Autor Wątek: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!  (Przeczytany 8754 razy)

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« 13 Lis, 2010, 13:49:24 »
W sumie dość przypadkowo trafiłem na nią, gdyż dostałem ją za Telecastera, a stwierdziłem że jest na tyle fajna, aby się nią pochwalić publicznie  ;D

no to może najpierw focia na szybko:



teraz trochę specyfikacji, to jest dedykowana paka pod reedycję Orange'a OR120 z lat 90' , pierwotnie w niej powinny siedzieć G12T-75, na co by też wskazywała moc paki opisana jako 300W na blaszce z tyłu, ale najwyraźniej nie podobały się za bardzo któremuś z właścicieli tej paki i stwierdził, że zamieni je na Vintage 30. W sumie to chciałem spróbować czegoś innego niż G12T-75 jakie mam w Marshallu 1960A więc pomyślałem czemu by nie i moim zdaniem to całkiem fajnie to wypada, ciężko ocenić co lepsze - zdecydowanie obydwie paki no i głośniki gadają inaczej, każa fajnie na swój sposób, ale w tym momencie to pomarańczka zaskarbiła sobie u mnie więcej uwagi i ona ze mną raczej pozostanie, a Marshall pójdzie gdzieś w świat, ale na pewno będę ją dobrze wspominał :) Brzmi bardziej nowocześnie, na low gainowym sprzęcie łatwiej ukręcić szatana niż na Marshallu, no i cleany bardziej mi się na niej podobają, zdecydowanie!
No i aby każdy wiedział - ŁO JEZUSIE JAKIE TO CIĘŻKIE!!!!!!!!! Marshall wydaje się leciutki przy niej :)

Słowem podsumowania - polecam to połączenie - V30 + ORANGE - jest moc !!!

Offline sify11

  • Pr0
  • Wiadomości: 2 613
  • Rap Metal Katowice
    • FejsBukowa Strona Kapeli
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #1 13 Lis, 2010, 14:25:20 »
WANT!
piekna paczuszka m8 :)
i always go full retard

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 363
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #2 13 Lis, 2010, 14:29:04 »
Zawwsze pociągały mnie oranże, zanim kupiłem ENGLa do swojego wzmaka rozmyślałem właśnie nad 412 Orange na cv30. ;) Gratsy!
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #3 13 Lis, 2010, 14:37:45 »
A mój krank z gibolem strasznie mulił na tej paczce z v30.

Gratulacje

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #4 13 Lis, 2010, 14:40:44 »
Gratulacje paki. Domyślam się, że z wzmakiem Orange to jej charakter brzmieniowy idealnie siedzi w koncepcji ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #5 13 Lis, 2010, 21:40:34 »
dzięki chłopaki :)!
Maciek - mój Gibon co prawda na 498T, a nie na 500T jak Twój - zarówno na Orange'u Tv50 i Marshallu 6100 daje ładne ciepłe brzmienie, raczej nie mulące - no i co prawda aby dopasować sobie brzmienie na tej pace, trzeba było troszkę z gałkami posiedzieć w porównaniu do 1960A, bo tam inne ustawienia fajnie brzmiały :)
Dex - jest naprawdę super, dopalając kanał B DCO od Deviltoya moim skromnym zdaniem przy tej paczce to aż rzuca :) co prawda to nie Mesa hehehe, ale jest naprawdę gęsto, ba nawet bez dopałki kanał B naprał czegoś takiego bardziej drapieżnego (oczywiście porównując paki!) :) a zestaw sprawuje się generalnie wyśmienicie, ale nigdy nic nie wiadomo co może mi odwalić i co niedługo będzie się chciało zmienić ;)

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #6 13 Lis, 2010, 22:06:19 »
dzięki chłopaki :)!
Maciek - mój Gibon co prawda na 498T, a nie na 500T jak Twój - zarówno na Orange'u Tv50 i Marshallu 6100 daje ładne ciepłe brzmienie, raczej nie mulące - no i co prawda aby dopasować sobie brzmienie na tej pace, trzeba było troszkę z gałkami posiedzieć w porównaniu do 1960A, bo tam inne ustawienia fajnie brzmiały :)

Wiesz ja miałem okazje tylko chwile na nim pograć jak sprawdzałem przed kupnem czy Krank działa :D na pewno kwestia gałkologii i można fajnie brzmienie wykręcić :D

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #7 13 Lis, 2010, 22:35:28 »
właśnie jestem ciekaw też jak ta paka gada z haj gejnami, a zdaje mi się że może być miazga :)
z chęcią bym Kranka podpiął, hehe
no ale plany moje bardziej celują w Side'a mk5, o ile wreszcie wyjdzie hehe

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #8 13 Lis, 2010, 22:55:08 »
no ale plany moje bardziej celują w Side'a mk5, o ile wreszcie wyjdzie hehe
Też tak celowałem, ale złapałem nagły GAS i mi się ie chciało czekać w nieskończoność więc....


właśnie jestem ciekaw też jak ta paka gada z haj gejnami, a zdaje mi się że może być miazga :)
z chęcią bym Kranka podpiął, hehe

