Autor Wątek: NAD Kupiłem se Marshalla...  (Przeczytany 15722 razy)

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #25 18 Lut, 2021, 11:11:08 »
Co nas nie zabije to nas wzmocni. ;) Dobra a teraz opiszę co się tu odpindoliło. Przed świętami przysiadłem w podskokach do rzeczonego rzeźnika z werwą młodego ułana co by dać upust swym mrocznym żądzom. Niestety katolicki piec w czasie przedświątecznym plus pandemia i niskostrojone wulgarne dżyn dżyn nie chcą iść razem do cioci na imieniny. Zapierdziało zaśmierdziało i zamiast świątecznego ducha poczułem wyzionięcie ducha. Szybko cofnąłem się do przodu by z półobrotu wyłączyć standby. Nie sądziłem, że mogę być w tym wieku jeszcze tak zwinny. Gdy adrenalina opadła do poziomu Morskiego Oka i byłem wstanie zacząć myśleć przejąłem kontrolę nad ciałem i rozebrałem piec w celu analizy danych. Okazało się, że dosyć efektownie eksplodował jeden z rezystorów. Pierwsza myśl "nie wymieniłem na czas lamp mocy i jebło". W oparach izopropanolu wyczyściłem pcb, wymieniłem spalony rezystor i wsadziłem nowiusieńką parkę 6V6. Niestety piec okazał się nałogowym palaczem rezystorów. Czas na odwyk! Wzmacniacz poleciał do So99FX gdzie po szybkich oględzinach wyszło iż Scott Splawn padł ofiarą spisku kondensatorów. Kto nie wie o czym piszę polecam lekturę https://www.dobreprogramy.pl/Sprzetowa-pandemia-przelomu-wiekow-plaga-kondensatorow,News,113342.html Wszystkie elektrolity do wymiany! Na szczęście to pancerny sprzęt i wszystko zakończyło się happy endem. Mało tego, jak już mamy tego Belzebuba na warsztacie poprosiłem naszego polskiego Mike Soldano o przeróbkę na większe bańki coby dostał jeszcze więcej wygaru. No i co? To był strzał w dziesiątkę. Na EL34 piec ma więcej wszystkiego! Więcej jadu, headroomu, puncha, cruncha, susejnu, gejnu, jakby lepiej chodził EQ i ogólnie to już dawno to powinienem zrobić. Na 6V6 tylko się dusił a teraz hula jak Kasztanka po akermańskim stepie na ruskiej mecie i krokodylu.
Foty dla odważnych:
Spoiler

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
8656 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 20:14:49
wysłana przez dom?n
7 Odpowiedzi
11974 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2018, 11:28:08
wysłana przez KEDSKY
7 Odpowiedzi
1919 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2020, 17:04:38
wysłana przez pshemo
22 Odpowiedzi
3248 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2020, 10:51:40
wysłana przez Zomballo
39 Odpowiedzi
7204 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2021, 10:50:37
wysłana przez Chomick