Autor Wątek: Kolumny FRFR pod multiefekt do gry na żywo  (Przeczytany 78438 razy)

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv
NecroBamp.

Coś czuje, że się u Was troszkę pozmieniało, nowe kolumny?nowy g.a.s.? nowe doświadczenia?nowe typy?
Chciałbym sie Was poradzić co do FRFR, typ upatrzony mam nienowy - Alto TS112 lub TS115A V2 (wiecie dlaczego nie ma w Polsce wersji V2?), w tym modelu waham się między 12' a 15', przeczytałem cały wątek i wiem, że są zwolennicy i 12' i 15', ale może macie jakies nowe przemyślenia, doświadczenia?

Znalazłem taką kolumienke http://www.thomann.de/pl/ev_zlx_15p.htm  jest jeszcze w zasięgu mojego portfela, wyczytałem dobre opinie, ciężko znaleźć info o mocy RMS, ale w pewnej recenzji wyczytałem coś o 300/350 watach, ciut mniej niż Alto, ale też chyba da radę.
I to właściwie dwie opcje które teraz widzę. Ktoś się włączy do tematu? Dodam, że napędzać to będzie POD HD500, a za jakiś czas może Kemper.
Pozdro
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
(wiecie dlaczego nie ma w Polsce wersji V2?)

niewiem, ale ja mam 2 sztuki v2 zakupione w polsce
115 jebie dołem (ale tak fest)
i always go full retard

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
115 jebie dołem (ale tak fest)

zastanawiam się co to znaczy że jebie dołem - w sensie za dużo? Bo nie mam takiego wrażenia, dół po prostu jest, słychać go i nie ma studni - czego na ósemce przy 112tce pierwszej wersji nie powiedziałbym już (po prostu coś tam dudniło). Na 115tce gada nawet bas :)

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
115 jebie dołem (ale tak fest)

zastanawiam się co to znaczy że jebie dołem - w sensie za dużo? Bo nie mam takiego wrażenia, dół po prostu jest, słychać go i nie ma studni - czego na ósemce przy 112tce pierwszej wersji nie powiedziałbym już (po prostu coś tam dudniło). Na 115tce gada nawet bas :)

tak po prawdzie to troche jest go 'za duzo' w sensie ze płasko te kolumny nie grają, ale sam swoje kupowałem z myślą o graniu na basie i nie narzekam, a i gitara z axe też brzmi bardzo spoko.
za to wiele osob ktore ogrywało u mnie alto musiało sporo dołu z presetów ucinać
i always go full retard

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
żadna z kolumn do 3k nie gra płasko do końca - gorsza wersja to budżetowe JBL - te grają tak płasko, że aż kartonowo.

z Alto - ale podejrzewam że z innymi też, jest kwestia jak je ustawiasz, czy na ziemi, czy na stojaku - ucho ma to do siebie że inaczej słyszy dźwięki na swoim poziomie, inaczej grające 'z dołu' etc. Jak stała kolumna na ziemi to miałem wrażenie większej ilości basu - to takie subiektywne spostrzeżenie.

np. http://www.thomann.de/pl/jbl_eon_515_xt.htm

te są mniej basowe - ale przy tym samym presecie z Kempera i tym samym wiośle brzmiało to kartonowo a na Alto nie.

@Stachu jeżeli będziesz uderzał w Alto i chcesz z Thomanna to się odezwij, bo być może jeszcze jedną kupię to wyjdzie taniej na sztuki.

Offline Stachu

  • Gaduła
  • Wiadomości: 339
  • Trv

Cytuj
@Stachu jeżeli będziesz uderzał w Alto i chcesz z Thomanna to się odezwij, bo być może jeszcze jedną kupię to wyjdzie taniej na sztuki.

ołki dołki, niedługo się zdecyduje co biore
Udane dile: metal, Dale Cooper, Donnie, AngelSTM, MadYarpen, marczaq, Musza, Orange (Polecam!)

Offline wojwyk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 132
« Ostatnia zmiana: 26 Cze, 2014, 19:09:48 wysłana przez wojwyk »

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Hejo. Nagłaśniam poda hd pińcet Altem 115 V2 (zakupione w polszy, w rnr). Jak dla mnie miazgator. Porównywałem bezpośrednio 112 i 115. Ta druga jakoś mi lepij i zwarcie grała.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Nightmarishreaper

  • Pr0
  • Wiadomości: 832
  • ÞUNGR HNÍFR. Þessi hnífur á að vera þungur.
    • Dimension Eleven
Mackie HD1221 robi robotę, a jak Cię stać to proponuję Matrix

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Też polecam to co @Nightmarishreaper - Mackie HD1221 i Matrix :)
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Przychlast

  • Pr0
  • Wiadomości: 822
Mam Alto do popchnięcia jkbc. Stan ideolo.

