Autor Wątek: ToneX Pedal  (Przeczytany 31762 razy)

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #150 07 Cze, 2024, 22:13:42 »
Cześć . Właśnie ogarniam tego srebrnego Tonexa z Thomanna .  Zainstalowałem Amplitube5 i Tonex Max , ale mam problem z Metal Gems. Po kliknięciu na Restore Purchases, mam Metal Gems w kolekcji , ale jest tylko wybór pomiędzy wypróbuj albo 49 euro . Pomożecie ?
Niestety póki co mam ten sam problem i po kliknięciu na Restore Purchases też mam jedynie wybór pomiędzy Try a kupnem za 49,99 EUR :(
PS. Odpaliłem ToneX dziś rano i już Metal Gems jest z tym zielonym znaczkiem jak u kolegi @sobek , a wczoraj robiłem tylko Restore Purchases, więc chyba trzeba trochę odczekać.
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2024, 07:23:23 wysłana przez mwczesniak »

Offline Pioter

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #151 08 Cze, 2024, 08:07:29 »

Niestety póki co mam ten sam problem i po kliknięciu na Restore Purchases też mam jedynie wybór pomiędzy Try a kupnem za 49,99 EUR :(
PS. Odpaliłem ToneX dziś rano i już Metal Gems jest z tym zielonym znaczkiem jak u kolegi @sobek , a wczoraj robiłem tylko Restore Purchases, więc chyba trzeba trochę odczekać.


A jak długo czekałeś ? Ja jeszcze teraz ( po ok. 20 godzinach po rejestracji ) nie mam zielonego znaczka.
« Ostatnia zmiana: 08 Cze, 2024, 09:36:41 wysłana przez Pioter »

Offline mwczesniak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 163
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #152 08 Cze, 2024, 11:38:35 »
Wczoraj wieczorem wgrałem ToneX i mi nie chciało wyświetlić Metal gems na zielono, a jak odpaliłem dziś rano to już był ten zielony znaczek. Wczoraj oprócz Restore Purchases klikałem też clear cach czy coś takiego, ale nie wiem czy to pomogło. Napisałem też do supportu IK Multimedia w tej sprawie, bo myślałem, że to jakiś większy problem i tak mi odpisali:
"Please follow these steps to activate your Metal Gems collection:

After you've purchased a TONEX Collection, from inside the application, you will see a pop-up message asking you to Restore Purchases which will download & download all of your paid Collections.

After this restore, you can find your Tone Models in both ToneNET using the Collections button, as well as in your Local Library in the same area using the Partners tab.

If you've skipped the message, or purchased outside of the application. Don't worry, you can restore your purchases in TONEX at any time follow the steps below.

    Open the TONEX application in a stand-alone or DAW instance
    Click the top right button with the 3 dashes (audio settings)
    Go to Account > at the bottom click Restore Purchases > Please allow at least 1 minute before you do anything to make sure the process completes.
    Now go back and download any purchased vendor captures.



We hope this response has sufficiently answered your questions. If you still have any question, interests, or concerns, please reply to this email and an agent will get back to you as soon as possible. Please make sure to reply to this email and do not open another support ticket."

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 315

Offline Pioter

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 3
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #154 13 Cze, 2024, 16:08:21 »
Wczoraj wieczorem wgrałem ToneX i mi nie chciało wyświetlić Metal gems na zielono, a jak odpaliłem dziś rano to już był ten zielony znaczek. Wczoraj oprócz Restore Purchases klikałem też clear cach czy coś takiego, ale nie wiem czy to pomogło. Napisałem też do supportu IK Multimedia w tej sprawie, bo myślałem, że to jakiś większy problem i tak mi odpisali:
"Please follow these steps to activate your Metal Gems collection:

After you've purchased a TONEX Collection, from inside the application, you will see a pop-up message asking you to Restore Purchases which will download & download all of your paid Collections.

After this restore, you can find your Tone Models in both ToneNET using the Collections button, as well as in your Local Library in the same area using the Partners tab.

If you've skipped the message, or purchased outside of the application. Don't worry, you can restore your purchases in TONEX at any time follow the steps below.

    Open the TONEX application in a stand-alone or DAW instance
    Click the top right button with the 3 dashes (audio settings)
    Go to Account > at the bottom click Restore Purchases > Please allow at least 1 minute before you do anything to make sure the process completes.
    Now go back and download any purchased vendor captures.



We hope this response has sufficiently answered your questions. If you still have any question, interests, or concerns, please reply to this email and an agent will get back to you as soon as possible. Please make sure to reply to this email and do not open another support ticket."

