Autor Wątek: Pierwsza gitara 7-strunowa dla metalowca.  (Przeczytany 32435 razy)

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Pierwsza gitara 7-strunowa dla metalowca.
« 27 Kwi, 2009, 22:55:40 »
Witam.
W swoim skromnym żywocie zaliczyłem już parę gitar;D lecz wszystkie były szóstkami <666>;D
I w tym o to miejscu, drodzy forumowicze, chciałbym Was prosić o pomoc w wybraniu odpowiedniego, siedmiostrunowego wiosła.
Mam na nie maksymalnie 3000zł, chcę aby miało głębokie, ciężkie brzmienie, a jednocześnie w miarę fajne górne leady. Gram bowiem Progressive Blackened Symphonical Melodic Death Metal;D  :headbang:(wiem nazwa bycza) więc potrzebuję niezłej maszyny;D
Narazie zastanawiałem się nad:
Jackson COW 7
ESP jakimś 7strunowym (nie pamiętam modelu)
Ibanez UV777 (raczej nieosiągalny z uwagi na coraz droższego dolara)
Liczę, że zaproponujecie jakieś alternatywy, bowiem mój lider (Jacek) jest w Polsce chyba raczej nie osiągalny.
Pozdrawiam.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
Gdzieś po allegrach szlajał się mój Schecter Loomis-najlepiej brzmiące wiosło jakie miałem. Jeżeli profil gryfu nie przeszkadza to fituje Cię idealnie ;)

BTW. Koleś który go sprzedaje, na forum Octoberem jest zwany. Na allegro wiosła już nie widzę więc przez ss wal
« Ostatnia zmiana: 27 Kwi, 2009, 23:01:28 wysłana przez Musza »
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Faktycznie była takowa. Nawet się nad nią zastanawiałem, ale nie sądziłem że Schecter może być tak dobry. A ten Jackson czegoś wart?

Offline Radek M

  • Sith Lord
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 484
  • "[pause] These go to eleven"
Wogole Schectery to fajne badyle, i naprawde warto obadac. Chociaz sam celowal bym bardziej w loomisa ze wzgledu na drewno. Kiedys na nim VHT pittbulla ogrywalem i bylo w cipke. Jacka nie macalem niestety.
No pain No gain !

Offline Tadeo

  • Pr0
  • Wiadomości: 625
  • Sie gra sie ma
    • Fraktale
Gram bowiem Progressive Blackened Symphonical Melodic Death Metal
Cztery wyrazy z tej nazwy pasują do tego co (ponoć :D ) gra mój zespół, więc mogę Ci polecić to co mam ja, czyli RG1527. :)

Udało mi się wywołać ciarki na plecach paru osób grając co bardziej mhroczne riffy, więc chyba gra w miarę ciężko i głęboko. :)

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
teraz na alledrogo jest rg7420 za 2k, ponoć porównywalne patyki.

PS: też mam rg1527, po tuningu wymiata :]

Offline 7th

  • Pr0
  • Wiadomości: 729
teraz na alledrogo jest rg7420 za 2k, ponoć porównywalne patyki.

PS: też mam rg1527, po tuningu wymiata :]

Ciężko teraz o 1527 w "normalnej" cenie, a szkoda bo chętnie bym zakupił  :D.
power to a being never dies

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
Wal do tego goscia na priv. i jak jeszcze ma to wiosło to bierz bez zastanowienia,nic lepszego nie znajdziesz na pewno  :headbang:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=605535025
Sie.. sie.. sie..

Offline nikt

  • Jeń Lebany
  • Administrator
  • Wiadomości: 4 199
teraz na alledrogo jest rg7420 za 2k, ponoć porównywalne patyki.

przepraszam ale porownywalne do czego?
"Government is not the solution to our problem; government IS the problem." Ronald Reagan

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
juz napisalem do Pana Kolegi. ale kurde nadal waham się nad tym jacksonem. tylko ze chyba go nigdzie nei dostane... choc z drugiej strony wydaje sie ze schecter ma to wszystko co jacek plus cos jeszcze. a jak wyglada na zywo ten jasny gryf? bo bardziej lezy mi ten z hellraisera;d oczywiscie na wyglad;p

Offline pele

  • Gaduła
  • Wiadomości: 420
teraz na alledrogo jest rg7420 za 2k, ponoć porównywalne patyki.

