Autor Wątek: Gitara akustyczna/klasyczna na prezent dla dziewczyny :]  (Przeczytany 14419 razy)

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Witam, nie wiedzialem na jakie sie forum zglosic, takze zglosilem sie na najbardziej nieodpowiednie ... Chociaz jestem ciekaw jak to wyjdzie:D

Chodzi o to ze jak w temacie chcialbym gitare dziewczynie kupic, zeby mikolaj jej pod choinke mogl zaniesc:D Problem polega na tym ze mozliwe ze wykombinuje 300 zl, no 400 byloby juz ciezko i bym musial zaciskac pas, czyt stolowac sie u kumpli i kolezanek w akademiku :D

Jestem za akustykiem poniewaz osobiscie nie lubie klasykow, nylonowe struny w ogole fuj, za to zgrabny gryf i o wiele agresywniejsze brzmienie akustyka jest... milsze dla mego ucha, a ze mieszka ze mna to... hm - wiadomo, ma to dobrze dla mnie tez brzmiec ;P

Ale moje ucho to sprawa 300rzedna, takze co polecicie? uzywki WCHODZA JAK NAJBARDZIEJ w gre :) Marrisa zadnego nie moge znalezc, aczkolwiek z klasykow zastanawialem sie nad yamaha c30 ... czekam na propozycje ludziska ;)

Offline terrormuzik

  • Zamula nawet jesion
  • Pr0
  • Wiadomości: 2 716
jak dla dziewczyny to celuj w różowe/ błękitne ;)

Offline mateusz.

  • Gaduła
  • Wiadomości: 187
  • Wydobywam specjalne pasmo z 8. struny!
Tak samo mogę polecić Yamahę C30M :L

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Wiem, o tym modelu właśnie się naczytałem, jest naprawdę dość dobrą gitarką, wręcz niesamowitą jakościową aczkolwiek... Miałem nadzieję że polecicie coś z akustyków :D

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Ja mam Yamaszkę C40 którą kupiłem używaną za 300zło i jestem naprawdę zadowolony, może uda Ci się znaleźć, a jak nie to C30. Wg mnie klasyk przebija akustyka :P ale jeśli koniecznie szukasz to popatrz może na T. Burtony, słyszałem że dobre.

Offline Tolein

  • Pr0
  • Wiadomości: 725
Do Lisa zagadaj, on ostatnio w temacie siedzi, może znajdzie ci coś ciekawego, a ty to sobie potem znajdziesz za 50% ceny na allegro jakimś, alboco.
And if the band you're in starts playing different tunes
I'll see you on the dark side of the moon

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
C30 ma córka mojego znajomego, do którego muszę zagadać bo ona tej gitary od roku chyba nawet nie stroiła, także im taniej tym lepiej :D

T.burtony sa dobre, ale w cenie 300zl nie dostane nic zadowalajacego :/

Na allegro pustki, nikt nic nie wyprzedaje - nikomu kasa nie jest potrzebna -.-' a fajnie byloby to mieć już na 24tego...

Offline lis

  • Gaduła
  • Wiadomości: 264
Richwood rd-12, t.burton greengo, samicki niższe:)
To ogrywałem i mogę polecić i szukaj używek na allegro:)
"It doesn't matter what people say about you, as long as they're talking about you."

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
O ile miałaby grać lepiej od mojej C40, to myślę że jak najbardziej. Warto obadać przed zakupem rzecz jasna.

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Lisu - nic z używek z tych modeli - jak nie wypali yamaha to biore t.burtona jednak albo richwooda.

co do yamashki dostalem pare zdjec gryfu, z tego co mowil malo gral bo nie mial czasu, zreszta zdjecia dostalem o 23 bo gosc pracuje, takze jestem w stanie w to uwierzyc... hm. gryf wydaje sie byc w porzadku - tylko dziwi mnie ze na klasyku koles ma metalowe struny - nie powinny byc nylonowe?

Offline Rumak

  • Pr0
  • Wiadomości: 644
Hej, hej, obczajam fotki i nylon jak się patrzy, no chyba że przysłał Ci jakieś inne.

Jeżeli gryf jest prosty i żadnej innej wady wrodzonej nie wyryto to prawdopodobnie się opłaca, ale na wszelki wypadek ja bym obmacał od dołu do góry własnoręcznie ;)

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Gitara 'zostala sprzedana' ale na stronie brak ofert kupna, zalatuje mi to jakims przekretem - nie wiem dlaczego, ale kto normalny mowi ze jakis allegrowicz kupil gitare kiedy na stronce jak byk napisane brak ofert kupna...


w poszukiwaniu gitary ciag dalszy, ogladam sie teraz za tymi akustykami podanymi przez lisa, moze nowke zamowie?...

