Autor Wątek: Mikrofon - problem z podłączeniem  (Przeczytany 12528 razy)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Mikrofon - problem z podłączeniem
« 17 Cze, 2011, 10:24:30 »
Sprawa wygląda tak. Gitarę wpinam w komputer za pośrednictwem POD'a Studio GX, który funkcjonuje także jako karta dźwiękowa (najprawdopobniej dzięki ASIO GX nie mam w ogóle latencji przy korzystaniu z VST). Komputer ma też zintergowaną kartę dźwiękową, której nie używam, jest wyłączona.

Problem: Jak wpiąć to wszystko mikrofon?

Wpinanie mikrofonu w POD'a Studio nie zdaje egzaminu, totalnie nic się w ten sposób nie nagrywa, POD nie ma preampu mikrofonwego. Jak pisałem, korzystam z GX'a jako karty dźwiękowej, więc zintegrowana karta jest wyłączona i w nią też tego nie wepnę, a nie mogę ogarnąć jak zrobić, żeby były 2 aktywne karty i się nie działy dziwne rzeczy. Da się to rozwiązać czy trzeba rozważyć zakup jakiegoś dodatkowego sprzętu?

Pozdrawiam!

Offline OfensywnyRondel

  • Gaduła
  • Wiadomości: 412
  • podstępny wysłannik kalafiora
Gdzie chcesz wpiąć mikrofon w GX? dopiero od UX1 jest gniazdo mikrofonowe. No i niestety nie da się zrobić, że używasz 2 kart jednocześnie, np. na jednej nagrywasz a na drugiej odsłuchujesz
nie lubie placki

Zomballo

  • Gość
Tu piszą, że trzeba adapter do GXa http://line6.com/community/message/28567?tstart=0

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Gdzie chcesz wpiąć mikrofon w GX?
W GX przejściówką w wejście gitarowe można wpiąć, ale efekty są bardzo marne, więc odpada.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Czemu marne? Normalne.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Czemu marne? Normalne.
A co wpinałeś? Ja na tę chwilę walczę przy użyciu taniego mic'a z jackiem.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
No. Normalnie nagrało. Do mic'a masz xlr. Do poda masz jack. W pod farm bierzesz sobie ustawienie jakieś do wokalu i śmiga.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
No. Normalnie nagrało. Do mic'a masz xlr. Do poda masz jack. W pod farm bierzesz sobie ustawienie jakieś do wokalu i śmiga.
Hmm, właśnie mi przyszło do głowy, że mic może być zrąbany.


Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
jaki masz mikrofon?
Jakiś noname od kumpla.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
jesli masz dynamiczny, zwykly to bez zadnych problemow musi ci dzialac pod gx'em.
jesli masz pojemnosciowke wymagany jest phantom +48v.
sprobuj jeszcze podlaczyc inne jesli masz mozliwosc lub sprawdz czy mirkofon dziala na innym sprzecie - np wzmacniaczu gitarowym

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Na próbę kupie jakieś tani dynamiczny mic z allegro może. Masz pojęcie, czy jest jakieś urządzenie usb przez który by można mikrofon podłączyć, które nie będzie się gryzło z PODem studio pracującym jako karta dźwiękowa?

Offline Mordimer

  • Gaduła
  • Wiadomości: 298
    • PMH
Najprostsze to przetwornik A/C w postaci kabla co ma na jednym końcu XLR, a na drugim USB

To powinno zadziałać i nie przeszkadzać sobie wzajemnie z PODem. Ale cudów z tego nie będzie. Nie ma też phantoma.

A możesz używać PODa nie mając go ustawionego jako główną kartę dźwiękową? Wówczas interfejs z XLR i linią by ogarnął sprawę - w XLR mikrofon, a w liniowe wyjście z PODa.

