Autor Wątek: Monitory Mackie MR5 mk III - problem z podłączeniem do komputera  (Przeczytany 3053 razy)

Offline Czak Noris

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Cześć i czołem, to mój pierwszy post. Liczę na czyjąś pomoc, bo od kilku godzin próbuję podłączyć wspomniane wyżej monitory do komputera. Jak dotąd skutki ograniczają się do niebezpiecznie szybko pogłębiającej się frustracji :D Zatem naprawdę będę wdzięczny jeśli ktoś coś podpowie. Z góry uprzedzam, że naprawdę średnio ogarniam podłączanie czegoś takiego (robię to pierwszy raz w życiu) i być może moje problemy są bardzo proste - w każdym razie ja walczę bez wyraźnego efektu. Tyle tytułem wstępu.

Podłączam monitor do kontaktu, a kablem jack-jack podłączam monitor do Poda Studio GX. Dioda w Podzie świeci się na zielono, po włączeniu utworu w Winampie wszystko niby gra, po wejściu w "urządzenia do odtwarzania" jako włączone komputer widzi "Głośniki Line 6 GX" w mikserze na tym wykresie obrazującym głośność dźwięku, widać, że coś gra, tylko że absolutnie nic nie słychać.

Co powinienem zrobić?

Orange

  • Gość
włączyć monitory i podkręcić level na nich?

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
Może opisz dokładniej jakich wyjść/wejść używasz. Bo z tego co widzę, to takie monitory do GXa można podpiąć albo przez kabel RCA-mini jack stereo, albo przez jego odpowiedniki z TRS lub XLR zamiast RCA.

A najlepiej to fotki jak wszystko podłączyłeś.

Offline Czak Noris

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Dzięki za odpowiedź. Podłączyłem to tak jak na załączonych zdjęciach. Kabel jack-jack w wejściu TRS. Czyli kabel jest zły? Tak właśnie myślałem, bo w takim układzie tylko jeden monitor jest podpięty kablem jack-jack.
Czyli inny kabel (jaki najlepiej?) ale do którego wejścia? Jak podpiąć oba te monitory?

Sorry, że takie głupie pytania, ale naprawdę kompletnie tego nie umiem ogarnąć.
« Ostatnia zmiana: 09 Gru, 2015, 20:18:06 wysłana przez Czak Noris »

Offline sqby

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 98
    • Spiral
Halo, podpiąłeś monitor do wejścia "gitarowego" :)
To nie ma prawa zadziałać, tak jak wyżej wspomniano, taki kabel potrzebujesz i wpinasz go z tyłu GXa:

www.facebook.com/Spiralmusicband/
spiral.pl
www.soundbrilliance studio.com
facebook.com/soundbrilliancestudio

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
W sumie nic dodać nic ująć :)

Offline michu123PL

  • Pr0
  • Wiadomości: 558
  • Rycerz Cebulowego Stołu
Czy ja dobrze widzę, że Ty podłączasz te monitory do wejścia, nie wyjścia? (w sensie do gniazda, z którego normalnie idzie sygnał np. z gitary do kompa)

EDYTA: Oczywiście się spóźniłem.
« Ostatnia zmiana: 09 Gru, 2015, 20:47:09 wysłana przez michu123PL »

Offline Czak Noris

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8
Halo, podpiąłeś monitor do wejścia "gitarowego" :)
To nie ma prawa zadziałać, tak jak wyżej wspomniano, taki kabel potrzebujesz i wpinasz go z tyłu GXa:
( Obraz usunięty.)


No wiedziałem, że jakąś głupotę w tym stylu zrobię :) Dzięki za odpowiedź.

Jeszcze tylko jedno - jak się te kable nazywają?

Offline Dun

  • TW
  • Gaduła
  • Wiadomości: 424
RCA, ewentualnie możesz w sklepie nazwać je "czincz". Kup sobie coś lepszej jakości niż kabel za dychę, nie pożałujesz.

Offline Czak Noris

  • Nowy użytkownik
  • Wiadomości: 8

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
25 Odpowiedzi
12598 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Cze, 2011, 23:48:57
wysłana przez Thoth
9 Odpowiedzi
4215 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 01 Gru, 2011, 14:15:28
wysłana przez Aston
0 Odpowiedzi
1897 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2012, 22:21:04
wysłana przez tizziano
12 Odpowiedzi
4943 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Sie, 2013, 18:00:07
wysłana przez Art
1 Odpowiedzi
2880 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 22 Lut, 2018, 08:39:09
wysłana przez Bjørn