Ja bym orange ograł więc ładuj całość do auta i wbijaj do mnie :D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Odp: NCD - Orange 4x v30 - 90's !!!
« Odpowiedź #9 13 Lis, 2010, 23:01:42 »
Mesa z higajnem robi bardzo dobrze, bardzo miło, bardzo selektywnie, bardzo donośnie ale... właśnie... ALE!
Ale dodaje takiego hmmm... takiej szczypty brytyjskiego brzmienia i tym sposobem nie da się zabrzmieć tr00 american higain na Orange.
Dlatego wszystkim obecnym i przyszłym posiadaczom Mesy nie polecam tej paczki ;)
Z Laneyem GH taka paka super robiła. Z 5150 dobrze robiła, ale z Mesą bardzo nie robiła. Długo by można na jej temat.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
no niestety Maciek - kawałek z Gdańska jest i auta się nie dorobiłem ;)
Dexterek - jakbyś mógł co nieco rozwinąć o doświadczeniach z pomarańczami z chęcią bym poczytał, szczególnie jeśli o haj gejny chodzi bo na nich to za nic się nie znam i pomimo, że na kilku nie raz grałem, to sam żadnego jeszcze nigdy nie posiadałem, bo i tak jestem bardziej fanem lżejszych brzmień i generalnie Marshalli czy innych Orange'y :)

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Jak coś to wal na PW czy też gg to ci odpowiem na wszystkie nurtujące pytania ;)
Nie chce mi się pisać długiego elaboratu na temat wszystkich wzmakach które się przewinęły za czasów pomarańczy ;)
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Maciek

  • Pr0
  • Wiadomości: 829
Pisz, zawsze jakieś nowe informacje ;D

Offline Dexterek

  • Fanboy Mesy w niepomiętej kurtce
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 838
  • Pan Mroku
Qrfa, no dobra.
Ale to nie dziś.
Don't stick with your girl - that is gay and lame.
Rape some sluts who worship Satan's name!

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
Bardzo fajna ! Sam myślę o V30 dla swojej...
wearehelp.bandcamp. com

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
Bardzo fajna ! Sam myślę o V30 dla swojej...

przestań.

kurwa, kup te Greenbacki! :P
Łe tej.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
1. Są mega drogie i średnio dostępne
2. Myślę, czy będe miał wtedy uniwersalny zestaw ? "Do połojenia" też ?
wearehelp.bandcamp. com

Offline So99

  • Gaduła
  • Wiadomości: 202
  • I am that I am
zajeb electrovoice i kladz chuj na wszystko :D
jebac master volume.

Offline Page_Hamilton

  • Pr0
  • Wiadomości: 863
TAK ! i rozpierdolę wszystko wszystkich i jeszcze mi na piwo zostanie ;)
wearehelp.bandcamp. com

Offline dom?n

  • tytuł srytuł
  • Pr0
  • Wiadomości: 1 998
  • volvoRWD.pl
    • Robię grafiki
1. Są mega drogie i średnio dostępne
2. Myślę, czy będe miał wtedy uniwersalny zestaw ? "Do połojenia" też ?

1. tak, ale nie do końca
2. tak, do końca
Łe tej.

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
Napisz mi coś o tym headzie z obrazka - to Rockerverb? Jak to brzmi z 7strunową? Ostatnio kupiłem PPC 2x12-OB i mnie powaliła brzmieniem, więc gratuluję 4x12!

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
to jest Thunderverb 50, naprawde fajny head, co do rockerverba to podobno ma mniej od niego gainu i jest bardziej 'brytyjski' niz on, przy gainie powyzej 3/4 to bestia do lojenia metalu moim zdaniem, na obydwu kanalach i fajny clean i 'brudny' i obydwa przydatne, mozna ukrecic np na 1 kanal czysty, a na drugi 'brudny' w zaleznosci czego chce sie uzywac no i w porownaniu do rockerverba to thunderverb ma 1 super opcje - attenuator jako pokretlo czyli tlumik mocy i bez problemu w domu mozna miec super brzmienie na cichych glosnosciach, z marshallem na g12t75 ten head gadal jakby ciemniej i bardziej oldskulowo, natomiast z v30 i tym orenzem to bez problemu sie ukreca nowoczesne ciezkie brzmienie - no ale 7ki do niego nie podlaczalem :)

Offline Marency

  • Gaduła
  • Wiadomości: 143
  • BRIGHTOPHIDIA.PL
    • Prog METAL & sometimes DJENT- Bright Ophidia
50W wystarcza na próby? Gra to głośno i się nie wzbudza przy 3/4 gainu z wysoką głośnością? Gratuluję sprzętu, ja też chcę być w Orange ;)

Offline Lothar

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 491
  • Ibanez <3
    • Spaceshark's Lair
50 W spokojnie starcza na proby i na scene.
facebook.com/EnolyBand

Rób perke.

Offline xmortex

  • Gaduła
  • Wiadomości: 112
mi stykalo w sam raz :)
ale teraz powoli bede sie rozstawal z Thunderverbem, ale w rodzinie pomaranczy pozostaje :D

 

Related Topics

  Temat / Zaczęty przez Odpowiedzi Ostatnia wiadomość
9 Odpowiedzi
4268 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 14 Sty, 2010, 11:08:12
wysłana przez mariaczi
38 Odpowiedzi
14048 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 05 Sty, 2012, 16:13:02
wysłana przez Aston
29 Odpowiedzi
6174 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 10 Sty, 2015, 17:34:47
wysłana przez Page_Hamilton
10 Odpowiedzi
3555 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 26 Lip, 2012, 13:37:32
wysłana przez lolo3d
7 Odpowiedzi
3690 Wyświetleń
Ostatnia wiadomość 20 Mar, 2013, 02:13:43
wysłana przez Saczhor