Autor Wątek: SERIALE czyli co oglądamy w odcinkach  (Przeczytany 177592 razy)

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Po prostu wziąść i zajebaść!!!
Paczki z głów!

Offline Mat

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 586
  • Join the Dark Side and get a free cookie!
Santa Clarita Diet

Niby o zombie ale tworcy inaczej temat ugryzli (pun intended). Calkiem smieszne i swieze.

Offline kangoo

  • Użytkownik
  • Wiadomości: 55
The Crown

http://www.filmweb.pl/serial/The+Crown-2016-747284

Reżyseria, zdjęcia, dialogi, klimat. Warto.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Legion
Obejrzałem już cały sezon.
Super, zajebiście lubię takie nieoczekiwane montaże scen, efekty dźwiękowe. Niemalże "kino artystyczne" w dobrym znaczeniu tego słowa.

Nation Z
Takie Walking Dead tyle, że zamiast personalnych dramatów i gadek o dupie Maryni jest akcja.
Wyłączyłem w trakcie drugiego odcinka. Biedą wieje z ekranu.
Starczy, że straciłem dość życia na 4 sezony Walking Dead, jednak jak zombii to tylko w pełnometrażowej wersji a nie jakieś tasiemce.

Hemlock Grove
Dosyć intrygująco się zaczyna. Trochę tajemnic, trochę śmiesznie. Wydaje mi się taki bardzo "amerykański". Dam szansę jeszcze 1-2 odcinkom.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
Archer, całkiem udane skrzyżowanie Bonda, Californication i Family Guya ;)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Stranger Things - horrorów zwykle nie trawię, ale ten serial super! Świetny klimat retro, fajne dzieciaki jako głowni bohaterowie (miła odmiana), momentami głupiutki, ale chyba umyślnie, a przynajmniej ja tak to odebrałem. 8/10 polecam

Kosmos (ten nowy z Tysonem, nie stary z Saganem) - klasa, poczułem się znowu jak 13-latek pasjonujący się astronomią i nauką w ogóle. Kapitalny reboot, 10/10 must watch

Breaking Bad (na razie pierwsze dwa sezony) - nowe seriale nadal mają sporo do nadrobienia. Daję mocne 9/10

Ogólnie w końcu aktywowałem Netflixa i bardzo polecam, kilka kont - rodzice oglądają swoje u siebie, ja swoje u siebie, młodszy brat swoje na telefonie, gdybym nie miał netu na jednym łączu, pewnie bym jeszcze zwerbował sąsiada, żeby się dorzucił na to samo konto. Baza filmów z lektorem i napisami jest już duża, więc jak ktoś nie lubi po angielsku, to też warto.

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu
4string

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Skończyłem Breaking Bad w całości i zmieniam na 10/10. Jedna z najmocniejszych końcówek seriali ever made. Boski character development, ogólnie jeśli chodzi o scenariusz, to jest absolutnie jeden z lepszych seriali pod słońcem. Realizacja go też na niezłym poziomie.

Rick and Morty - wczoraj skończyłem pierwszy sezon i daję mocne 9/10. Przegięty do granic możliwości, groteskowy do kwadratu i jakoś nie mogłem się od niego oderwać. Jeśli ktoś lubił stare South Parki i Futuramę, gorąco polecam.  :headbang:

Netflixowy Bill Nye - obejrzałem kilka odcinków i na razie 7/10. Fajny, ale IMO strasznie sztuczny. Zdecydowanie wolę formułę w stylu filmów dokumentalnych, jaką miał np. "Kosmos" czy "Planeta Ziemia", ale ogląda się ok, choć wątpię by ktoś dzięki temu programowi mógł zmienić poglądy - to są raczej igrzyska dla tych, których i tak nie trzeba przekonywać, IMO formułą spóźniony o dekadę. Za to obrazki w 4K i HDR kopią tyłek.

Offline Bjørn

  • Pr0
  • Wiadomości: 3 361
  • Imponderabilistyczny monopluralista.
No, Breaking Bad kozak. Rick and Morty oba sezony kopią zad.
. : : Death Metal und Jazz : : . || dubstepowe banjo w djencie || . : : Fractal > all your amps : : .

Offline aciek_l

  • Pr0
  • Wiadomości: 605
Archer, całkiem udane skrzyżowanie Bonda, Californication i Family Guya ;)

Pierwszy sezon chyba był fajny, później nie byłem w stanie zmusić się do oglądania. :(

Za to dzisiaj chyba skończę drugi sezon Mostu nad Sundem. BARDZO dobry! Pod każdym względem.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Wczoraj widziałem pół odcinka nowego Twin Peaks.
:o :o :o


Paczki z głów!