Dzisiaj mam zielony znacznik przy Metal Gems  ;D , Robiłem tak jak jest napisane powyższym opisie. Parę razy. Również w Clear Cache . Po dwóch dniach oczekiwania  - dzisiaj jest. Mimo że trzynasty . Tak naprawdę to nie wiem co pomogło. Najważniejsze że jest. Dzięki za pomoc .

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 315
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #155 14 Lip, 2024, 22:05:22 »
Instalowaliście już nowy soft TONEX 1.7.4 ? Niby mniejsza latencja ale się wkurwiłem bo mi brzmienia roznechało. Albo audiovoodoo albo upały daly się we znaki? Słyszę różnicę ale nie wiem czy na plus. Kręcę jak Axefixem zamiast grać. Dajcie znać co tam u Was?

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 379
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #156 14 Lip, 2024, 23:25:07 »
Instalowaliście już nowy soft TONEX 1.7.4 ? Niby mniejsza latencja ale się wkurwiłem bo mi brzmienia roznechało. Albo audiovoodoo albo upały daly się we znaki? Słyszę różnicę ale nie wiem czy na plus. Kręcę jak Axefixem zamiast grać. Dajcie znać co tam u Was?

Nagram przed i po i zobaczymy ;)

Posty połączone: 15 Lip, 2024, 20:41:51
@Zomballo
Test zero przed i po aktualizacji:
« Ostatnia zmiana: 15 Lip, 2024, 20:41:51 wysłana przez Dale Cooper »
mniut i piah

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 324
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #157 16 Lip, 2024, 08:35:24 »
Mój limitowany duży Tonex thomannowy jest już gdzieś w trasie - więc proszę mnie tu nie straszyć, że aktualizacja coś zepsuła ;-)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 023
  • Loża Szyderców
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #158 16 Lip, 2024, 09:03:58 »
Instalowaliście już nowy soft TONEX 1.7.4 ? Niby mniejsza latencja ale się wkurwiłem bo mi brzmienia roznechało. Albo audiovoodoo albo upały daly się we znaki? Słyszę różnicę ale nie wiem czy na plus. Kręcę jak Axefixem zamiast grać. Dajcie znać co tam u Was?


Amplitube miał ten problem ze po każdej aktualizacji wszystko się szło poerdolić. Pewne rzeczy się nie zmieniają.


Aktem
Kemper uber ales

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 379
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #159 16 Lip, 2024, 09:50:51 »

Amplitube miał ten problem ze po każdej aktualizacji wszystko się szło poerdolić. Pewne rzeczy się nie zmieniają.


Aktem
Kemper uber ales

Powyżej masz test zero przed i po aktualizacji. Cisza.
mniut i piah

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 315
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #160 16 Lip, 2024, 13:24:29 »
Zajebiście! Czyli to mój chory umysł. Kręcę dalej...
Edit.
Ale channel bleeding na tunerze słyszycie?
« Ostatnia zmiana: 16 Lip, 2024, 13:26:07 wysłana przez Zomballo »

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 324
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #161 18 Lip, 2024, 16:36:30 »
Czy Tonex jest interfejsem audio i powinien odtwarzać muzykę z PC w panelu kontrolnym  IK Multimedia USB audio device control panel nie mam możliwości regulacji i mam zero dzięków z Windowsa jak monitory są podpięte do Tonexa? 

Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #162 18 Lip, 2024, 21:01:49 »
a przestawiles w ustawieniach z trybu live na interface?

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 324
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #163 18 Lip, 2024, 21:29:43 »
Tak. W końcu znalazłem ale i tak nie działa regulacja głośności w windows i wszystko gra mega głośno.
Bardzo mam na razie mieszane uczucia ale nie miałem dziś na uczenie się tego jak to działa.
Po weekendzie mam nadzieję, że ogarnę choć w sobotę Sadist w Świeciu ;-)

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #164 18 Lip, 2024, 23:04:36 »
Tak. W końcu znalazłem ale i tak nie działa regulacja głośności w windows i wszystko gra mega głośno.
Bardzo mam na razie mieszane uczucia ale nie miałem dziś na uczenie się tego jak to działa.
Po weekendzie mam nadzieję, że ogarnę choć w sobotę Sadist w Świeciu ;-)
To jest dla mnie niesamowite, że z jednej strony ogarneli technologie profilowania, oparli to o tensor flow i zrobili dedykowany hardwae, a z drugiej strony są takie babole, z idiotycznym interfejsem użytkownika, niedziałającą kontrolą głośności i chujową bramką szumów.
Wpinam to gówno w pętlę HX stompa i udaję, że innych funkcji poza udawaniem wzmaka to to nie ma.