Offline wabik90

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
cześć wszystkim,

odświeżam temat.

sprawa wygląda tak - mam Helixa L6 i namiętnie poszukuję kolumny aktywnej - na razie jednej. Dużo się naczytałem opinii, i dobrych i złych, zaczynam być już lekko zdezorientowany. Do sedna:

- kolumna będzie używana w warunkach domowych + próby/koncerty
- nie będę nagłaśniał tym zespołu
- może się zdarzyć, że na basie też na tym pogram, ale to nie jest determinujące
- budżet 1500-1600 PLN
- zdarzyć się pewnie może tak, że kolumna zostanie użyta do nagłośnienia jakiejś parapetówy/słuchania w domu muzy
- mogą być używki, byle stan... dobry. no i gwarancja też dobra sprawa...
- nie ogrywałem do tej pory jeszcze nic (raz w RNR grałem na czymś jak testowałem helixa)
- muzyka - w zasadzie wszystko, od lekkich do ciężkich - może bez ultra ciężkich

To co wyszukałem w internetach

 ELECTRO-VOICE ZLX 12P

Alto TS212W (przekonuje mnie modułem Bluetooth)

Peavey DM112

mackie srm 450v3

po waszych wpisach, stwierdzam, że większość pochyla się Alto. A może jest jeszcze jakaś alternatywa?
Eee tam.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Alternatywa? Alto x 2 w stereo.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
- może się zdarzyć, że na basie też na tym pogram, ale to nie jest determinujące
- budżet 1500-1600 PLN
- zdarzyć się pewnie może tak, że kolumna zostanie użyta do nagłośnienia jakiejś parapetówy/słuchania w domu muzy

Alto 115A?
Do basu glosnik 15' sie bardziej spisze.
Miałem to Alto do axe i dla mnie tak samo nie ma szału jak na wszystkim innym do 2k.

Offline wabik90

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
- może się zdarzyć, że na basie też na tym pogram, ale to nie jest determinujące
- budżet 1500-1600 PLN
- zdarzyć się pewnie może tak, że kolumna zostanie użyta do nagłośnienia jakiejś parapetówy/słuchania w domu muzy

Alto 115A?
Do basu glosnik 15' sie bardziej spisze.
Miałem to Alto do axe i dla mnie tak samo nie ma szału jak na wszystkim innym do 2k.


zdaję sobie sprawę, że szału nie będzie, ale obecnie chcę coś na pierwszy ogień. nic nie stoi na przeszkodzie żebym sobie kupił coś lepszego za jakiś czas.

słyszałem opinie że 15" będzie troszkę buczało przy mocnym przesterowanym tłumieniu, basu na razie nie mam, ale może to się zmienić - traktuję to jako ewentualność. jak na 12" zagram na basie, to się raczej też nic nie spierdoli, no nie?
Eee tam.

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Nie spierdoli się. ZLX średnio sobie radzi z middle range, więc do gitary może nie być najlepszym wyborem. A poza tym to fajna paczka.
Sprawdź sobie Turbosoundy, seria IX12 - niecała stówka powyżej budżetu, ale zapierdala to bdb.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
- może się zdarzyć, że na basie też na tym pogram, ale to nie jest determinujące
- budżet 1500-1600 PLN
- zdarzyć się pewnie może tak, że kolumna zostanie użyta do nagłośnienia jakiejś parapetówy/słuchania w domu muzy

Alto 115A?
Do basu glosnik 15' sie bardziej spisze.
Miałem to Alto do axe i dla mnie tak samo nie ma szału jak na wszystkim innym do 2k.


zdaję sobie sprawę, że szału nie będzie, ale obecnie chcę coś na pierwszy ogień. nic nie stoi na przeszkodzie żebym sobie kupił coś lepszego za jakiś czas.

słyszałem opinie że 15" będzie troszkę buczało przy mocnym przesterowanym tłumieniu, basu na razie nie mam, ale może to się zmienić - traktuję to jako ewentualność. jak na 12" zagram na basie, to się raczej też nic nie spierdoli, no nie?
nawet jaby to była prawda to masz eq w elixie i sobie podetniesz  ;) z 12' dołu nie wyczarujesz jak braknie


Offline wabik90

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Hmmm... no tak, w sumie prawda, ALE.

Wczoraj wziąłem Helixa na ogranie na głośnikach (czyli nie na słuchawkach). Na pierwszy ogień podłączyłem się przez końcówkę mocy tapco by Mackie J-800 na kolumny pasywne TAPCO by mackie series 69 model 6915 300 watt. Generalnie grało, ale... mimo, że wcześniej nie słyszałem innych kolumn, poza chwilowym ograniem jakiejś aktywnej w RNR, to szału nie było. Najpierw stały na ziemi, potem wrzuciłem na statywy i oczywiście lepiej, ale dalej to nie jest to.

