Autor Wątek: NAD Kupiłem se marshalla... 2  (Przeczytany 6779 razy)

Zomballo

  • Gość
NAD Kupiłem se marshalla... 2
« 06 Mar, 2021, 10:52:28 »
Miało być inaczej a wyszło jak zwykle. Czyli skończyłem z stu watowym potworem. Niniejszym, przedstawiam Państwu tego oto jegomościa czyli tym razem naprawdę Marshalla 2555x Silver Jubilee. Za mały byłem na pierwszą edycję z resztą i tak nie miał nikt w okolicy i dobrze, ale załapałem się na drugi wypust. I oto jest:


A jak to gra? Po Splawnie to wszystko gra jak kupa ale to osiemseta tylko taka trochę lepsza nie dostępna w każdym sklepie z osiemsetami. W skrócie troche blachy, klekotu, pirdu, bzyczenia komara czyli typowy marshall. Dwa zajebiste atuty: nie szumi i brzęczy jak każdy marshall i pięknie gra oraz nasyca na niskich głośnościach. Do sypialni jak znalazł. Trzeci atut to, że sami se możemy ustawić bias i to pod każdy praktycznie rodzaj lamp na końcówkę. Overdrivem da się rozbujać tą krowę do słusznego nakurwu  i wtedy zaczyna się inna historia. Ta fajniejsza. ;-)

« Ostatnia zmiana: 06 Mar, 2021, 10:54:12 wysłana przez Zomballo »

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #1 06 Mar, 2021, 23:17:03 »
chciałem polubić, ale nie potrafię...

Offline niedziak

  • The Dark Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 031
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #2 06 Mar, 2021, 23:42:29 »
Ta książka o grzybach mnie fascynuje. Polecasz lekturę?
Jeżeli jesteś w czymś dobry to nie rób tego za darmo.

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #3 07 Mar, 2021, 01:11:09 »
chciałem polubić, ale nie potrafię...
No pacz ja też.
Ta książka o grzybach mnie fascynuje. Polecasz lekturę?
Razem z "Leksykonem Ogrodnika" robią rozpierduchę!

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 197
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #4 07 Mar, 2021, 09:57:52 »
Tak mi się przypomniało ;)

"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline Orange

  • Moderator Giełdy
  • Wiadomości: 1 021
  • Loża Szyderców
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #5 07 Mar, 2021, 10:49:07 »
Pasuje kolorem do szektera.

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #6 07 Mar, 2021, 13:01:28 »
Tak mi się przypomniało ;)


Może na moich pokracznych widełach tego nie słychać ale dopalone to właśnie tak dupcy.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #7 07 Mar, 2021, 14:30:26 »
dopalone to właśnie tak dupcy.
chciałbym wierzyć, ale nie potrafię...

Zomballo

  • Gość
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #8 07 Mar, 2021, 15:07:32 »
dopalone to właśnie tak dupcy.
chciałbym wierzyć, ale nie potrafię...
Może tu? To jest dokładnie ten wypust.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Odp: NAD Kupiłem se marshalla... 2
« Odpowiedź #9 07 Mar, 2021, 20:50:52 »
Też nie.


Zomballo

  • Gość
A teraz?

Offline Majk

  • Gaduła
  • Wiadomości: 331
Kolego, kogo Ty chcesz oszukać? xD

Do rockerki ok, ale żeby to "dupcyło" to nieee bardzo :D

Offline Mother Puncher

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 415
  • It is useless, to resist.
Silverka to jedyny Marshall jakiego byłbym w stanie bez wstydu wziąć. Może ew KFK i JCM900 SLX. Dopalona to był miód na uszy i wpierdol okrutny.
Ogrywam wiosła na jutubie i się tego nie wstydzę. Mam konta na wszystkich forach.

Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
drgnął, ale leciutko

Zomballo

  • Gość
Kolego, kogo Ty chcesz oszukać? xD

Do rockerki ok, ale żeby to "dupcyło" to nieee bardzo :D
Symulacja z PODa się nie liczy!

