Autor Wątek: Mikrofon i co dalej?  (Przeczytany 51005 razy)

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #25 27 Lut, 2009, 12:59:28 »
Nie zauważyłem pewnej bardzo istotnej rzeczy w tym temacie: mianowicie pomieszczenie, w którym nagrywasz. Niestety, jakoś strasznie się na tym nie znam, bo robiłem to na czuja (klaszcząc wcześniej w ręce) ale ogólnie dobrze wytłumiona sala prób daje radę. Odradzam mały pokoik.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #26 27 Lut, 2009, 13:45:10 »
mondomg, nad pomieszczeniem pomyślimy jeśli obecne będzie sprawiać problemy. Po prostu nie chcę robić sobie dodatkowych problemów jeśli się nie pojawiły.

Tadeo, dziękuje za rozwianie wątpliwości.
Jak dobrze mi się zdaje taki przetwornik znajduje się w karcie dźwiękowej - przecież powinien wystarczyć?
Ssiecie.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #27 27 Lut, 2009, 15:48:02 »
Cytuj
to u mnie tak "stęka", gdy tylko podciągnę gałkę bass

Tylko żywiec to jedno, a rejestracja tego efektu - drugie.

EDIT:

Mam tu ochotę wrzucić demko, które nagrałem razem z kumplem (kumpel klawiszowiec - średnie upośledzenie). Za bardzo mi nie zależy na opiniach, chciałem tylko pokazać, że da się nagrać dość przyzwoicie wiosło w żenujących warunkach - kiepsko umeblowany pokój bez firanek. Tylko nie wiem jak się wrzuca próbki  :-\
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2009, 17:02:37 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #28 27 Lut, 2009, 17:02:44 »
Jak dobrze mi się zdaje taki przetwornik znajduje się w karcie dźwiękowej - przecież powinien wystarczyć?
Mogę się mylić, ale z tego co pamiętam MacBooki mają budżetowe zintegrowane układy dźwiękowe Realteka. Podejrzewam, że w takim wypadku to co nagrasz będzie wypadkową Twojego brzmienia, szumów kwnatyzacji i aliasingu... MBox który zasugerował Ci wrobelsparrow jest bardzo rozsądną opcją - jeżeli bardzo zależy Ci na ProTools LE możesz zainteresować się też produktami M-Audio (należy do tego samego koncernu co Digidesign).

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #29 27 Lut, 2009, 17:10:51 »
Rozumiem koledzy, ale pogooglowałem na temat ceny. I niestety 1000zł za coś takiego jest zdecydowanie zbyt dużą kwotą jak na mój gust (jeśli chodzi o pieniądze jakie mogę przeznaczyć na ten zakres sprzętu do nagrywania).
I chciałbym kolegę lord_awesomeguy wyprowadzić z błędu. Nie zależy mi na żadnym interfejsie. Jestem w stanie dostosować się do dowolnego, który mi przedstawicie za najkorzystniejszy.
Ssiecie.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #30 27 Lut, 2009, 17:13:10 »
Wiesz - można zajebać cracka do kjubejza - wtedy wyjdzie za darmelec. Ale chyba nie o to chodzi. Bez sensownego interfejsu dużo nie zdziałasz, tym bardziej jeśli chcesz nagrywać piec na żywo.

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #31 27 Lut, 2009, 17:38:33 »
Czyli w takim razie przez interfejs audio masz na myśli jakąś wysoko jakościową kartę dźwiękową :/ ?? Bo coś czuję, że to pachnie mi dużą ilością zielonych...
Ssiecie.

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #32 27 Lut, 2009, 17:41:31 »
Przez interfejs mam na myśli np. właśnie Mboxa. Oprócz tego dostajesz Protoolsa i kilka fajnych pluginów. Nic więcej do szczęścia nie trzeba. Jak już pisałem protools dogaduje się świetnie z makówką, dla mnie wybór byłby oczywisty. Oczywiście opcja m-audio też jest git, nie wiem tylko jak w tym wypadku wygląda walka z latencją?

pozdrawiam

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #33 27 Lut, 2009, 18:11:56 »
Rozumiem koledzy, ale pogooglowałem na temat ceny. I niestety 1000zł za coś takiego jest zdecydowanie zbyt dużą kwotą jak na mój gust (jeśli chodzi o pieniądze jakie mogę przeznaczyć na ten zakres sprzętu do nagrywania).
I chciałbym kolegę lord_awesomeguy wyprowadzić z błędu. Nie zależy mi na żadnym interfejsie. Jestem w stanie dostosować się do dowolnego, który mi przedstawicie za najkorzystniejszy.
Hmmm... możesz zainteresować się też TonePortem z Line6... całkiem sensowne rozwiązanie jeśli chodzi o cenę/jakość. Czytałem też całkiem niezłe opinie o nowy produktach E-MU korzystających z USB 2.0 (0202 i 0404) - razem z urządzeniem dostajesz Cubase LE (warto dodać, że istnieje sporo dobrych i darmowych wtyczek oraz instrumentów w standardzie VST).