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Wczoraj widziałem pół odcinka nowego Twin Peaks.
:o :o :o


Ja widziałem oba, Linczshiz wszechobecny, czekam na dalej  :onan:
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
Okej, doobejrzałem odcinek do końca. WTF FTW! Poczytałem jeszcze ciekawostki, oj - będzie wujek oglondał.
Paczki z głów!

Zomballo

  • Gość
Ja też już jestem po pierwszym odcinku i...
Spoiler

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Tylko nie spoilujcie, pliz! Muszę najpierw przypomnieć sobie stare Twin Peaks, bo oglądałem 100 lat temu i pamiętam tylko, że był pieniek, sowa i mydło w skarpecie.

Offline Lechu_

  • Pr0
  • Wiadomości: 814
Tylko że sowa(y) nie są tym czym się wydaje....
Gram tylko 15 min dziennie. Czasem nawet na gitarze.

Offline Sikor

  • Gaduła
  • Wiadomości: 443
    • Moje galerie...
Tylko nie spoilujcie, pliz! Muszę najpierw przypomnieć sobie stare Twin Peaks, bo oglądałem 100 lat temu i pamiętam tylko, że był pieniek, sowa i mydło w skarpecie.
To i tak pamietasz o 3 rzeczy wiecej niz ja  ;D
Practice cures most tone issues - John Suhr
--
Moja galeria z Musikmesse 2014 i nie tylko...

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Też obejrzałem jeden i jest nieźle, bałem się, że formuła Lyncha może być niekompatybilna z oczekiwaniami współczesnego widza, ale na szczęście trochę się ugiął i jest naprawdę ciekawie.

Oprócz tego Netflixowy O.J. Simpson, 8,5/10, trzyma w napięciu, ciekawie rozwija się z odcinka na odcinek. Polecam każdemu, szczególnie jak ktoś lubi kryminały "sądowe".

Archer (animowany, nie ten od D.C.) - jestem w drugim sezonie, na razie 8/10, ale ciężko mi sobie wyobrazić lepszą parodię Bonda i historii/mentalności politycznej ostatnich dekad. Jak ktoś się wychował na Bondach i jeszcze nie widział, to też polecam.

Offline selfslave

  • Gaduła
  • Wiadomości: 245
Tylko nie spoilujcie, pliz! Muszę najpierw przypomnieć sobie stare Twin Peaks, bo oglądałem 100 lat temu i pamiętam tylko, że był pieniek, sowa i mydło w skarpecie.
To i tak pamietasz o 3 rzeczy wiecej niz ja  ;D
W sumie najbardziej to pamiętam Audrey :onan: :onan: :onan:

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
Nowy sezon House of Cards - najsłabszy ze wszystkich.
 
American Gods
Na podstawie książki Gainmana - polecam, plus super muzyka.

Offline lwronk

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 428
  • Who said you need to buy a guitar?
    • Avernus Guitars
@Pronounce obejrzałem jeszcze raz pierwsze 4  i mając bezpośrednie porównanie, uważam, że 3 był najsłabszy, ale rzeczywiście piąty niczego nie urywa.

Za to ostatnio zacząłem oglądać expanse i póki co bardzo dobre scifi :)

Offline gizmi7

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 513
  • Venus as a goodboi
Zgadzam się, że piąty relatywnie najsłabszy - różne triki fabularne sprawiają, że robi się ona trochę niespójna, podobnie motywacje wielu bohaterów - zarówno tych starych, jak i nowych. Nie zmienia to faktu, że to nadal świetny serial - obejrzałem ten sezon ciągiem (podobnie jak poprzednie) w całości w dzień premiery.

Offline Pronounce

  • Pr0
  • Wiadomości: 664
PAKT
Produkcja bardzo fajna, fabuła nawet wkręcająca ale ta gra aktorska tych młodych aktorów.

CHANCE
Dr House gra innego doktora. Okrutnie mnie wciągnął i w dwa dni cały sezon obejrzałem. Bardzo Polecam.


Offline wuj Bat

  • Pr0
  • Wiadomości: 8 770
American Gods
Na podstawie książki Gainmana - polecam, plus super muzyka.
Oglądam, choć cały czas na granicy porzucenia, bo "trochę" przeginają.
Paczki z głów!

Offline theremin

  • Pr0
  • Wiadomości: 1 865
  • wyindywidualizowany z rozentuzjazmowanego tłumu



"To jest woda, a to studnia.
Pij do dna i zejdź na dół.
Koń ma białe oczy,
jednak wnętrze ciemne."


 :allah:   :zuo:
« Ostatnia zmiana: 28 Lip, 2017, 22:46:25 wysłana przez theremin »
4string