Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 235371 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
360? Czyli 180 W na stronę... Z mojego doświadczenia wynika, że lepszy jest większy zapas mocy przy tranzystorach. Ale 180 powinno wystarczyć do komfortowego nagłośnienia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Nie ukrywam, że najbardziej zależało mie na Twojej opinii, bo aktywnie grasz live - ale nie pytam na PW, bo mogą inni skorzystać. Mam Mesę 212, która jest mono i ma 120W, a ten piecyk zmostkowany daje 360W przy jej 8Ω. Jak w tym przypadku to wygląda?
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
360? Czyli 180 W na stronę... Z mojego doświadczenia wynika, że lepszy jest większy zapas mocy przy tranzystorach. Ale 180 powinno wystarczyć do komfortowego nagłośnienia.

O to mi właśnie chodziło , bezpieczny zapas. Bat a jak (daj Boże) będzie większa scena na której będę musiał rozkręcić mocniej końcówkę? Wyjdę poza połowę, stąd zapas :) Ale ale , obczaj to sobie do swojej salki , i grania bo może wystarczy 360 :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Salka i próby nie mają dla mnie aż takiego znaczenia, jak właśnie granie live. Realnie bym miał 360W mocy - a na większych scenach, to już mi mikrofona przystawiają. Bo, czy jest sens jechać max na 50-60% końcówki, kiedy 70-80% mniejszej jej chyba nie zabije? ;)

Chyba mnie jednak namówicie na większą końcówkę - całkiem jak Semi.
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Jasne że nie zabije. Ja tam jednak wole mieć ten zapas :)
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
 co z podłączaniem paki 120W pod końcówkę 720W rozkręconą na 70%?
i always go full retard

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
co z podłączaniem paki 120W pod końcówkę 720W rozkręconą na 70%?

Chodzi o pakę 120W z końcówą 360W odkręconą na (orientacyjnie) 70%, skoro Lechu 720W daje na 50%.
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Zaraz zaraz :

dane techniczne Reloop D720:
      720 W
    pojemność wyjściowa:
    2 x 200 W, 8 Ohm
    2 x 360 W, 4 Ohm
    1 x 720 W, 8 Ohm mostkowane mono


Ja mam paczkę na 8 Ohm , toteż działam w opcji 200W , nie mostkuję niczego i nie pale tego na 720W. Jest 200 Wat mocy na kanał w tej opcji.
 
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 612
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
wszystko jasne, dzięki :)
i always go full retard

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
A czemu nie mostkuje on? Pewnie - bo starcza(?). W końcówce 360 bym miał wtedy 100W bez mostka i już jest średnio... OK - walić to, biere większą, tylko poczekam na dobrą ofertę.
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
O to chodzi Bat , jak będziesz chciał dwie paki i walczył z 100W to będzie odpowiednio głośno(wiadomo, dwie paki) ale przy jednej 100W trzeba będzie rozkręcać mocno , albo mostkować na te 360.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Oj, dobra, dobra :D. Biere dużo końcówę, niech Ci będzie :P.
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
I się tu Yonym podpierasz a mnie dyskwalifikujesz... ..





















 :devil:
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
E-e - tylko ośmieliłem się skonsultować, bo kol. Yony z leksza oblatany w praktyce ;). A przekonały mnie ostatecznie Twoje cyferki :P.
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 813
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
nie smutaj Lechu, mnie też przekonałeś - może w weekend będzie nju graty day ;)

Posty połączone: 28 Paź, 2011, 17:05:06
no i przyszedł dziś do mnie ten Reloop, jutro go sprawdzę w boju na próbie, ale póki co mam pytanko - jak ustawiać prędkość wiatraków? i ew. jaka jest bezpieczna wartość? bo domyślnie pracuje głośniej niż mój stary komp bez obudowy...
« Ostatnia zmiana: 28 Paź, 2011, 17:05:06 wysłana przez Wybielacz666 »
do widzenia.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Panowie, pomóżcie. Albo nie wiem jak to zrobić, albo dopiero teraz odnalazłem dość spory minus 11R!
Chce ustawić sobie taki live setup:
XLR Outputs (Rig Output) L,R->PA
To Amp Outputs (Rig Output/No Cab) L,R-> Power Amp
Czy dobrze widzę, że jednak nie da się tak zrobić?!

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Nie pamiętam a mam za daleko żeby sprawdzić, ale wydaje mi się, że przy ustawienia RIG OUTPUT to na XLR-y domyślnie wychodzi sygnał z zapiętą symulacją paki i majka, tylko musisz je mieć ustawione w presecie i zbajpasowane. Sam nie sprawdzałem ale wydaje mi się, że widziałem taką opcję albo w instrukcji albo w jakiejś prezentacji wideo.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Donnie, miałem o to samo pytać, z tym, że wiem, że w Elevenie da radę ustawić to tak - do Mainów idzie rig out, a do Ampów idzie sygnał PRZED kolumną. czyli wzmak i kostki przed, ale nie ma pętli...
do widzenia.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Przewertowałem manual i forum avida i o zgrozo, wygląda na to, że nie ma  możliwości takiego opięcia 11R! Aż mnie dziwi, że nikt do tej pory o tym nie wspomniał.

Donnie, miałem o to samo pytać, z tym, że wiem, że w Elevenie da radę ustawić to tak - do Mainów idzie rig out, a do Ampów idzie sygnał PRZED kolumną. czyli wzmak i kostki przed, ale nie ma pętli...
Początkowo myślałem, że to właśnie to czego szukam..aż zauważyłem, że nie ma efektów po wzmaku:/ Nie wyobrażam sobie, żeby na foh wysyłać sygnał z delaymi, a z kolumny słyszeć się "dry".
Gdzieś na forum avida wyczytałem, że 11R jest za słaby na takie "podwójne" przetwarzanie...
Kolejna rysa na naszej miłości...oj grabi sobie grabi....

Yony: w wolnej chwili znajdź o co chodziło. Próbowałem tego co mówisz i nie pomogło...

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Ciągle kusi mnie ten 11R. Czytałem trochę i doczytałem się że 11R jest fajny do rocka i blusa ale de metalu już niezbyt. Ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 732
Czekej, aż ukręcę do końca preseta haj gej! Nadaje się, no kurwa... ;)
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ciągle kusi mnie ten 11R. Czytałem trochę i doczytałem się że 11R jest fajny do rocka i blusa ale de metalu już niezbyt. Ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć?
Jestem teraz na fonie, więc Ci nie podlinkuję, ale u mnie na blogu masz hajgejowe próbki 11R.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
matisq, a gdzie to doczytałeś? ;)
Wlacz osadzony player soundcloud

nagrane na symulacji dopalonej osiemsety z gainem gdzieś na pół, bez problemu wyciągniesz z tego pudła zarówno hi-gain do dżenta, ciężar do sladżu i brud do stonera. czy co tam byś jeszcze chciał ;)
do widzenia.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Cytuj
Yes its a pretty obvious design problem. There has been talk here including from Avid folks of separating the amp/cab blocks (then you could insert effects there). You are correct - your only choice is to move effects before the amp and (in your rig picture) move amp1 to the amp/cab block (where the cab sim is silently/magically turned off) but leave the global cab resonance on.
Czyli najbardziej oczywisty sposób podłączenia tego typu urządzenia w 11R..nie jest możliwy. Nawet mono->Pa +mono końcówka i paka gitarowa nie wchodzi w grę (opcją no cab na którymkolwiek amp out wyłącza symulację globalnie). Powoli tracę respekt dla konstruktorów Digi.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6220 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
333008 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
297007 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
193902 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555