Autor Wątek: Kolumny FRFR pod multiefekt do gry na żywo  (Przeczytany 78437 razy)

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Aha czyli nic nie spierdoliłem w takim wypadku tak? :D Bo już myślałem że prawie rok źle Fractala używam :D

Offline wabik90

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Czekaj czekaj czekaj, ale jak to pętle... :D Ja Sractala wpinam tak że wychodzę z Output 1 unbalanced w input Velo 300, to jak to ewentualnie inaczej można ogarnąć?

Ja tak samo podpinałem. Autorowi chyba chodzi o uzywanie tego marshalla Mg że do niego w pętle się wbił axem.

dokładnie o to chodziło, z tym, że nie axem, a Helixem :)
Eee tam.

Offline kaz

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Panowie, czy miał ktoś do czynienia z Yamaha DSR? Głównie myślę o DSR112, ale DSR115 w sumie też mogło by być, jeśli gra dużo lepiej ;) To poziom Mackie HD czy są jednak gorsze?

Offline Alchemik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • Żyć by grać...
Nie grałem niestety, bo ciężko dostać na stanie, ale zbiera mega pozytywne opinie na zagranicznych forach jako FRFR do cyfry. Sam mocno od pewnego czasu myślę o zmianie mojego konceptu gigowego.
DSR112, MACKIE HD, itd. Jeśli masz możliwość - ograj FBT STAGEMAXX 12MA. Ja póki co na przeciwległym biegunie - myślę poważnie o ALTO TS212 lub TS210. Czas pokaże...
Music Man JP6 Piezo / Ibanez RX40 -> MXR MC 404 CAE -> L6 HELIX LT -> ALTO TS 212W

Offline Mitol

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Siema :D planuje rozbudować mój skromny zestaw gitarowy (Fender Mustang 1combo) o zakup paru nowych zabawek. Budżet koło 2500 zeta. Co sądzicie o takim secie. Looger Ge 200 + Alto TS215 /Ts115 (o te ciezko bo chyba juz wycofuja ze sprzedazy). Moze zamiast tego Loogera POD HD 500 X ? Czekam na wasze propozycje i opinie. A także napiszcie mi proszę jakimi kablami to popodłaczać zeby wszystko grało.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Mooer ma tę przewagę, że możesz ładować wlasne IRy, co do brzmienia się nie wypowiadam, bo słyszałem tylko słabe klipy na YT

Offline Mvrtwy

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 25
Sorry za odkop!

Ktoś rozkminiał takie rozwiązanie pod próby, ale z laptopem zamiast Axe'a? :)

Gitara -> Interfejs Audio -> Laptop -> DAW -> BIAS -> Kolumna

Na moje rozumowanie powinno normalnie działać, nie mówiąc już o tym, że można ustawić automatyzację w DAWie, które w trakcie grania kawałka będzie nam przestawiać Clean/Overdrive z automatu.

Offline milsa666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Cześć. To moj pierwszy post i odgrzewam od razu starego kotleta.
No ale mam pytanie związane z tym wątkiem.
Poradźcie co lepsze będzie do grania w domu. Headrush 108 x1 nowy czy może używki alto 212 x2. Cena używek oczywiście wyzsza, ale nie nigdzie headrush 108 w używkach.
Mam Hx Stompa i jestem zakochany w brzmieniu dual amp (na razie na słuchawkach).  Powiedźcie czy jak podłącze 1 x frfr to stracę sporo na jakości - czyli sygnał defacto mono vs stereo na słuchawkach. Czy jezeli bardzo podoba mi się brzmienie dwóch ścieżek to rozwiązanie jest tylko jedno 2 x frfr.

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Stracisz dużo, i rozwiązaniem będzie tylko nagłośnienie stereo.
Jednak do domu nie bralbym FRFR bo to jednak trochę za głośne

Jak grasz tylko na kanapie, to lepiej kupić sobie jakieś monitory studyjne i cieszyć się możliwościami stereo :)

Offline milsa666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Ok. Dzięki za odpowiedź.
Myślałem, że monitory studyjne jest to samo co frfr...
Tylko mniejsze.
Jak widać się myliłem.
Co w takim razie polecacie do domu (nie mieszkania)

Dodam, że gram głównie "syte czady" jak mowi szwagier.
« Ostatnia zmiana: 21 Sty, 2021, 14:23:09 wysłana przez milsa666 »

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
W cenie frfr108 to masz KRK rokit 5, Presonus Eris E5, a jak dopłacisz to Yamaha HS5

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Ok. Dzięki za odpowiedź.
Myślałem, że monitory studyjne jest to samo co frfr...
Tylko mniejsze.
Jak widać się myliłem.
Co w takim razie polecacie do domu (nie mieszkania)

Dodam, że gram głównie "syte czady" jak mowi szwagier.

Jezeli chodzi o to ze chcesz sobie tylko glosno pograc w stereo to alto 212 x2 mozesz sciany rozwalać  ;)

Po pytaniu co polecimy pod "syte czady" wnioskuje ze
1) albo nie wiesz ze cała koncepcja frfr i monitorow polega na tym ze maja byc jak najbadziej transparentne
2) albo chcesz na tym krecic brzmienie

Odnosnie opcji 2) mam dla Ciebie rade ktorej mi nikt nie dał a jestem debilem i musiałem sie sam przeorać...
Mialem ta alto + axe fx i ustawianie na niej brzmienia to jest słaba opcja.
Dasz sie oszukac jej i pomieszczeniu mimo ze przeciez grasz po lini pod FRFR.
Potem na nagraniu lub pod PA na koncercie okaze sie ze "nie gada to tak jak w domu". 
Tak wiec moim zdaniem potrzebujesz tez cos zeby ukrecic brzmienie w miare obiektywnie i dopiero isc sie bawic na frfr. 
Tutaj masz dwie opcje.
1) Monitory ale do domu to zawsze oznacza zabawe z pomieszczeniem i naprawde sporo kasy na same monitory.
2) Słuchawki (np.beyerdynamic dt 770, nie jakies od telefonu za100zł) i to chyba najlepsza opcja w tym przypadku.




Offline milsa666

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 20
Syte czady - termin szwagra w żartach.
Jeżeli chodzi o ideę połączenia multi + frfr to ją rozumiem i wiem, ze brzmienie to symualcja calego toru: kostki+amp+paczka/IR i potem wyjście na "płaski" frfr (pisałem przecież, że mam Hx Stompa + oczywiście IR'y)
Nie rozważałem tylko monitorow studyjnych, ale chyba do domu rzeczywiście to będzie opcja najlepsza.
Dzięki panowie

Offline dari555

  • Gaduła
  • Wiadomości: 228
  • www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski
    • Spectrum, EX Authority
Ja ze swojej strony muszę powiedzieć, że przetestowałem większość aktywnych kolumn dostępnych w Polsce i wygrała Yamaha DXR10, DXR12 miała mniej środka i za dużo basu, nagrałem nawet o tym filmik:
 
Jak Ci się podoba to zapodaj Subskrypcję: www.youtube.com/user/dariuszpiatkowski

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 00:18:22
wysłana przez harry_manback
9 Odpowiedzi
4873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2013, 10:15:36
wysłana przez Br-Owca
2 Odpowiedzi
4110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2018, 13:58:52
wysłana przez sify11
1 Odpowiedzi
2265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2018, 11:39:59
wysłana przez Ghost_of_Cain
3 Odpowiedzi
1920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2021, 23:23:39
wysłana przez tsonga