Autor Wątek: Polerowanie gitary  (Przeczytany 10274 razy)

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Polerowanie gitary
« 09 Paź, 2012, 22:01:21 »
Na szałtboksie kiedyś się żaliłem, że lekko zmatowiłem lakier na korpusie w moim ibanezie.
A ja jestem pedantem i mię to kłuje niemiłosiernie - wszystko mi w tym wiośle pasuje ale zniszczony lakier wqrwia,
a też nie chce kłaść nowego.

Pytanie - czym i jak moge wypolerować wiosło tak, by się świeciła jak psu jajca na wiosne ;)

ew. Ile plus minus by kosztowało odświerzenie i naprawa ubytków lakieru u Skeervesena (commelina...pliiizz z :P >
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #1 09 Paź, 2012, 22:03:08 »
Ja swojego Explo kiedyś wypolerowałem samochodową pastą do lakieru. 7zł dałem za tubkę i zużyłem pół na całą gitarę, która wszędzie miała widocznie w świetle rysy, a na tyle mega zmatowienie od paska. 2,3 godzinki pucowania i ani śladu nie było.

Offline maclaren2

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 85
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #2 22 Lis, 2012, 00:02:55 »
Ja też kiedyś pucowałem. Szlifierka kątowa + odpowiednia nakłada oraz pasta. Trochę wolnego czasu i wyszło bardzo dobrze.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #3 22 Lis, 2012, 09:17:20 »
co do pasty przeznaczonej do lakieru samochodowego to masz kilka rodzajów. Proponowałbym lekkościerną.

Generalnie da się zrobić:)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #4 22 Lis, 2012, 10:24:03 »
tylko że w ten sposób chyba niszczy się lakier? w sensie zdziera się po prostu jego warstwe. sam kiedyś chciałem tak zrobić, ale odpuściłem. hm.

Offline pshemo

  • Pr0
  • Wiadomości: 833
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #5 22 Lis, 2012, 10:29:35 »
No to jest czynność obróbkowa. Nakłada się pastę i doprowadza sie powierzchnię do jednolitości..w zalezności od pasty na pewno coś się tam zetrze;)

Myslę, że najlepiej jak się wypowiedzą w tym temacie forumowi specjaliści:) Ja mam tylko doświadczenie z polerowaniem samochodu i matowieniem gryfu;)

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #6 22 Lis, 2012, 11:01:48 »
Sharpi , przepraszam doppiero teraz zobaczyłem Twój apel , dzięki maclarenowi,  który dokonał wykopalisk.

tylko że w ten sposób chyba niszczy się lakier? w sensie zdziera się po prostu jego warstwe. sam kiedyś chciałem tak zrobić, ale odpuściłem. hm.

^ Brawo. Prosze nie odbierzcie mnie źle, ale nawet mi sie nie chce nic odpowiadać jak takie rzeczy czytam. Odnosze nieodparte wrazenie, ze bootów tutaj wiecej niż nam sie wydaje ale zmierza to w kierunku pigmejowni co bardzo mnie martwi. Takich jałowych dyskusji jest tam bez liku po czym jak sie zwróci uwagę obrazaja sie jak dziewice orleańskie co to by chciały a boja sie.
Te wszelakie teorie, jak chocby ta wyzej. Wiedza ludzie ze gdzieś coś dzwoni tylko tak nie do końca, i tak sporo rzeczy traktowane jest nie do końca. Ciekawym czy seks tez preferuja taki nie do końca :P

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #7 22 Lis, 2012, 11:09:23 »
obrazaja sie jak dziewice orleańskie co to by chciały a boja sie.



Jarek a tys się nie obraził przypadkiem - trochę :)
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #8 22 Lis, 2012, 11:36:22 »
pewnie 'nie do końca' ;)
i always go full retard

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #9 22 Lis, 2012, 12:52:30 »
obrazaja sie jak dziewice orleańskie co to by chciały a boja sie.



Jarek a tys się nie obraził przypadkiem - trochę :)

Tak nie do końca... rozumiem w jakim sensie.
Jeśli chodzi o gitarnika to nie, zupełnie nie, ale 1,1k zupełnie mnie nie interesuje. Ten przypadek należałoby potraktować 1,5 wtedy tak.

