Autor Wątek: Frustracja, choroba prędkości, nie wiem co dalej  (Przeczytany 126549 razy)

Offline Dmaligator

  • Pr0
  • Wiadomości: 884
@Dmaligator Chodziło mi o kogoś takiego jak Ty, nie dokładnie o Ciebie. Szczerze i z głębi mojego czarnego serca żałuję, że cię nie poznałem.

Spoiler

Nie ma takiego drugiego jak Ja >:( :-*
Nie dotykaj bo w ryj!
Pozdrawiam.

Orange

  • Gość

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Nie chodzi mi o zapindalanie uberhiperduperszybk oszybciejniżpendoli no, tylko coś co już podchodzi pod kategorię "shred". Do Batio się raczej nie zbliżę, ale chcę po prostu być w stanie grać neoklasykę czy śmierćmetalowe wściekłe solówki w tempie nie będącym stetryczałym.
Po co?
A bo lepiej umieć niż nie umieć, poza tym często mam ochotę na szybkie granie choćby wstawek, a nie jestem w stanie.
Poważnie nie jestem pewien, czy granie skal góra dół cokolwiek tu pomoże, a ćwiczeń na to nie znam za bardzo oprócz pajączka i czegośtam co ma wymuszać poprawny alternate picking.

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Stetryczałym... Pfff, I rest my case!
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Ja tam myślę, że zmień muzę, albo zacznij napiżdżane na fagocie :D A tak poważnie, to nie widzę problemu. Usiądź i graj co innego. Tylko Ty jesteś w stanie wznieść się ponad to. :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Ja bym chyba nieodwracalnej depresji dostał, gdyby granie na gitarze miało być jakimś konkursem i miałbym traktować grę jako ćwiczenie. Jeśli nie zamierzasz na tym zarabiać ani miłość Twojego życia nie rzuciła Cię dla gościa, który szybciej downpickował solówki, odpuść sobie i włóż w to więcej serca i zarazem mniej wysiłku - jak chu*owo by Ci nie szło, będziesz z siebie zadowolony.
Spoiler

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Potwierdzam. Gram bardzo chujowo i mam wyjebane, brzdąkam se dla przyjemności w sypialni.
A i tak moja dziewczyna robiła wielkie gały, jak byłem w stanie ze słuchu na żywioł riffy Amon Amarth zagrać słysząc je po raz pierwszy w życiu. Nie, żeby to jakieś osiągnięcie było biorąc pod uwagę, że chodzi mi tu o najprostsze kawałki pokroju Guardians of Asgard, ale i tak jest fajnie.

A co do tego, że "nie wiem, jak się rozluźnić" - grać w takim tempie, że się jest w naturalny sposób rozluźnionym. I przyspieszać o tak małe schodki i w takim rozciągnięciu w czasie, że dalej się jest rozluźnionym, a nie że napierdalasz najszybciej jak umiesz na dzień dobry, że aż bic i przedramię twardnieją.
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Spoko, tu mi chodzi tylko o technikę teraz - muzykalność i całą resztę chcę wprowadzić osobno.
Swoją drogą to też jest mój problem, feeling, improwizacja i tak dalej, ale odkąd zacząłem Paganiniego ćwiczyć to się powoli robi poprawa.

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Poczekaj az skonczysz 17 lat to wszystkie powyższe rady zaczniesz rozumieć :P

A tak poważnie, skoro musisz szybko grać, lub tak bardzo chcesz, to ćwicz wolno lub bardzo wolno i nawet jak idziesz srać, to z metronomem. Graj dokładnie i nie spiesz sie. Wielokrotne powtarzanie tego samego ruchu wprowadza tzw pamięć mięśniową, cwicz zwiększając tempo, wielokrotnie, do porzygania.
I pamiętaj ilość dźwięków nie ma wpływu na jakość muzyki, permanentne szredy i pasażyki to tylko zaspokajanie własnego ego i kompleksów.

Offline Gałek

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 39
  • Shred Is Not Dead !
    • Gałek - Rock Discipline
Nauczyciel. Zdecydowanie poszukaj kogoś ogarniętego technicznie i merytorycznie.

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Yony

  • Predator
  • Administrator
  • Wiadomości: 1 842
  • I tak stroję najniżej!!!
Omlet, jesteś mistrzem :D

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
Nawet chciałem napisać coś mądrego, ale w tym gronie obrzydliwych cyników i realistów nie wniosę absolutnie nic nowego do tematu ;)

Koledzy dobrze prawią. Kurwa, Tobie to ma sprawiać przyjemność, chyba że ktoś Cię siłą wysłał do szkoły muzycznej. Zaś umiejętność komplikowania sobie rzeczy sprawiających frajdę to dopiero dobry skill ;D

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 510
  • Venus as a goodboi
Graj to:


O niektórych artystach mówi się, że to są jednostrzałowcy, "zespoły jednej piosenki". Sunn O))) to zespół jednego wzmacniacza XD

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Omlet, jesteś mistrzem :D
:)

Do TS - co z tego jak szybko i jak dobrze grasz skoro i tak nikt nie będzie Cię słuchał? :)
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline pivo

  • Pr0
  • Wiadomości: 736
    • VisionsOfTondal
A co z tego, że będzie grał fajne rzeczy, ale krzywo? Wszyscy tutaj zajadą jegomościa na śmierć :D

Offline lupus

  • Pr0
  • Wiadomości: 908
  • nadużywam delaya i reverbu
zapomniałeś że również sucho w miksie

