Autor Wątek: Koncerty - wnioski PO  (Przeczytany 194292 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 782
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #300 03 Wrz, 2013, 01:15:06 »
Parę dni ledwo temu w jeden weekend przyjąłem na klatę 14h hejwimetalu (live!) (a wszystko za darmo!!! ;)) i wniosek, któren mie się nasunął, niczym niewiasta na pytonga, to: że gdybym teraz kompletował rig do grania tylko live (przepraszam uprzejmie zgromadzonych za tę nieco przydługą prezentację rezultatu zwojów mózgowych na podstawie obserwacji typu oko-ucho->koncert ;)), to bym brał z lamp 5150 + paka 212 Mesy lub Engla + delay + kaczka Zakka z podstawką G-Lab - i koniec!!! Z cyfr Kemper + FCB (lub pochodne) + Rocktron Velocity 300 albo koniec lampowy od MG i też mała paka.
Paczki z głów!

Offline fudasfudas

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 33
    • sekator
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #301 06 Paź, 2013, 17:54:09 »
Sceny bywają różne,a ja po wczorajszym koncercie muszę zrobić coś z butami,bo scena była zajebiście ślizga i jak stawałem w rozkroku(w końcu to metal jest),to chciał mi się robić szpagat.No i jeszcze będę musiał zabierać jakąś dobrą taśmę przylepną,bo pedały też jeździły.Albo może przyda się wkrętarka







żarcie-żer    *    sranie-ser

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 516
  • Venus as a goodboi
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #302 06 Paź, 2013, 19:21:24 »
A może pedalboard? ^^

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #303 12 Paź, 2013, 00:00:16 »

Jak się gra np. na jakichś małych halach, to wyznaczyć kogoś, kto siądzie w różnych miejscach pomieszczenia i sprawdzić czy wszystko słyszy dobrze. Niestety zawsze można liczyć na dobrych speców od akustyki na miejscu.

odsłuchowiec aka własny akustyk. ktoś kto zna materiał jaki gramy. poziomy gitar/wokalu - zna to co gramy. to nie musi być ludek po wydziale reżyserii dźwięku.

jest próba dźwięku, ludek spisuje poziomy/ustawienia i patrzy na łapy akustykowi. jest sztuka, ludek z kartką koryguje akustyka.

nie to, że lubię się wpierdalać w czyjąś pracę, ale nic nie wkurwia bardziej niż zjebane brzmienie albo poziomy gitar/wokalu/basu/garów.

rzecz w moim odczuciu bezcenna.


Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #304 12 Paź, 2013, 18:27:36 »
Żaden akustyk jakiego znam nie pozwoliłby na podanie mu gotowych ustawień albo patrzenie na ręce podczas pracy. Albo stawia się swojego człowieka za konsoletą albo ufa się organizatorowi imprezy w kwestii doboru pracowników. Przecież materiał jaki zespół gra zazwyczaj zostaje przedstawiony organizatorowi przed koncertem, więc ten ma czas przekazać go osobie odpowiedzialnej za nagłośnienie. Takie podejście jest według mnie wymagane, żeby szanować swoją i innych pracę.

Uprzedzając pytania - tak, grając koncerty wybrzydzałbym i nie brałbym udziału w imprezach, których organizatorzy nie zagwarantują mi tego typu współpracy.

EDIT: poza tym, praca akustyka to nie tylko ustawienie poziomów. To również często ustawienie mikrofonów, korekcja ustawień wzmacniaczy, czasem miejsca ludzi i ich sprzetu na scenie, etc. Na samej konsolecie też nie ma tylko gałek VOLUME, jest tam często masa efektów z equalizerem, kompresorem/limiterem na czele. To na sprawnym użyciu ich mix (tak, ten na żywo też) najwięcej zyska.
« Ostatnia zmiana: 12 Paź, 2013, 18:30:27 wysłana przez mondomg »

