Autor Wątek: NAD Kupiłem se Marshalla...  (Przeczytany 15227 razy)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #50 21 Lut, 2021, 22:43:40 »
@Chomick kazdemu według opinii - Singla bardzo staram się polubić, i jeszcze mi się nie udało. Z Krakenem nie mam takiego problemu. W tym przedziale co wspomniałeś można jeszcze Cuntess :P wyrwać, a to już jest dobry wzmak.

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #51 22 Lut, 2021, 09:31:02 »
Nie no Recto to bardzo fajne wzmaki szczególnie jak podmienisz potencjometr gain i dwa kondesatorki. Wtedy TS na hasiok. Bez tego to tak jak wcześniej napisałem bagno i sto metrów mułu. A tą Riverke polecam każdemu kto nie lubi sąsiadów. Szczególnie tych w bloku. :)

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #52 22 Lut, 2021, 10:47:23 »
bzdury pan opowiadasz
patrzcie co znalazłem w w.w. przedziale:
https://allegro.pl/oferta/rivera-knucklehead-ii-120-watt-guitar-amp-head-7830464826

oj tam, to nic nie znaczy - trafiło się ślepej kurze ziarno :P ;)

Posty połączone: [time]22 Lut, 2021, 10:49:04[/time]
@Chomick kazdemu według opinii - Singla bardzo staram się polubić, i jeszcze mi się nie udało. Z Krakenem nie mam takiego problemu. W tym przedziale co wspomniałeś można jeszcze Cuntess :P wyrwać, a to już jest dobry wzmak.

Mnie niestety youtubowa bańka Victory amps dmuchana od jakiegoś 2015 r nie urzekła. A rozpatrywałem właśnie wtedy kupno Krakena i jednak nie.

Posty połączone: [time]22 Lut, 2021, 10:51:51[/time]
Nie no Recto to bardzo fajne wzmaki szczególnie jak podmienisz potencjometr gain i dwa kondesatorki. Wtedy TS na hasiok. Bez tego to tak jak wcześniej napisałem bagno i sto metrów mułu. A tą Riverke polecam każdemu kto nie lubi sąsiadów. Szczególnie tych w bloku. :)

No na singlu właśnie gram w bloku i żyje. Co do mułu to nie wiem czy mi się trafił taki egzemplarz ale bez dopałki idze grać na tym kilsłiczowe dżydżydży nawet na zwykłych alnico 5.
« Ostatnia zmiana: 22 Lut, 2021, 10:52:15 wysłana przez Chomick »

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #53 22 Lut, 2021, 11:17:28 »
Na recto się da w bloku, nawet na dualu. Na tej Riverze bez ściszacza nie bardzo. Ciekawe czy masz niegrzebaną Singielkę? Co do mułu tu Igor z Lampiaki Serwis Leszno próbował kiedys rozkminiać z czego to wypada. Ogólnie chodzi o stopień uszkodzenia diodek prostownika. Patrz http://www.lampiakiserwisleszno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47:mesa-dual-rectifier-triple-channel-solo-head&catid=9&Itemid=103

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #54 22 Lut, 2021, 15:57:40 »
Na recto się da w bloku, nawet na dualu. Na tej Riverze bez ściszacza nie bardzo. Ciekawe czy masz niegrzebaną Singielkę? Co do mułu tu Igor z Lampiaki Serwis Leszno próbował kiedys rozkminiać z czego to wypada. Ogólnie chodzi o stopień uszkodzenia diodek prostownika. Patrz http://www.lampiakiserwisleszno.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=47:mesa-dual-rectifier-triple-channel-solo-head&catid=9&Itemid=103

Cholera wie - brzmienie nie jest takie jak z załączoną dopałką ale palm muty wychodzą dość normlanie. Z dopałką jest po prostu lepiej, ale bez niej też da się grać - trochę coś jak w 6505 a może bardziej starym 5150.  Mam wersje V 1 czy stary dziad już, skończyli je produkować jakoś na początku lat dwutysięcznych. Albo się jeszcze prostownik nie zesrał albo już był wymieniany :P Jedyne co buczy mi strasznie. Nie wiem czy tak zawsze było, czy to w mieszkaniu jest coś z prądem, czy tylko tak się dzieje na cichych głośnościach czy może przy normlanej głośności zwykły szum wzmacniacza to zagłuszał.
« Ostatnia zmiana: 22 Lut, 2021, 16:00:05 wysłana przez Chomick »

