Autor Wątek: line 6 POD studio UX2 - kilka pytań laika  (Przeczytany 7844 razy)

Offline IronMan86

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
line 6 POD studio UX2 - kilka pytań laika
« 21 Cze, 2011, 19:46:47 »
Witam,
Mam kilka pytań co do działania tego urządzenia. Proszę o wyrozumiałość, zupełnie nie orientuje się w tym temacie, a przeczytane opisu urządzenia nie dały mi wystarczającego poglądu na sprawę.

1. Czy mogę podpiąć wzmacniacz gitarowy zamiast monitorów odsłuchowych?
2. Czy mogę podpiąć naraz wzmacniacz gitarowy i monitory odsłuchowe w taki sposób, żeby podczas nagrywania, gitarę było słychać ze wzmacniacza, a podczas odsłuchiwania już nagranej ścieżki, wszystko było słychać na monitorach odsłuchowych?
3. Czy urządzenie może służyć zamiast multiefektu? Mam namyśli, że podłączam Gitara --> POD studio --> wzmacniacz gitarowy. Na kompie ustalam sobie efekty i potem słyszę je we wzmacniaczu.

Teraz kilka pytań co do współpracy z Cubasisem SX

4. Czy oprogramowanie dołączone do POD można użyć jako plugin w Cubasisie? Chodzi mi porostu o to żeby nagrać ścieżkę w Cubasisie z modulacjami z dołączonego oprogramowania do PODa.
5. Czy po nagraniu ścieżki na czysto w Cubasisie, można potem przy pomocy dołączonego oprogramowania dodać efekty, przestery itp?
6. Czy można nagrywać naraz 2 ścieżki - na czysto i z efektami?

Pozdrawiam

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
eee...cubasis?

1. Tak
2. (Chyba) Nie, przynajmniej mi nic o tym nie wiadomo
3. To raczej będzie cięzkie do zrobienia. Jak sobie wyobrażasz przelączać banki brzmień w podfarmie? ;)
4. Tak, jest dostepny Pod Farm VST plugin
5. Tak, jeśli masz plugin
6. Tak
« Ostatnia zmiana: 21 Cze, 2011, 19:54:33 wysłana przez g-zs »
B ( o ) ( o ) B S

Offline IronMan86

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
ok dzięki :)

Myslałem, że można podpiąć jakiegoś footswitcha

Offline g-zs

  • Pr0
  • Wiadomości: 4 305
  • got beagle?
możesz podpiąć FBV przez USB ale to i tak nie da możliwości zmiany kanałów, tylko bdziesz mogł użyć pedału
B ( o ) ( o ) B S

Offline IronMan86

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Acha, dzięki. To faktycznie trochę lipa.

Offline Bielack

  • Gaduła
  • Wiadomości: 177
    • Blog pozycjonera
Nie miałem potrzeby eksperymentowania ze zmianami całych presetów poprzez przyciski kontrolera MIDI, ale nawet w POD Farm można włączyć więcej efektów i przypisać klawiszom kontrolera opcję On/Off dla każdego elementu w ciągu efektowym. Posiadając rozbudowany (foot)kontroler to prawie jak posiadanie normalnego pedalboardu.
Moje muzowanie.

Offline majkelk

  • Pr0
  • Wiadomości: 807
  • Teksty są osobiste
Tak jest. Do UX2 dołączony jest jest podfarm 2, który ma już sterowanie poprzez midi. Do sterowania wystarczy Ci sterownik midi jakim jest także np. FBV Express. Podłaczasz go za pomocą usb do kompa i za pomocą line6 fbv control ustawiasz MIDI. Gdy odpalisz podfarma będziesz mógł sobie przelączac presety i używac kaczuchy.
"Raz na wozie, raz chuj ci w dupę..."

https://www.facebook.com/elinband/

Offline proban

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 32
Możesz spróbować wpiąć poda wyjściem "analog out" do "return" w pętli efektów we wzmacniaczu. Podobno ten sposób działa dobrze ale wtedy masz też symulacje wzmacniaczy z pod farma. Musiałbyś pokombinować

Offline IronMan86

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 10
Ok dzięki :) Po głębszym przestudiowaniu tematu chyba zdecyduje się jednak na bardziej uniwersalny interface.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
8 Odpowiedzi
7912 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 03 Lut, 2011, 03:30:27
wysłana przez fifo
5 Odpowiedzi
4504 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 21 Maj, 2014, 22:02:21
wysłana przez Mat
3 Odpowiedzi
3009 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Wrz, 2014, 09:47:55
wysłana przez 2BeFree
16 Odpowiedzi
5154 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Lis, 2014, 21:59:49
wysłana przez lordgreg33
5 Odpowiedzi
2230 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 07 Kwi, 2015, 18:12:17
wysłana przez nikodem977