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 668
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #305 12 Paź, 2013, 22:33:55 »
Biorąc pod uwagę, że zazwyczaj obowiązki akustyka spełnia jakiś przypadkowy facet, który dorwał się do kluczy z nagłośnieniem bądź wie gdzie jest stół mikserski to sensowne rozwiązanie. Przynajmniej tak wyglądają kompetencje statystycznego akustyka przeciętnego miejskiego domu kultury.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #306 12 Paź, 2013, 22:44:14 »
Chyba jasną rzeczą jest, że w takich miejscach nie warto grywać, prawda? Nie chcę zabrzmieć snobistycznie, ale grając w takim miejskim domu kultury nierozsądnym jest nastawiać się na akustykę z Kongresowej, kto by za konsoletą nie stał i jakich wytycznych by nie miał.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 668
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #307 13 Paź, 2013, 00:45:44 »
Racja.
Miałem raczej na myśli jakieś zespoły biorące udział w jakiś lokalnych konkursach/ festiwalach ;)
Bywałem jako słuchacz :) stety

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #308 13 Paź, 2013, 09:56:20 »
optuję za własnym akustykiem, ale to robi czasem większy problem dla organizatora niż to ma przełożenie dla zespołu . natomiast ktoś kto zna zespół i materiał może pomóc w sensie samej korekty poziomów instrumentów. "jest za mało rytmicznej" "werbel za głośno" " więcej wokalu mniej pogłosu". dla akustyka to w sumie łatwiej bo nie musi sam decydować i zawsze ma wytłumaczenie "to Wasz ludek powiedział mniej werbla".

tak robiliśmy m.in. na castle party, fakt, że z 15 lat temu, ale metodologia jest ta sama na koncertach gdzie indziej. Ponieważ po części jest tak, że akustycy niechętnie dają swôj sprzęt w czyjeś ręce to nas człowiek pełni bardziej rolę nadzorcy :) psychologicznie akustykowi wystarczy wytłumaczyć, że nasz człowiek ma mu pomóc, bo zna materiał zespołu i to nam zawsze działało.




Sent from my iPad using Tapatalk - now Free

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #309 13 Paź, 2013, 12:20:38 »
Ok, jeśli jest to ustalone z góry, że macie swojego zespołowego gościa od dźwięku, który ma mieć wgląd w kręcenie gałami - jestem w stanie w to wejść. Choć to trochę brzmi jak manager zespołu stojący za reżyserem teledysku dodając swoje uwagi.

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #310 13 Paź, 2013, 17:32:09 »
ja mam taką małą, ale cenną radę. Jeżeli nie macie profesjonalnej ekipy technicznej, a gracie na headach lampowych... wnoście je sobie na scenę sami i znoście sami.

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #311 13 Paź, 2013, 17:39:07 »
Dziękuję, Kapitanie Oczywisty!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 815
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #312 16 Paź, 2013, 10:25:35 »
Podstawa to rider. Bez dziwactw , konkrety i zapotrzebowanie. Masz swojego akustyka? Super, dopisz go do rideru + jego zapotrzebowanie na sprzęt. OK, klub/czy tam gdzie macie grać może kręcić nosem ale wysyłając rider stawiacie sprawę jasno. Są pewne ustępstwa ale (jeszcze raz) możecie o tym wspomnieć w riderze.Kropka
Są też ciekawe sytuacje z czytaniem riderów przez akustyków :

Spoiler
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Semedi

  • Pr0
  • Wiadomości: 556
  • Klucze krzywo!
    • Karcer
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #313 16 Paź, 2013, 10:47:31 »
Ja mam ostatnio taki: zagrać i spierdalać :D
Yes! I'm inspired by the Devil!
http://semdedi.soup.io/

Offline vinz893

  • Gaduła
  • Wiadomości: 227
  • DJAZZ.
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #314 16 Paź, 2013, 13:18:49 »
Dziękuję, Kapitanie Oczywisty!

nie taki oczywisty, dwa razy później widziałem płacz. :D

Offline mondomg

  • Uroczy Troll Maruda
  • Pr0
  • Wiadomości: 3 293
    • mondomg blog
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #315 07 Lis, 2013, 01:43:05 »
Wróciłem właśnie z koncertu Disperse w Wydziale Remontowym. Jeśli macie znajomych prowadzących miejsca, w których gra się koncerty: zróbcie im wycieczkę do najbliższego studio, w którym może zagrać naraz cały zespół. Niech porównają występ tej samej kapeli grajacej w tymże studio, jak i w ich własnym przybytku. Wnioski nasuną się same i wszyscy będziemy szczęśliwsi.