przepraszam ale porownywalne do czego?

do rg1527 :]

Offline DeathMaster

  • Pr0
  • Wiadomości: 712
  • Holy Target \,,/
    • MySpace
juz napisalem do Pana Kolegi. ale kurde nadal waham się nad tym jacksonem. tylko ze chyba go nigdzie nei dostane... choc z drugiej strony wydaje sie ze schecter ma to wszystko co jacek plus cos jeszcze. a jak wyglada na zywo ten jasny gryf? bo bardziej lezy mi ten z hellraisera;d oczywiscie na wyglad;p
Wyglada extra i nietuzinkowo,zwraca uwage i lepiej widac krzyze na jasnym tle,słuchaj gitara naprawde jest bardzo dobra w sensie instrument a na zywca wyglada z dwa razy lepiej i widac ze to nie jest zabawka do pitolenia na weselach  :devil:
A chodzi Ci pewnie o efekt 'EVIL' z tym instrumentem w łapie? he he

Bedziesz wygladał i brzmiał ponuro i złowieszczo ihihihii  :headbang:
Bierz ta gitare jak jest i przestan sie zastanawiac nad pierdołami,potem taka okazja moze sie juz nie powtórzyc a Jackson kosztuje duzo wiecej i ja osobiscie bym tyle w zyciu za niego nie dał
http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gitary/Elektryczne/Jackson-Christian-Olde-Wolbers-Signature-7-String-Dinky-Arch-Top.html
http://www.music-town.de/Gitary-elektryczne-basowe/gitary-elektryczne/JACKSON-DK-7-Christian-Olde-Wolbers-Signature-Camouflage::32272.html
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2009, 10:03:28 wysłana przez DeathMaster »
Sie.. sie.. sie..

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
a jakbyscie opisali profil gryfu? do czego najbardziej jest podobny?

Offline domas

  • Moderator Globalny
  • Wiadomości: 640
  • Dziki osioł numer raz
    • Animus
Gryf Loomisa jest bardzo podobny do Hellraisera i Blackjacka :D
A tak serio: jeśli nie jesteś wielkim fanem ibanezowych gryfów, to ten z schectera prawdopodobnie Ci się spodoba. Do tej pory jeszcze każdy, kto trzymał moje C-7 w łapce, to mówił, że wygodnie.
Był kiedyś topic na temat gryfów w C-7 i te trzy mają takie same, więc jeśli miałbyś okazję zmacać któryś z nich... Sam mam Blackjacka i manualnie bardzo mi leży. Bardziej od SC607B(ta ma cieńszy gryf). Profil wydaje mi się podobny do Thin U z LTD MH400(w SC607B również jest Thin U, mimo tego to i MH400 mają zupełnie różne profile).
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2009, 01:59:22 wysłana przez domas »

Offline Sebastian

  • Gaduła
  • Wiadomości: 433
Faktycznie była takowa. Nawet się nad nią zastanawiałem, ale nie sądziłem że Schecter może być tak dobry. A ten Jackson czegoś wart?

Jak ci sie uda za 3k kupic Jacksona to niezle.. ostatnio troche ceny Jacksona podrozaly (teraz "COWy" maja odrazu Futeral Jacksona.. i jak ostatnio sprawdzalem to cena czarnego - 4500... )
Tak czy inaczej Jackson wedlug mnie wart kazdej złotowki. Ale trzeba pamietac ze jeszcze niedawno nowy COW7 kosztowal 3200.. a teraz 4500... bo z futeralem ? na pieprzony FMIC....
Lepiej z USA sprowadzic...

Offline indabrain

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 097
  • http://www.miastogniewu.pl/
    • Miasto Gniewu
Gryf z Loomisa to gryf Les Paula na sterydach:)
Zbieram na polu swej wiary, drobne fragmenty siebie....

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Faktycznie była takowa. Nawet się nad nią zastanawiałem, ale nie sądziłem że Schecter może być tak dobry. A ten Jackson czegoś wart?