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #34 27 Lut, 2009, 18:26:05 »
Dobra - tu masz próbkę nagraną jak już mówiłem w zwykłym pokoju (ok 35 metrów), bez żadnych przeróbek w kierunku poprawienia akustyki. podłoga - połowa w kafelkach, połowa w deskach, jakiś tapczan, stolik, krzesła fotele - bidacki standard. Tor:

1. jcm 900 combo 2x12 (nędza straszna, stare lampy, lekko dojebane głośniki)
2. Jolana Diamant, a'la Les Paul (powaga)
3. pickupy - 2x Duncan sh1
4. Kabel monster
5. mbox2 mini
6. Mac mini (to się chyba tak nazywa, to takie małe kwadratowe pudełeczko?)
7. Mikrofon AKG c 1000s
8. Słuchawki sennheisera za 150 zyla.
9. odsłuchy geneleca (wow! nareszcie coś w miarę!)

Majk blisko grilla, jak w opisie wyżej - ustawienie zajęło mi 30 sekund, naprawdę bez biegania po pokoju - wtedy efekt byłby pewnie lepszy. Kumpel najebał za dużo kompresji, ale nie było później czasu na walkę. Jest jak jest. Zaznaczam, że to tylko mp3, wieć spadek dynamiki w stosunku do wave'a jest dramatyczny.

Wiosło nagrane w 4 podejściach - 2 x "lewa", 2 x "prawa". Wzięliśmy lepsze tejki. Lekko rozsunięte w panoramie. Gitara "lewa" nagrana na gryfowym pickupie, "prawa" na mostkowym, żeby dodać fakturki i dive'u. Wszystko zajęło z pół godziny. Potem kolega zacharczał na jakichś swoich organach i wsio. Bębny z jakiegoś plugina zrobione w 15 minut. Zaprawdę powiadam - da się!

demko
« Ostatnia zmiana: 27 Lut, 2009, 20:30:06 wysłana przez Sinner »

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #35 27 Lut, 2009, 18:39:07 »


lord_awesomeguy, w sumie, tone port ux-1 powinien chyba się zmieścić w moim budżecie. Tylko co do niego bym jeszcze z softu potrzebował?


wrobelsparrow, niezłe :) choć brzmienie mi nie leży.
Ssiecie.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #36 27 Lut, 2009, 20:16:14 »
Bardzo zadziwiajace... tylko te klawisze brzmia nieco syntetycznie ;) ...Jola powiadasz? Nawet ja zaczynalem z wyzszego polapu, pamietasz takie gitary jak Maison? :D

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #37 27 Lut, 2009, 20:25:34 »
heh pewnie:) chuj z klawiszmi, chodziło mi wyłącznie o gitarę. To jest kompletnie surowe (oprócz tego pojebanego kompresora), tylko lekki mix. No i tak a propos zabijających wszystko pupów. To naprawdę są sh1. Gainu na piecu ledwo-ledwo. Jak dogram kiedyś bas, zagrywki jakieś może (whammy?), zaskowycze do mikrofonu - budjet haraszo. Chodziło tylko o nagranie pomysłu.

Offline Pan Sinner

  • MrWhosyourdaddybitch
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 741
  • Miałki!
    • Torg
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #38 27 Lut, 2009, 20:29:34 »
to czekam zatem... BTW, cos zle wytlumaczylem jak wstawiac linki na forum? ;)

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #39 27 Lut, 2009, 20:31:52 »
Cytuj
cos zle wytlumaczylem jak wstawiac linki na forum?

Od 1987 nikt mi tak dobrze nigdy nie wytłumaczył jak się wstawia linki na forum:)

Offline Turgon

  • Gaduła
  • Wiadomości: 403
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #40 27 Lut, 2009, 20:54:10 »
Chciałbym delikatnie zwrócić uwagę na pomysł z Tone Portem UX-1. Warto się pakować? Co mi do niego byłoby jeszcze potrzebne? Bo generalnie prosty pre-amp mikrofonowy może powstać w jakieś 20 minut ;)
Ssiecie.

