Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 195966 razy)

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #275 21 Maj, 2013, 15:46:00 »
Odkopię kotleta, bo przypadkiem na niego trafiłem i pomyślałem że dołożę swoje "trzy grosze":)

Zgodzę się z tymi którzy napisali że:

1. Ruszamy się na scenie - chociaż trochę. Jest to bardzo ważny element jeżeli idzie o odbiór przez publikę.

2. Nie gramy tyłem do publiczności, ani bokiem.

3. Mamy przy sobie coś na pot, wszystko jedno - ręczniczek w kotki czy frotka. Cokolwiek.

4. Jakieś płyny na scenie mile widziane - w zależności od naszej tolerancji browarek lub woda w ilości nam odpowiadającej.

5. Mamy bakap - dobrze mieć zarówno rigu nagłaśniającego (u mnie takim bakapem jest POD,  - jeżeli tylko są przody sztukę można dograć jeżeli wzmak się spierdoli - w drugą stronę tez to działa), jak i koniecznie gitary - albo przynajmniej świeże, gotowe do szybkiego montażu strunki.

6. Zestaw podstawowych narzędzi pomocnych przy ustawieniu/ogarnięciu instrumentu gdyby coś się zadziało (śrubokręt, klucze, fajka do pręta, kombinerki i szary powertape) - dobrze sprawdza się tutaj multitool.

7. Sprzęt podpisany, lub charakterystyczny.

8. Spisana i dostępna dla każdego zioma z kapeli setlista.

i kilka ode mnie:

1. Pilnujemy gitar i gearu jak oka w głowie. Przynajmniej jedną osobę zawsze zostawiamy aby na wszystko miała oko.

2. Bezprzewód ułatwia życie niemiłosiernie - dla mnie absolutny "must have" jeżeli idzie o granie live.

3. Zawsze przed gigiem robimy przegląd wszystkiego - od gitary, poprzez bezprzewód/batrie na kablach i wzmaku kończąc. Zawsze trzeba mieć pod ręką zapasowy kabel jack-jack.

4. Mamy stroik który jest stałym elementem naszego scenicznego ekwipunku i przy pomocy którego bez przepinania się, możemy w tempie ekspresowym się podstroić.

5. Im mniej sprzętu na scenie tym lepiej - jeżeli mamy tego trochę niech wszystko będzie pozamykane w rack'ach/case'ach i jedynym elementem drobnicy niech będą tylko kable.

6. Nie pijemy przed występem jeżeli nie jesteśmy w stanie zagrać wszystkiego jak należy - a poza kilkoma zawodnikami na tym świecie - nie jesteśmy.

7. Jeżeli nie jeździmy busem na koncerty - pokrowce z gąbki zdecydowanie wystarczą jeżeli idzie o palnik i kolumnę. Zaoszczędzimy w chuj miejsca.

8. Jeżeli to tylko możliwe - zabieramy własnego akustyka.

9. Przed występem, podczas montażu wydajemy z siebie/instrumentu kilka dźwięków(nie, nie jest to obciach, ale zwykła roztropność) żeby zobaczyć czy "wszystko gra". Potem, jeżeli jest czas schodzimy, a kiedy wejdziemy ponownie na scenę zaczynamy grać.

10. Podczas gigu, fajnie jest złapać kontakt wzrokowy z jedną/dwiema osobami i "grać dla nich". Widać wtedy radość i zaangażowanie muzyka.





 
« Ostatnia zmiana: 21 Maj, 2013, 15:53:05 wysłana przez Radek M »
No pain No gain !

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12835 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5949 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5576 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1905 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
2105 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak