Autor Wątek: Ufnal - kto macał? za i przeciw  (Przeczytany 8238 razy)

Offline Aerosmith

  • Pr0
  • Wiadomości: 520
Ufnal - kto macał? za i przeciw
« 13 Maj, 2013, 14:57:25 »
Jeśli ktoś ma, albo odpowiednio długo macał wiosła http://ufnalguitars.com/ to proszę o opinie, wszystkie za i przeciw.

Zastanawiam się nad tym czy nie zrobić sobie jakiegoś wypasionego LP i Strata, fotki na stronie wyglądają bardzo zachęcająco, no ale wiadomo, że fotka to nie wszystko.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Miałem w łapie LP od Grześka, wzorowany na LPC, na pickupach EMG. Nie można się do niczego przyczepić. Zawodowe wykonanie, idealne strojenie, rewelacyjny sound. Ogólnie jeśli ktoś nie chce mieć loga znanej marki i za nie płacić, to wybór IMHO idealny. To jedyny lutnik, któremu powierzył bym wykonanie badyla.
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline genius

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
Ja i kolega Maślak z forum możemy coś powiedzieć. Mówię za siebie: mahoniowe wiosełko o krótkiej skali, z klonowym, wklejanym gryfem i podstrunnicą z hebanu, w kształcie a'la PRS autorstwa tego lutnika jest bardzo dobre. Wybrzmiewa, stroi i napierdziela takim wysokim, donośnym szczekiem z tego ebą, że aż dziw bierze. Klocki musiały być konkretne, tak myślę, a i ręka twórcy nie drgnęła. Dziwi mnie nieco montaż mostu Schallera z mikrostroikami - ma pod sobą wgłębienie w desce i mostek opiera się tylko na trzpieniach, a przenosi wszystko na korpus genialnie. Szok. Pewnie to normalne, ale ja nie mogę się nadziwić. Gram w okolicach standardowego stroju, ale  wiem, że poprzedni user dawał radę stroić ją do Ź. Może też coś powie, nie zakładam, że jego opinia będzie diametralnie inna. Ciekawe, czy nie było problemów z intonacją.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
To jedyny lutnik, któremu powierzył bym wykonanie badyla.

Właśnie wzrosły Ci koszta serwisowania gitar u Kani :>
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Gohes

  • Colonial Marine
  • Gaduła
  • Wiadomości: 352
  • Szatan, Blasty, Benedykt XVI...
    • J. D. Overdrive
Miałem w łapie LP od Grześka, wzorowany na LPC, na pickupach EMG. Nie można się do niczego przyczepić. Zawodowe wykonanie, idealne strojenie, rewelacyjny sound. Ogólnie jeśli ktoś nie chce mieć loga znanej marki i za nie płacić, to wybór IMHO idealny. To jedyny lutnik, któremu powierzył bym wykonanie badyla.
To jedyny lutnik, któremu powierzył bym wykonanie badyla.

Właśnie wzrosły Ci koszta serwisowania gitar u Kani :>

Oj tam, oj tam :P
M: Kobieto, przynieś browar! K: A magiczne słowo? M: Czary mary, podaj browary!

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
Ja i kolega Maślak z forum możemy coś powiedzieć. Mówię za siebie: mahoniowe wiosełko o krótkiej skali, z klonowym, wklejanym gryfem i podstrunnicą z hebanu, w kształcie a'la PRS autorstwa tego lutnika jest bardzo dobre. Wybrzmiewa, stroi i napierdziela takim wysokim, donośnym szczekiem z tego ebą, że aż dziw bierze. Klocki musiały być konkretne, tak myślę, a i ręka twórcy nie drgnęła. Dziwi mnie nieco montaż mostu Schallera z mikrostroikami - ma pod sobą wgłębienie w desce i mostek opiera się tylko na trzpieniach, a przenosi wszystko na korpus genialnie. Szok. Pewnie to normalne, ale ja nie mogę się nadziwić. Gram w okolicach standardowego stroju, ale  wiem, że poprzedni user dawał radę stroić ją do Ź. Może też coś powie, nie zakładam, że jego opinia będzie diametralnie inna. Ciekawe, czy nie było problemów z intonacją.
Zajebiste wiosło i byłem idiotą, że się go pozbyłem. Na tej gitarce stroiłem w: Drop G#, standard A, standard A#. Nigdy nie miałem problemu z menzurą. Gdybym miał się doczepić to tylko do malowanego bidingu wokół korpusu, który nie jest idealny.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Zamów sobie drugie takie, naprawisz swój błąd :P 

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
U Was? :P

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Skądże znowu


Zajebiste wiosło i byłem idiotą, że się go pozbyłem. Na tej gitarce stroiłem w: Drop G#, standard A, standard A#. Nigdy nie miałem problemu z menzurą. Gdybym miał się doczepić to tylko do malowanego bidingu wokół korpusu, który nie jest idealny.

:P

Offline maślak

  • Pr0
  • Wiadomości: 620
    • lowtide
W tym cytacie jest błąd i powinno być "Jestem idiotą". Odkupiłbym lub dał wystrugać inny badyl, ale niestety cierpię na brak kasy.

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
W tym cytacie jest błąd i powinno być "Jestem idiotą". Odkupiłbym lub dał wystrugać inny badyl, ale niestety cierpię na brak kasy.

Kiedyś ja będę może potrzebował kasy - masz zawsze prawo odkupienia jako pierwszy. Nie jest wykluczone też, że krótkoskalowy Skervesen, którego zamówiłem, da mi to samo co ten Ufnal plus więcej; wtedy rozważę sprzedaż. Ale sprawa jest odległa, bo jak to mówią, "don't count your Skervesens before they hatch" - czy jakoś tak :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
13 Odpowiedzi
6560 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Cze, 2013, 17:13:49
wysłana przez GuitarProject
25 Odpowiedzi
18868 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2014, 16:43:52
wysłana przez Orange
0 Odpowiedzi
1507 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2014, 22:40:43
wysłana przez sharpi
18 Odpowiedzi
10957 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2014, 11:50:11
wysłana przez ufnlgtrz
18 Odpowiedzi
2652 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lip, 2021, 08:03:42
wysłana przez Bjørn