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
 Ale nie ma potrzeby, bo juz zostało wyjasnione, że GX nagrywa wokale, i IMO radzi sobie z tym całkiem nieźle, sam zreszta tak nagrywałem nieraz :) (nie pochwalę się efektami bo wokali obrabiac po prostu nie potrafię :D )
B ( o ) ( o ) B S

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
U mnie jakoś nie chciał, ale może miałem pecha, zrobię tak, że zamówię jakiś szit (http://allegro.pl/karaoke-profesjonalny-mikrofon-przewodowy-dynamicz-i1674399549.html - taki np.) , żeby to przetestować, i jak faktycznie uda się zebrać tym mickiem wokal, to wtedy kupię sobie porządnego shure'a.
« Ostatnia zmiana: 18 Cze, 2011, 14:48:17 wysłana przez Vlad The Vampire »

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Mi wokalista prawie rozjebal SM57, wiec dostal mniejwiecej taki jak podeslales :)
co do karty dzwiekowej.
nic sie nie bedzie gryzlo, jesli ladnie poprzydzielasz inputy/outputy w swoim programie :)

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Mi wokalista prawie rozjebal SM57, wiec dostal mniejwiecej taki jak podeslales :)
co do karty dzwiekowej.
nic sie nie bedzie gryzlo, jesli ladnie poprzydzielasz inputy/outputy w swoim programie :)
O, to ciekawe co piszesz, włączę w BIOSie zintegrowaną kartę i spróbuję tak zrobić.

Offline Matt-Carnage

  • Pr0
  • Wiadomości: 960
  • Peace. Love. Death Metal
    • Peace. Love. Death Metal
Nie do konca o tym myslalem. Poza tym, sprawdz moze dokladnie tego PODa, bo wydaje mi sie, ze bezp[roblemowo powinien podlaczyc mikrofon i hulac.

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Nie do konca o tym myslalem. Poza tym, sprawdz moze dokladnie tego PODa, bo wydaje mi sie, ze bezp[roblemowo powinien podlaczyc mikrofon i hulac.
Jak tylko szit przyjdzie, to zrobię test.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Jak coś to wal na GG lub PW to pomogę.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Mam już mikrofon dynamiczny, wszystko fajnie, działa, nagrywa się przez POD'a tylko bardzo cicho, ponieważ POD, jak wiemy, nie ma phantoma. Jak rozwiązać ten problem w miarę tanio? Jakieś urządzenie między mic, a POD'a? Jeśli tak, to jakie?

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Mogę ci wysłać jakieś ustawienie jak chcesz. Ogólnie to masz w Pod Farm przedwzmacniacze więc nie potrzeba kupować. Masz tam w katalogu w pod farmie ustawienia guitar, bass itd. to bierzesz vocal i tam masz male vocal i female vocal itp. z tego co pamiętam. Powinieneś sobie poradzić :D
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Mogę ci wysłać jakieś ustawienie jak chcesz. Ogólnie to masz w Pod Farm przedwzmacniacze więc nie potrzeba kupować. Masz tam w katalogu w pod farmie ustawienia guitar, bass itd. to bierzesz vocal i tam masz male vocal i female vocal itp. z tego co pamiętam. Powinieneś sobie poradzić :D
Kombinowałem z tym i w sumie zawsze było cicho, nawet po podbiciu, o 18 dB w mikserze, ale może nie umiem  tym kręcić. Jakbyś mógł podesłać presety, to byłbym wdzięczny. Pzdr!

ed. przedwzmacniacz mikrofonowy, audiobuddy np.
Sprawdzę co to i ile kosztuje.

Offline Thoth

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 434
  • Król djentu i chujowych piosenek
Kurde nie pamiętam, które to było. Po nocy nie będę ludziom napierdalał, a wyjeżdżam. Wejdź w jakiś wokalowy preset daj +18 i te pokrętełka wszystkie w mikserze na max. Coś wykombinujesz.
Koko dżambo i do przodu!

https://www.facebook.com/elinband/

Offline Vlad The Vampire

  • Gaduła
  • Wiadomości: 341
  • Djentelmen
Kurde nie pamiętam, które to było. Po nocy nie będę ludziom napierdalał, a wyjeżdżam. Wejdź w jakiś wokalowy preset daj +18 i te pokrętełka wszystkie w mikserze na max. Coś wykombinujesz.
Tak robiłem mniej więcej. Pokrętełka wszystkie-wszystkie dosłownie, czy tylko output?

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Mikrofon i co dalej?

Zaczęty przez Turgon « 1 2 3 4 » Hardware

75 Odpowiedzi
50916 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2009, 12:31:09
wysłana przez wrobelsparrow
9 Odpowiedzi
4203 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2011, 14:15:28
wysłana przez Aston
0 Odpowiedzi
1882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 22:21:04
wysłana przez tizziano
3 Odpowiedzi
2628 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Mar, 2013, 17:44:46
wysłana przez annih1
9 Odpowiedzi
3049 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Gru, 2015, 20:56:44
wysłana przez Czak Noris