Autor Wątek: jaki pickup  (Przeczytany 8645 razy)

Offline marcineeeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
jaki pickup
« 02 Cze, 2013, 20:20:50 »
Witam

Panowie szukam ciekawszego brzmienia mojej deski, Jackson Dinky2 (olcha) na humbuckerze Duncan Designed 102.
Ten humbucker to niby odpowiednik SH-4, nie miałem okazji porywnywać ale kilka opinii w necie znalazłe ze jak by to.
Natomiast mialem EMG81 który był bez życia, natomiast ten 102 jebie basem na rifach a na solówce ginie na moim 5150 z paczką 4x "man of war".
Szukam napewno pasywnego humbuckera, który ma w sobie życie, i na którym solo nie zniknie.
Obczajam SD Sh-6 bardzo zbliżony do EMG81, DiMarzio DP158 lub DiMarzio PAF Pro151.
Co sądzicie o tych pickupach.
Muzyka - ciężki rock
Pozycja przy mostku.

No chyba że macie jakieś ciekawsze propozycjie?
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2013, 21:28:27 wysłana przez marcineeeek »

Offline peterrw

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Myślę, że tak
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #1 02 Cze, 2013, 20:34:58 »
Ten Jackson jest z klonu, czy chodzi o kopie Jacksona?
Jeżeli chcesz pasywa to może Dimarzio crunch lab lub d activator.
Pokreć gałami  ;)

Offline marcineeeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #2 02 Cze, 2013, 21:21:57 »
stroję w Dis czasem obnizam w dropie i niczym nie dopalam :) (5150 bez modów)
Jedyny mod to dodałem brass block pod flojda, i można powiedzieć ze gitara nabrala głębi :), natomiast brakuje mi jeszcze tzw. pierdolnięcia i wiekszego przebicia w grze na dwa wiosła. Kręcenia gałami mam opanowane, winy szukam w pickupie.

tak tak jest to olcha z nakładkami klonowymi :)
« Ostatnia zmiana: 02 Cze, 2013, 21:27:33 wysłana przez marcineeeek »

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #3 02 Cze, 2013, 21:24:49 »
bierz dimarzio, dimarzio zawsze spodko

Spoiler
i always go full retard

Offline peterrw

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Myślę, że tak
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #4 02 Cze, 2013, 21:26:04 »
Jacksony zasadniczo są strugane z olchy, słabsze modele z cedru.Dlatego jestem zdziwiony.Chyba ze chodzi Ci o gryf...

Offline marcineeeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #5 02 Cze, 2013, 21:29:10 »
dokładnie jak piszesz!

Offline peterrw

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Myślę, że tak
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #6 02 Cze, 2013, 21:30:33 »
Właśnie  :)

Offline marcineeeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #7 02 Cze, 2013, 21:31:00 »
testowalem ale nie tego szukam, ma byc z gitary!

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #8 02 Cze, 2013, 22:49:07 »

Obczajam SD Sh-6 bardzo zbliżony do EMG81,
Ty weź to jeszcze raz obczaj jak uszy umyjesz :o

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #9 03 Cze, 2013, 00:12:19 »
Cicho Vicol, psujesz zabawę :<
dimarcje rządzą a sh6 brzmi jak emg81!
i always go full retard

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #10 03 Cze, 2013, 08:04:03 »
Jacksony zasadniczo są strugane z olchy, słabsze modele z cedru.Dlatego jestem zdziwiony.Chyba ze chodzi Ci o gryf...

Z czego kurwa ? !!!! gdzieś Ty to wyczytał.

Ups chyba posułem zabawe  :P

Posty połączone: 03 Cze, 2013, 08:18:40
Kolego peterrw i marcinek, nie wiem skąd mieszkacie ale czuję u Was nasycenia basniami i mitami oraz wszechobecne ogrywanie jutjuba.
Chcecie posłuchać jak brzmi SH4 to zajrzyjcie na oststniego dzema na pigmeju gdzie Vicol właśnie na takowym pickupie wyjebał w kosmos system.
Wiecie ze gdzieś dzwonią, ale w którym kościele to zupełnie pojęcia nie macie.
Zapewne peterw pomyliłeś Cedr z Agatisem , akustyczni byli by gotowi Ciebie za to ukamienować bo to znakomity materiał na akustyki na wierzchnie płyty. Nie spotkałem natomiast zadnej firmy która robiła by z tego korpus.
Po tym co piszecie obawiam sie, ze nie jesteście w stanie odróżnić Agatis od olchy, skoro SH6 brzmi jak EMG81 i albo to 5150 to jest od "głowy" albo masz coś nie tak z paczką lub i ona jest od głowy.
Taka moja mała rada, jak chcecie sie czegoś dowiedzieć to tylko pytajcie i nie udawajcie ze coś wiecie, no chyba ze macie frajde w tym gdy słuzycie jako potrawka w zabawie innych.
« Ostatnia zmiana: 03 Cze, 2013, 08:18:41 wysłana przez commelina »

