Autor Wątek: ELEVEN RACK USERS - Porady, Pomysły, Presety  (Przeczytany 238329 razy)

Offline Pucek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Witajcie!

Jak importujecie presety do Pro toolsa?Spotkałem się z dwoma formatami tfx i te zapodawane ze strony http://www.elevenrackpresets.com/ czyli z rozszerzeniem *wbmp
Zaczynam dopiero przygodę z programem i wyskakuje mi komunikat The selected file is not a valid settings file for the plug-in.Dziwna sprawa format przecież ok.Sprawdzałem oczywiście te dla Elevena bez rozszerzeń.


Druga sprawa to to,że Pro tools ustawia po uruchomieniu sample rate 48000 i nie można tego zmienić w programie w zakładce Hardware Setup.Natomiast bez odpalonego programu można.Czy nie jest to przypadkiem problem wspomniany przez mondomg'a?

Pozdrawiam.

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Hmm dziwne u mnie tak wołał tylko jak presety wymagały Erepa'a.  Co do zmiany sample rate, to możesz to zrobić podczas tworzenia sesji, chociaż ja tego nie czaję do końca bo na win7 to działa a na win xp mam na stałe 44.1, pole zawsze jest na szaro i nie da się tego ruszyć. Może nie byłoby to problemem gdyby nie fakt, że mój Eleven nie działa na 44.1 khz.

Edit
Bo jeszcze jest jedna możliwość z tym, że Ci presety nie chodzą, nie klikasz czasami przy effect presets importowania? tam Ci te pliki nie będą chodziły, musisz pod rig settings kilknąć nazwe presetu i będziesz miał load from computer .
« Ostatnia zmiana: 21 Lis, 2011, 22:39:56 wysłana przez Pneumonia2 »

Offline pc131

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 21
Mam podłączone monitory TANNOY REVEAL 501 przez XLR do wyjścia 11R, 11R podłączony przez USB do laptopa. Chciałbym użyć 11R jako karty muzycznej do odtwarzania np. mp3, ale w monitorach słyszę lekki szum. Co jest źródłem tego szumu - dodam, że nasilenie szumu jest niezależne od symulacji wybranej pokrętłem SCROLL czy głośności wybranej pokrętłem VOLUME.

Mam jeszcze kartę USB Focusrite Saffire 6, nie podłączałem jeszcze tych monitorów (kable w drodze) ale na innych głośnikach jest cisza, jak żadne żródło dźwięku nie było włączone.

Offline Pucek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Dzięki wielkie Pneumonia2
Faktycznie....."czeski błąd"
Pozdrawiam Serdecznie.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Mam podłączone monitory TANNOY REVEAL 501 przez XLR do wyjścia 11R, 11R podłączony przez USB do laptopa. Chciałbym użyć 11R jako karty muzycznej do odtwarzania np. mp3, ale w monitorach słyszę lekki szum. Co jest źródłem tego szumu - dodam, że nasilenie szumu jest niezależne od symulacji wybranej pokrętłem SCROLL czy głośności wybranej pokrętłem VOLUME.

Mam jeszcze kartę USB Focusrite Saffire 6, nie podłączałem jeszcze tych monitorów (kable w drodze) ale na innych głośnikach jest cisza, jak żadne żródło dźwięku nie było włączone.

Monitory mogą szumieć same z siebie. Ja mam Adam P11A i też lekko szumią, to normalne. Spróbuj zmienić wejście w 11R na Re-Amp na przykład, wtedy nie czuwa żaden preamp i szumy są najniższe.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Niniejszym przyłaczam sie do kolejnych uszczesliwionych przez Zorra ;) .
Ktos tam pytał o płyte,mi sie trafiła ta z tych lepszych inaczej ;) ale wspomożenie w/w i Wuja  przyniosło oczekiwany rezultat .
Moja rada przy instalacji? czytac i jeszcze raz czytać, co jest napisane na komunikatach wyświetlanych przy okazji instalowania programu  :-[   Do tego wszystkiego dołozył sie internet a raczej zablokowany serwer avid i miałem tzw komplecik wrazen. Nie mniej to pikuś przy wrazeniach dźwiekowych :D

Offline Pneumonia2

  • Pr0
  • Wiadomości: 691
Mam podłączone monitory TANNOY REVEAL 501 przez XLR do wyjścia 11R, 11R podłączony przez USB do laptopa. Chciałbym użyć 11R jako karty muzycznej do odtwarzania np. mp3, ale w monitorach słyszę lekki szum. Co jest źródłem tego szumu - dodam, że nasilenie szumu jest niezależne od symulacji wybranej pokrętłem SCROLL czy głośności wybranej pokrętłem VOLUME.

Mam jeszcze kartę USB Focusrite Saffire 6, nie podłączałem jeszcze tych monitorów (kable w drodze) ale na innych głośnikach jest cisza, jak żadne żródło dźwięku nie było włączone.
Wejdź w panel sterowania tam masz ikonkę "digidesign eleven rack" kliknij i zmień smaple rate na inną, jak jest 44100 to np na 48000. Możliwe, że masz tak jak jak uszkodzonego eleven racka i nie na wszystkich częstotliwościach działa.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Niniejszym przyłaczam sie do kolejnych uszczesliwionych przez Zorra ;) .

Gratuluję!
Po przejściu tych wszystkich stopni wtajemniczenia Avida - jest przynajmniej to wrażenie, że warto było... ;).
Paczki z głów!