Jeśli natomiast chodzi o Twoje siodełko to uznałem ze skoro wolisz tutaj robic szum wokół tego zamiast pisać ze jednak cos nie leży to Twoja wola, na to nic nie poradze.
« Ostatnia zmiana: 22 Lis, 2012, 12:55:13 wysłana przez commelina »

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #10 22 Lis, 2012, 15:37:55 »
Ależ przecież ja pisałem niejednokrotnie, może nie dotarły. ::) (te mejle znaczy).
Jak nie dotarły to przepraszam - trochę.
To ja napisz gitarnikowi ze 1.5kilo.
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 358
    • CTG TV
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #11 22 Lis, 2012, 20:45:34 »
Sharpi , przepraszam doppiero teraz zobaczyłem Twój apel , dzięki maclarenowi,  który dokonał wykopalisk.

tylko że w ten sposób chyba niszczy się lakier? w sensie zdziera się po prostu jego warstwe. sam kiedyś chciałem tak zrobić, ale odpuściłem. hm.

^ Brawo. Prosze nie odbierzcie mnie źle, ale nawet mi sie nie chce nic odpowiadać jak takie rzeczy czytam. Odnosze nieodparte wrazenie, ze bootów tutaj wiecej niż nam sie wydaje ale zmierza to w kierunku pigmejowni co bardzo mnie martwi. Takich jałowych dyskusji jest tam bez liku po czym jak sie zwróci uwagę obrazaja sie jak dziewice orleańskie co to by chciały a boja sie.
Te wszelakie teorie, jak chocby ta wyzej. Wiedza ludzie ze gdzieś coś dzwoni tylko tak nie do końca, i tak sporo rzeczy traktowane jest nie do końca. Ciekawym czy seks tez preferuja taki nie do końca :P

Nie łatwiej było napisać, że to po prostu nieprawda? :P
mniut i piah

Offline sharpi

  • Pr0
  • Wiadomości: 571
  • A można na kreskę?
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #12 22 Lis, 2012, 21:11:04 »
Oj tam oj tam ... Te ryski przestały mi przeszkadzać :) Dzięki za pamięć Jarku :)
"Tępi ludzie są jak tępe noże - krzywdy nie zrobią ale jak wkurwiają" - Anonim

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #13 22 Lis, 2012, 22:12:55 »
Czyli jak - lekkościerna pasta do lakieru samochodowego będzie dobra, tak?

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #14 22 Lis, 2012, 22:34:25 »
Generalnie tak, ale każde polerowanie to ścieranie określonej warstwy lakieru, nie da się tego robić w nieskończoność.
Łe tej.

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #15 22 Lis, 2012, 23:01:55 »
spoko Jarek, nie odbieram Cie tak do końca źle :D.
Dom?n, otóż to :)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #16 22 Lis, 2012, 23:55:33 »
Czyli jak - lekkościerna pasta do lakieru samochodowego będzie dobra, tak?
Raz, a porządnie, a potem po prostu dbać.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: Polerowanie gitary
« Odpowiedź #17 23 Lis, 2012, 08:15:42 »
Oczywiście ze polerowanie to "ściąganie" jakiejś tam mikronowej warstwy lakieru. Weźcie jeszcze pod uwage taki drobiazg, ze im lakier gładszy tym mocniejszy. Także ok ściagamy, ale tez wzmacniamy w ten sposób. Opowiadanie więc o niszczeniu lakieru poprzez polerowanie jest dla mnie dużym naduzyciem. Osobiście określiłbym to jako uszlachetnianie lakieru .
Nie jednokrotnie udało mi sie przetrzeć lakier, co skutkowało ponownym malowaniem, ale tez jest to wynikiem dążenia do tego by warstwa lakieru była możliwie jak najcieńsza. Niestety nie dysponujemy technologią jaka dysponuje np Taylor czy Martin gdzie uzyskują grubość warstwy lakieru poliestrowego poniżej o,5mm ale tez maluja to automaty których ruchy zostały wygenerowane przez lakiernika. Tzn nakładaja "rekawicę sterujacą" wykonują odpowiednie ruchy a komputer to zapisuje i przetwarza na ruchy automatu , efekt oszałamiający. Włosi staosuja takie autoamty do malowania hm.. krzeseł.
Najlepsze efekty są wtedy gdy polerujemy kilkoma gradacjami past, z niewleka ilością wody, "na obrotach" zazwyczaj w okolicach 2100 /min.


Posty połączone: 23 Lis, 2012, 08:16:48
......................................
Nie łatwiej było napisać, że to po prostu nieprawda? :P

Nie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
114 Odpowiedzi
99421 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Lut, 2023, 10:21:32
wysłana przez spacelord7
Nagrywanie gitary

Zaczęty przez Rafik « 1 2 3 4 » Ogólnie

95 Odpowiedzi
41187 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Gru, 2010, 09:23:15
wysłana przez Hesu
8 Odpowiedzi
10037 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Sty, 2010, 00:39:14
wysłana przez vha
13 Odpowiedzi
6577 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2013, 17:13:49
wysłana przez GuitarProject
5 Odpowiedzi
7158 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2017, 21:12:19
wysłana przez g-zs