Jak ci sie uda za 3k kupic Jacksona to niezle.. ostatnio troche ceny Jacksona podrozaly (teraz "COWy" maja odrazu Futeral Jacksona.. i jak ostatnio sprawdzalem to cena czarnego - 4500... )
Tak czy inaczej Jackson wedlug mnie wart kazdej złotowki. Ale trzeba pamietac ze jeszcze niedawno nowy COW7 kosztowal 3200.. a teraz 4500... bo z futeralem ? na pieprzony FMIC....
Lepiej z USA sprowadzic...

pytalem jzu mase sprzedajacych na ebayu z usa. i wszyscy mowia ze mi nie wysla, bo to im sie nie oplaca. moze jest ajkis sposbob aby delikwenta przekonac?

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
odezwij sie do zakladu lutniczego PAS guitars, ewentualnie do uzytkownika o nicku zz top. Zaklad prowadzi druga linie 'seryjnych" customowcyh gitar na zamowienie i w 3tysiacah mozna juz bardzo spokojnie zamowic sobie gitare. 

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
Jest - zapłacić. A bardziej serio - kup gitarę na miejscu. Da się znaleźć fajne wiosło siedmiostrunowe w cenie około 3000 (sam jestem tego przykładem). Oz ma bardzo fajnego Ibanez S-kę, ten Loomis też jest w porządalu, poza tym ktoś miał też w tych okolicach barytonowego LTD Stefana... Jest w czym wybierać. A COW faktycznie ostatnio poszedł w górę. Jeszcze do niedawna kosztował chyba 3800, a teraz już koło 4500. Zło!
to jak mialbys teraz 3k to by kupil co?

odezwij sie do zakladu lutniczego PAS guitars, ewentualnie do uzytkownika o nicku zz top. Zaklad prowadzi druga linie 'seryjnych" customowcyh gitar na zamowienie i w 3tysiacah mozna juz bardzo spokojnie zamowic sobie gitare. 
ale custom za te cene bedzei dobry?

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Zapytaj, porozmawiaj. Na forum jest paru uzytkownikow gitar z tego zakladu, zadowolonych. Jesli chodzi o customy to z nimi moze byc tylko jeden problem, przy sprzedazy gdy Ci sie gitara znudzi czy cokolwiek, to stracisz.
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2009, 20:19:25 wysłana przez oz »

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
a czy mozna obejrzec gdzeis zdjecia tego ibka od pana oza?

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
a ile Pan Oz chce za tego Ibaneza? i w ogole to jaki to model? i moze specyfikacja. tak z wygladau fajna gitarka. mam ciezki bol glowy z tym wyborem wiosla.

Offline Musza

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 163
facebook.com/Musza.MorningWood

Offline bartolinho77

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
  • Mysta bombastyk
    • Gamheden
a jakby napisac do PAS to u nich są jakies projekty, polecaja czy cos? bo ja mam zboczenie do wygladu glowki jacksona, podoba mi sie body stealth custom od nich. i czy takie misky wchodza w gre? i jeszcze mam pytanie, jakie pickupy polecacie? mysle ze pod brdige cos ciezkiego do bardzo hardego metalu, a pod neck bardziej universum. (to ostatnie pytanie takie czysto teoretyczne, bo podejrzewam ze kasy na pickupy dodatkowe mniec nie bede)

Offline oz

  • Pr0
  • Wiadomości: 968
Podpisuje sie pod tym co napisal zorro (zorro dzieki ;-) ), odnosnie schecterow i tych ich niby niewiadomo jak grubych gryfow, nie jest tak zle jak sie pisze, gryf jest grubszy ale tez ma zupelnie inny radius (w sumie jest zupelnie inny), mi sie gralo wygodnie.
W sprawie takiego miksu to najlepiej zapytaj, kontakt z PAS jest bezproblemowy.
------
link do mojej aukcji i lepszego opisu http://allegro.pl/item623244352_ibanez_540s7_dimarzio_tremol_no_7_strun.html
« Ostatnia zmiana: 29 Kwi, 2009, 21:46:00 wysłana przez oz »

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
26 Odpowiedzi
20536 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 18 Cze, 2010, 21:31:44
wysłana przez Krzak
8 Odpowiedzi
7565 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 11 Gru, 2007, 19:48:55
wysłana przez Tolein
1 Odpowiedzi
5099 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 24 Maj, 2016, 12:34:52
wysłana przez Nightmarishreaper
25 Odpowiedzi
6019 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Sty, 2019, 02:33:19
wysłana przez niedziak
7 Odpowiedzi
4133 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 04 Mar, 2021, 13:46:39
wysłana przez MadYarpen