Do przetestowania został mi kolejny patent. stary tranzystorowy wzmacniacz marshalla MG100 do którego wpiąłem kolumnę 2x12 marshall 1936. wymyśliłem, żeby ominąć przedwzmacniacz wpinając się w return ( bo pętla efektów była) i to było TO. było jebnięcie, różnica wprost nie do opisania. miałem wzmaka lampowego mg fendmess,i w tym porównaniu, to chodzi pięknie (wyłączyłem tylko w helixie symulacje paczki, bo z nimi to kupa straszna). czułem się jakbym na lampie grał :)

także myślę, że jednak temat aktywnej kolumny porzucę. do potestowania został mi jeszcze patent z tą końcówką wyżej wspomnianą i samą paczką, czekam na kable. jak to pojedzie, to szukam - pewnie - rocktrona velocity 300 i heja.

dodam jeszcze - jak grałem na dedykowanym głośniku z tego marshalla, to też kupa była, dziadostwo straszne.
« Ostatnia zmiana: 24 Cze, 2017, 08:43:35 wysłana przez wabik90 »
Eee tam.

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Większość prosów na cyfrach preferuje tak:

jeden sygnał - kolumna+ koncówka dla siebie na scenie + ewentualnie ludzie pod sama scena

drugi sygnal - DI na front z symulacja paki- ukręcisz to w domu na odsłuchach a na gigu lekko poprawisz pod miejsce

 

Offline Ghost_of_Cain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 300
tranzystorowy wzmacniacz marshalla MG100 do którego wpiąłem kolumnę 2x12 marshall 1936. wymyśliłem, żeby ominąć przedwzmacniacz wpinając się w return

Stary, z impetem wyjebałeś otwarte drzwi :) Myślę sobie, że skoro coś trzeba dźwigać, to niech to będzie normalna paczka. Przed nią może być jakaś naprawdę niewyszukana końcówka mocy, wcześniej sraktal, feliks, herr kemper (z wyłączonymi symulacjami paczki, czasem włączonymi symulacjami powerampów) i jazda. Nic mnie nie bolało, jak grałem małe, nieomikrofonowane gigi z AX8 wpiętym w EHX Magnum 44 i dalej w 2x12. Czy publikę bolało? Wyglądali, jakby nie słuchali, więc w sumie nie wiadomo. Ale you get the point.

Oczywiście fajnie jest się bawić aktywnymi kolumnami; mnie najbardziej odpowiadał aktywny Atomic. Alto, czy Mackie Hd1221 po chwili oswajania grały również zadowalająco.

No, ale co paka gitarowa, to paka gitarowa.

Offline wabik90

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Tak, wiem  ;D odkrycie to to nie jest, ale ja wcześniej w ogóle nie używałem pętli, nic, absolutnie nic do niej nie wpinałem... taka paczka 2x12 jest jeszcze dla mnie do przeżycia, a to i tak chyba będzie w ogólności brzmiało lepiej, niż jakakolwiek aktywna z symulacjami paczek. no chyba, że bym nie miał to dalej bym szukał...

temat może nie ten, znalazłem pozytywne opinie o rocktronie velocity 300, będzie to dobre, czy szukać czegoś innego?
Eee tam.

Offline Alchemik

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
  • Żyć by grać...
Będzie dobre. Sporo ludzi na tym jedzie i nie narzeka.
Music Man JP6 Piezo / Ibanez RX40 -> MXR MC 404 CAE -> L6 HELIX LT -> ALTO TS 212W

Zomballo

  • Gość
Jakiś czas popierdalałem na Velo 300 z PODem HD Pro wpięte w Harleja Biedatona na v30 i wg mnie grało to baaaardzo dobrze. Właściwie to gadało jak najnormalniejszy head lampowy. Taki sam wygar  a deko lżejsze.

Offline Aremenius

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 393
  • HUE
Czekaj czekaj czekaj, ale jak to pętle... :D Ja Sractala wpinam tak że wychodzę z Output 1 unbalanced w input Velo 300, to jak to ewentualnie inaczej można ogarnąć?

Offline Ewolter

  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
  • Opanuj swoj GAS!
Czekaj czekaj czekaj, ale jak to pętle... :D Ja Sractala wpinam tak że wychodzę z Output 1 unbalanced w input Velo 300, to jak to ewentualnie inaczej można ogarnąć?

Ja tak samo podpinałem. Autorowi chyba chodzi o uzywanie tego marshalla Mg że do niego w pętle się wbił axem.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
6 Odpowiedzi
3541 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Sty, 2013, 00:18:22
wysłana przez harry_manback
9 Odpowiedzi
4873 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Sie, 2013, 10:15:36
wysłana przez Br-Owca
2 Odpowiedzi
4110 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lip, 2018, 13:58:52
wysłana przez sify11
1 Odpowiedzi
2265 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Cze, 2018, 11:39:59
wysłana przez Ghost_of_Cain
3 Odpowiedzi
1920 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Lut, 2021, 23:23:39
wysłana przez tsonga