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #41 27 Lut, 2009, 21:38:25 »
Mogę się mylić, ale z tego co pamiętam MacBooki mają budżetowe zintegrowane układy dźwiękowe Realteka. Podejrzewam, że w takim wypadku to co nagrasz będzie wypadkową Twojego brzmienia, szumów kwnatyzacji i aliasingu...
Stosunek sygnału do szumu(kwantyzacji) w 16-bitowym przetworniku: 98dB.
Nie słychać tego.

Offline Qvd

  • Gaduła
  • Wiadomości: 118
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #42 28 Lut, 2009, 11:25:48 »
Zainteresuj się emu 0202/0404. Bardzo fajne karty (na usb). Kupiłem kiedyś taką z myślą o nagrywaniu pieca w domku...
pieca już nie mam, laptop inny a emu nadal ta sama (0202). Jeżeli chodzi o budżetowe rozwiązania (dałem za ta
kartę 4 stówki) to jest to opcja idealna. I jak już ktoś wspominał dostajesz cubas'a le gratis. Teraz jak miałbym celować w takie urządzenie to chyba spróbowałbym presonus'a... zwie się to audiobox (też na usb).

Offline lord_awesomeguy

  • Miszcz avatarów ;)
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 447
  • Jestem marudą.
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #43 28 Lut, 2009, 13:32:01 »
Mogę się mylić, ale z tego co pamiętam MacBooki mają budżetowe zintegrowane układy dźwiękowe Realteka. Podejrzewam, że w takim wypadku to co nagrasz będzie wypadkową Twojego brzmienia, szumów kwnatyzacji i aliasingu...
Stosunek sygnału do szumu(kwantyzacji) w 16-bitowym przetworniku: 98dB.
Nie słychać tego.
Teoretycznie tak, ale popatrz np. na wyniki (niesławnego) Realteka ALC655:
http://circle.kanagawa-it.ac.jp/~robo/projects/ishtar/rmaa/rmaa_alc655.htm
Jeżeli nie daj boże nagrywamy dość dynamiczną gitarkę to efekt końcowy może nie być zadowalający... :(

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #44 03 Mar, 2009, 11:11:27 »
Padło tu pytanie o pomieszczenie - wrzucę swoje 3 grosze, na wypadek gdyby ktoś jeszcze nie wiedział:

WYTŁOCZKI OD JAJEK NIE DZIAŁAJĄ!!!

pozdro
« Ostatnia zmiana: 03 Mar, 2009, 16:16:43 wysłana przez wrobelsparrow »

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #45 08 Mar, 2009, 00:57:43 »
Nie zgodzę się.
Działają.

Tłumią i rozpraszają.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline kristoff13

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 52
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #46 08 Mar, 2009, 22:05:49 »
czy tlumia to nie wiem;p jesli tak to w bardzo niewielkim stopniu ale zgodze sie z tym ze rozpraszaja:)

Offline t0ma

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 70
  • Agent Tomasz
    • http://myspace.com/philosophyPL
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #47 08 Mar, 2009, 22:26:51 »
oczywiscie ze nie tlumia (cienki karton nie jest materialem akustycznym przeciez ;))
niskie tony beda przenikac przez nie jakby ich nie bylo
rozpraszac rozpraszaja dzieki tej profesjonalnej budowie ;)
no i smierdza... ble
This far away night life keeps it in it's vault. You'll never come back from that place in pieces. Boring, Drilling, dictator

Offline wrobelsparrow

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 749
  • "Where can you go from there? Where?"
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #48 09 Mar, 2009, 11:20:51 »
Rozpraszać, to one mogą uwagę najwyżej ;)

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: Mikrofon i co dalej?
« Odpowiedź #49 09 Mar, 2009, 17:28:59 »
Nah, wszystko działa. ;) Zagrajcie w piwnicy na gołych ścianach i w tej samej piwnicy z jajcarnią na ścianach. ;)
« Ostatnia zmiana: 09 Mar, 2009, 17:33:40 wysłana przez Az »
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
4 Odpowiedzi
6434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2010, 15:35:38
wysłana przez Rachet
9 Odpowiedzi
8669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2011, 01:47:21
wysłana przez Vertigo
79 Odpowiedzi
126544 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 13 Lis, 2014, 11:25:01
wysłana przez kguitark
33 Odpowiedzi
20012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2016, 14:02:47
wysłana przez majkelk
8 Odpowiedzi
6342 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2017, 22:49:24
wysłana przez Orange