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
Miało być inaczej a wyszło jak zwykle. Czyli skończyłem z stu watowym potworem. Niniejszym, przedstawiam Państwu tego oto jegomościa czyli tym razem naprawdę Marshalla 2555x Silver Jubilee. Za mały byłem na pierwszą edycję z resztą i tak nie miał nikt w okolicy i dobrze, ale załapałem się na drugi wypust. I oto jest:


A jak to gra? Po Splawnie to wszystko gra jak kupa ale to osiemseta tylko taka trochę lepsza nie dostępna w każdym sklepie z osiemsetami. W skrócie troche blachy, klekotu, pirdu, bzyczenia komara czyli typowy marshall. Dwa zajebiste atuty: nie szumi i brzęczy jak każdy marshall i pięknie gra oraz nasyca na niskich głośnościach. Do sypialni jak znalazł. Trzeci atut to, że sami se możemy ustawić bias i to pod każdy praktycznie rodzaj lamp na końcówkę. Overdrivem da się rozbujać tą krowę do słusznego nakurwu  i wtedy zaczyna się inna historia. Ta fajniejsza. ;-)



Na jakich strunach i jak miałeś tego barytonga nastrojonego ? Bo momentami Ci wyskakiwał ze stroju jak za nisko nastrojony Gibson.  Wolę jednak opierdziałe 800sety, coś jest w tej ich krnąbrności, ale żeby skończyć na pozytywnej nucie to dodam że ładnie grałeś  :D

Zomballo

  • Gość
10-52 czarna C#, a siwa D standard. Wszystko było na szybko bez strojenia i z trzęsącymi się łapami. Złapałem wolną chwilkę i operatorkę w tym całym chaosie i wyszło tako. Cały czas się uczę tego pieca. Niby mało gałek a tyle pułapek brzmieniowych. Do rokerki to nie ma lepszego wzmaka. Slesz byłby zadowolony. Do ognia to tak średnio ale się da.

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 504
  • Venus as a goodboi
Mój ulu Marshall, mega chętnie bym sobie ogarnął takiego w wersji 2525C do sypialni :D OD Tubescreamera dużo lepiej go dopalić Bossem SD-1 czy czymś w tych rejonach

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
10-52 czarna C#, a siwa D standard. Wszystko było na szybko bez strojenia i z trzęsącymi się łapami. Złapałem wolną chwilkę i operatorkę w tym całym chaosie i wyszło tako. Cały czas się uczę tego pieca. Niby mało gałek a tyle pułapek brzmieniowych. Do rokerki to nie ma lepszego wzmaka. Slesz byłby zadowolony. Do ognia to tak średnio ale się da.

Srebrniki są niby trochę bardziej okrzesane niż zwykłe 800stki, ale zawsze mam jakoś wrażenie że nawet z tym ich syfem wolę j bardziej. Pewnie coś jak ze starymi Recfierami - niby gorsze  (w sensie mają więcej "wad" brzmieniowych) ale i  tak się je wybiera.

Zomballo

  • Gość
Wczoraj odkryłem działanie gałki Lead Master. Na widele Garego Holta zobaczyłem, że ma to na maksa rozkręcone. No więc dajesz Zomb. Najpierw spadłem z taboretu. Potem skręciłem Output Master tak na granicę słyszalności i z Szeryfa zaczął się wylewać stopiony metal. Ale mięsko! No i teraz mam dylemat. :D

Offline Chomick

  • Pr0
  • Wiadomości: 573
A tak w zasadzie co to  jest ? Nie gain, nie master volume, więc co ?

Zomballo

  • Gość
Nie wiem Gary dał na maks to i ja dałem. To taki osobny potek głośności dla kanału przesterowanego. Głośność czystego ustawiasz tylko Output Master.

Zomballo

  • Gość
Po pewnych perturbacjach wróciłem z podkulonym ogonem do Marshalla. Wymieniłem lampy na preampie i podkręciłem bias na deko wyższy i jak mnie pukną w czółko, że już na Mesę prędko nie spojrzę łaskawym okiem. Dostałem od Sogga dopałkie (dobry człowiek mode on) i coś tam nawet  krzywego nagrałem:



Sorki, musiałem odebrać, teściowa dzwoniła


Offline spacelord7

  • Pr0
  • Wiadomości: 765
Weź ścisz bo nie słychać jak struny brzęczą! Ile razy mam powtarzać?

Wogle to dlaczego dźwięk tak pływa między kanałami?

Zomballo

  • Gość
Bo grać nie umim i tel nie wiedział którędy nagrywać. :D Jak w 2049 znajdę czas żeby to normalnie nagrać mokrofonem to może będzie lepiej.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
14 Odpowiedzi
8400 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 27 Sie, 2010, 21:17:27
wysłana przez Pan Sinner
7 Odpowiedzi
11253 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 15 Paź, 2018, 11:28:08
wysłana przez KEDSKY
NAD Kupiłem se Marshalla...

Zaczęty przez Zomballo « 1 2 3 » Wzmacniacze i kolumny

62 Odpowiedzi
15149 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lut, 2021, 21:52:42
wysłana przez Zomballo
22 Odpowiedzi
2840 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 30 Gru, 2020, 10:51:40
wysłana przez Zomballo