Autor Wątek: Nagrywanie podkładów - jaki sprzęt  (Przeczytany 3094 razy)

Offline tspablos

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
Nagrywanie podkładów - jaki sprzęt
« 22 Cze, 2011, 10:58:26 »
Cześć, przed chwilą znalazłem to forum, widzę że dużo osób działa tu aktywnie więc postanowiłem napisać ten wątek.

Totalnie nie znam się na sprzęcie muzycznym typu miksery, karty dźwiękowe i inne wynalazki, na ich parametrach itp. bardziej ogarniam software i instrumenty muzyczne.
Chodzi mi o kupienie jakiejś karty muzycznej bądź innego urządzenia, które posłuży mi tylko i wyłącznie do:
1. podpięcia klawiatury midi w celu robienia podkładów w midi
2. dobrego odsłuchu piosenek w audio do robienia podkładów (słuchawki z wyższej półki już mam)
2. Konwersji midi na audio na bardzo dobrą jakość.
Pracuję w programie Cakewalk Sonar, potem importuję plik midi z Sonara do Reasona i w nim, z jego sampli, dopieszczam nutki i potem Reasonem konwertuję na WAV.

Mam pomysł na własną płytkę, właśnie nad nią pracuję i chcę założyć działalność i tą płytkę sprzedać, obywając się bez pośrednictwa z jakimiś studiami nagrań. Nie chodzi mi o super ekstra pełną profeskę jak w studiach profesjonalnych, tylko po prostu o nagranie tych utworów tak żeby nie były kiczowate, żeby dobrze przetworzyło mi wszystkie efekty ścieżek i żeby ostatecznie wszystkie tracki dobrze ze sobą współgrały.

Zależy mi żeby to urządzenie było zewnętrzne, bo mam obecnie stara płytę główną z wejściami PCI, pewnie niedługo będę zmieniał na nową z wejściami PCI-E, a nie chcę wymieniać wtedy znowu tej karty muzycznej.
Mam do dyspozycji 800zł.

p.s. mam nadzieję że kupując kartę muzyczną (bądź jakieś inne urządzenie w tym celu), poprawię jakość konwertowanych na audio utworów?

Offline spooky_head

  • Gaduła
  • Wiadomości: 285
dozbieraj i kup lampę :P
minimum respect!

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
http://forum.sevenstring.pl/sprzedam/tc-electronic-desktop-konnekt-6/

To chyba najlepsze co możesz kupić w tej cenie wg. mnie. Sam mam i sobie chwalę. Masz przyzwoity preamp mikrofonowy, dwa wejścia instrumentalne Hi-Z, 2 wyjścia, wyjście słuchawkowe i przyzwoity reverb w zestawie kontrolowany z zewnątrz. Całość jest na firewire, więc wystarczy kupić PCI-E->Firewire (pamiętaj żeby była z chipsetem TI). Tyle, zostanie Ci jeszcze kilka złotych na kolejne zakupy ;)
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline tspablos

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 2
w nim nie ma chyba wejścia midi;>
Chcę taką maszynkę, która ma: wejście midi, wyjście na słuchawki, ewentualnie wejście na mikrofon, i tyle :) żadnych innych bajerów. Zamiast bajerów wolę pójście w jakość muzyki.
a tak szczerze, czy taki interfejs audio poprawi mi jakość ostatecznego utworu po przekonwertowaniu go z tego formatu Reason'a na wav? czy to wszystko zależy od oprogramowania tylko?
Ewentualnie podpowiedzcie mi, co jeszcze mogę zrobić, żeby ostateczna wersja z plikiem utworu z Reasona była najlepszej jakości?

Offline coin777

  • Pr0
  • Wiadomości: 770
  • Nie moge Tego
    • YT
Zainwestować w osobę która Ci to zmiksuje
Pchnąć w tę łódź jeża lub ośm skrzyń fig

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
17 Odpowiedzi
13621 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Paź, 2007, 21:23:59
wysłana przez lord_awesomeguy
11 Odpowiedzi
9882 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Kwi, 2011, 22:01:34
wysłana przez Jakub_Z.
56 Odpowiedzi
18316 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Paź, 2012, 08:06:49
wysłana przez pinki66
24 Odpowiedzi
7734 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Wrz, 2015, 23:46:46
wysłana przez iska149
23 Odpowiedzi
7240 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 28 Lut, 2017, 23:02:59
wysłana przez OMSON