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Hahah i dlatego nigdy nic na forum nie nagrałem, bo o ile gram tylko trochę krzywo, tak w DAWie składać tejki riffów razem prawidłowo tak aby nie brzmiało jeszcze krzywiej to mnie przerasta :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline Omlet

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 501
  • Pitu pitu, rak odbytu
    • Perfect Beauty
muzykalność i całą resztę chcę wprowadzić osobno
Nie dadzą szansy bo to pedalskie forum pełne pedałów. Mogą mi wyzerować włosy z dupy - jfbiggestfan
...gdyż granie do kotleta nie jest graniem do omleta choć oba dobre - commelina

Offline Rot

  • Gaduła
  • Wiadomości: 367
Cytuj
Poczekaj az skonczysz 17 lat to wszystkie powyższe rady zaczniesz rozumieć
Mam 21, i całkiem je rozumiem, tylko rozmijamy się tu ogółem z pewną rzeczą - nie chodzi mi o to, żeby wszystko grać zapindalając i wciskać tryliard dźwięków w każde solo.
Chodzi mi tu o przyswojenie sobie kolejnego środka wyrazu. Ja to widzę tak, że w pewnych momentach zagranie szybkiego przebiegu ma swoją wartość, budowanie nastroju i tak dalej. Myślę, że punkcie kulminacyjnym może się przydać.

Ostatnie parę dni właśnie tak robię, gram wszystkie ćwiczenia z metronomem, powolutku, do bólu.
Myślę, że jednym z problemów u mnie, oprócz tego, że palce nawet nie wiedzą gdzie mają iść i ogółem są powolne, jest to, że zbyt mocno ściskam gryf, co poważnie utrudnia zmiany pozycji.
Nauczyciel. Zdecydowanie poszukaj kogoś ogarniętego technicznie i merytorycznie.
A to się rozbija o piniondz.
Dwa razy byłem na lekcjach u nauczycieli - raz na samym początku, znajomy pokazał mi jakieś rozgrzewki ale sam ogarnięty zbyt nie był raczej, a za drugim razem byłem na trzech u dobrego gościa, co dało niesamowity progres, ale zabrakło mi siana.

A stoner jest fajny i cacy, ale trzeba mieć lampę, moje pierdzipudło brzmi dobrze tylko na klinie.


A co do muzykalności - w guitarpro czy innym czymś napiszę coś niegłupiego, ale jak siedzę z gitarą i podkładem, i mam nad tym na bieżąco zaimprowizować... porażka, kompletnie nie wiem co grać, kończy się na powtarzaniu randomowych zagrywek w randomowym momencie, bez ładu i składu. Nauczyciel chyba mi z tym nie pomoże, dlatego po prostu chcę trochę klasyki łyknąć, bo już samo nauczenie się po prostu arpeggiów z tego Trick Baga pomogło mi nieco.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Pewnie znasz te zasady, ale na wszelki wypadek: nie spinaj tej ręki, lekko oprzyj kciuk o gryf bez nacisku tylko tyle co jak struny będziesz dociskać to aby się nie majtało, a resztę palców rozluźnione trzymasz ledwo na strunami jak najniżej, aby nie robić wielkich wymachów tylko jak trzeba to lekko dociskasz (tyle co aby struna o próg się oparła, nie mocniej) i jak puszczasz strunę to nie podnosisz palca! a jedynie pozwól strunie unieść twój palec do pozycji, że ledwo przestajesz jej dotykać. Inaczej właśnie będziesz się spinać, męczyć i nie wyrabiać... A i druga ręka jak kostkuje, to też jak najpłycej (jak najmniejszy opór struny i najszybsze szarpnięcie) i tez bez siłowo zaciśniętej ręki, a wszystkie mięśnie rozluźnione i atak z usztywnionego nadgarstka (chyba, że to akordy lub sweepy, to nie bądź pedał :D )
« Ostatnia zmiana: 16 Wrz, 2014, 16:24:42 wysłana przez sylkis »
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline commelina

  • jestę skervesenę
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 375
  • ...grałbym EVER
    • Skervesen
Hahah i dlatego nigdy nic na forum nie nagrałem, bo o ile gram tylko trochę krzywo, tak w DAWie składać tejki riffów razem prawidłowo tak aby nie brzmiało jeszcze krzywiej to mnie przerasta :D

Nagrywaj w domu, bedzie spokojniej to i może prosto się uda :P  ;D

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
Pomyślę nad tym :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline roqa

  • Gaduła
  • Wiadomości: 168
jesli chodzi o brak pomyslow na solowki to raczej szred ci w tym nie pomoze... sluchaj muzyki i staraj sie kopiowac patenty i samo zacznie sie ukladac. kiedy pewien znany nauczyciel powiedzial" wymisl historie i opowiedz ja grajac solowke" cokolwiek to znaczy mi nie pomoglo ale moze...:-)

Wysyłane z mojego GT-I8160 za pomocą Tapatalk 2


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
Mikrofon i co dalej?

Zaczęty przez Turgon « 1 2 3 4 » Hardware

75 Odpowiedzi
51005 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 17 Mar, 2009, 12:31:09
wysłana przez wrobelsparrow
4 Odpowiedzi
6434 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Lis, 2010, 15:35:38
wysłana przez Rachet
9 Odpowiedzi
8669 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Maj, 2011, 01:47:21
wysłana przez Vertigo
33 Odpowiedzi
20012 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Kwi, 2016, 14:02:47
wysłana przez majkelk
8 Odpowiedzi
6342 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2017, 22:49:24
wysłana przez Orange