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #11 03 Cze, 2013, 11:32:40 »
Jacksony zasadniczo są strugane z olchy, słabsze modele z cedru...

To ja chyba miałem swojego czasu kopię takiego słabszego jacksona, bo miałem płytę wierzchnią z cedru...

Spoiler

Offline Vicol

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 057
    • Nakvrw und Śmierćmetal
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #12 03 Cze, 2013, 13:42:46 »
@Jarek, akurat w kwestii cedrowych korpusów, to owszem, dystrybutorzy Jacksona deklarują właśnie takowy materiał. Nie mam zielonego pojęcia na ile jest to zgodne ze stanem faktycznym, bo większość tych git ma drewno ukryte pod nieprzeźroczystą powłoką lakierniczą. Rzekomo nie jest to TEN cedr stosowany na płyty wierzchnie akustyków ani nie jest to drewno na ołówki. Odmian drzef jest whui i nie wykluczone, że jest to jakaś tamtejsza azjatycka odmiana, którą księgowi i marketingowcy deklarują jako brzmieniowy i (w kolorystycznym aspekcie) wizualny zamiennik olchy. Zresztą, pewnie zaraz nasz brodaty botanik zabierze głos i rzuci jakąś łaciną. ;P
synkopy to guwno

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #13 03 Cze, 2013, 14:12:33 »
http://pl.wikipedia.org/wiki/Cedr

Cedr jest cedr, sosnowate i chooi , piekne bułazerie i klasyki nie wyobrażam sobie tego na korpus ale z drugiej strony wielu innych rzeczy też sobie nie wyobrażałem.

Offline MadYarpen

  • Pr0
  • Wiadomości: 587
  • Petrolhead
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #14 03 Cze, 2013, 14:34:38 »
Miałem taniego jacksona który miał korpus rzekomo z cedru indyjskiego. Brzmiała dość cicho z deski, tyle jestem w stanie ocenić z moim doświadczeniem. I była stosunkowo lekka.

Seria JS jacksona jest właśnie podobno z tego drewna. Np: http://www.magazyngitarzysta.pl/sprzet/testy_sprzetu/4907-jackson-js1r-dinky-js32rt-dinky-js32t-rhoads.html

Offline marcineeeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #15 03 Cze, 2013, 17:15:40 »
Dobra panowie widze ze strasznie boli to porownanie emg81 do sh-6, oczywiscie na yt obsłuchiwałem i brzmienie wydało mi sie bardzo podobne. Miałem EM81 i mi nie leżało w hooj, za duzo kompresji. Co do SH-6 może jakieś opinie względne by się przydały bo się nad nim zastanawiam. SH4 hmm, jak pisałem  mam duncun designed HB102 na ile w rzeczywistości jest podobna do sh4 nie wiem, nie miałem okazji porównać, natomiast HB102 nie leży, jebie basem jak hooj i giną gdzieś ciensze struny.
Panowie skupmy się na w/w trzech modelach przetwornikach i opiszcie jakie macie z nimi doświadczenia, bo wszyscy mądrzy ale rad żadnych nie doczytałem.

Offline peterrw

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 95
  • Myślę, że tak
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #16 03 Cze, 2013, 17:57:09 »
Sorry, ale dinky js ileś tam jest z cedru  ;)   

Offline marcineeeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #17 03 Cze, 2013, 18:10:51 »
panowie qrwa załuzcie sobie osobny temat o dechach i nie zaśmiecajcie tematu!

Offline ChopZeWsi

  • Pr0
  • Wiadomości: 870
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #18 03 Cze, 2013, 18:36:53 »
Oryginalny sh-4 zanosi właśnie górą, a nie basem. Bil lawrence L500 tak daje górą w jasno brzmiących wiosłach że Ci się przebije przez wszystko. Do tego basy ma ostre, szybkie i twarde. W niższych strojach napierdala jak dziki.

Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #19 04 Cze, 2013, 09:44:08 »
...SH4 hmm, jak pisałem  mam duncun designed HB102 na ile w rzeczywistości jest podobna do sh4 nie wiem, nie miałem okazji porównać, natomiast HB102 nie leży, jebie basem jak hooj i giną gdzieś ciensze struny...

HB-102 tak se jest podobny do SH-4, jest bardziej zmulony i znacznie mniej selektywny, to chyba najgorszy z pickupów Duncan Designed, sam bardzo źle go wspominam, choć i SH-4 w konfiguracjach w jakich go słyszałem nigdy mnie nie zachwycał.

Za to HB-103 czyli SH-6 jest całkiem w pytkę i miło łoi, czekam na pewien filmik który kolega nagrał, może pokaże Ci, że to całkiem spoko przetworasek, dość podobny do SH-6, choć wiadomo, nie jest to to samo. Aha, podobne to do EMG-81 nie jest.

Do hard rock'a to polecam przetwornik PRS HSF, kopie dupsko, sam przez chwilę go wymontowałem z CE24, tylko po to, by uznać, że to był błąd i do niego wrócić. Dość selektywny, do tego ma fajny środek, ciekawe, pełne pasmo i sporą dynamikę.
Bynajmniej to nie przynajmniej!

Offline headcharge

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 182
    • OVKHAOS
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #20 06 Cze, 2013, 17:00:48 »
SH-4 jest bardzo jasnym pickupem i zajebiście spisuje się w rockowych i metalowych klimatach, ale dla mnie miał za mało pazura do rzeźni, ale Ty takiej nie grasz :).

SH-6 jest zdecydowanie mocniejszym pickupem, ma większy wygar, mniej górki w moim odczuciu od SH-4. Ma większego pazura i lepiej spisywał się w metalu.

EMG81 są troszkę bez życia, dlatego od dłuższego czasu używam EMG85 pod mostem. Rewelacyjnie się spisuje, jest pełniejszy od EMG81, ale ma ten swój sterylny charakter na PM, który uwielbiam. Bardzo dobrze się przebija przez miks.

SD AHB-1 Bardziej pasywny charakter od EMG, i duży wygar, ale dla mnie było już za dużo tej rzeźni, hi gainowy wzmak, dopałka i taki pickup, to za dużo dla mnie.

Gibson 500T - to też zajebisty mocny pickup do grania rock/metalu.

Każdy z nich jest bardzo dobry, tylko różni wioślarze preferują różny sound.

Polecam dopalić 5150 kopią tsa lub maxonem czy inną dopałką, dól wzmaka będzie szybszy. Ograłem wszystkie wyżej wymienione pickupy na 6505 i każdy brzmiał, dobrze, pytanie jakiego brzmienia szukamy :)

Offline marcineeeek

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 64
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #21 06 Cze, 2013, 19:47:19 »
Dzieki panowie za opinie! Wybór padł na SH-6 :), jak narazie po pierwszych testach w domu na 5W fenderku gada w hooj lepij od HB102. Nie jest zmulony i wybrzmiewa dużo dłużej, no i ma tego gaina w sobie w cholere. Jak tylko wybiore sie na salke ograc go na 5150 to opisze dokladniej.


Offline Stivo2005

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 507
  • Fanboy ENGL'a :D
Odp: jaki pickup
« Odpowiedź #22 07 Cze, 2013, 13:25:53 »
Spóźniony, ale jest obiecany filmik z HB-103 pod mostem:

Bynajmniej to nie przynajmniej!

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Jaki EQ?

Zaczęty przez g-zs Efekty

9 Odpowiedzi
6971 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 02 Lis, 2008, 00:27:49
wysłana przez mondomg
19 Odpowiedzi
9526 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Wrz, 2009, 17:02:38
wysłana przez ukasheq
9 Odpowiedzi
6496 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Wrz, 2011, 23:46:39
wysłana przez guzie
32 Odpowiedzi
7450 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Cze, 2012, 11:46:16
wysłana przez mlodysatan
Jaki compresor?

Zaczęty przez navarac « 1 2 » Efekty

28 Odpowiedzi
8545 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2015, 17:36:38
wysłana przez Konik1883