Offline y

  • Pr0
  • Wiadomości: 554
  • nisko albo jeszcze niżej
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #316 07 Lis, 2013, 10:52:35 »
tia, wycieczka "pod pistoletem".

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #317 07 Lis, 2013, 22:47:09 »
Po koncercie nasunął mi się taki oto wniosek: jak się ma >35 lat i wiosło które waży tonę (Orange wie o.c.b. bo brał czynny udział w jego powstawaniu) to trzeba stać spokojnie.
W przeciwnym razie dzień po można mieć kłopot w podniesieniu się z łóżka. Na przykład.
- mix your style -

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #318 07 Lis, 2013, 22:57:33 »
dlatego sie lespola pozbyłem :D
i always go full retard

Offline Leon

  • Mroczny Piskacz
  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 3 713
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #319 08 Lis, 2013, 10:25:00 »
Pozbyłeś się boś głupi, nie dorabiaj ideologii teraz :P
to że nie gram równo nie znaczy że gram polirytmię.

Franq

  • Gość
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #320 08 Lis, 2013, 10:38:17 »
Po koncercie nasunął mi się taki oto wniosek: jak się ma >35 lat i wiosło które waży tonę (Orange wie o.c.b. bo brał czynny udział w jego powstawaniu) to trzeba stać spokojnie.
W przeciwnym razie dzień po można mieć kłopot w podniesieniu się z łóżka. Na przykład.

Ale nie 15 kg? :)

Spoiler

Offline lolo3d

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 71
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #321 08 Lis, 2013, 13:02:37 »
Jest taki plan :) Zarówno jeśli chodzi o gimnastykę jak i o NGD.
- mix your style -

Orange

  • Gość
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #322 10 Lis, 2013, 20:47:52 »
też ja czekam.

Offline Donnie

  • Pr0
  • Wiadomości: 642
  • Albo rybki, albo pipki
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #323 27 Lis, 2013, 11:30:36 »
Mój wniosek po masie gratów zostawionych po gigach - co nie jest w co najmniej mocno zauważalnym kejsie - czy to siatce, torbie, plecaku luzem - prędzej czy później zostanie zagubione.

Z mojej strony - co najmniej 3 statywy, kilka kabli, lutownica, słuchawki, spodnie (!)

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Odp: Koncerty - wnioski PO
« Odpowiedź #324 27 Lis, 2013, 12:41:35 »
Mój wniosek po masie gratów zostawionych po gigach - co nie jest w co najmniej mocno zauważalnym kejsie - czy to siatce, torbie, plecaku luzem - prędzej czy później zostanie zagubione.

Z mojej strony - co najmniej 3 statywy, kilka kabli, lutownica, słuchawki, spodnie (!)

Dlatego groupies przed lub po koncercie, ale chyba nie w trakcie? :P

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
22 Odpowiedzi
12503 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 25 Sie, 2010, 14:49:23
wysłana przez dom?n
10 Odpowiedzi
5860 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 23 Mar, 2015, 13:00:21
wysłana przez rockstarzzz2
koncerty Niemcy

Zaczęty przez Saczhor Muzyka

8 Odpowiedzi
5408 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Mar, 2016, 00:38:02
wysłana przez Saczhor
0 Odpowiedzi
1870 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Kwi, 2016, 22:43:26
wysłana przez theremin
6 Odpowiedzi
1812 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 09 Lut, 2023, 11:29:13
wysłana przez Skibodeptak