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
To ja może dla odmiany coś poradzę: koniecznie kupta rozszerzenie, kto jeszcze nie ma. Ograłem dzięki uprzejmości i gościnności commeliny i jestem przezachwycony. Equalizer parametryczny, multichorus, kompresor i delay - te cztery nowe elementy spodobały mi się najbardziej, a i nowe paczki to duży plus (symulacjami wzmacniaczy się jeszcze nie bawiłem).

Kiedy kupowałem 11R, miałem okazję ograć PODa HD 500 i Axe-Fx Ultra. POD mi nie podszedł, Fractalem się zachwyciłem, a 11R był taki, no spoko, czego nie ma, to sobie zrekompensuję VST z komputera. Teraz, z możliwościami rozszerzenia, jestem w stanie przepić oszczędności na Axe II, bo zwyczajnie nie czuję konieczności inwestowania w niego.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
I jeszcze świeża (21 November) paczuszka presetów z http://www.elevenrackpresets.com/ i pełnia szczęścia.

Eee, przepraszam - oczywiście, zapomniałem o 2-3 browarach ;).
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Wuju, a mógłbyś jeszcze raz upnąć na dropboxa tę fajną paczunię swoich presetów? bo link padł, a ja leniwy jestem... ;)

to od razu pytanie - podczas sterowania parametrycznym eq nie ma możliwości włączenia jakiegoś podglądu/wykresu jak te częstotliwości są ustawione?
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Proszsz:
http://db.tt/1Jzz4bXc
Przypomnienie, że paczka była robiona kiedy nie miałem jeszcze Polecanego Exp Packa. Ale <porada ;)> można sobie na wspomnianej stronie wyfiltrować tylko presety wymagające dodatku i potestować.

Nie przesadzasz z tym parametrycznym? ;) Też sądzę, że by się przydało, ale przy okazji se chociaż człowiek ucho potrenuje.
Paczki z głów!

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
Dzięki :-*

Kurde no, w każdym vstkowym eq parametrycznym mam wykres i jak chcę na szybko zmiksować pere, gite i bas to ustawiam je "wizualnie", ;) a teraz muszę się zastanowić jakie q ustawić i jaki typ spadku dobrać, żeby osiągnąć to co chcę. Chyba, że jestem po prostu amatorem. :D
do widzenia.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 750
Widzę, że to kwestia paru jeszcze dni i będę ustawiał odruchowo.
Paczki z głów!

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Powiedzmy, że chciałbym wpuścić do 11R sygnał z preampu Engla SE, zastosować na tym symulacje paki i nagrać to przez USB - próbował ktoś nagrywać w taki sposób?

Offline SakulK

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 51
Ja nie próbowałem ale na forum elevenrackpresets.c om chyba były jakieś tematy tego dotyczące.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Ja tak nagrywałem Bash'a MK5 z wyjścia Line Out. Da się:

Wlacz osadzony player soundcloud

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
HP HDX, win7 x64
Słucham sobie miksu przez 11R i wystepują regularne przerwy ok 0,5s z częstotliwością ok 1/min.
Miał ktoś coś podobnego?

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Obstawiam dzielenie przerwań przez port USB z jakimś innym urządzeniem, np. WiFi? Przy graniu na gitarze bez kompa jest dobrze?

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Bez kompa działa jak powinno :)
Na Boss GT-10 nie występował ten problem, więc nie wiem czy to wina portu usb.
W wolnej chwili powyłączam co się da i zobaczę czy problem się rozwiązał.

A zdarzało się komuś, że po włączeniu 11R nie reaguje na to, co mu się podaje na wejściu?
Reset nie pomaga - dopiero jak coś namieszam w PT to sprzęt wraca do życia. Gdzie ja robię jakąś głupotę?
« Ostatnia zmiana: 13 Gru, 2011, 19:48:55 wysłana przez pivovarit »

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Obadaj Sample Rate (Digital Clock), czy dzieją się z nim cuda po podłączeniu/odłączeniu, sprawdź różne ustawienia.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
Kmina z Digital Clockiem załatwia sprawę :)

A powiedzcie mi... idzie to ustawić tak, żeby playback z kompa leciał przez wzmaka i paczkę?
Na bossie gt10 i podach takie rzeczy działały instant a tutaj mam co najwyżej playback ze słuchawek.

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
w Win7 wybierasz sobie domyślne urządzenia do odtwarzania (to jest w "Opcje regulacji głośności") i tam masz do wyboru swoją kartę dźwiękową i Elevena
do widzenia.

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
To była pierwsza rzecz, która zrobiłem i gówno. Jak biorę "test" to niby pasek skacze, ale nic nie wychodzi przez ampa

Offline Wybielacz666

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 287
  • mam paliwo razy sto, suki
    • growl'n'roll, baby!
a odsłuch (wieżę, głośniki od kompa itp) masz wpięty w wyjście słuchawkowe? bo Eleven chyba nie wysyła sygnału z kompa na amp out i main out (ale nie sprawdzałem ;) )
do widzenia.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
2 Odpowiedzi
6327 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2015, 11:03:10
wysłana przez Radek M
25 Odpowiedzi
26678 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Cze, 2011, 13:03:07
wysłana przez mondomg
919 Odpowiedzi
337446 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sty, 2024, 21:18:53
wysłana przez Zomballo
743 Odpowiedzi
301046 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 16 Lis, 2023, 19:22:00
wysłana przez Skibodeptak
298 Odpowiedzi
198486 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Lis, 2023, 08:55:58
wysłana przez dari555