Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 238215 razy)

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
No to for me to kompletnie nie jest problem bo w 95% presetów zapiete efekty mam ustawione w torze sygnałowym PRZED ampem.

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
matisq, a gdzie to doczytałeś? ;)
Wlacz osadzony player soundcloud

nagrane na symulacji dopalonej osiemsety z gainem gdzieś na pół, bez problemu wyciągniesz z tego pudła zarówno hi-gain do dżenta, ciężar do sladżu i brud do stonera. czy co tam byś jeszcze chciał ;)
I na sevenstring.org i na forum line 6 i na forum andego snape ludzie piszą że axe-fx do szatana a 11R do popu jest.
Pewnie temu że tylko 3 symulacje szatańskich wzmaków ma. Taka sama opinia była swego czasu względem POD HD bo miał tylko 3 albo 4 higainowe maszynki. Ja chciałbym się przesiąść z POD HD właśnie na 11R ale oprócz fajnych światełek i płytki z Pro Tools nie wiem czy coś mi to do brzmienia wniesie.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
no i przyszedł dziś do mnie ten Reloop, jutro go sprawdzę w boju na próbie, ale póki co mam pytanko - jak ustawiać prędkość wiatraków? i ew. jaka jest bezpieczna wartość? bo domyślnie pracuje głośniej niż mój stary komp bez obudowy...

Mówta pany co jes, póki nie kupię! ;)
Paczki z głów!

Offline Rachet

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 368
  • Meteoblitzkrieg begins


Po mojemu szatan jak trzeba ;)
Wszystko ustabilizowane w najświętszy chuj!

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750




Czekam, co te k.... z supportu powiedzą!!!
Paczki z głów!

Offline matisq

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 147
  • Gadaj z dupą to Cię osra
    • My Youtube
Z tego co widziałęm na forum Avid niezła jazda jest teraz z tymi wszystkimi aktywacjami.
Wypuścili 11R v2 z niby wbudowanym EREP ale zapomnieli o update GUI plugina do PT (o ile dobrze zrozumiałem) :)
Taka duża firma a takie błędy :)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
W zgłoszeniu napisałem im, że jestem "very very very disappointed"... ;) Nie wiecie ile się ustawowo czeka na odpowiedź od nich? No, tak się wkurwiłem, że musiałem dać ujście i se rejdża zrobić, czyli bardzo.
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
no i przyszedł dziś do mnie ten Reloop, jutro go sprawdzę w boju na próbie, ale póki co mam pytanko - jak ustawiać prędkość wiatraków? i ew. jaka jest bezpieczna wartość? bo domyślnie pracuje głośniej niż mój stary komp bez obudowy...
Mówta pany co jes, póki nie kupię! ;)
od Panów ze sklepu DJshop i z polskiego serwisu Reloop dowiedziałem się, że nie ma opcji regulacji wiatraków. Źle przetłumaczyli z oficjalnej strony opis urządzenia - "High-performance cooling fans with variable speed" jako regulowaną prędkość, zamiast zmienną. Mimo wszystko napisałem na forum Reloopa z zapytaniem o co chodzi, tym bardziej, że ktoś przede mną miał podobną rozkminę, szkoda tylko, że się nie podzielił publicznie jej wnioskami ;) tutaj jest link http://support.reloopdj.com/index.php/topic,4947.0.html
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Teraz Ty też czekasz na odpowiedź... Ale w sumie to nawet i w Axe ludzie robią moda i wstawiają cichsze wiatraki.
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Cytuj
I am sorry but I spoke to our service and they told me that this kind of fan noise is nothing wrong with this series of amps...
czyli dupa. no cóż, w sumie gdy ćwiczę to podpinam 11R do kompa i do wieży (robi mi za kartę dźwiękową), a na próbie nie przeszkadza, ale jednak trochę nie halo, że takie byki na oficjalnej stronie się podaje...
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Czyli teraz Arctic Cooling!... ;)
Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Ja po gwarancji (D720) robię takiego moda w relupie i toporku. Znaczy się toporka można by już zmodować ale mam lenia a relup po gwarancji dopiero. A wiecie że już nawet tak modują Axe II ? To też dziwna akcja że nie dołożyli 10 dolców i zamontowali cichszych wiatraczków do nowszego produktu.
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
( Obraz usunięty.)

Czekam, co te k.... z supportu powiedzą!!!

Bym się zesrał a nie doczekał - czwarty dzień - więc wziełem i zadzwoniłem. Odebrał gej, w dodatku zaspany - nasi! ;) Od ręki wygenerował nowy kod i starał się być miły. Stwierdził, że wyszedł właśnie PT 10 i mają zajob ze zgłoszeniami. O czymś to świadczy, Avid! Robicie nieintuicyjne i jebiące się oprogramowanie, a Wasze porady co do optymalizacji ustawień kompa potrafią wywalić cały system (jak przy instalacji u mnie!...). Sprawdzę koda po połedniu i dam znać.

Posty połączone: 04 Lis, 2011, 01:25:06
Pakiet zainstalowany! Myliłby się jednak ten, który myślał, że "teraz to już wreszcie pójdzie" - czyli m.in. ja... Wpisałem nowy kod - coś tam błysło i migło, komunikat o zakończeniu. Jak widzisz takie coś, to myślisz, że dobrze, nie?

(tak czułem, żeby zrobić foto!...)

CHU - JA! Tę porażkę obługuje Avid, men! ProTools, dziwko! Odpalam PT i ok, jest jakiś nowy wzmacniacz i efekt - ale gdzie reszta?! Korektory parametryczne, kompresory? Myślę - trzeba reset. Zrobione - dalej to samo! Zaczynam szukać, czytam po forach, supporcie Avida. Jest! Za człona byście nie zgadli co. Okazuje się, że crash instalatora powoduje.... Internet Explorer 9! Jakież to logiczne!!
Spoiler
Trzeba odinstalować. Reset. I OK - wtedy faktycznie zaczyna się coś, co można nazwać "procesem instalacji". Znów mie piszą, że sukces. Odpalam znów PT (trwa to około 10x dłużej niż Reapera...) - OK działa.

I jak już wtedy - to polecam, zajebiste rzeczy się dzieją. Korektory, nowe piece, paki, efekty - i sporo nowych gotowych, naprawdę zajebistych presetów. Jak napisał Trzynasty - 11R dostaje nowe życie.

Spoiler
« Ostatnia zmiana: 04 Lis, 2011, 09:38:21 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Przejrzałem wątek, ale nie znalazłem wiążącej informacji: mam 11R z firmware'm 1.0.3 (brand 0.6.2.0) - ProTools 8.0.5, czy można już bez problemu ścignąć i zainstalować Expansion Pack - czy dalej są jakieś jady z autoryzacją? I głupie pytanie, czy te nowe symulacji instalują się tylko jako VST w ProToolsie czy są również dostępne pokrętełkiem w 11R?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
EXP pack cały czas można kupić i zainstalić. Jak nie pójdzie: trzeba wyjebać wcześniej IE9 ;). Albo prosić support o nowy SerialID ;). Albo...
Wszystko instaluje się i tu i tu.
Paczki z głów!

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Ok wywaliłem już wcześniej Explodera9, ale gdzieś wyczytałem, że trzeba uaktualnić ProTools'a...

A może jednak  nie...

http://www.avid.com/US/products/Eleven-Rack-Expansion-Pack

SYSTEM REQUIREMENTS

- Eleven Rack running Pro Tools 8.0.4 or higher

czy ktoś potwierdzi czy na ProToolsie z płytki dołączonej do 11R instalacja 11R EXPCK pójdzie?

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Men -
1.0.3 i 8.0.5 to najnowsze wersje, masz je, więc gdzie problem? Instaluj i tyle, jak już kupiłeś. Jak się nie zesrało, to nie ma co zapobiegawczo panikować...
Paczki z głów!

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
U mnie pierdolenie z softem skończyło się tak, że elevena w 99% wypuszczam z wyjścia analogowego w inny interfejs audio. Choć może po naprawie serwisowej (wybył w poniedziałek) przekonam się do USB...

Bat Ty lepiej mów czy nabyłeś już koniec mocy?!

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Poszło za pierwszym razem na PT 8.0.1:



Po instalacji musiałem tylko zaktualizować sterowniki do iLok'a:





Po instalacji nowej wersji iLok'a wszystko się odpaliło. Pobrzdąkałem trochę do backingtracków (na monitorach TANNOY Reveal 501) i generalnie powiem, że 11R z Expansion Packiem to całkiem nowa zabawka. Jak dla mnie zakup konieczny. W weekend podłączę bas Ibanez na Bartolinich i zobaczę jak to gra z 11R (bo są wznaki basowe).



Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Poszło za pierwszym razem na PT 8.0.1:
Jak dla mnie zakup konieczny.
To się tylko cieszyć!
Zgadzam się w pełni.


Bat Ty lepiej mów czy nabyłeś już koniec mocy?!
Donnie - jednak roszada. Teraz jest inny priorytet, a koniec będzie dopiero potrzebny, kiedy zacznie się wyłaniać temat grania na żywo.
« Ostatnia zmiana: 09 Lis, 2011, 20:19:17 wysłana przez wuj Bat »
Paczki z głów!

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
a przepraszam, ja trochę nie w temacie, ale czy Elevenracki z thomanna różnią się czymś od tych Zorrowych? Bo gdzieś tam przeczytałem, że Zorrowe są droższe bo mają costam coś. Ktos mnie oświeci? :P

zeby było: pytam niezłośliwie, po prostu silnie myślę nad zakupem do grania w domowym zaciszu bo nic innego mi juz chyba kurwa nie zostaje :/

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
To są te same 11Raki, ale nie wiem, czy już dodają do nich Expansion Pack, czy jeszcze nie? Ja kupiłem u Zorra i nie żałuję - miałem natychmiastowy serwis w Digiparku, bardzo mili i kompetentni ludzie. Wsparcie "na miejscu" jest jednak dobrą opcją.

Jeśli chcesz, to zapraszam do mnie na Morenę, mógłbyś sobie ograć :)

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
No w sumie to z chęcią bym wpadł. Była Chyba Tez u kogoś żeby wziąć na tydzień do testów jednego? Nie jest tajemnica ile kosztuje 11r w digiparku? I ile kosztuje ten pack?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odezwij się do Zorra, powinien orientować się w aktualnym cenniku :) A do mnie zapraszam w przyszłym tygodniu, może weekend, akurat będę miał kable do monitorów.

Offline Budzan

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 084
W weekend mam zjazd więc pasuje idealnie

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6323 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26667 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
337308 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
300930 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
198350 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555