
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 422
  • Why do you wear that stupid mansuit?
    • Facebook
Leoś (albo Harv), cho no tu i zamknij ten topic w cholerę.
"To, że nie mam projektu, nie znaczy, że nie mam projektu"

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Zrób ktoś jeden zamknięty temat, który będzie zawsze u góry działów z gitarami, w którym napisze, jak podrabianie czegokolwiek, szczególnie gitar, jest bucostwem i umieści ostrzeżenie co do tego, że jak ktoś zrobi NGD z takim crapem to leci shitstorm, bany i nic tu więcej po nim? Kolejny temat, w którym dochodzimy do tych samych wniosków, a pozostałe 90% to sprawy personalne...

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
OT: Ja pierdole.. 2 dni mnie nie było, a tu 3 strony najebane nienawiścią. Mah nigga. Chyba w swoim NGD też napisze, że ten Ibek tak na prawdę to podróba. Takiej sławy nie będzie miał jeszcze nikt.

!OT: Sugeruję dodanie do regulaminu punktu, który zabroni dodawania NGD z wiosłami, które są podróbkami, albo są podejrzanego pochodzenia. U nas nikt się z tym nie krył i mimo, że nic do Glowy nie mam, to za każdym razem po jego postach jest taki flejm, że się w pedalskiej dupie nie mieści. Chłopak pochwalił się nową gitarą, nieważne skąd by nie byłą, a reszta userów sobie do gardeł skacze. I just... don't get it.

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
23 Odpowiedzi
15030 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 29 Cze, 2010, 14:17:59
wysłana przez Guziel
21 Odpowiedzi
12011 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Wrz, 2010, 15:11:16
wysłana przez Leon
17 Odpowiedzi
10638 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Paź, 2010, 04:05:51
wysłana przez Radek M
10 Odpowiedzi
5229 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 31 Sie, 2011, 08:56:36
wysłana przez Yony
58 Odpowiedzi
25406 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lis, 2012, 20:46:15
wysłana przez Leon