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #165 19 Lip, 2024, 10:13:38 »
Jakby ktoś szukał to w Media Expert (tak wiem) jest dziś w dobrej cenie maluszek:
https://www.mediaexpert.pl/telewizory-i-rtv/sprzet-muzyczny/akcesoria-do-gitar/procesor-gitarowy-ik-multimedia-tonex-one

Tam cena się co chwilę zmienia, ale na teraz jest 707 PLN

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Offline Skibodeptak

  • Gaduła
  • Wiadomości: 324
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #166 23 Lip, 2024, 13:16:40 »
Po kilku dniach powiem tak: fajnie to gada podłączyłem w pętlę do HX Stompa bo nie chce mi się iść do salki po HX Effects. Ustawiłem oddzielny blok wyjściowy pętli i oddzielny return. level wyjściowy: instrument a return: line. Musiałem na powrocie pętli trochę  dodać levelem bo grało dużo ciszej niż symulacja wzmacniacza ze Stompa. Jeszcze mnie intryguje temat Imput trim w Tonexie bo ilość filmów i dyskusji na temat jak to powinno się ustawić jest zatrważająca.

Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 379
    • CTG TV

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #168 24 Lip, 2024, 15:05:34 »
Dałem Ci plusika na pepperku

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Offline Dale Cooper

  • American Pro Hater
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 379
    • CTG TV
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #169 25 Lip, 2024, 01:54:08 »
Dałem Ci plusika na pepperku

Wysłane przy użyciu Tapatalka



Dziękuję <3
mniut i piah

Offline Zomballo

  • Gaduła
  • Wiadomości: 315
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #170 25 Lip, 2024, 19:45:48 »
Metal Gems za free:
https://audioplugin.deals/product/tonex-metal-gems-collection-by-ik-multimedia/
Testowaliście już? Jak na moje to za dużo informacji chcą żeby to nazwać Free.

Offline Filun

  • Gaduła
  • Wiadomości: 373
  • gwiazda mangozjebów
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #171 25 Lip, 2024, 19:50:57 »
Metal Gems za free:
https://audioplugin.deals/product/tonex-metal-gems-collection-by-ik-multimedia/
Testowaliście już? Jak na moje to za dużo informacji chcą żeby to nazwać Free.

Mi tam wysłali kod aktywacyjny na fałszywe dane i 10minutemaila bez problemu, więc w sumie jest Free. Co do samej paczki to i tak najlepiej wypadają Piveje
gitaro-modyfikator-amator

Post Scriptum: specjalne życzenia dla ✨fOrUm sEveNsTriNg✨ kocham was 🤘😤

Offline fireboy

  • Pr0
  • Wiadomości: 540
    • Toughest Firefighter Alive
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #172 25 Lip, 2024, 19:51:40 »
U mnie nie sprawdzali co podałem zakładając konto ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka


Offline Frantick

  • Gaduła
  • Wiadomości: 120
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #173 25 Lip, 2024, 22:38:45 »
[...] Co do samej paczki to i tak najlepiej wypadają Piveje

W sumie to ciezko sie nie zgodzic, w wiekszosci reszta dla mnie jakas taka nie wiem jak to okreslic, przytlumiona, bez zycia. Nic nie zabrzmialo podobnie do demowek na stronie IK (co nie jest dla mnie jakims wielkim zaskoczeniem).

Az dziwie sie czemu IK nie poszlo przetartym juz szlakiem i nie zaprosili do takiej tematycznej paczki jakiegos uznanego w branzy goscia ktory dziala w takiej stylistyce jak to robi np. Toontrack czy STL. Marketingowo doklejenie do reklamy duzego nazwiska by pewnie przynioslo dodatkowe zyski, a dla nas oznaczalo by to ze jakosc tych modeli mogla by wyjsc tylko na plus.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
Odp: ToneX Pedal
« Odpowiedź #174 25 Lip, 2024, 23:56:17 »
ale to zajebiste, aż mi się pusia zmoczyła

Posty połączone: 26 Lip, 2024, 00:21:46
nie wiem czy to tylko moje zdanie, ale większość profili z tej paczki ma za dużo basu.
Na oficjalnej reklamówce, ok. 0:08 widać ustawienia, żeby to tak ładnie leżało w miksie
Spoiler
« Ostatnia zmiana: 26 Lip, 2024, 00:21:46 wysłana przez spacelord7 »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
3 Odpowiedzi
4199 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Gru, 2009, 04:16:59
wysłana przez waleczny_gladiator
1 Odpowiedzi
3576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lis, 2016, 13:01:44
wysłana przez gizmi7
Pedal Show

Zaczęty przez wuj Bat Efekty

2 Odpowiedzi
3103 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Kwi, 2020, 00:30:40
wysłana przez wuj Bat
10 Odpowiedzi
3512 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2023, 14:06:58
wysłana przez Zomballo
[NPD] ToneX

Zaczęty przez spacelord7 Efekty

9 Odpowiedzi
1737 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lut, 2024, 10:55:12
wysłana przez maciek1b