Autor Wątek: Polerowanie gitary - za i przeciw domowym sposobom  (Przeczytany 6546 razy)

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Temat przewalał się kilkukrotnie na forum, ale tak na prawdę w żadnym przypadku nie udało się rozwiać wszelkich wątpliwości. Otóż chciałbym doprowadzić lakier na wiośle do stanu mnie zadowalającego (czyt. musi być cycuś malina). Pasta polerska usunęła mi głębsze rysy od paska, ale zostawiła pierdyliard mikrorysek, które bolą mnie za każdym razem, jak się na wiosło patrzę. Pytanie brzmi - faktyczne odnowienie lakieru = wizyta u lutnika/lakiernika, czy domowymi sposobami, przy użyciu podstawowych przyrządów manualnych i mechanicznych, da się osiągnąć podobny efekt. Jeśli temat jest gówno wart, to możecie przyjechać i mi wpierdolić, ale mam nadmiar wolnego czasu i chciałbym go wykorzystać na dopieszczenie wiosła.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Sie znachy ze alebo chooiowa pasta albo nie ta gradacja, bo i pasty polerskie mają swe gradacje . Są do polerowania recznego i na maszynie, czytaj wiertarka czy cuś i np gąbka farecla, M3, lub inny cudak.
Powiedz jak polerowałeś, a powiem Ci kim jesteś ;)  Tak poważnie, konkretnie jak to robiłeś?  może uda mi sie podac Tobie przyczyny pozostawania tych mikro rysek. A no i jaka to gitara, to bedzie mniej więcej wiadomo jakim lakierem to było malowane.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 503
  • Venus as a goodboi
Ja miałem podobnie, też mnóstwo mikrorysek - polerowałem Carnaubą od Dunlopa i bawełnianą szmatką.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Gitara to Ibanez MTM, a polerowałem jakąś samochodową pastą polerską. Sonax bodajże. W dotyku już było czuć, że ma grube ziarenka w sobie, ale jakoś nie wzbudziło to wtedy moich podejrzeń. Polerowałem ręcznie, nakładając i lekko ścierając po kolei czystymi filcowymi ścierkami. Większe rysy zeszły idealnie, no ale niestety. Pozostały te małe skurczybyki, które wyglądają jeszcze gorzej niż pojedyńcze, grube. Fakt, widac to tylko pod światło i przy mocnym skupieniu wzroku, ale denerwuje mnie sam fakt ich istnienia.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Sami zazwyczaj polerujemy po kolei 4 gradacjami inaczej nic z tego nie będzie tym bardziej gdy Wy, polerowaliście ręcznie. Musielibyście nabyć jakąś pastę typu finish mimo ze pewnie co druga nazywa sie finisz ;) W sklepach z lakierami samochodowymi pytajcie o M3 wykańczającą lub bardziej popularną Fareclę .  Sonax i Carnauba to raczej zabawki i placebo.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Problem w tym, ze nie chce tez wydać 131412zł na pasty, z których wykorzystam może 1/5 opakowania. Jak żyć?

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
Spróbuj tego a resztę zużyjesz zgodnie z zaleceniem
http://www.manixshop.fr/manix/classic-p173.html
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Ew. możesz zawsze podejść do tematu a'la Soggoth. To jest nieuniknione i live with it :P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
dunno lol. Jeśli o Fareclę chodzi, to jaka konkretnie? G3? Bo taką jedynie na alledrogo znalazłem. Jeśli to nie ta, to poszukam gdzies jakiegoś ogarniętego sklepu lakierniczego i tam zapytam.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Generalnie Farecla to stary system i jeśli faktycznie chcesz mieć cacuszko poszukaj 3M tzw niebieski korek to pasta zdecydowanie wykańczająca która powinna zadowolić Twoje wymagania.

Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
Dzięki ;) Rozejrzę się za takową. Jak uda się znaleźć i wykorzystać, to podrzucę efekty.


Offline CmnD

  • Gaduła
  • Wiadomości: 392
U mnie problem właśnie jest od światło. Mikrorysy od polerowania psują kompletnie cały efekt, bo lakier jest ładnie wypolerowany, ma wysoki połysk i się trudniej palcuje. Te mleczko, co wysłał Badyl byłoby ok, gdyby nie jego wielkość i cena.

Offline GuitarProject

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 9
  • Części i akcesoria do gitar
    • Sklep Guitar Project
Mieliśmy kiedyś w sklepie Planet Waves Restore - on ma lekkie właściwości polerujące i do wyeliminowania drobnych rysek się nadaje ale dobrej polerki na maszynie z porządną pastą i zdolnymi rękami to pewnie nic nie zastąpi.
O taki Planet Waves - warto poszukać bo fajne ustrojstwo ale niestety aktualnie nie mamy na stanie:
http://www.planetwaves.com/pwMobileProductDetail.Page?productId=534&productname=Restore___Deep_Cleaning_Cream_Polish

Marcin
Załoga sklepu GuitarProject.pl

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
5 Odpowiedzi
14961 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2012, 12:22:59
wysłana przez sylkis
17 Odpowiedzi
10273 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Lis, 2012, 08:15:42
wysłana przez commelina
11 Odpowiedzi
8235 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Maj, 2013, 15:43:51
wysłana przez Ghost_of_Cain
25 Odpowiedzi
18785 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2014, 16:43:52
wysłana przez Orange
18 Odpowiedzi
2614 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2021, 08:03:42
wysłana przez Bjørn