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #55 22 Lut, 2021, 21:45:15 »
Tremoverb u Igora na stronie to moja Mesa. Dla mnie Kraken jest lepszym wzmakiem. Wpinam, nie muszę dopalać, zastanawiać się ktora paczka będzie lepsza. Nie bazuje na opiniach z neta czy odsłuchach z jutuba, po prostu mam je oba.

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #56 23 Lut, 2021, 10:58:40 »
Z reguły nie lubię wzmacniaczy których nie trzeba dopalać. Bardziej wolę efekt końcowy jak weźmie się lekko luźnawy w dole wzmak i go dopali. To trochę tak jak używanie kombinacji super higainowych wzmaków i przetwornikow medium outputowych na alnico 5 albo na odwrót używanie hi-gainowych pickupów ze wzmacniaczem który potrzebuje pomocy.  Wszystko musi się uzupełniać i wtedy brzmienie dla mnie jest najbardziej bogate.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #57 23 Lut, 2021, 22:28:00 »
Myślę że Zomballo bardzo sie cieszy ze jego temat ma taką popularność. Z mojej strony przekazałem juz intencje i zmierzam w kierunku zakończenia tego oftopa.

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #58 24 Lut, 2021, 10:51:40 »
Cieszę się, że w ogóle piszecie. Forum podupada a to niedoceniona skarbnica wiedzy.

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #59 24 Lut, 2021, 13:42:12 »
no ze wzmakami to jest tak ze jeszcze trzeba paczke i glosniki dobrac. Ja mam taka mozliwosc, ze moge sobie poprzerzucac co jakis czas paczunie i poprobowac - Szplawn by Zibi jeszcze w rece mi nie wpadl, ale tez niezbyt mnie interesuje. Troszke smiechlem jak wyszedl od Sogga i od razu na gielde. Nie znaczy to ze nie wroci. Jakbys chcial sie zamienic (nawet na jakis czas) to mozemy pogadac, jak cis ie znudzi.

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #60 24 Lut, 2021, 14:53:47 »
Z zamiarem sprzedaży nosiłem się już jakiś czas bo nie gram na wzmacniaczu prawie wcale. Jak znalazłem chwilkę przed świętami coby na głośno ponaparzać to się wziął i zesrał. No i przegięta szala rozpaczy. Niestety ten złodupiec okazał się niezniszczalny a po wizycie u Sogga i zmianie na EL34 gra jeszcze potężniej. Tak, że mi ręce drżały jak pisałem ogłoszenie na giełdę. Myślę (a robię to ostatnio rzadko), zamówie u naszego polskiego Majka Soldano sam preamp Jose, podepnę do kompa i mi wystarczy. No ale ręki chujem nie oszukasz, czy jakoś tak. Ten furkot i jebs z paki nawet po cichu gniecie klate.  No nie, nie i jeszcze raz nie! ;)

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #61 26 Lut, 2021, 15:20:26 »
No nie, nie i jeszcze raz nie! ;)


Zapisze se to, zeby rzucac w ciebie za kazdym razem jak ogloszneie bedzie otwierane. Oh wait

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se Marshalla...
« Odpowiedź #62 26 Lut, 2021, 21:52:42 »
No nie, nie i jeszcze raz nie! ;)


Zapisze se to, zeby rzucac w ciebie za kazdym razem jak ogloszneie bedzie otwierane. Oh wait


 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
16 Odpowiedzi
8373 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Sie, 2013, 20:14:49
wysłana przez dom?n
7 Odpowiedzi
11361 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2018, 11:28:08
wysłana przez KEDSKY
7 Odpowiedzi
1842 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Mar, 2020, 17:04:38
wysłana przez pshemo
22 Odpowiedzi
2886 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2020, 10:51:40
wysłana przez Zomballo
39 Odpowiedzi
6848 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 12 Kwi, 2021, 10:50:37
wysłana przez Chomick