slyszalem ze marrisy sa genialne - co powiecie o tej aukcji? http://allegro.pl/gitara-klasyczna-marris-pokrowiec-i1359023615.html

tu yamasha f310p - http://allegro.pl/gitara-yamaha-f310p-i1356972000.html
tu z kolei aukcja, do 360-70 mozna byloby wylicytowac http://allegro.pl/yamaha-f310-i1365182932.html

ew. moglbym sie rzucic na takie cos, ale to juz bede musial pogadac z dziewczyna czy sie dorzuci do niej ... http://allegro.pl/samick-d1-bk-gitara-akustyczna-guitarplanet-w-i1363357103.html i beda nici z prezentu :(
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2010, 13:32:27 wysłana przez BeeingForsaken »

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
interesuje mnie ta druga aukcja, tylko nie jestem pewien czy klucz imbusowy zalatwi sprawe... Nie sadze zeby napisali ze gryf jest krzywy i daloby sie to wyregulowac, pewnie by to zrobili sami : ] tak mi sie bynajmniej zdaje?

Offline BeeingForsaken

  • Prawie użytkownik
  • Wiadomości: 12
Napisalem maila o zdjecia i z zapytaniem czy jakakolwiek regulacja wyprostuje plaszczyzne gryfu czy po prostu jest to wada fabryczna ktorej sie nie da zadna regulacja wyprostowac...

Dobra ludziska, a jakbym zwiększył budżet do 500? zmieniło by to coś znacząco?:D Myslalem o Marrise d220, albo j220 ale nie moge wypatrzec tego na allegro ani w sklepach... cos za taka cene da rade wyciagnac ?
« Ostatnia zmiana: 14 Gru, 2010, 23:49:19 wysłana przez BeeingForsaken »

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Ogólnie - tylko i wyłącznie używka w tej cenie, żebyś nie kupił drewna do kominka. Możesz jeszcze zainteresować się ofertą laudy, która wyprzedaje się z wadliwych sztuk, np:

http://allegro.pl/gitara-akustyczna-lag-gla-100-d-natural-okazja-i1357645741.html - trochę żywicy i po sprawie?


Też szukałem jakiejś taniej i przyzwoitej gitary na prezent... dla mnie ;)
Zaryzykowałem z tym egzemplarzem. Mam nadzieję że będzie warto a sama naprawa nie będzie stanowiła problemu. Zastanawiam się tylko kto kupił te z krzywymi gryfami. To raczej nie jest wina pręta ani złej regulacji, inaczej by tego nie sprzedawali. Ja bym ich nie ruszał, no ale cóż ;)
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Pewnie w środku znajdę jakiegoś gryzonia, cegłę, trochę gładzi i bramkę szumów :P

Póki co czekam aż wyślą :P Niestety, może i tanio, ale kontakt z nimi to żenada - telefonicznie nic nie załatwisz bo każą na maila, szkoda tylko że oni ich w ogóle nie odbierają :|
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

Offline sylkis

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 475
w sumie to jak ten temat trwa to ciagle patrze i sie zastanawiam, czy przyznawac sie, ze moje pierwsze pudlo ever to kupiony za smieszne pieniadze, bo chyba 250zl o ile dobrze pamietam, w szczecinskim fanie (! - to nie jest tani sklep) hohner hc-06 i moje wszelkie dotychczasowe wymagania spelnial w 100% (bo w sumie czego oczekiwac od takiej taniej gitary - a brzmienie jak dla mnie ma calkiem spoko - moze na koncert flamenco by sie nie nadawalo, ale tak dla siebie do domu...), czy lepiej siedziec cicho, skoro wy tutaj o drozszych rzeczach sie rozprawiacie :D
(\__/)    This is Bunny.
(='.'=)   Copy and paste bunny to help
(")_(")   him gain world domination.
:zuo: "Jesteś nadęty. Jak cholera." :zuo:

Offline ghostek

  • Gaduła
  • Wiadomości: 155
  • Jest lampa, jest zabawa :>
    • Homerecording
Hohner jest spoko, też od takiego zaczynałem, na pożyczonym :) Teraz, po latach gry na elektryku jestem spaczony i nie umiem ogarnąć klasycznego gryfu, zostaje akustyk :D A że święta, czas prezentów i takie tam, to stwierdziłem że akustyk może się jednak czasem przydać w jednoosobowym projekcie ;) Ale jako że to forum cięższych/niższych brzmień, oświadczam że honoru forum bronić będę godnie pod choinką szatana czcząc, a pomoże mi w tym nowiutki d-activator :headbang: :lol:
[Error: 1337] Guitars limit in user signature exceeded.

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
60 Odpowiedzi
32439 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 19 Cze, 2009, 10:40:31
wysłana przez Pan Sinner
30 Odpowiedzi
29190 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 06 Sty, 2011, 22:10:54
wysłana przez Zbir
16 Odpowiedzi
8620 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Sie, 2011, 00:52:12
wysłana przez Thoth
19 Odpowiedzi
6958 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Mar, 2015, 15:42:33
wysłana przez lwronk
0 Odpowiedzi
787 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 08 Gru, 2021, 19:19:53
wysłana przez dari555